Byqee Teknoloji Anonim Şirketi
Herhangi türden bir bisikleti dakikalar içerisinde, dünyanın en hafif taşınabilir e-bisiklet bataryası Byqee ile elektrikli bisiklete dönüştürün

Byqee bir Teknoloji Projesidir

Elektrik-Elektronik , Ulaştırma ve Yazılım Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2C’dir

172%

  • Hedeflenen Fonlama
  • Alınan Yatırım
  • ₺ 1.600.000
  • ₺ 2.751.935

1066 Yatırımcı Pay Aldı.

34 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Byqee Teknoloji Anonim Şirketi
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: 3YGDT2
Kampanya Kapanış Tarihi: 04.02.2022
Lokasyon: Global , Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Büyüme

Girişim Şirketi Hakkında

Bu girişim Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmektedir.

Ankara Kalkınma Ajansı, Girişimin Yatırım Turuna fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile birlikte katılarak 200.000 TL (50.000 TL Ankara Kalkınma Ajansı + 150.000 TL fonbulucu GSYF) eş finansman ile Yatırım yapma kararı almıştır.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası


Yatırım Turumuzun başlama tarihi olan 6 Aralık 2021 saat 10:00 itibari ile 48 saat içerisinde (2 gün) EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara;


1.000 TL - 5.000 TL (5.000 TL dahil) Arası Yatırımlarda: %5

5.001 TL - 10.000 TL (10.000 TL dahil) Arası Yatırımlarda: %8

10.001 TL - 50.000 TL (50.000 TL dahil) Arası Yatırımlarda: %10

50.001 TL ve Üzeri Yatırımlarda: %12 fazladan pay verilecektir.


Bu kampanya 48 saat ile sınırlıdır. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar girişimcilerin paylarından dağıtılacaktır.


YATIRIM TUTARINA GÖRE BEDELSİZ BYQEE PAKETİ HEDİYE KAMPANYASI

50.001 TL ve Üzeri Yatırımlarda: 1 adet Byqee paketi ücretsiz verilecektir.


Byqee Hakkında:

Byqee, mikro-mobilite dünyasının en konforlu bireysel aracı olan elektrikli bisikletlerin ulaşılabilirliğini kolaylaştırmayı sağlayan ürünler geliştiren bir teknoloji girişimidir. Geliştirdiği "Byqee V21" dönüşüm seti, her türden bisikleti dakikalar içerisinde elektrikli bisiklete çevirebilmektedir. Dünyanın en hafif taşınabilir e-bisiklet bataryasına sahip "Byqee V21" sayesinde bataryanızı çantanızda taşıyabilir ve ev tipi herhangi bir prizde ofiste, evde, kafede istediğiniz her yerde şarj edebilirsiniz!


Hangi bisiklete sahip olursanız olun, Byqee ile elektrikli bisiklete geçiş için yapmanız gereken; ön tekerinizi Byqee motorlu yeni tekerinizle değiştirmek, batarya yuvası olan bracket'i gidona yerleştirmek ve batarya paketinizi kolaylıkla yerine takıp yeni nesil aracınızın keyfini çıkarmak.


2020 Haziran ayında Kitlesel Fonlama ile ön siparişlerini toplayarak pazara merhaba diyen Byqee, 2021 yılında aydan aya (MoM) ortalama %49 büyüme göstererek pazarda ürününü doğrulamış ve 200' den fazla "Early Adapter" müşterisine ulaşmıştır.


2021 Ekim ayı itibariyle Byqee dönüşüm setinin, yurtdışı pazarına hazır olduğunu doğrulayarak ilk yurt dışı siparişler kabul edilmeye başlandı. 2021 Kasım ayı itibariyle alınan ilk 5 adet pivot siparişin İngiltere' ye teslimi 2021 yılı içerisinde gerçekleşecek ve devamı için 2022 yılında 300 adet siparişin ön anlaşması yapılmıştır.


2022 yılında üretim kapasitesi arttırılarak 800 adet teslimatın ve %433 büyüme (YoY) gerçekleşmesi planlanmaktadır. Bugüne kadar 200'ü aşan müşteri kitlemiz, ön siparişe yönelik üretim yapılabildiği için en az 1.5 ay bekleyerek Byqee' lerine kavuşmak zorundaydı. Toplanacak fonla birlikte seri üretime geçilmesinin ardından direk teslimatla hedeflenen satış rakamlarına ulaşmak Byqee için hiç zor olmayacak!

Girişim Şirketi Tarihçesi

Byqee; elektrikli araç sektöründe, Li-Ion batarya paketleri alanında mühendislik tecrübesi ve bilgi birikimine sahip mühendisler tarafından, mikro-mobilite pazarına inovatif ürünler kazandıran bir teknoloji markası olma amacıyla kurulmuştur.


