Promoseed Biyoteknoloji Anonim Şirketi
Akıllı Bakteri Teknolojisi sayesinde biyolojik ürünler üretip geliştirerek tarım girdilerinde ciddi bir azalış sağlamayı, üretim ve verimliliği arttırmaya hedefleyen bir üretim girişimiyiz.

Promoseed Üretimle Büyüyor bir Üretim Projesidir

Biyoteknoloji, Biyomedikal Kategorisinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

124.7%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 6.000.000
 • ₺ 7.480.584

2227 Yatırımcı Pay Aldı.

152 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Promoseed Biyoteknoloji Anonim Şirketi
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: 99DWG4
Kampanya Kapanış Tarihi: 10.07.2022
Lokasyon: Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Pazara Giriş

Girişim Şirketi Hakkında

Yatırım Yapacağını Bildiren Yatırımcılar

fonbulucu GSYF 300.000 TL, Hakan Yıldız 250.000 TL, Mustafa Öner 350.000 TL, Recep Tiritoğlu 100.000 TL, Bazı Melek Yatırımcılar (20.000 - 50.000 TL arası) 450.000 TL, Bazı Kurumsal Yatırımcılar 430.000 TL

Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

7 Haziran 2022 İtibari ile Önemli Güncelleme

Yatırım turumuzda an itibari ile yatırım yapmış olan 1500’e yakın Yatırımcıya yeniden yatırım yaparak yatırım tutarlarını artırmaları durumunda, toplam yatırımları için verilecek bedelsiz paylar %15 yerine %25 olarak uygulanacak olup, 7 Haziran saat 00:00 itibari ile daha önce kampanyamıza yatırım yapmayan yatırımcıların yatırım yapması durumunda ise yatırımlarına %15 Bedelsiz pay hediyesi %100 fonlanmamıza kadar eklenecektir. Önemle duyurulur.

 • Yeni yatırım turumuzda arz edilen paylar girişimcilerin paylarından azaltılacak olup, ilk kitle fonlaması kampanyamızda yatırım yapan yatırımcıların paylarında bir seyrelme yapılmayacaktır. Bu seyrelmenin yatırımcıya avantajı %15'tir.
 • Bu yatırım turunun başarılı olması halinde, elde edeceğimiz en az 6 milyon TL fonun sermayeye ilavesiyle, 11 Mayıs 2021'deki ilk yatırım turumuza katılan 291 yatırımcımız yaklaşık %1100 oranında bedelsiz pay elde etmiş olacaktır.
 • Bu yatırım turumuza katılacak önceki ve yeni yatırımcılarımıza, yatırım turunun ilk 10 iş günü boyunca yapacakları yatırımlarda; %15 bedelsiz pay verilecektir.


Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar kurucu ortaklar Mustafa Çetin ve Semih Yılmaz'ın paylarından oransal olarak dağıtılacaktır.


Promoseed Nedir?

Akıllı Bakteri Teknolojisi sayesinde biyolojik ürünler üretip geliştirerek tarım girdilerinde ciddi bir azalış sağlamayı, üretim ve verimliliği arttırmaya hedefleyen bir üretim girişimiyiz. 2008 yılından bu yana tarım odağında bakteriler üzerinde çalışmalar yürüten bilim insanları ve teknoloji uzmanlarının birleşimi bir ekip ile kurulduk, çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz.


Faaliyet Alanlarımız Nelerdir?

