Yönetim Kurulu
Dr. Yalçın Koçak
YK Başkanı

22 Mart 1952 Sakarya ili, Adapazarı Merkez Karakalpak Mahallesi nüfusuna kayıtlı 3 çocuk babası.İlk okulu Sakarya İlkokulunda bitirdi.Öğretmeni çok ileri görüşlü Arapça ve Türkçe’ye hakim aydın bir Atatürk Milliyetçisi Mediha Maner Hanımdı. Bizleri de kendi gibi yetiştirmeye azami özen gösterdi.Orta eğitim Adapazarı Ticaret Lisesi orta kısmında okudu.Sakarya Lisesini 66-67’de bitirdi. Üniversite tahsili için İstanbul’a geldi.Yıldız Üniversitesi İnşaat Mühendisliğine başladı. 74 mezunu oldu. Ekonomik hürriyeti olmayanların, fikir hürriyetine sahip olamayacakları gerçeğini çabuk öğrendi. Daha okulu bitirmeden başladığı, şantiye hayatıyla kısa zamanda işlerini büyüttü.İş ve meslek yaşantısı çok hızlı ve başarılı oldu.Milletvekilliği yıllarında memleketine hayırlı işler yapmak için var gücüyle çalıştı.Eğitim alanlarında birçok projeler yapmış olup Bulgaristan merkezli Balkan University kurucu başkanıdır.Avrasya Bir Vakfı Mütevelli heyeti ve Garbiyat Enstitüsü başkanlığını yapmaktadır. 2017 yılında Asam Kendir Enstitüsünü kurdu ve Endüstriyel Kenevirin ülkemiz sanayisinde birçok alanda kullanımı için var gücüyle halen çalışmalarına devam etmektedir.

Hakan Yıldız
YK Başkan Vekili

Ülkemizin SPK’ndan lisans alarak faaliyete geçen ilk paya dayalı kitle fonlama platformunun Kurucusu, Y.K. Başkan Vekili ve Genel Müdürü olan Hakan Yıldız, 1972 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Kayseri’de tamamladıktan sonra K.T.Ü. Turizm İşletmeciliği ve A.Ü. İşletme bölümlerinden mezun oldu. 16 yaşında ilk girişimini ve 23 yaşında ilk şirketini kuran Yıldız, birçok girişimcilik, ortaklık ve yöneticilik faaliyetlerinde bulundu ve daha çok kurduğu şirketleri yönetti.

2003-2009 yılları arasında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev alan Yıldız, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir A.Ş. gibi şirketlerde yöneticilik görevlerinde bulundu. 2009-2016 yılları arasında T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’ndaki görevi ile eş zamanlı olarak Eltemtek A.Ş. ‘de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2016 yılı Nisan ayında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurdu ve Norveç merkezli Global bir IT şirketinde bir süre danışmanlık yaptı.

Lisansı bir Melek Yatırımcı olan Yıldız, Hazine ve Maliye Bakanlığından akredite Reinves Melek Yatırımcı Ağının Başkanlığı görevini yürütmekte ve fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu yönetmektedir. 2016 yılından itibaren girişimlerin finansmana erişimi ve yeni nesil yatırım araçları konusunda çalışmalar yürütmekte ve Girişimcilik ve Kitle Fonlaması üzerine birçok makalesi bulunmaktadır. Ayrıca UNDP tarafından Seçilmiş Crowdfunding Advisor olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun
YK Üyesi

ERBAN Melek Yatırım Ağı Üyesidir. Melek yatırımcı olarak bir çok girişimde yer almaktadır.
1967 yılında Kayseri’de doğdu. 1985 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinde başlayan hekimlik hayatında aynı üniversitede 1992 yılında mezuniyeti sonrası Radyoloji Anabilim dalında araştırma görevlisi, 1997 yılında uzman ve öğretim görevlisi, 2008 yılında Radyoloji profesörü oldu.
Uzmanlık sonrası yaklaşık 1,5 yıl Harvard ve Kaliforniya (San Francisco) Üniversitelerinde Çocuk Radyolojisi ve Çocuk Nöroradyolojisi eğitimi aldı. Erciyes Üniversitesi bünyesinde Çocuk Radyolojisi bölümünü ve Tıbbi Görüntüleme Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezini kurdu. Tıbbi Görüntüleme cihazlarının ülkemizde üretimi konusunda çalışmaktadır. Erciyes Üniversitesi hastanelerinde dört yıl süreyle Başhekim yardımcılığı ve Radyoloji Anabilim dalı başkanlığında bulundu. Türk Radyoloji Derneği, Pediatrik Radyoloji Çalışma Gurubu sekreterliği ve başkanlığında bulundu. Sağlık Bakanlığı tarafından Çocuk Radyolojisi Uzmanı unvanı verildi. İnovasyon ve teknolojiye özel ilgi göstermekte olup Ekonomi Bakanlığı tarafından verilmiş “Melek Yatırımcı” sertifikası mevcuttur. Ulusal ve uluslararası her birinde ellinin üzerinde bilimsel yayın ve kırkın üzerinde davetli konuşma yapmıştır. Halen devam etmekte olan görevleri; Türk Radyoloji Derneği Başkanlığı, Çocuk Radyolojisi Derneği Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcılığı, Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanlığı, Çocuk Radyoloji Bilimdalı Başkanlığıdır. Erciyes Üniversitesinde Araştırma Merkezlerini koordine etmektedir.