Bir konsept olarak Byqee, 2019 yılı sonlarında bilgisayar ekranlarımızda doğdu. 2020 Ocak ayı itibariyle İTÜ Çekirdek Ön Kuluçka merkezine kabul edilerek markalaşma süreci başladı.


2020 Haziran ayında Turkcell Arıkovanı platformuyla ön siparişlerini topladığı fonlama kampanyasında %248 fonlanarak mikro-mobilite pazarına merhaba dedi ve Ağustos 2020' de aldığı "Pre-Seed" yatırımıyla şirketleşti.


2020 yılının son çeyreği, elde ettiğimiz 150.000TL cironun yanında, üretim atölyemizin kurulumu ve ön siparişlerimizin teslimatıyla geçti. 2020 Aralıkta İTÜ Teknokent tarafından düzenlenen Türkiye' nin en büyük start-up etkinliği Big-Bang Startup Challenge etkinliğinde 60.000 TL' lik hibe ödülü ve İTÜ Çekirdek Kuluçka Program ödülüne sahip oldu.


2021 yılı başlangıcıyla üretim ve tedarik zinciri işleyişini oturtan Byqee, aydan aya artan sipariş hacmiyle pazarda büyümeyi sürdürmektedir. 2021 Temmuz ayında duyurulan, Byqee' nin dijital çağını başlatan V21 modeli ile Byqee' ye olan ilgi artarak devam ediyor.


2021 Kasım ayı için aldığımız ilk global siparişlerimizle birlikte Byqee ihracatçı kimliğiyle 2022 macerası için oldukça hazır durumda!

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Byqee dönüşüm setleri, herhangi türden bisikleti dakikalar içerisinde çok kolay bir kurulumla elektrikli bisiklete çeviren bir üründür. Tek yapılması gereken Byqee motorlu ön tekeri eski tekerle değiştirmek ve batarya düzeneğini gidona yerleştirmek. Paket seçeneklerine göre Byqee, pedal desteğiyle birlikte 30-45 km arası menzil sağlar. Kompakt tasarımı ve 1.2kg hafifliğiyle batarya paketi kolaylıkla yerinden çıkarılarak taşınabilir. Ev tipi herhangi bir prizde 3 saat içerisinde tamamen şarj olmaktadır.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Burak Işık
Burak Işık
CEO
Eda Işık
Eda Işık
COO
İzem Dişlitaş
İzem Dişlitaş
Business Developer
Serdar Sarsar
Serdar Sarsar
Hardware Developer
Rana Dönmez
Rana Dönmez
Müşteri İlişkileri & Satış
Sevgi Özgen
Sevgi Özgen
Üretim
Kerem Ciritçi
Kerem Ciritçi
Yatırımcı / Danışman
Takım Üyesi

Burak Işık

CEO

1991 yılında memur bir ailenin çocuğu olarak Rize’ de doğdu. Babasının mesleği gereği farklı şehirlerde bulunmuş olsa da gençlik yılları çoğunlukla Ankara’ da geçti. 2009 yılında üniversiteyi Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde okumak üzere İzmit’ e yerleşti. 2014 yılında mezuniyetini takiben Gemi Elektriği sektöründe “Elektrikli Tahrikli Gemi” projelerinde mühendislikten, proje ve ürün yöneticiliğine uzanan bir kariyer sürdürdü. Bu sürede “Oruç Reis” gibi elektrik tahrikli isim yapmış gemi projelerinin tahrik sistemi iş kollarında mühendislik çalışmalarına liderlik etti. İlerleyen dönemde Lityum bataryalı gemiler alanında çalıştı. Edindiği Li-Ion bataryalara yönelik “know-how” ve çocukluğundan beri içinde olan ürün geliştirme aşkıyla birlikte 2019 yılında beyaz yaka kariyerini noktalayarak girişimciliğe atıldı. Kendisinin ulaşım ihtiyacı için geliştirdiği e-bisiklet ürününün, kendiyle aynı sorunlara sahip insanların hayatına dokunacağına inanarak Byqee'yi geliştirdi

Takım Üyesi

Eda Işık

COO

Eda Coşkun Işık, 1991’de İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimi birincilikle ve tam burslu olarak Zeynep Mutlu Eğitim Vakfı Kemer Okulları’nda tamamladı. 2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne girip, 2014 yılında mezun olmuştur. 2013 yılında öğrenimine devam ederken tam zamanlı şekilde BorusanCAT’de Ürün Mühendisi Stajyeri olarak çalışmaya başlamış, mezuniyetiyle birlikte Ürün Mühendisi olarak çalışmaya devam etmiştir. 2016 yılında aynı şirket içerisinde rotasyon yaparak Teknik Satınalma Mühendisi görevinde çalımaya başlayıp, 2017 Eylül’ünde BorusanCAT’den ayrılıp; Autoliv TR emniyet kemeri tesislerinde Değişiklik Lideri olarak çalışmaya başlamıştır. 2018’de kurumsal hayatı bırakarak girişimciliğe adım atmıştır. Kariyerinde edindiği Tedarik Zinciri tecrübesiyle Byqee' nin kurucuları arasında yer almakta ve halen COO görevini yürütmektedir.

