Yatırım Komitesi
Hakan Yıldız
Yatırım Komitesi Üyesi

Melek Yatırımcı ve fonbulucu.com Y.K. Üyesi /Genel Müdür

Ülkemizin SPK’ndan lisans alarak faaliyete geçen ilk paya dayalı kitle fonlama platformunun Kurucusu, Y.K. Üyesi ve Genel Müdürü olan Hakan Yıldız, 1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra K.T.Ü. Turizm İşletmeciliği ve A.Ü. İşletme bölümlerinden mezun oldu. 16 yaşında ilk girişimini ve 23 yaşında ilk şirketini kuran Yıldız, birçok girişimcilik, ortaklık ve yöneticilik faaliyetlerinde bulundu ve daha çok kurduğu şirketleri yönetti. 2003-2009 yılları arasında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 2009-2016 yılları arasında T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevi ile eş zamanlı olarak Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global bir IT şirketinde bir süre danışmanlık yaptı. Lisansı bir Melek Yatırımcı olan Yıldız, Hazine ve Maliye Bakanlığından akredite Reinves Melek Yatırımcı Ağının Başkanlığı görevini yürütmekte ve fonbulucu'ya ait beş Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu yönetmektedir. 2016 yılından itibaren girişimlerin finansmana erişimi ve yeni nesil yatırım araçları konusunda çalışmalar yürütmekte ve Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine birçok makalesi bulunmaktadır. Yıldız, ayrıca Kolektif House ve fonbulucu'nun kurduğu fonprime A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanlığı, Magna Mari Reklam Tanıtım Yazılım ve Organizasyon. A.Ş., Reinves Danışmanlık A.Ş., Sparga Tarım A.Ş. ve Promoseed Biyoteknoloji A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak ve de UNDP tarafından Seçilmiş Crowdfunding Advisor olarak görev yapmaktadır.

Bülent Gümüş
Yatırım Komitesi Üyesi

innoCentrum CEO & Founder

Dr. Bülent Gümüş, Makine Mühendisliği lisans derecesini 1996’da ODTÜ’den, Makine Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini sırasıyla 1998 ve 2005’de Texas Tech Üniversitesi’nden aldı.

Dr. Gümüş, iş hayatına 1996 yılında, Texas Tech Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak başladı, 1998 – 2006 arasında OnBoard Software (San Antonio, Texas) firmasında Mühendis, Proje Yöneticisi ve Program Yöneticisi olarak çalıştı. 2006 yılında Türkiye’ye döndü, MilSoft’da kısa süre Proje Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında TOBB ETÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak akademik kariyerine başladı ve Mart 2012'ye kadar bu görevine devam etti.  TOBB ETÜ’deki görevi süresince, Texas Tech Üniversitesi’nde ve Katar Üniversitesi'nde Ziyaretçi Akademisyen olarak lisans ve lisansüstü dersler verdi. 2012 –2014 arasında, BAE Systems Inc (Texas). Savaş Uçakları bölümünde Program Yöneticisi ve Türkiye ve Orta Doğu pazarından sorumlu İş Geliştirme Sorumlusu olarak çalıştı. 2015 – 2020 tarihleri arasında vakit buldukça, Bilkent, Hacettepe, TOBB ETÜ ve TED Üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans dersleri verdi.

Dr. Gümüş, 2004 yılından beri kurucu ortağı olduğu innoCentrum firmasında Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Dr. Gümüş, yeni ürün ve sistem tasarımı, mühendislik yönetimi, proje yönetimi, inovasyon ve teknoloji yönetimi, girişimcilik ve stratejik planlama alanlarında araştırmalar yapmakta ve ülkemizin lider firma ve kurumlarına eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

TÜBİTAK, TTGV, İSO, Teknokentler ve Kalkınma Ajansları gibi kuruluşların teşviklerinde ve yarışmalarda hakemlik ve izleyicilik yapmaktadır.

Emre Akgümüş
Yatırım Komitesi Üyesi

1987 Ankara doğumlu olan Emre Akgümüş 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisansını ise Yönetim ve Organizasyon üzerine yapmaktadır. 2017 yılında Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” projesine katılmış ve ikincilik kazanmıştır. akgumusdesign’ın kurucusu olan Emre Akgümüş, 2016 yılından beri deri ürünler tasarlar, çizer, keser ve diker. Ürettiği ürünlerin ulusal ve global satışını gerçekleştirir. Doğa sporlarıyla iç içe olup uzun yıllar Türk Kızılayı Gençlik Kampları’nda görev almış; liderlik ve şeflik yapmış, halen bir kampçıdır. 15 yıldır profesyonel olarak dans eden Akgümüş, dans ederek 20 ülke gezmiş, ülkemizi başarıyla temsil etmiş 2. kademe antrenör ve lisanslı bir dansçıdır. Nar Kuluçka Merkezi ve Nar Atölye’nin kuruluşunda yer almış ve yöneticiliğini yapmıştır. Anadolu Üniversitesi Arinkom TTO Girişimcilik Koordinatörlüğü görevini 4 sene başarıyla sürdürmüş ve ANAÇ Kuluçka Merkezi’nde bir çok hızlandırıcı program yürütmüş ve yüzlerce girişimciye temas etmiştir.  Girişimcilik ekosisteminin paylaşarak büyüyeceğine inanan Emre Akgümüş, halen çeşitli devlet ve özel kurumlarda eğitmenlik, mentorlük ve danışmanlık hizmetlerine devam etmekte ve bunun yanında bir girişimcinin ya da girişimci şirketin baştan sona ihtiyaç duyduğu tüm yönetimsel ve finansal başlıkları karşılayacak olan yeni nesil girişimcilik ve yatırım merkezi fonprime’ın genel müdürlüğü görevini yürütmektedir.

Vahit Altun
Yatırım Komitesi Üyesi

Finans Kurumları Birliği Genel Sekreter Yardımcısı

1971 yılında doğan Vahit Altun, yükseköğrenimini Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı; yüksek lisansını ABD Southern Politecnic University’de işletme alanında yaptı. Finans sektöründe 24 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Vahit Altun, bankacılık hayatına 1996’da Sümerbank’ta müfettiş yardımcısı olarak başladı. 2002-2003 yıllarında ABD Atlanta’da yüksek lisans programına katılan Vahit Altun aynı zamanda bir mobilya firmasında satış müdürlüğü yaptı.

Türkiye’ye dönüşü ile birlikte 2003-2005 yılları arasında Man Kamyon ve Otobüs Ticaret Türkiye A.Ş.’de Bölge Satış Müdürlüğü yaptı. Yine aynı grupta Man Finansal Hizmetler A.Ş.’nin kuruluş çalışmalarında görev alan Vahit Altun sırasıyla 2005-2011 yılları arasında Satış ve Pazarlama Direktörlüğü, 2011-2016 yılları arasında da aynı şirketin Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 2011-2013 yıllarında TÜFİDER Yönetim Kurulu üyeliği yapan Vahit Altun, 2012 yılı son çeyreğinde Banka Dışı Finans Kuruluşlarına ait 6361 Sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu’nun oluşturulmasında BDDK yönetiminde yapılan çalışmalara ve TBMM kanun çalışmalarına iştirak ederek, Finansal Kurumlar Birliği’nin (FKB) kurulmasında önemli katkılar sağladı. 2013-2016 yıllarında Finansal Kurumlar Birliği’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve ilk Başkan Vekilliği görevlerini üstlendi. Şubat 2016 itibarıyla da Finansal Kurumlar Birliği Finansman Şirketleri’nden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı görevini üstlenen Vahit Altun aynı zamanda Avrupa Konfederasyonu Finans Kurumları Birliği (European Federation of Finance House Associations) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Vahit Altun evli ve iki çocuk babasıdır..

Salih Oğuzhan Sever
Yatırım Komitesi Üyesi

Salih Oğuzhan Sever 2011 yılında Bülent Ecevit Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden mezun olmuştur. Aynı yıl Kuveyt Türk’te Ticari Bankacılık Uzman Yardımcısı olarak iş hayatına başlamıştır. 2016 yılında Ziraat Katılım Bankası’nda Kurumsal ve Ticari Bankacılık Yönetmeni, 2021 yılında Eximbank’ta Portföy Yöneticisi görevlerinde bulunmuştur. SPL Düzey 3 ve SEGEM lisansları bulunmaktadır. 2023 yılı itibariyle Reinves Capital CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.