Yatırım Komitesi
Hakan Yıldız
Yatırım Komitesi Üyesi

Melek Yatırımcı ve fonbulucu.com Y.K. Başkan Vekili/Genel Müdür

Ülkemizin SPK’ndan lisans alarak faaliyete geçen ilk paya dayalı kitle fonlama platformunun Kurucusu, Y.K. Başkan Vekili ve Genel Müdürü olan Hakan Yıldız, 1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra K.T.Ü. Turizm İşletmeciliği ve A.Ü. İşletme bölümlerinden mezun oldu. 16 yaşında ilk girişimini ve 23 yaşında ilk şirketini kuran Yıldız, birçok girişimcilik, ortaklık ve yöneticilik faaliyetlerinde bulundu ve daha çok kurduğu şirketleri yönetti.

2003-2009 yılları arasında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 2009-2016 yılları arasında T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevi ile eş zamanlı olarak Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global bir IT şirketinde bir süre danışmanlık yaptı.

Lisansı bir Melek Yatırımcı olan Yıldız, Hazine ve Maliye Bakanlığından akredite Reinves Melek Yatırımcı Ağının Başkanlığı görevini yürütmekte ve fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu yönetmektedir. 2016 yılından itibaren girişimlerin finansmana erişimi ve yeni nesil yatırım araçları konusunda çalışmalar yürütmekte ve Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine birçok makalesi bulunmaktadır. Ayrıca UNDP tarafından Seçilmiş Crowdfunding Advisor olarak görev yapmaktadır.

Bülent Gümüş
Yatırım Komitesi Üyesi

innoCentrum CEO & Founder

Dr. Bülent Gümüş, savunma sanayi, bilişim ve danışmanlık alanlarında, ABD, Türkiye ve Katar’da 18 yıl özel sektörde ve 6 yıl üniversitelerde çalışmıştır. Makine Mühendisliği lisans derecesini 1996’da ODTÜ’den, Makine Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini sırasıyla 1998 ve 2005’de Texas Tech Üniversitesi’nden almıştır.

Dr. Gümüş, yeni ürün tasarımı, inovasyon ve ArGe yönetimi, mühendislik ve teknoloji yönetimi, proje yönetimi, girişimcilik, süreç iyileştirme ve stratejik yönetim alanlarında araştırmalar yapmakta, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Dr. Gümüş, şu anda, kurucu ortağı olduğu innoCentrum firmasında Genel Müdür olarak çalışmakta, Hacettepe Üniversitesi’nde ders vermekte ve PMI Türkiye’nin AB destekli projesi Outspeed Startup’da kilit uzman olarak görev almaktadır.

Hüseyin Çiftçi
Yatırım Komitesi Üyesi

Muhasebe ve Fon Operasyon Uzmanı

Muhasebe ve Finans alanında 6 yıllık bir deneyime sahip olan Hüseyin Çiftçi, Maqasid Portföy Yönetimi şirketinde Muhasebe uzmanı ve Fon operasyon sorumlusu olarak çalışmaktadır. Sermaye Piyasası Kurulu Düzey 3 lisansı bulunmakta, ayrıca mali müşavir stajyeridir. Pamuksan A.Ş'de Muhasebe ve Finans müdürü olarak görev yapmıştır. Dil eğitimi için gittiği Houston/Texas ta hem MBA yapmış hem de satış-pazarlama ve E-ticaret alanlarında çalışmıştır. Kastamonu üniversitesi işletme tezli yüksek lisanını Finansal Araçlardan Kaynaklanan Risklerin Firma Değeri Üzerine Etkisi tezi ile tamamlamıştır. Orta derecede Arapça konuşabilen Hüseyin Çiftçi, Finansal Yönetim ve Mali Analiz , Şirket Değerleme ve Yatırım Fonları konusunda eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.

Emre Akgümüş
Yatırım Komitesi Üyesi

ARİNKOM TTO Girişimcilik Koordinatörü

1987 Ankara doğumlu olan Emre Akgümüş 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını ise Yönetim ve Organizasyon üzerine yapmaktadır. 2017 yılında Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” projesine katılmış ve ikincilik kazanmıştır. akgumusdesign’ın kurucusu olan Emre Akgümüş, 2016 yılından beri deri ürünler tasarlar, çizer, keser,diker ve ticaretini yapar. Doğa sporlarıyla iç içe olup uzun yıllar Türk Kızılayı Gençlik Kampları’nda görev almış; liderlik ve şeflik yapmış, halen bir kampçıdır. 12 yıldır profesyonel olarak dans eden Akgümüş, antrenör ve lisanslı bir dansçıdır. Anadolu Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu’nda yardımcı antrenörlük görevine devam etmektedir. Girişimcilik ekosisteminin paylaşarak büyüyeceğine inanan Emre Akgümüş, çeşitli devlet ve özel kurumlarda mentorluk ve eğitim vermekte, an itibariyle ise Girişimcilik Koordinatörü olarak ARİNKOM TTO’da görev almaktadır.

Vahit Altun
Yatırım Komitesi Üyesi

Finans Kurumları Birliği Genel Sekreter Yardımcısı

1971 yılında doğan Vahit Altun, yükseköğrenimini Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı; yüksek lisansını ABD Southern Politecnic University’de işletme alanında yaptı. Finans sektöründe 24 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Vahit Altun, bankacılık hayatına 1996’da Sümerbank’ta müfettiş yardımcısı olarak başladı. 2002-2003 yıllarında ABD Atlanta’da yüksek lisans programına katılan Vahit Altun aynı zamanda bir mobilya firmasında satış müdürlüğü yaptı.

Türkiye’ye dönüşü ile birlikte 2003-2005 yılları arasında Man Kamyon ve Otobüs Ticaret Türkiye A.Ş.’de Bölge Satış Müdürlüğü yaptı. Yine aynı grupta Man Finansal Hizmetler A.Ş.’nin kuruluş çalışmalarında görev alan Vahit Altun sırasıyla 2005-2011 yılları arasında Satış ve Pazarlama Direktörlüğü, 2011-2016 yılları arasında da aynı şirketin Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2011-2013 yıllarında TÜFİDER Yönetim Kurulu üyeliği yapan Vahit Altun, 2012 yılı son çeyreğinde Banka Dışı Finans Kuruluşlarına ait 6361 Sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu’nun oluşturulmasında BDDK yönetiminde yapılan çalışmalara ve TBMM kanun çalışmalarına iştirak ederek, Finansal Kurumlar Birliği’nin (FKB) kurulmasında önemli katkılar sağladı. 2013-2016 yıllarında Finansal Kurumlar Birliği’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve ilk Başkan Vekilliği görevlerini üstlendi. Şubat 2016 itibarıyla da Finansal Kurumlar Birliği Finansman Şirketleri’nden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı görevini üstlenen Vahit Altun aynı zamanda Avrupa Konfederasyonu Finans Kurumları Birliği (European Federation of Finance House Associations) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Vahit Altun evli ve iki çocuk babasıdır..