Triwi Teknoloji Yazılım ve Ticaret A.Ş
Ayda 1 kere 5 dakikada , doğru zamanda ve doğru şekilde meme muayenesi yapmak Triwi ile çok kolay

Triwi Smart Patch and App bir Teknoloji ve Üretim Projesidir

Diğer ve Yazılım Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

105.3%

  • Hedeflenen Fonlama
  • Alınan Yatırım
  • ₺ 2.330.000
  • ₺ 2.454.226

1092 Yatırımcı Pay Aldı.

118 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Triwi Teknoloji Yazılım Ve Ticaret Anonim Şirketi
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: FO2YKN
Kampanya Kapanış Tarihi: 05.08.2022
Lokasyon: İzmir
Girişimin Aşaması: Ticarileşmeye Hazır Ürün

Girişim Şirketi Hakkında

Ankara Kalkınma Ajansı, girişimin yatırım turuna fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile birlikte katılarak 300.000 TL eş finansman ile yatırım yapma kararı almıştır.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası


Yatırım turumuzda 16 Temmuz saat 18:00 itibari ile yatırım yapmış olan 714 yatırımcıya yeniden yatırım yaparak yatırım tutarlarını artırmaları durumunda, toplam yatırımları için verilecek bedelsiz paylar %20 yerine %30 olarak uygulanacak olup, 16 Temmuz saat 18:00 itibari ile daha önce kampanyamıza yatırım yapmayan yatırımcıların yatırım yapması durumunda ise yatırımlarına %20 bedelsiz pay hediyesi %100 fonlanmamıza kadar eklenecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar mevcut ortaklar Bengi Alara Akçasız ve Zeynep Akçasız'ın paylarından oransal olarak düşülecektir. Önemle duyurulur.


Aldığımız Ön Yatırım Taahhütleri:

Yatırım turumuz öncesinde melek yatırımcımız Uğur Yiğit ile kampanyamızda çıktığımız değer üzerinden bir 25.000$ yatırım almak üzerine bir anlaşma yaptık. Kendisinden tur öncesi aldığımız 7.000$'ı üretim için kullanacağız. Yatırımcımız geri kalan 18.000$ ise yatırım turu kampanyamız başladığında platformdan ödeyecektir. İlk aldığımız 7.000$'ı ise finansal kapanış aşamasındaki sermaye artışında sermayemize ilave edeceğiz.


Neden Triwi'ye Yatırım Yapmalısınız?

Triwi gelişen Global Femtech pazarında henüz kendine bir lider bulmamış 'meme sağlığı' alanına girme hedefinde. Dünyadaki gelişmeler, özellikle pandemi döneminde, bize kadınların meme sağlıkları konusunda endişelerinin arttığını, doktora gitme konusunda çekimser kaldıklarını gösterdi. Triwi her kadının ulaşabileceği ve kullanabileceği bir ürün.


Siz de Triwi'ye yatırım yaparak hem kadınların farkındalıklarını arttırmalarına destek olmuş hem de Global Femtech pazarında liderlik hedefinde olan, iki kadın tarafından kurulmuş bir Türk şirketine ortak olmuş olacaksınız.


Neden Kitle Fonlaması ile Yatırım Almak İstiyoruz?

Bizim için topluluk bilinci ilk günden beri çok önemli. Ürünümüzü oluştururken de geliştirirken de her zaman topluluğumuza üye olan kişilerden geri bildirim aldık, her zaman kadınlarla yüz yüze konuşarak onların endişe ve beklentilerine göre ürünümüzü şekillendirdik. Kitlesel fonlamanın bizim için önemli olmasının sebebi; ürünü birlikte geliştirebileceğimiz, kullanıcımız olacak, kendisinin ya da hayatındaki kadınların sağlığını önemseyen, empati kurabilen, Triwi'ye katkı sağlayabilecek olan insanların Triwi'ye yatırım yapmasını istiyoruz. İlk günden beri bize nasıl destek olabileceklerini soran, yatırımcı kimliği bulunmayan ama bizimle birlikte yürümek isteyen kişilerle buluşma noktamızın kitlesel fonlama olduğunu düşünüyoruz. Triwi'ye destek olmak isteyen herkesin şirketimizde hissesinin olmasını ve Triwi ailesine katılmasını istiyoruz. Bunun için en doğru ve güvenli adres olan kitle fonlaması ile yatırım almak istiyoruz.