Takım Üyesi

İzem Dişlitaş

Business Developer

İzem Dişlitaş, 13.01.2000 tarihinde İstanbul/Kadiköy’de doğdu. 21 yaşında ve İstanbul’da ikamet etmektedir. Göztepe İhsan Kurşunoğlu Anadolu Lisesi'nden 2018 yılında mezun oldu. Lise ve ortaokul döneminde olmak üzere yaklaşık 7 sene profesyonel olarak voleybol oynadı. 2018 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nin Fen-Edebiyat Fakültesinde yer alan istatistik bölümünde lisans eğitimine başladı 2021 yılı itibariyle 4. Sınıf olarak eğitimine devam ediyor. Finans, marka yönetimi, iş geliştirme, iş zekası ve strateji alanlarına ilgili ve ileride bu alanda çalışmalar yapmayı hedefliyor. 2021 Temmuz ayında Byqee’de Tedarik Zinciri Stajyeri olarak işe başladı. 2021 Ekim ayı itibariyle İş Geliştirme Uzmanı olarak halen Byqee’de çalışmaya devam ediyor.

Takım Üyesi

Serdar Sarsar

Hardware Developer

24 Haziran 1997’de Sivas’ta doğdu. Liseye kadar olan eğitimini Hatay’da tamamladıktan sonra 2015 yılında Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’ne başladı. Üniversite hayatı boyunca öğrenci kulüplerinde görev aldı, bir çok ulusal ve uluslararası konferansın organizasyonunu üstlendi. Byqee' de Üretim Stajyeri olarak başlayıp, Elektrik Mühendisi ünvanını aldıktan sonra Donanım Geliştirici olarak kariyerine devam etmektedir.

Takım Üyesi

Rana Dönmez

Müşteri İlişkileri & Satış

İstanbul Beşiktaş'ta doğdu ve halen burada ikamet etmektedir. Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İşletme bölümüne başladı ve halen öğrenimini sürdürmektedir. Byqee ekibine stajyer olarak dahil oldu. Hali hazırda Byqee'nin tüm platformlar üzerinden müşteri ilişkilerinden sorumludur

Takım Üyesi

Sevgi Özgen

Üretim

6 Ocak 1999 Eskişehir doğumlu. Öğretmen bir anne ve polis bir babanın ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. 2013-2017 yılları arası Denizli Anadolu Lisesi’nde lise eğitimini tamamladı. Şu anda İstanbul Teknik Üniversitesi İmalat Mühendisliği öğrencisidir. 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar döneminde Technische Universität Darmstadt’ta erasmus programını tamamladı. 2019-2020 yılları arasında kuşgözü üreten bir firma olan ClipsShop’ta part time çalıştı. 2020 Eylül ayında yaz dönemi zorunlu stajımı Net Cıvata ve Vida San. Aş.’de tamamladı. Şu anda Byqee’ de üretim bölümünde çalışmaktadır. 

Takım Üyesi

Kerem Ciritçi

Yatırımcı / Danışman

2018 yılında Dominos Pizza Eurosia NV bünyesinde Chief Growth Officer (CGO) görevini üstlenen Kerem Ciritçi, 2006 yılında Dominos Pizza serüveni başlamış ve aynı organizasyon için 2010 yılından itibaren Business Development, Franchise Operations and International Development Director görevlerini yürütmüştür. Kariyerinde daha önce Ritz Carlton ve Alarko Tourism Group için çalışmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği mezunudur. Byqee' nin ürün geliştirme döneminde şirketleşme öncesi yatırım yapmıştır ve kuruluşundan bu yana kurucu kadroya danışmanlık yapmaktadır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 1.600.000
Ek Fonlama
₺ 320.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
1.066
Alınan Toplam Yatırım
₺ 2.751.935
Pay Arz Oranı
% 10
Ortalama Yatırım
₺ 2.581
En Yüksek Yatırım
₺ 200.000
Nitelikli Yatırımcı
34
Nitelikli Yatırım Oranı
% 39,40
Fonlama Başlangıç
06.12.2021
Fonlama Bitiş
04.02.2022
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı