Girişimin Aşaması

Girişiminizin hangi aşamada olduğu yatırımcılar için son derece önemlidir. Bu yüzden açılır menüden girişiminiz ile ilgili en uygun aşamayı işaretlemelisiniz.

Prototip Geliştirme

Prototipin tüm aksamları, teknoloji alt bileşenleri veya temel teknolojilerinin tümü ile entegre edildiği aşamadır. Çalışabilen bir sistem/ürün ortaya çıkmıştır.

Doğrulanmış Prototip

Laboratuvar prototipinin veya temsili modelin uygun çevresel ortamda (gerçek ortamı temsil eden ortamda) ilk denenmesi ve doğrulaması yapılmıştır.

Ticarileşmeye Hazır Ürün

Denenmiş ve çalışır halde olan prototipin piyasa çıkışı için gerekli olan bütün testleri yapılmış varsa zorunlu belgelerinin tamamı alınmıştır.

Pazara Giriş

Gerekli Pazar araştırmalarına istinaden seri üretime yönelik çalışmalar ve alımlar yapılmıştır. Kara geçiş noktası düşünülerek gerekli planlamalar yapılmıştır.

Büyüme

Seri üretim yapılmaktadır. Girişim şirketinin büyümesi hedeflenmiştir. Pazar büyütmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Seri A Yatırım

Büyüme aşamasına geçmiş girişim şirketlerinin ölçek büyütmek ve karlılığı arttırmak için yatırım alma hedeflerini içeren ilk aşamadır.

Seri B Yatırım

Büyüme aşamasına geçmiş girişim şirketlerinin ölçek büyütmek ve karlılığı arttırmak için yatırım alma hedeflerini içeren ikinci aşamadır.

Diğer Başlıklar

Hala Yardıma İhtiyacınız var mı?

Bize Ulaş