Yatırım Sonrası Kısa, Orta ve Uzun Vadede Neler Yapmak İstiyoruz?

Yatırım sonrası;

Kısa Vade; lisanslama ve pilot üretim

Orta vade; Türkiye pazarı, üretim ve satış

Uzun vade; Amerika ve Avrupa pazarına giriş hedefliyoruz.


Triwi Hakkında

Triwi smart patch kadınların meme sağlıklarını düzenli ve endişesiz takip etmelerini sağlayan akıllı bir giysidir. Aylık hatırlatmalar ve muayene yönlendirmeleriyle kadınların meme sağlığı kaydını tutmasını ve düzenli doktor takvimleri oluşturmalarını hedefler.


Triwi kadınların günlük hayatlarındaki konforlarını artırma hedefiyle kurulmuş ve kadınlar için tasarlanmış ürünler geliştirmeyi hedefleyen bir teknoloji şirketidir. 2018 yılında kadınların hayat kalitelerini bozan sorunları araştırırken kurucular günlük hayatlarında fark ettikleri bir soruna odaklanmaya karar vermişlerdir. 


Fikrin Doğuşu

20 yıldır memelerindeki kitleler dolayısıyla takip sürecinde olan kuruculardan Zeynep Akçasız zaman zaman operasyon geçirse ve doktorlarıyla çok yakın temasta olsa bile her gün kendi kendine kontrol yaparak kitlelerinde değişim olup olmadığını anlamaya çalıştığını ve bunun sağlıksız bir süreç olduğunu fark ediyor. Evde yaşadığı bu endişeli süreci ortağı ve kızı Alara Akçasız’la paylaştıktan ve çevresindeki diğer kadınlarla da konuştuğunda pek çok kadının aynı endişeyi yaşadığını fakat meme kontrolü sürecini doktorların önerdiği düzende yapmadığını fark ediyor. Triwi olarak bu sorunun üzerine eğilmeye karar veriyorlar ve araştırma sürecinden sonra ürün tasarımı süreci başlıyor.


Neden Meme Sağlığı? 

Meme sağlığı kadınlar arasında çok fazla konuşulan bir hastalık değil fakat meme kanseri kadınların hayatını en çok tehtid eden kanser türlerinden birisi. Üstelik erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir bir kanser türü. Kadınların kendi aralarında sık sık sohbet edip birbirlerine verdikleri tavsiyelerden ilham alan Triwi, önce topluluk sonra ürün felsefesiyle kurulmuş ve prototip üzerine çalışmaya başlamadan önce yüzlerce kadınla konuşup erken teşhisin neden geciktiğini araştırmış ve aslında kadınların kendi kendilerine yaptıkları meme muayenelerinde nasıl ve ne zaman yapacaklarını bilmedikleri için endişeli olduklarını ve muayenelerini ertelediklerini ya da hiç yapmadıklarını keşfetmiştir


Dünya Sağlık Örgütü'ne göre meme kanseri, her yıl 2.1 milyon kadını etkiliyor ve bu kadınların %40’ı hayatını kaybediyor. Oysa meme kanseri erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir bir kanser türü. Triwi'nin amacı, her kadının erken yaşlardan başlayarak kendi normal meme dokusunu tanıması, meme sağlığını hayatının olağan bir parçası haline getirmesi ve herhangi bir olağandışı değişikliği erkenden fark ederek bir sağlık personeline yönlenmesini sağlamaktır.


Kendi kendine meme kontrolünün etkili bir şekilde kullanabilmek için bu konuda yeterli eğitim almak ve öğrenilenleri sürekli, düzenli ve periyodik aralıklarla uygulamak gerekmektedir. Meme, hormonlara verdiği tepkilerden dolayı yapısal olarak kadınların günlük olarak sinyal toplayabileceği bir organdır. Kadınların memeleriyle olan ilişkilerini iyileştirip, endişelerini azaltıp, sinyalleri algılamalarına yardımcı olabilirsek meme kanseri dahil pek çok rahatsızlığa çözüm bulabiliriz. Çünkü Doktorlardan alınan geribildirimler bize, teşhis konulan kadınların %70'inin Doktora 'elime bir kitle geldi' cümlesiyle gittiğini gösteriyor. Düzenli kontrol yapan kadınlar zamanla kendi meme yapılarında oluşan değişimleri fark edip erken teşhis sürecine giriyorlar.


Triwi Nasıl Bir Çözüm Sunuyor?

*Her kadının kendine özel bir muayene zamanı vardır. Menstrual döngüye göre kadınlara en uygun kontrol günlerini hatırlatarak kontrollerini düzenli ve doğru hale getirir.


*Triwi’nin verdiği, Dünya Sağlık Örgütü’nden ilham alınarak hazırlanan online kılavuz ve fiziksel muayene yönlendirmeleri ile doğru zamanda doğru şekilde kontrol yapılmasını sağlar. Düzenli periyodik olarak yapılan muayeneler ile farkındalıkları artar.


*Triwi Smart Patch ile meme yüzeyi analizi yapılarak muayene görselleştirilir, böylece meme yüzeyinde kontrol edilmeyen yüzey kalmaması sağlanır.


*Düzenli olarak yapılan kontroller sonrası kadınların harita methodu ile oluşturduğu notlar, doktor randevusunda hem kendilerini daha rahat hissetmelerini hem de doktorla paylaşabilecekleri bir sağlık arşivi oluşturmalarını sağlar. Böylece doktor muayenesine gittiklerinde hekimlere de doğru yönlendirme yaparak, kendilerini rahatsız eden bölgeleri ve ağrıları daha iyi raporlarmış olurlar.

Girişim Şirketi Tarihçesi

Triwi Bugüne Kadar Neler yaptı?

İzmirli anne kız, Zeynep Akçasız ve Alara Akçasız tarafından 2018 yılında çalışmaları başlayan girişimin bugüne kadar yol haritası böyle;

  • 2018 yılında fikir üzerine çalışmalarını bitiren girişim ODTÜ Teknokent’in düzenlediği YFYİ Demo Day finalistlerden birisi olmuş ve Elginkan Vakfı büyük ödülü ile Onedio pazarlama desteğini kazanmıştır. 
  • Aldığı destekle 1 yıl gibi bir sürede ürün prototipini tamamlamış ve 2019’da TEKNOFEST’te TIM TEB Girişim Evi’nin de destekleriyle ürününün ilk fuar demosunu yapmış ve ziyaretçilerden geri bildirim toplamıştır. 
  • Ardından 2019 yılında Mercedes Benz Turk StartUP yarışmasında finalist olup ve Arya Women platformunun ve İş Bankasının Workup girişim hızlandırma programına katılmış ve 2020 finalistlerinden olmuştur. 
  • İş modelinde yaptığı yenilikler ve oluşturduğu 500 kişilik ürün bekleme listesiyle 2020 yılında L’Oreal’in Station F ile birlikte gerçekleştirdiği Fransa merkezli L’OREAL Beauty Tech For Good Challenge’ında finalist olmuş, hemen ardından 2021 yılında şirketleşmiş ve ürün geliştirme çalışmalarını tamamlayıp akıllı giysi üretimi ve operasyonlarına hazırlık sürecine gelmiştir.
  • Bu süreçte de global yatırımcılar tarafından da fark edilen Triwi, Global FemTech Pazar Raporuna Türkiye’den tek şirket olarak “meme sağlığını sürekli hale getiren girişim” tanımıyla girmiştir.


Triwi Haziran 2022’de yatırım turuna çıkıp topladığı fon ile ilk hacimli ürün siparişini verip, satış onayı için lisanslanıp hem Türkiye hem de Amerika’da ürün tanıtım ve satışlarına başlamayı hedefliyor.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Triwi Akıllı Sağlık Platformu: Triwi tarafından tasarlanan akıllı sağlık platformu kadınların adet döngülerini takip ederek doğru muayene zamanlarını hatırlatıp, muayenelerini kayıt altında yaparak doktor randevusuna kadar olan süreci kontrol altında tutmasını sağlamayı hedeflemektedir.


Triwi Akıllı Cihaz: Triwi tarafından prototiplenen ve üretici firma tarafından üretilen cihaz mobil uygulama ile bağlı olup muayene sırasında kullanıcının kendi kendine meme muayenesini asiste ederek muayeneyi iyileştirmeyi hedefler. Baskı, muayene edilen yer ve muayene sonu işaretlenen endişeli noktalar ile doktora gitmeden önce kendi kendine muayene kaydı tutmayı hedefler.


Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Bengi Alara Akçasız
Bengi Alara Akçasız
Kurucu Ortak
Zeynep Akçasız
Zeynep Akçasız
Kurucu Ortak
Fırat Barış Kavlak
Fırat Barış Kavlak
Danışma Kurulu Üyesi/Avukat
Berrak Kutsoy
Berrak Kutsoy
Danışma Kurulu Üyesi/Stratejik Danışman
Prof. Dr. Melih Bulut
Prof. Dr. Melih Bulut
Danışma Kurulu Üyesi
Deep Control Teknoloji
Deep Control Teknoloji
Teknoloji Partneri
Takım Üyesi

Bengi Alara Akçasız

Kurucu Ortak

2020 Yılında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde Kimya Mühendisliği Bölümü'nden Makine Mühendisliği bölümünden de yandalını tamamlayarak mezun oldu. Üniversite yıllarından beri giyilebilir teknolojiler ve akıllı malzemeler üzerine araştırma yapan Alara meme kanseri farkındalığı için Triwi'yi annesi ile birlikte kurdu. Prototip geliştirme ve test etme süreçlerinde ve patent yazım süreçlerinde başından beri çalışarak, proje yönetimi ve teknoloji gelişimi konusunda yetkinlik kazanmıştır. 1 yıldan fazla süre Decktopus şirketinde Growth&Community Manager rolünde çalışarak teknoloji şirketleri için growth ve topluluk büyütme ve yönetme, içerik üretme, iş birliği kurma, sosyal medya ve dijital platformlarda reklam kampanyası oluşturma ve yönetme konularında yetkinliğe sahiptir.

Takım Üyesi

Zeynep Akçasız

Kurucu Ortak

Çukurova Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Eğitimini tamamladıktan sonra 2003 yılına kadar Adana'da kurucusu olduğu Eğitim, Danışmanlık ve Organizasyon şirketinde yöneticilik yaptı. 2003 yılında İzmir'e taşındı ve kişisel gelişim alanında Advanced Master Plus diploma programını tamamlayıp kendi kurduğu Zeynep Akçasız Bireysel ve Kurumsal Danışmanlık şirketinde kurumsal danışmanlık yaptı. Bu yıllar boyunca, organizasyon yönetimi, ekip yönetimi, liderlik, marka yönetimi ve iletişim, offline pazarlama ve operasyon konularında yetkinlik kazandı. 2018 yılında kızı Alara ile Triwi'yi kurarak marka kimliği, marka işbirlikleri, iş modeli yönetimi olmak üzere projenin ve ürünün gelişmesi için çalışmalarına devam etmektedir.