Av. Dr. Ahmet Keşli
YK Üyesi

Dr. Ahmet T. KEŞLİ, 1973 doğumlu olup Kayseri Lisesi sonrasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezundur. Marmara Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nden Avrupa Birliği Hukuku üzerine “Vertical Restraints in EC Competition Law” konulu tezi ile mastır derecesi almıştır. Ayrıca, “Kamu Özel Sektör İşbirliği - PPP Projelerinin Hukuku Rejimi” konulu tezi ile doktorasını yapmıştır.
Dr. Ahmet T.KEŞLI, profesyonel yaşamında Atatürk Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Kıbrıs Amerikan Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi gibi üniversitelerde öğretim elemanı olarak görev yapmıştır. Group Law Firm Kurucu Ortağı, International PPP Platform Türkiye Kurucu Başkanı, Birleşmiş Milletler Yatırım ve Ticaret Merkezi Başkan Yardımcısı, Birleşmiş Milletler (UNECE) Altyapı Projeleri Uzmanlar Kurulu üyesi, Ticaret ve Fikri Sınai Haklar Mahkemeleri Bilirkişisi görevleri yürütmüştür.
Gerek ülkemizde ve gerekse yurtdışında önemli kuruluşların ve projelerin hukuk danışmanlığını yapmakta, yaşayan ekonominin dinamik alanlarında çalışmaktadır. Akademik çalışmaları ile uygulamacılığını birleştirip, hukukun bugününü uygulayan, yarınına yön veren şekilde mesleğini icra etmektedir.
Kitle Fonlaması, PPP Hukuku, Özelleştirme, Proje Finansmanı Hukuku, Finans Hukuku, Enerji Hukuku, Ticaret Hukuku, Uluslararası Ticaret, Tahkim, Fikri Mülkiyet Hukuku ve Rekabet Hukuku konularında çalışmakta olup, ulusal ve uluslararası alanda pek çok kitap, makale, yayın ve sunumları mevcuttur ve bu konularda Üniversitelerde Türkçe ve İngilizce dersler vermektedir.
Dr KEŞLİ “Leading Lawyers” ve “Lawyer of the Year” ödüllerine layık görülmüştür. Ayrıca, başladığında Cumhuriyet tarihinin en büyük özelleştirme projesinde Türkiye Cumhuriyeti devletinin hukuk danışmanlığını yapmak onuru dahil olmak üzere pek çok projeye katkı sağlamış bulunmaktadır ve ayrıca pek çok uluslararası kuruluş tarafından da yılın en iyi hukukçuları ödüllerine layık görülmüştür.

Umut Utku TAŞDEMİR
YK Üyesi - Genel Müdür Yrd.

1986 yılında Kırıkkale'de doğdu. Ailesinin işi sebebiyle henüz 2 yaşında iken yerleştiği Antalya'da ilk ve orta öğretimini tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdi. Üniversite döneminde yazılım ile ilgili çalışmaya başlamıştır. Yazılım proje yönetimi konusunda yeterli deneyim kazandıktan sonra 4 yıl TPAO'ya ait uluslararası devlet şirketlerinde görev almıştır. Sonrasında görev aldığı özel sektör projelerinde özellikle ERP yazılımları ve Web Teknolojileri konusunda proje yönetimi deneyimini artıran Umut Utku TAŞDEMİR halihazırda GMT Teknoloji Enerji ve Bilişim Sistemleri Ltd. Şti. Genel Müdürlüğü görevini yönetmektedir. Ayrıca yazılım sektöründe birçok girişimin kurucusu ve ortağıdır.

Dilek Seferoğlu
YK Üyesi

1974 yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’ da tamamlamış ve Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği’ nden mezun olmuştur. Okul sonrası tütün endüstrisinde başlayan satış ve pazarlama görevine on üç yıl GlaxoSmithKline İlaç Sanayi A.Ş.’ de devam etmiştir. Satış ve pazarlama, kişisel gelişim, iş güvenliği ve kalite yönetimi konusunda birçok sertifikaya sahiptir. Yönetici olarak görevde bulunduğu özel şirketlerin ardından 2016 yılında Global Markets Turkey şiketinde kurucu ortak ve Pazarlama Direktörü olarak görev almıştır. Günümüzde girişimcilerin teşvik edilmesi ve desteklenmesi konularına önem vermektedir. Görevine fonbulucu.com adlı kitlesel fonlama platformunda Projeler Sorumulusu ve Girişimci Gazetesi’nde ise yönetici olarak devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.