 • Topraklarda bulunan ve bitki gelişimini teşvik eden, hastalık ve zararlılara karşı bitkilerin direncini artıran, toprağın mutlak gerekli bitki besin maddeleri tarafından zenginleşmesini sağlayan yararlı mikroorganizmaları keşfetmek, ileri bilimsel yöntemlerle tanımlamalarını yapmak ve en uygun özellikli olanlarını seçip tarım sektörüne kazandırmayı hedefliyoruz. 
 • Tamamen yerli kaynaklar kullanılarak geliştirdiğimiz mikroorganizmalar ve bunlardan elde edilen metobolitleri tarım sektörüne kazandırmak istiyoruz.
 • İleri teknoloji Akıllı Bakteri Teknolojisi ile Mikrobiyal Gübreler ile birlikte Bitki Gelişim Düzenleyicileri ve Biyo-pestisitleri de üretime kazandırmayı planlıyoruz.
 • Sürdürülebilir tarım ve ekosistem politikalarını bütünüyle destekleyen; geliştirilen teknoloji ile inorganik gübre kullanımına bağlı yeraltı suyu kirliliği, atmosfer kirliliği, topraklarda ağır metal kirliliği, sentetik pestisitlerin aşırı miktarda kullanımına bağlı tarımsal ve doğal ekosistemlerde oluşacak hasarların en aza indirilmesine katkı sağlayacağız.
 • Avrupa Birliği'nin 27 ülkede yürürlükte olan "Yeşil Mutabakat" kapsamında, daha sürdürülebilir bir çevre ve tarım amaçlarına uygun ürünler üretiyoruz ve geliştirmeye devam edeceğiz.
 • Biyoteknolojinin multidisipliner alanlarına katkı sağlayarak, sektörün gelişmesine destek olacağız.

Vizyonumuz:

Yurt içi, Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika başta olmak üzere, tüm global müşterilerimize mikrobiyal biyoteknolojik ürünler sunan, bu alanda dünyadaki en iyi teknolojiye sahip şirketlerden biri olmak istiyoruz.


Üretimi Nasıl Gerçekleştiriyoruz?

Starter kültürler laboratuvarımızda üretildikten sonra fason üretim için gönderilmekte ve scale up ile 3, 30, 70 ve 250 litrelik biyoreaktörlerde stratejik partnerlerimizle üretilip paketlenmektedir. Bu kapsamda Merkez Anadolu Kimya ve Valentis Biyoteknoloji firmaları ile stratejik ortaklık anlaşmaları gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, Erciyes Teknopark içerisinde 2 adet üretim tesisimiz faaliyete geçmiş olup, üretim çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz.


Aldığımız Yatırımlar:

1- fonbulucu Kitle Fonlaması Platformu (30.07.2021 tarihinde 291 yatırımcıdan %6 hisse karşılığı aldığımız 300.000 TL yatırımımız şirket hesaplarımıza geçmiştir.)

2-Kültepe Yatırım A.Ş ve ERBAN Melek Yatırımcıları (Kültepe Yatırım Anonim Şirketi'nden ve ERBAN Melek Yatırımcılarından Vedat Çavuşoğlu, Osman Güldüoğlu, Serhat Dalkılıç'tan %4.5 hisse karşılığı aldığımız 225.000 TL yatırımımız şirket hesaplarımıza geçmiştir. Resmi pay dağıtımları, bu turdan sonra yapılacaktır.)


Yatırımlar Sonrasındaki Gelişimimiz:

 • Aldığımız ilk yatırım sonrası 7 aylık süre içerisinde 6 ürünümüzün (4 katı-2 sıvı) tescil ve üretim izinlerini aldık. Katı ürünler için yaklaşık 20 ton fason üretim yaparak pazara sunduk. 2022 Nisan ayına kadar 400.000 TL’den fazla satış gerçekleştirdik.
 • Sıvı ürünlerimizi laboratuvarlarımızda üretip ilk denemeleri yapmak üzere Kayseri, İzmir, Mersin, Adıyaman, Adana, Bursa ve Kahramanmaraş başta olmak üzere diğer şehirlerde de bulunan çiftçilere ilk numuneleri gönderdik. Ürünümüzü satın alan çiftçilerden %90'ın üzerinde olumlu geri dönüşler aldık.
 • Ürün geliştirme çalışmaları devam etmekte olup 4 doktoralı çalışan TÜBİTAK 2244 projesi kapsamında istihdam edilmektedir. Bu kapsamda insektisit ve fungusit üretimi için proje hazırladık ve çalışmalar devam etmektedir.
 • Ar-Ge çalışmaları bakterilerin bitki büyümesine yönelik mevcut ürünleri dışında, farklı yeni ürünlere yönelik olarak sürdürüyoruz.
 • Farklı bitki türlerinde laboratuvar, sera ve arazi denemeleriyle etkinlikleri teyit etmekteyiz.
 • Teknoparkta üretim yerlerinde iki adet hangar kiraladık ve üretim işlemlerini kendi imkanlarımızla yapabilmek için çalışmalara başladık.
 • Yatırım sonrası istihdam ettiğimiz pazarlama çalışanımız ile birlikte Türkiye’de özellikle yoğun tarımın yapıldığı bölgelerde gübre bayileri ile tanıtımlar yaptık. Numune örnekler göndererek denemeler kurduk ve takip etmekteyiz.
 • Yeni web sitemizi kurarak online ürün satışı için işlemleri başlattık.
 • Sosyal medya ve pazarlama faaliyetlerimizi geliştirmek ve daha hızlı büyümek adına Earnado firması ile çalışmalara başladık.
 • Üniversite-sanayi iş birliği kapsamında projeler hazırladık ve devam etmekteyiz.

Neden Yeni Bir Yatırım Turu Düzenliyoruz?

Geçtiğimiz yıl aldığımız yatırımlar ve bu kaynağı kullanarak gerçekleştirdiğimiz fason üretim ile ürünlerimizin pazar doğrulamasını gerçekleştirdik. Bu doğrulama vesilesiyle pazarda ne kadar büyük bir talep ve fırsatlar olduğunu ilk elden deneyimleme şansımız oldu.


Sizler nezdinde ikinci kez yatırım turuna çıkarak, alacağımız bu kaynakla pazardaki mevcut fırsatları yakalayacağız. Bu ölçeklenme amacı doğrultusunda, ticarileşme planımız ile aşağıda sayılan alanlarda organizasyonumuzu güçlendireceğiz:

 • Üretim kapasitesinin artırılması
 • Nitelikli teknik kadronun genişletilmesi
 • Tedarik zincirinin yapılandırılması
 • B2B satış ekibi kurulması
 • ArGe faaliyeti biten çalışmaların ürünleştirilmesi


Pazardaki payımızın artırılması ülkemizin farklı bölgelerindeki çiftçilere ulaşmak amacıyla; Tarım Kooperatifleriyle işbirlikleri gerçekleştireceğiz. Ülkemizin tarımsal kapasitesi dikkate alındığında, bu genişleme için 10.000 adet (L) sıvı ürün ve 10 ton katı ürün üreteceğiz. Bu ürünler son kullanıcı çiftçilere ulaştığında önemli miktarda ciro gerçekleşecek.


Bu ciro ile beraber ürün gamımızı genişleterek, kuru mikrobiyal ürünlerimizide geliştirerek pazara süreceğiz. Böylece sürdürülebilir tarım ürünleri pazarında önemli bir oyuncu haline geleceğiz.


Yatırım Sonrası Neler Yapmak İstiyoruz?

 • Ülkemizin önemli tarım bölgeleri olan Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerinde en az 500 çiftçiye ürünlerimizi ulaştırmak.
 • 10.000 adet sıvı ve 10 ton katı ürünlerimizden satış yapmak.
 • Kuru mikrobiyal ürünleri üretip pazara sokmak


Neden Promoseed'e Yatırım Yapmalısınız?

 • Aldığımız ilk yatırımları etkin bir şekilde kullanarak büyük bir ivmeyle işlerimizi geliştirdik. Bu yeni yatırım sonrası daha da hızlı bir şekilde hedeflerimizi gerçekleştireceğiz.
 • Ekibimiz bu işi yapmak için fazlasıyla yetkin ve motive durumda, kendimize güveniyoruz.
 • Tarımın önemi hem ülkemizde hem dünyada her geçen gün artmaktadır. Sürdürülebilir tarım için yüksek teknolojik ürünler üreten bir şirketiz. Tarımda üretimin ve verimliliğin artması için yapılan yatırımların da fazlalaşmasıyla birlikte başarılı olma ihtimalimiz ciddi oranda artmaktadır.
 • %100 yerli ve milli teknolojimiz ile üretimlerimizi yapmaktayız. Teknolojik üretim altyapımız, üretim kapasitemiz ve büyüme stratejilerimiz, ürün çeşitliliğimiz, alanında uzman ve alanında deneyimli ekibimiz ile rakiplerimizden ayrışmaktayız.
 • Teknolojik açıdan gelişmeye çok müsaitiz ve gelecekte bunu uygulayarak daha iyi bir noktaya geleceğimize olan inancımız tam.
 • Geliştirdiğimiz yeni ürünlerimiz piyasaya girmek için hazır ve yakın zamanda ürün marka tescilleri yapılarak mevcut ürün gamımızı artıracağız.
 • Sürdürülebilir tarım ve Yeşil Mutabakat çerçevesinde gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya ve daha yaşanabilir bir çevre bırakmak amacını sizinle birlikte gerçekleştirmek istiyoruz.
 • Önemi her geçen gün artan, hızla gelişen ve yatırımın geri dönüş potansiyeli yüksek olan biyoteknoloji alanına siz de yatırımcı olarak kazanç elde edebilirsiniz.
 • Tohum aşamasında çıktığımız bu yatırım turuyla birlikte, amaçladığımız ölçeğe ulaşınca, daha yüksek değerleme ile alacağımız yatırımlardan sonra hisse değeriniz artacaktır.