Takım Üyesi

Fırat Barış Kavlak

Danışma Kurulu Üyesi/Avukat

Kavlak Avukatlık Bürosu’nun kurucu ortağı olan Fırat Barış Kavlak, 2004 senesinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesinde Özel Hukuk alanında yüksek lisansını tamamlamış olup şirketler ve ticaret hukuku alanında çalışmalarını sürdürmüştür. 2006 senesinde Kavlak Avukat Bürosunu kurarak birlikte çalıştığı avukatlar ile ulusal ve uluslararası platformda pek çok şirketin kurumsal işleyişleri konusunda danışmanlık hizmeti sunmakta olup start-up hukuku, melek yatırım, aile şirketleri ve aile ofisleri gibi pek çok alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Kurumsal yönetim alanında da çalışmakta olan Kavlak halen arabulucu olarak da görev yapmaktadır.

Takım Üyesi

Berrak Kutsoy

Danışma Kurulu Üyesi/Stratejik Danışman

Berrak Kutsoy, Esas Holding’in kurumsal iletişim, kurumsal ve halkla ilişkiler stratejisinin geliştirilmesi, koordinasyonu ve uygulanmasından sorumludur. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu Başkan ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı’dır.

Daha önce Ünsa’da uluslararası satış yöneticisi ve Kütahya Porselen’e bağlı bir Alman markası olan Mitterteich’te ihracat müdürü olarak çalıştı. Ondan önce Denizbank’ta proje müdürü olarak görev yaptı. Kariyerine BNP-AK-Dresdner Bank’ta uluslararası ilişkiler asistanı olarak başladı.

Berrak Kutsoy, Türkiye Genç İşadamları Derneği, Genç Başarı Eğitim Vakfı, UIP-Uluslararası İşbirliği Platformu Yürütme Kurulu ve BizBizze Kadınlara Yönelik Fikir ve Destek Derneği Yönetim Kurulları’nda görev yapmaktadır. INGEV (İnsani Gelişme Vakfı) Danışma Kurulu’nda yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türkiye İş Kadınları Derneği’nin kadın girişimciliği destekleme fonu danışmanıdır.

Berrak Kutsoy, her h

Takım Üyesi

Prof. Dr. Melih Bulut

Danışma Kurulu Üyesi

09.01.1954 doğumlu. Ankara Fen Lisesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Aynı fakültede çocuk cerrahisi ihtisası yaptı ve doçent oldu. 1984’de İstanbul Şişli Etfal Hastanesinde Çocuk Cerrahisi Kliniğini kurdu. 1997’den itibaren International Hospital, Anadolu Sağlık Merkezi, Yeditepe Üniversitesi Hastanelerinde başhekimlik yaptı. 2005’te Profesörlüğünü aldı. Başkent Üniversitesi Marmara Bölgesi Genel Koordinatörlüğü ve Medicana International İstanbul Hastanesi Genel Direktörlüğü görevlerinde bulundu. Hastane Dergisinden Yılın En İyi Hastane Yöneticisi Ödülünü, Hospital Manager Dergisinden de Yaşam Boyu Başarı Ödülünü aldı. Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneğinin bir süre başkanlığını yürüten Dr. Bulut sağlıkta inovasyon, yapay zeka, nadir hastalıklar ve yaşlılık konularında gönüllü çalışmalarda bulunmaktadır. Yaşlı Dostları, Sağlıkta İşbirliği Platformlarının kurucusu, Hedef Nobel İnsiyatifinin ve Sağlıkta Yapay Zeka Grubunun aktif bir üyesidir.

Takım Üyesi

Deep Control Teknoloji

Teknoloji Partneri

Deep Control Teknoloji, Teknopark Ankara yerleşkesinde yazılım, elektronik alanlarında yüksek teknolojik çözümler üreten %100 yerli sermaye ile kurulmuş TÜBİTAK destekli bir girişimdir.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 2.330.000
Ek Fonlama
₺ 466.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
1.092
Alınan Toplam Yatırım
₺ 2.454.226
Pay Arz Oranı
% 10
Ortalama Yatırım
₺ 2.247
En Yüksek Yatırım
₺ 300.000
Nitelikli Yatırımcı
118
Nitelikli Yatırım Oranı
% 44,34
Fonlama Başlangıç
06.06.2022
Fonlama Bitiş
05.08.2022
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı