Yönetim Kurulu
Dr. Yalçın Koçak
YK Başkanı

22 Mart 1952 Sakarya ili, Adapazarı Merkez Karakalpak Mahallesi nüfusuna kayıtlı 3 çocuk babası.İlk okulu Sakarya İlkokulunda bitirdi.Öğretmeni çok ileri görüşlü Arapça ve Türkçe’ye hakim aydın bir Atatürk Milliyetçisi Mediha Maner Hanımdı. Bizleri de kendi gibi yetiştirmeye azami özen gösterdi.Orta eğitim Adapazarı Ticaret Lisesi orta kısmında okudu.Sakarya Lisesini 66-67’de bitirdi. Üniversite tahsili için İstanbul’a geldi.Yıldız Üniversitesi İnşaat Mühendisliğine başladı. 74 mezunu oldu. Ekonomik hürriyeti olmayanların, fikir hürriyetine sahip olamayacakları gerçeğini çabuk öğrendi. Daha okulu bitirmeden başladığı, şantiye hayatıyla kısa zamanda işlerini büyüttü.İş ve meslek yaşantısı çok hızlı ve başarılı oldu.Milletvekilliği yıllarında memleketine hayırlı işler yapmak için var gücüyle çalıştı.Eğitim alanlarında birçok projeler yapmış olup Bulgaristan merkezli Balkan University kurucu başkanıdır.Avrasya Bir Vakfı Mütevelli heyeti ve Garbiyat Enstitüsü başkanlığını yapmaktadır. 2017 yılında Asam Kendir Enstitüsünü kurdu ve Endüstriyel Kenevirin ülkemiz sanayisinde birçok alanda kullanımı için var gücüyle halen çalışmalarına devam etmektedir.

Hakan Yıldız
YK Başkan Vekili

Ülkemizin SPK’ndan lisans alarak faaliyete geçen ilk paya dayalı kitle fonlama platformunun Kurucusu, Y.K. Başkan Vekili ve Genel Müdürü olan Hakan Yıldız, 1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra K.T.Ü. Turizm İşletmeciliği ve A.Ü. İşletme bölümlerinden mezun oldu. 16 yaşında ilk girişimini ve 23 yaşında ilk şirketini kuran Yıldız, birçok girişimcilik, ortaklık ve yöneticilik faaliyetlerinde bulundu ve daha çok kurduğu şirketleri yönetti.

2003-2009 yılları arasında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 2009-2016 yılları arasında T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevi ile eş zamanlı olarak Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global bir IT şirketinde bir süre danışmanlık yaptı.

Lisansı bir Melek Yatırımcı olan Yıldız, Hazine ve Maliye Bakanlığından akredite Reinves Melek Yatırımcı Ağının Başkanlığı görevini yürütmekte ve fonbulucu'ya ait üç Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu yönetmektedir. 2016 yılından itibaren girişimlerin finansmana erişimi ve yeni nesil yatırım araçları konusunda çalışmalar yürütmekte ve Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine birçok makalesi bulunmaktadır. Promoseed Biyoteknoloji A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak ve UNDP tarafından Seçilmiş Crowdfunding Advisor olarak görev yapmaktadır.

Efe Duran Sarıkaya
YK Üyesi

Almanya ve İspanya'da işletme eğitimi alan Duran Sarıkaya, yaklaşık 8 milyar EUR işlenmiş satın alma hacmine sahip orta ölçekli şirketler için gerçekleştirilen 350'den fazla proje ile zengin bir deneyime sahiptir. Wirtschaftswoche'ye göre Efe Duran Sarıkaya, Marc Kloepfel Group ve EPSA Almanya ile birlikte Almanca konuşulan dünyanın önde gelen satın alma ve tedarik zinciri uzmanlarından biridir.

Sarıkaya, hibe kazandırma uzmanlığı olan EPSA ALMANYA şirketinde CEO olarak yer alıyor. Enerji projeleri içinde bilhassa yenilenebilir enerji kısmında Pure Enerji ile PPA projeleri geliştiriyor ve girişimcilere yatırımcı & mentör olarak destek oluyor.

Sarıkaya, müzakereler, yalın yönetim, değer analizi ve risk yönetimi alanlarında aranan bir mülakat/görüşme ortağıdır. Ayrıca, Alman Malzeme Verimlilik Ajansı'nda üretim materyallerinin verimli kullanımında yer almaktadır. Tüm bunlara ek olarak satın almayı güçlendirmek için çeşitli uluslararası ticari organizasyonlarda yer almaktadır. Kloepfel Consulting'de çeşitli projelerin yönetiminden ve danışmanlık şirketinin satışından sorumludur.

Dr. O. Mutlu Topal
YK Üyesi

1972 Ankara doğumlu olan Dr. O.Mutlu Topal, 1996 da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Çocuk aşıları ve ilaçlar alanında faaliyet gösteren aile şirketlerinde 1980lerden bu yana aktif olarak çalışmaktadır. Dünyaca kabul görmüş aşı üreticilerini Türkiye’ye getirmiştir. Topal ailesinin sahibi olduğu kuruluşların Türk Sağlık Bakanlığı ve serbest piyasa için Türkiye’ye tedarik ettiği aşı miktarı 600.milyon dozun üstündedir. Rekombinant Hepatit B Aşısının tüm üretim süreçlerini içeren teknoloji transferi sürecini de laboratuvar ölçeğinde başarıyla yöneterek ülkemizde gerçekleştirmiştir.

Özellikle sağlık alanında ki startup girişimler ile ilgilenmektedir. Lisanslı bir melek yatırımcı olarak her aşamada ki startup girişimler için mentörlük yapmaktadır.

Ortağı ve Genel Müdürü olduğu aile şirketi Emre Ecza İlaç Aşı Sanayi Ticaret ve Dan. Ltd. Şti.  ( www.emreecza.com ) bünyesinde aşılar, ilaçlar, soğuk zincir takip cihazları ve doping kitleri alanında faaliyet göstermektedir.

Girişimcilik ekosisteminin faal bir üyesi olarak, ülkemizin en çok üyesi olan Melek Yatırımcı Ağı olan Reinves Capital’in kurucu ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Dijital Sağlık alanında ki girişimleri takip eden uluslararası bir melek yatırımcı ağı olan  10X Health Investment Club‘ın faal bir üyesidir.

Ülkemizin ilk kampanyaya başlayan ve en aktif kitlesel fonlama platformu olan Global Kitle Fonlaması Platformu A.Ş.’nin ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesidir.

Melek yatırımcı olarak Almanya, İsrail, Güney Afrika Cumhuriyeti ve A.B.D.’de ki uluslararası yatırımları dışında Türkiye’de de çok sayıda startup şirketin ortağı ve destekleyicisidir.

Umut Utku TAŞDEMİR
YK Üyesi

1986 yılında Kırıkkale'de doğdu. Ailesinin işi sebebiyle henüz 2 yaşında iken yerleştiği Antalya'da ilk ve orta öğretimini tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Üniversite döneminde yazılım ile ilgili çalışmaya başlamıştır. Yazılım proje yönetimi konusunda yeterli deneyim kazandıktan sonra 4 yıl TPAO'ya ait uluslararası devlet şirketlerinde görev almıştır. Sonrasında görev aldığı özel sektör projelerinde özellikle ERP yazılımları ve Web Teknolojileri konusunda proje yönetimi deneyimini artıran Umut Utku TAŞDEMİR halihazırda GMT Teknoloji Enerji ve Bilişim Sistemleri Ltd. Şti. Genel Müdürlüğü görevini yönetmektedir. Ayrıca yazılım sektöründe birçok girişimin kurucusu ve ortağıdır.

Dilek Seferoğlu
YK Üyesi

1974 yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’ da tamamlamış ve Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği’ nden mezun olmuştur. Okul sonrası tütün endüstrisinde başlayan satış ve pazarlama görevine on üç yıl GlaxoSmithKline İlaç Sanayi A.Ş.’ de devam etmiştir. Satış ve pazarlama, kişisel gelişim, iş güvenliği ve kalite yönetimi konusunda birçok sertifikaya sahiptir. Yönetici olarak görevde bulunduğu özel şirketlerin ardından 2016 yılında Global Markets Turkey şiketinde kurucu ortak ve Pazarlama Direktörü olarak görev almıştır. Günümüzde girişimcilerin teşvik edilmesi ve desteklenmesi konularına önem vermektedir. Görevine fonbulucu.com adlı kitlesel fonlama platformunda Projeler Sorumulusu ve Girişimci Gazetesi’nde ise yönetici olarak devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

Büşra Kalay
YK Üyesi

fonbulucu Finans Direktörü olarak görev yapmakta olan Büşra Kalay 1989 yılında Çankırı’da doğdu. Bütün eğitim hayatını Ankara’da geçirdi. 2014 yılında Gazi Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldu. 2014 yılından bu yana özel sektörde mali analistlik, finans yönetimi, kalite yönetim sistemleri baş denetçiliği görevlerini yürüttü. Uzun süre girişimcilere ve KOBİ’lere proje danışmanlığı yaptı. 2021 yılından bu yana fonbulucu’da görev almaktadır.