Girişim Şirketi Tarihçesi

Bugüne Kadar Neler Yaptık?

 • 2008'den itibaren binlerce toprak bakterisinin bilimsel incelemesini laboratuvar ortamında gerçekleştirdik ve ArGe çalışmalarımızı ticari ürünlere dönüştürdük.
 • Şirketimizin kuruluşuna kadar, bakteri türlerini etkili şekilde izole edip, ileri teknoloji ile üretim kabiliyetini ticari düzeye çıkartabilecek bilimsel ve teknik bilgi birikimine sahip olduk.
 • 2019 yılında Promoseed Biyoteknoloji Anonim Şirketi olarak kuruluşumuzu gerçekleştik.
 • 2020 yılında birkaç farklı ürünün laboratuvar, sera ve arazide denemelerini yaparak tescil ettik. O süreçten bugüne kadar 6 ürün için lisans ve tescil belgeleri alarak üretim aşamasına geçtik.
 • 30.07.2021'de fonbulucu kitle fonlaması platformunda 291 yatırımcının katılımıyla, %6 hissemize karşılık 300.000 TL yatırım aldık.
 • Kültepe Yatırım A.Ş'den ve ERBAN Melek Yatırımcıları %4.5 hisse karşılığı aldığımız 225.000 TL yatırımı kullanarak operasyonalarımızı hızlandırdık.
 • İlk yatırım kaynağı ile üretilen ürünlerden, günümüze kadar 40 Bayi vasıtasıyla yüzlerce çiftçiye ürünlerimizi kullandırdık. Dokuz aylık süreçte 400.000 TL ciro yaptık.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Akıllı Bakteri Teknolojisi sayesinde biyolojik ürünler üretip geliştirerek tarım girdilerinde ciddi bir azalış sağlamayı, üretim ve verimliliği arttırmaya hedefleyen bir üretim girişimiyiz.


Starter kültürler laboratuvarımızda üretildikten sonra fason üretim için gönderilmekte ve scale up ile 3, 30, 70 ve 250 litrelik biyoreaktörlerde stratejik partnerlerimizle üretilip paketlenmektedir. Bu kapsamda Merkez Anadolu Kimya ve Valentis Biyoteknoloji firmaları ile stratejik ortaklık anlaşmaları gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, Erciyes Teknopark içerisinde 2 adet üretim tesisimiz faaliyete geçmiş olup, üretim çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz.


Ürünlerimiz:


Sıvı ürünler: Bac-OMET, Bac-IMET. 

Katı ürünler: METABOLIN 18-18-18+ME, METABOLIN 24-10-10+ME, METABOLIN5-5-40+ME, METABOLIN 9-44-9+ME


Ürettiğimiz sıvı ürünlerimiz, doğrudan bakterilerin çoğaltılmasıyla elde edilen ve içerisinde bitkilerin büyümesine doğrudan katkı sağlayan enzimlerin bulunduğu preparatlardan oluşmaktadır. Bu enzimler sayesinde bitki gelişiminde ana unsurlar olan azot, azotun piksasyonu, fosforun çözünürlüğü, demir ve magnezyumun bağlanması ve etilin üretiminin azaltılmasıyla bitki büyümesi doğrudan sağlanmaktadır. Ayrıca, bakterilerin ürettiği sekonder bazı metaboliklerle bitkilerin hastalık ve zararlarına karşı direncine artırarak da verime katkı sağlamaktadır.


Ürettiğimiz katı ürünlerimiz, bakterilerimiz sıvı ortamlarında indüklenerek özellikle bitki büyümesini teşvik eden fosfataz, deaminaz, nitrogenaz, siderefor metaboliklerinin üretimi artırıldıktan sonra çöktürülmekte ve sadece bu metabolik kısımların inorganik gübrelerin içerisine katkı maddesi olarak eklenmekte ve paketlenmektedir. Bu metabolikler sayesinde topraktaki çözünmez maddeler bitkilerin kullanımına hazır hale getirilmektedir. Bu sayede verimlilik ortalama %20 oranında önemli oranda artmaktadır.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Mustafa Çetin
Mustafa Çetin
Kurucu Ortak & CEO
Semih Yılmaz
Semih Yılmaz
Kurucu Ortak & CSO
Mustafa Başaran
Mustafa Başaran
Direktör
Semih Samet Keskin
Semih Samet Keskin
Ziraat Mühendisi
Sümeyye Temizgül
Sümeyye Temizgül
Gıda Mühendisi
Abeer Babıker Idrıs
Abeer Babıker Idrıs
Mikrobiyolog, Biyoinformatikçi
Khalid Abdullah Mamoori
Khalid Abdullah Mamoori
Ziraat Mühendisi
Funda Ülgen Gökduman
Funda Ülgen Gökduman
Biyoinformatik Mikrobiyolog
Hamza Gülsever
Hamza Gülsever
İdari Koordinatör
Abdülhakim Coşkun
Abdülhakim Coşkun
Yönetim Kurulu Üyesi - Üretim
Hakan Yıldız
Hakan Yıldız
Yönetim Kurulu Üyesi - Strateji
Kemal Payza
Kemal Payza
Danışman (Yatırım İlişkileri)
Enis Erdem Yurdatapan
Enis Erdem Yurdatapan
Danışman (Pazarlama)
Takım Üyesi

Mustafa Çetin

Kurucu Ortak & CEO

1990 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.1997 yılında İç Hastalıkları, 2000 yılında Hematoloji Uzmanlığını tamamladıktan sonra, 2001 yılında Seattle FHCRC Kemik İliği Merkezinde Visiting Physician olarak çalıştı. 2002 yılında Doçent, 2007 yılında Profesör olan Dr. Çetin'in SCI ve SCI-E kapsamında dergilerinde yayınlanan 150 bilim makalesi yanısıra diğer alanlardakilerle birlikte toplam 569 bilimsel rapora (ulusal makale, ulusal ve uluslararası bildiri, kitap, vs] katkı vermiştir. Erciyes Üniversitesi Hücresel Tedaviler ve Kök Hücre Tedavi Merkezinin ve GENKÖK GMP Kök Hücre Üretim Ünitelerinin kuruluşunda görev aldı. Dr. Çetin evli ve 3 çocuk babasıdır. 

Takım Üyesi

Semih Yılmaz

Kurucu Ortak & CSO

1995 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Biyolojik Bilimler mezunudur. 2010 yılında Erciyes üniversitesi Biyoloji bölümünde doktorasını tamamladı. 2014 yılında Doçent, 2020 yılında Profesör olmuştur. Biyoteknoloji, Mikrobiyal Biyoteknoloji, Bakteri Genetiği ve Proteomiği, ve Moleküler Biyokimya alanlarında 43'ü SCI, SCI-Exp ve hakemli dergiler olmak üzere 111 yayını bulunmakta ve bu alandaki araştırmalarına devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Takım Üyesi

Mustafa Başaran

Direktör

Prof. Dr. Mustafa BAŞARAN Tarımsal Bilimler, Ziraat, Toprak ve Bitki Besleme, Toprak Fiziği, Toprak ve Su Muhafazası ve Amenajmanı, Toprak Erozyonu konularında çalışmalar yapmaktadır. Yeni nesil gübre üretimine yönelik kendine ait patent ve ödülleri bulunmaktadır.

Takım Üyesi

Semih Samet Keskin

Ziraat Mühendisi

Semih Samet KESKİN 1996 yılında Kayseri de doğmuştur.

Lise Eğitimini Selçuklu Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra eğitimini

Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümünde devam etmiştir. Üniversite eğitimi içinde birçok üniversite projesinde yer almıştır. 2020 yılında üniversite eğitimini bitirdikten sonra Promoseed Biyoteknoloji Anonim Şirketini işe başlamıştır. Halen eğitimine Yüksek Lisans yaparak Erciyes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliğinde devam etmektedir. Üniversite ve Yüksek Lisans eğitiminde aldığı dersler ve bilgiler dahilinde Promoseed şirketinde ziraat mühendisi , satış pazarlama, Ar-ge ve teknik destek olarak görev almaktadır.

Takım Üyesi

Sümeyye Temizgül

Gıda Mühendisi

1995 tarihli Ankara doğumludur. Lİsans ve Yüksek Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi gıda mühendisliği bölümünü tamamlamıştır. Stajyer eğitimlerini gıda mikrobiyoloji üzerine tamamlamıştır. Aynı zamanda iş güvenliği uzmanı olarak eğitimini tamamlamıştır. Halk eğitim merkezlerine gıda teknolojisi alanında ders verme deneyimi elde edilmiştir.

Takım Üyesi

Abeer Babıker Idrıs

Mikrobiyolog, Biyoinformatikçi

Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nda (Tıbbi Laboratuvar Bilimleri Fakültesi - Khartoum Üniversitesi) Öğretim Görevlisi olarak üç yıldan fazla deneyime sahiptir. Mikrobiyoloji-Tıbbi Laboratuvar Bilimleri alanında yüksek lisans sahibi. Araştırma ilgi alanları; Biyoinformatik, mikroorganizmaların moleküler karakterizasyonu, immünoinformatik, SNP'lerin fonksiyonel analizi ve kanser araştırmalarını içerir.

Takım Üyesi

Khalid Abdullah Mamoori

Ziraat Mühendisi

1978 tarihli Irak doğumludur. Irak-Diyala'da ziraat mühendisi olarak görev almaktadır. Yüksek lisans eğitimini Toprak mikrobiyolojisi alanında, lisans eğitimini ise Toprak ve Su Bilimleri üzerine tamamlamıştır. Arapça, İngilizce ve Türkçe dillerini bilmektedir.

Takım Üyesi

Funda Ülgen Gökduman

Biyoinformatik Mikrobiyolog

1985 Tarihli Ankara doğumludur. Lisans eğitimini 2003-2007 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini Farmasötik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, Eczacılık Fakültesinde tamamlamıştır. 2011 yılında doktora eğitimine Goethe-Universität Frankfurtda başlanılmış ve başarıyla eğitim tamamlandıktan sonra 2020 yılında Erciyes Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Biyoloji bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Takım Üyesi

Hamza Gülsever

İdari Koordinatör

1994-2021 seneleri arasında hava kuvvetlerinde görev yaptım. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden açık öğretim olarak 2012 yılında mezun oldum. Kariyerimde ve özel hayatımda teknolojiye yoğun ilgi duyan birisi olduğum için geçtiğimiz yıl Promoseed ile yollarım kesişti ve heyecanla çalışmaya devam ediyorum.

Takım Üyesi

Abdülhakim Coşkun

Yönetim Kurulu Üyesi - Üretim

1967 yılında Kayseri’de doğdu. 1985 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde başlayan hekimlik hayatında aynı üniversitede 1992 yılında mezuniyeti sonrası Radyoloji Anabilim dalında araştırma görevlisi, 1997 yılında uzman ve öğretim görevlisi, 2008 yılında Radyoloji profesörü oldu.

Ulusal ve uluslararası her birinde ellinin üzerinde bilimsel yayın ve kırkın üzerinde davetli konuşma yapmıştır.


İnovasyon ve teknolojiye özel ilgi göstermektedir. 2014 yılında “Melek Yatırımcı” sertifikası alarak Erciyes Melek Yatırım Ağının ilk üyesi oldu. 2016 yılında Erciyes Teknoparkta Argea Teknoloji şirketini kurdu. Elte Pano, Kültepe Girişim, Revotera, Promoseed, Fonbulucu Kitlesel Fonlama, Reinves Angels ve bazı şirketlerin kuruluşunda girişimci veya yatırımcı olarak yer aldı. Tıbbi cihaz ve biyoteknoloji konuları ile özellikle ilgilenmektedir.

Takım Üyesi

Hakan Yıldız

Yönetim Kurulu Üyesi - Strateji

Ülkemizin SPK’ndan lisans alarak faaliyete geçen ilk paya dayalı kitle fonlama platformunun Kurucusu, Y.K. Başkan Vekili ve Genel Müdürü olan Hakan Yıldız, 1972 yılında Kayseri’de doğdu. K.T.Ü. Turizm İşletmeciliği ve A.Ü. İşletme bölümlerinden mezun oldu.


2003-2009 yılları arasında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 2009-2016 yılları arasında ETKB 'de görevi ile eş zamanlı olarak Eltemtek'te GMY olarak çalıştı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global bir IT şirketinde bir süre danışmanlık yaptı.


Lisansı bir Melek Yatırımcı olan Yıldız, Hazine ve Maliye Bakanlığından akredite Reinves Melek Yatırımcı Ağının Başkanlığı görevini yürütmekte ve fonbulucu GSYF'yi yönetmektedir. Birçok makalesi bulunmaktadır. Ayrıca UNDP tarafından Seçilmiş Crowdfunding Advisor olarak görev yapmaktadır.

Takım Üyesi

Kemal Payza

Danışman (Yatırım İlişkileri)

2012 yılında İstanbul Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Kemal, Türk Hava Yolları'nda 2.5 yıl müşteri ilişkileri ekibinde görev aldıktan sonra, Albaraka Türk Katılım Bankacılığı'nda çeşitli rollerde çalışmıştır. Bu çalışmalarında kurum-startup ilişkileri, API bankacılığı, dijital bankacılık ve inovasyon alanlarında birçok deneyim elde eden Kemal, Albaraka'nın global dijital bankası İnsha'nın da kurulumunda ve yönetiminde önemli rollerde bulunmuştur. Yaklaşık 1 sene önce fonbulucu ekibine katılan Kemal, yatırım ilişkileri yönetiminde yer almaktadır. Kemal Payza, aynı zamanda fonbulucu GSYF ve Reinves melek yatırım ağını da yönetmektedir.

Takım Üyesi

Enis Erdem Yurdatapan

Danışman (Pazarlama)

Enis, bulunduğu ortamlara farklı bir yenilik getirmeyi ve insanların içlerindeki potansiyeli keşfedip harekete geçebilmelerini sağlamayı kendine misyon edinen, girişimcilik ekosisteminin kalitesini artırıp sürdürülebilir olmasına katkı sağlamak amacıyla bugüne kadar veri yönetimi ve raporlama, eğitim, mentorluk, danışmanlık, organizasyon, networking ve podcast yayınları başta olmak üzere birçok çalışma yapan bir girişimcidir. Son 1 senedir girişimlerin hızlı, kolay ve güvenli olarak yatırım bulması için çalışmalarda bulunan Enis, nitelikli ve gelecek vaat eden girişimleri yatırımcılarla buluşturarak yatırımcılara da kazanç sağlamayı amaçlamaktadır.


Mevcut Unvanlar:

fonbulucu - Girişimci İlişkileri Direktörü

diici - Kurucu ve Yönetim Kuruluş Başkanı


Geçmiş Deneyimler:

ING İnovasyon Merkezi - Etkinlik ve Topluluk Koordinatörü

ING - Global Yeni Mezun Programı IT Departmanı

Startup Grind - Topluluk Yöneticisi

University4Society - Topluluk Yöneticisi


Eğitim:

ODTÜ İstatistik (2017)

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 6.000.000
Ek Fonlama
₺ 1.200.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
2.227
Alınan Toplam Yatırım
₺ 7.480.584
Pay Arz Oranı
% 15
Ortalama Yatırım
₺ 3.359
En Yüksek Yatırım
₺ 1.000.000
Nitelikli Yatırımcı
152
Nitelikli Yatırım Oranı
% 33,24
Fonlama Başlangıç
11.05.2022
Fonlama Bitiş
10.07.2022
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı