Contentrain
Contentrain, web sayfalarındaki içeriklerin oluşturulabilmesi ve yönetilebilmesi için geliştirilmiş kullanıcı dostu ve yenilikçi bir Başsız İçerik Yönetim Sistemidir.

Contentrain Headless CMS bir Teknoloji Projesidir

Yazılım Kategorisinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

121.6%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 3.000.000
 • ₺ 3.649.382

2107 Yatırımcı Pay Aldı.

236 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Ahmet Bayhan Bayramoğlu
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: DZ3XBO
Kampanya Kapanış Tarihi: 03.02.2023
Lokasyon: Global
Girişimin Aşaması: Pazara Giriş

Proje Hakkında

Ankara Kalkınma Ajansı'nın da yatırım turuna katılmasıyla birlikte, fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu toplamda 300.000 TL eş finansman ile girişime yatırım yapma kararı almıştır.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 5 Aralık Pazartesi saat 10:00 itibari ile 20 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 20 iş günü ile sınırlı olup, 30 Aralık Cuma akşamı 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar ortaklar Ahmet Bayhan Bayramoğlu ve Sercan Oray'ın hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır.


Contentrain Hakkında:

Contentrain, web sayfalarındaki içeriklerin oluşturulabilmesi ve yönetilebilmesi için geliştirilmiş kullanıcı dostu ve yenilikçi bir Headless CMS (Başsız İçerik Yönetim Sistemi)'tir.

 

Headless CMS (Başsız İçerik Yönetim Sistemi) Nedir?

İçerik yönetim sistemleri (CMS'ler) web sayfalarındaki içeriklerin kodlama bilgisine sahip olmadan da yönetilebilmesi için geliştirilmiş araçlardır. Ancak son yıllarda hayatımıza giren IOT, Mobil ve diğer platformların ihtiyaçları da düşünüldüğünde arayüz bağımsız içerik yönetim sistemlerine ihtiyaç duyulmuştur. Headless CMS’ler içeriklerin arayüzden bağımsız olarak pazarlama ekipleri, sosyal medya ekipleri, içerik yazarları gibi tüm paydaşlar için içerik yönetimini sağlamaktadır.

 

Contentrain Nasıl Ortaya Çıktı?

2018 yılının sonlarından itibaren üretmeye başladığımız bir çok müşteri projesi ve Ar-Ge projesi için CMS’lere ihtiyaç duymaya başladık. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda pazardaki bir çok ürünü araştırıp denedik ancak hem müşterilerimiz hem de kendi projelerimiz için istediğimiz bütün özellikleri taşıyan doğru CMS’i bulamadık. Bu noktada önümüze çıkan en önemli problemler maliyet, proje entegrasyon ve kullanıcı deneyimi gibi konular oldu.

 

Proje bazlı olarak kendi çözümlerimizi tasarlamaya ve geliştirmeye karar verdik. Aldığımız bu kararın ardından her müşteri ve her proje ihtiyacına uygun ayrı ayrı özel CMS’ler geliştirmeye başladık, ancak bu süreç çok fazla tekrarlanmaya başlayınca ortaya çıkan zaman kaybı bizi tek bir ürün geliştirmeye ve bütün ihtiyaçları tek bir ürünle çözmeye odakladı. Yaptığımız daha detaylı pazar araştırmaları sonucunda bu pazarda fark yaratabilen yeni oyunculara hala ihtiyacın olduğunu ve geleceğin bu teknolojiler üzerine konumlanacağını tespit ettik. Bu tespitler ve bizzat deneyimlediğimiz ihtiyaçlar doğrultusunda da Contentrain’i geliştirip globalde rekabetçi bir ürün olarak sunmaya karar verdik.

 

2020 yılının sonlarına doğru olgunlaştırılmış bir fikir olarak ortaya koyduğumuz Contentrain’i daha fazla zaman kaybetmeden harekete geçerek geliştirme kararı aldık. Bu fikir aşamasını kapsamlı bir projelendirme ve planlama süreci izledi.

 

2021 yılının başına geldiğimizde proje artık tasarım ve yazılım geliştirme sürecine toplamda 4 kişilik bir ekiple girmeye hazır hale gelmişti. Bütün ajans çalışmalarımızı durdurarak sadece ürünü geliştirmeye odaklandık. Böylece Contentrain 2021 yılının 2. yarısında kullanıma ve testlere hazır Private Beta (Kapalı Beta) sürümüyle yayına alındı.

 

Private Beta sürecinde yurt içinden ve yurt dışından 100’e yakın uzman yazılım geliştirici Private Beta testlerine katıldı. Bunlardan bir çoğuyla birebir görüşmeler yapıldı. Bu görüşmeler ve bize gelen yazılı geri bildirimler sonucunda ürünün son hali olan Public Beta (Açık Beta) için iyileştirme/geliştirme çalışmalarına başladık. Yaklaşık 5 aylık yoğun bir çalışma sürecinden sonra Contentrain satılabilir bir ticari ürün olarak Mayıs 2022’de etkili bir Producthunt (dijital ürünlerin sergilendiği platform) lansmanı ile tüm dünyadaki kullanıcılara açıldı.

 

Bugüne Kadar Neler Başardık?

Contentrain’i geliştirmeden önce yine aynı ekiple ortaya çıkardığımız ve Van Yüzücüyıl Üniversitesi Teknokent’te yer almamızı sağlayan LUI isimli bir Web Component kütüphanesi tasarlayıp geliştirdik. LUI’yi hem daha önceki ticari projelerimizde hem de Contentrain’in yazılım geliştirme süreçlerinde kullanmış olduk.

 

Contentrain’i geliştirmeye başlamadan önce ekip olarak yurt içinden 2 Startup’a uçtan uca projelendirme, tasarım ve yazılım geliştirme hizmeti sağladık. Bu Startup’lardan birisi bizimle çalıştığı süreçte yatırım aldı ve her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. Yaptığımız bu kaliteli işler ekonomik olarak bizi kendi ürünümüzü geliştirebilmek adına güçlendirdi ve finansmanımızı sağlamamıza yardımcı oldu.

 

Contentrain için 2022 yılı başında KOSGEB’den Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı dahilinde bir destek aldık ve bu destek çerçevesinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

 

Contentrain yayınlanmasının ardından geçen 6 aylık kısa periyotta dünya çapında 1000’e yakın kayıtlı kullanıcıya ulaşan bir ürün haline geldi. Güncel durumda kullanıcılarımızın ortalama %80’i yurt dışı %20’si yurtiçindedir.

 

Neden Contentrain?

40 Milyar Dolarlık CMS ekosistemi yıllık ortalama %22'lik bir oranla ihtiyaçlara cevap verebilmek için büyümeye devam ediyor. 

 

Sürekli büyüyen Headless CMS pazarı henüz doyuma ulaşmış değil, ve fark yaratan yeni ürünler hala bu pazarda yer bulabilmektedir. Biz de bu büyüyen pazarda global çapta bir ürünle yer almayı ve kullanıcıların sorunlarını çözmeyi hedefliyoruz. Bu pazarın büyümesi için ekosistemde kullanılan teknolojileri destekleyen Google, Meta, Amazon, Netlify, Vercel gibi şirketlerin varlığı da pazarı hacim olarak genişletmeye devam ediyor.

 

Esnek platform yapısı, kullanıcı dostu arayüzü, pazardaki rakiplerine göre ekonomik çözüm sunan, benzersiz GIT mimarisi ile Contentrain rakiplerinden ayrışıyor.

 

Klasik içerik yönetim sistemleri (WordPress, Joomla vb.) başlangıçta iş görebilirler ancak proje genişledikçe esnek olmayan şablon yapıları yüzünden projeleri zora sokmaktadırlar. Arayüz bağımlılığı bulunan klasik CMS’ler kullanıcılara yeterince esnek çözüm sunamamaktadır. Bu yapılar modern teknolojiler üzerine kurulu olmadığı için proje genişledikçe bakım ve güvenlik gibi maliyetlerin de artması da sorun yaratabilmektedir.

 

Bu noktada modern API tabanlı Başsız İçerik Yönetim Sistemlerini (Headless CMS) tercih etmek daha doğru bir adım olacaktır. Ancak proje büyüdükçe "Storage" (Depolama), "Bandwidth" (Bant Genişliği) gibi sürpriz maliyetler yine olumsuz durumlar oluşturmaktadır. Bu maliyetler proje için her zaman ekstra masrafa yol açıp, proje büyüdükçe de altından kalkılamaz boyutlara ulaşmaktadır.

 

Pazardaki modern çözümler genelde çok kompleks araçlardır, ancak dünya üzerinde aktif olan yaklaşık 1.7 milyar web sitesinin ve her gün yeni eklenen yaklaşık 500 bin yeni web sitesinin bu kadar karmaşık ihtiyaçları bulunmamaktadır. Aslında en büyük beklenti, son kullanıcıya içerikleri kolay ve zahmetsiz bir şekilde üretmek ve ulaştırmaktır.

 

Bu noktada Contentrain çok daha pratik bir çözüm sunarak rakiplerinin barındırdığı kompleks yapıdan uzak, kolay bir arayüzle projelere dakikalar içerisinde entegre olup ihtiyaç duyulan bütün özellikleri barındıran bir ürün olarak geliştirildi. Contentrain üzerinde çalıştığı GIT mimarisi sayesinde depolama ve bant genişliği gibi masrafları ortadan kaldırır, bu sayede proje maliyetlerini de yönetilebilir bir seviyede tutar.

 

Contentrain’in bir çok rakibinden farklı olarak sunduğu yetkilendirme sisteminin esnekliği sayesinde her ekip üyesi için farklı yetkiler atanabilir, bu sayede proje içerikleri için gizlilik ve güvenlik en üst seviyede sağlanabilir. Günümüzde globale açılması gereken web projelerinin en önemli ihtiyaçlarından biri olan çoklu dil desteği Contentrain sayesinde alışıla gelmişten daha kolay bir şekilde eklenebilir durumdadır.


Ürünün hedef kitlesi dünya üzerindeki en organize toplulukların başında gelen yazılım geliştiriciler ve yazılım projesi sahipleridir.

 

Kısa Vadeli Hedeflerimiz

 • Yatırım sürecini başarıyla tamamlamak, planladığımız adımları sağlıklı bir şekilde atabilecek finansal kaynağa erişmek,
 • Ürünün planladığımız özelliklerini daha hızlı geliştirebilmek ve hedeflediğimiz pazarlama faaliyetlerini yürütebilmek için ekibimizi güçlendirmek,
 • Çok önem verdiğimiz ve hızlıca gerçekleştirmek istediğimiz, Stripe Atlas üzerinden Delaware şirket olarak Contentrain’i Amerika’da konumlandırmak,
 • Ürüne eklemeyi planladığımız ve satışı arttıracak Template Market, Forms Integrations gibi özellikleri de kısa vadede tamamlamak ve müşteriye sunmak,
 • 6 aylık yoğun bir çalışma temposuyla birlikte 2. yatırım turumuzun da hazırlıklarını yapmak.


Orta Vadeli Hedeflerimiz

 • İlk aşamadaki hedeflerimizi başarıyla gerçekleştirip, daha yüksek bir değerleme ve daha yüksek bir yatırım tutarıyla hızlıca 2. yatırım turumuzu kapatmak,
 • Bu turda erken aşamada görüştüğümüz özellikle yabancı VC’lerden yatırım almak,
 • Ürüne eklemek istediğimiz ekstra özelliklere bu aşamada da devam etmek ve Contentrain’i yazılım geliştirici olmayanların da kullanabileceği bir yapıya kavuşturarak pazarı genişletmek,
 • İstikrarlı bir ekip büyümesiyle pazarlama faaliyetlerimizi arttırmak ve Contentrain’i global pazarda görünür/bilinir bir ürün haline getirmek.

 

Uzun Vadeli Hedeflerimiz

 • Contentrain’in yüksek potansiyelini etkili pazarlama faaliyetleriyle sürekli destekleyerek global pazarda kendi kategorisindeki pazar payı en yüksek ürünlerden biri haline getirmek,
 • Sektörün önde giden firmalarıyla global çapta partnerlikler yapmak,
 • Ürünün 3. yatırım turunu dolar üzerinden 6 sıfırlı rakamlarda yapabilmek ve değerlemesini de dolar üzerinden 7 sıfırlı rakamlara çıkarabilme hedefimizi bu aşamada gerçekleştirmek,
 • Uzun vadede yatırımcılarımıza önemli kazançlar elde edebilecekleri bir EXIT fırsatı için sürekli globalde olmak ve bu doğrultuda şirket vizyonunu genişletmek,
 • Ortalama 5 yıl içerisinde istikrarlı bir büyüme elde edebilmek ve yurt dışına EXIT edebilmek en büyük hedeflerimizin başında geliyor.

Exit stratejimizin detayları için pazar bölümünden diğer sekmesini inceleyebilirsiniz.

Projenin Kapsam, Amaç ve Konusu

“Contentrain rakiplerinde olmayan kaydedilebilir ve paylaşılabilir veri modelleri özelliğiyle proje yöneticilerini yaptıkları iş tekrarından kurtararak çok daha hızlı proje geliştirmelerine yardımcı oluyor.”


Dijital ürünler günümüzde artık her bireyin mutlaka ihtiyaç duyduğu ve günlük yaşamında sürekli kullandığı araçlar durumundadır. Dijital ürünlerin genel olarak 3 adet aktörü bulunur; ürünün/fikrin “sahibi”, ürünü üretecek “yazılım geliştirici/ekip/ajans” ve ürün/fikir sonucunda ortaya çıkan “içeriği tüketecek kişi/kişiler”.

 

Contentrain bu noktada hem ürün/fikir sahibinin içerik oluştururken, hem de yazılım geliştirici ekiplerin dijital ürünü üretirken doğabilecek bütün ihtiyaçlarını karşılayabilmek için sürekli optimize edilmektedir.

 

Contentrain, yazılım geliştiricilerin ve içerik üreticilerin deneyimine odaklanarak yazılım süreçlerini kısaltmayı, daha kolay hale getirmeyi ve dolayısıyla da projelerin bu yöndeki maliyetlerini de düşürmeyi amaçlamaktadır. 

 

Contentrain’in kendi kategorisinde öne çıkabilmesi ve lider duruma gelebilmesi için kısa, orta ve uzun vadeli planlarımız bulunuyor;

 

Ürünü satışa çıkardığımız 6 aylık periyotta global pazardaki kullanıcılardan aldığımız en önemli geri bildirim ödeme sistemlerinin globalde kabul görmüş ve bilinen araçlar olmasıdır. Bu bağlamda Contentrain’i Stripe Atlas üzerinden Delaware şirketi olarak Amerika’da konumlandırmak, Stripe ve Paypal gibi ödeme sistemlerin üzerinden hizmet vermeyi hedefliyoruz.

 

Birçok kanaldan Contentrain ile ilgili hergün geri bildirimler almaktayız, iş gücünün arttırılarak bu geri bildirimlerin analiz edilmesi ve ürün pazar uyumunun yüksek seviyeye çıkartılması hedeflerimizden bir tanesidir.

 

Bugüne kadar topladığımız ve yoğun talep aldığımız yeni özellikler, geliştirmeler ve güncellemerin geliştirici ekibi tarafından tamamlanarak ürüne eklenmesi hedeflenmektedir. Ayrıca iş geliştirme konusunda Ar-Ge faaliyetlerine sürekli devam etmeyi ve ürünü yaşam döngüsü boyunca güncel teknolojilere ölçeklemeyi hedefliyoruz. 

 

Yaptığımız pazarlama faaliyetleri ve bu alanda yürüttüğümüz araştırmalar sonucunda Contentrain’in içerik pazarlaması ile verimli sonuçlar elde ettiğini deneyimledik. Globalde pazarda rekabetçi ve zengin içerikler üreterek (blog, makale, video, konferanslar) ürünün bilinirliğini arttıracak pazarlama faaliyetlerini daha güçlü şekilde gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

 

Yurtiçi pazarında benzer bir ürünün olmaması, kullanılan ürünlerin yurt dışı menşeili olması Contentrain için yurtiçi pazarda önemli bir fırsat oluşturuyor. Bu sebeple yurtiçi pazarını domine edebilmek için belirlediğimiz stratejileri hayata geçirmeyi planlıyoruz.

 

Yukarıda belirlediğimiz satış ve pazarlama faaliyetlerini yürüterek bu faaliyetlerin sonuçlarını belirli periyotlarda analiz etmek, bu analizlere göre yeni stratejiler belirlemek ve belirlenen bu stratejiler sayesinde sağlıklı bir Büyüme yakalamak ana hedefimizdir. Böylece bir sonraki yatırım turunda değerlemeyi doğrudan etkileyecek aylık tekrar eden satış gelirlerlerimizi (MRR) de iyi bir seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz.

 

Ürünün yol haritasında planladığımız satış arttıracak ve satış modelini geliştirecek özellikleri oluşturduğumuz takvim dahilinde Contentrain’e eklemeyi planlıyoruz. Bu sayede sadece satılacak paketlerden değil, uygulama içi satışlardan ve pazar yeri oluşturarak gelecek satışlardan da kazanç sağlamayı hedefliyoruz.

 

Belirlenen hedeflerin gerçekleştirilebilmesi için gerek pazarlama, gerek yazılım geliştirme alanında mevcut iş gücünün arttırılması ve nitelikli personel istihdamının sağlanması hedeflenmektedir. Planlanan tüm bu hedefler sayesinde, Contentrain’i hızlıca daha yüksek bir değerlemeyle 2. yatırım turuna ulaştırmak ve mümkünse bu yatırımı yurt dışındaki VC’lerle tamamlamak ürün için önemli bir dönüm noktasıdır.

 

Bu süreçleri takiben yurt dışında gerekli bilinirliğe ve kullanım oranlarına ulaşmış, değerlemesini ve karlılığını yüksek meblağlara çıkarmış Contentrain’in EXIT stratejisini güçlendirerek yürütmek en önemli hedeflerimizin başında gelmektedir.

 

Fonlamanın sona ermesinin ardından yapmayı planladığımız duyurularla hem kullanıcılarımızı hem de yatırımcılarımızı gelecek özelliklerin takvimi konusunda bilgilendirmeyi planlıyoruz. Bu şekilde mevcut ve yeni gelecek kullanıcıların ilgisini çekebilmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda yatırımcılarımızın da ürün hakkındaki gelişmeleri takip etmelerini sağlayarak Contentrain globalde büyürken yolculuğumuza şahitlik etmelerini istiyoruz.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Contentrain, web sayfalarındaki içeriklerin oluşturulabilmesi ve yönetilebilmesi için geliştirilmiş kullanıcı dostu ve yenilikçi bir Başsız İçerik Yönetim Sistemi (Headless CMS)'dir.

 

Contentrain, yazılım geliştiricilerin ve içerik üreticilerin deneyimine odaklanarak yazılım süreçlerini kısaltmayı, daha kolay hale getirmeyi ve dolayısıyla da projelerin bu yöndeki maliyetlerini düşürmeyi hedeflemektedir.

 

Ürünün kullanıcı dostu arayüzü ve akışı sayesinde bir yazılım projesine entegrasyonu dakikalar içerisinde yapılabilmektedir.

 

Contentrain kullanarak içerik ekipleri ve yazılım geliştiriciler artık web projelerinde yüksek verimlilik ve uyum ile çalışabilmektedir.

 

Kullanıcılar Git mimarisi üzerinde çalışan Contentrain sayesinde, API Tabanlı Headless CMS’lerin Bant genişliği (Bandwidth) ve Depolama (Storage) gibi sürpriz masraflarıyla karşılaşmamaktadır.

 

Contentrain Git mimarisinin sunduğu tarihsel içerik kontrolü ile veri kaybı ve güvenlik gibi zaafiyetleri önler.

 

Contentrain rakiplerinde olmayan kaydedilebilir ve paylaşılabilir veri modelleri özelliğiyle yazılım geliştiricileri yaptıkları iş tekrarından kurtararak çok daha hızlı proje geliştirmelerine yardımcı olmaktadır.

 

Contentrain’in bir çok rakibinden farklı olarak sunduğu içindeki yetkilendirme sisteminin esnekliği sayesinde her ekip üyesi için farklı yetkiler atanabilir, bu sayede proje içerikleri için gizlilik ve güvenlik en üst seviyede sağlanabilir.

 

Günümüzde globale açılması gereken web projelerinin en önemli ihtiyaçlarından çoklu dil desteği Contentrain’in içindeki no-code arayüz sayesinde alışıla gelmişten daha kolay bir şekilde eklenebilmektedir.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Sercan Oray
Sercan Oray
Kurucu Ortak
Ahmet Bayhan Bayramoğlu
Ahmet Bayhan Bayramoğlu
Kurucu Ortak
Serkan Korkaç
Serkan Korkaç
Full Stack Developer
Rahmi Kostik
Rahmi Kostik
Frontend Developer
Ecem Nosel
Ecem Nosel
Sosyal Medya Uzmanı
Takım Üyesi

Sercan Oray

Kurucu Ortak

Kocaeli Üni. İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler Bölümü mezunuyum. Okul döneminin ardından uzun yıllar beyaz yaka olarak Satınalma Uzmanlığı ve Yöneticiliği yaptım. Bu meslekleri yaparken her zaman girişimciliğe ve dijital dünyaya ilgim yüksek seviyedeydi. Ortağım Bayhan’la tanıştıktan sonra birbirimizi ikna ettik ve mevcut işlerimizden istifa ederek Yazılım dünyasına girişimci olarak dahil olduk.


Geçmişten gelen okul bilgimin verdiği pazarlama konularına yatkınlığım ve tasarıma olan merakım sayesinde kısa zaman içerisinde hem pazarlama konularında hem de Kullanıcı Arayüz Tasarımı (UI/UX) konularında kendimi geliştirdim. 5 yıldır Kullanıcı Arayüz Tasarımı konularında projeler üretiyorum.


Contentrain’i hayata geçirmeye karar verdiğimiz zamandan beri ürünün hem pazarlama süreçlerini hem de Kullanıcı Arayüzü Tasarımı süreçlerini yürütüyorum. Ortağım ve ekibimle birlikte Contentrain’i globalde bilinen ve kullanılan bir ürün haline getirmek için yoğun çaba sarf etmeye devam ediyorum.

Takım Üyesi

Ahmet Bayhan Bayramoğlu

Kurucu Ortak

Konya Selçuk Üniversitesi - Bilgisayar Destekli Tasarım bölümü ve aynı zaman Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü mezunuyum. Okul yıllarımdan sonra çeşitli alanlarda Satış ve Pazarlama yöneticiliği yaptım. Okul eğitimim ve kişisel meraklarım sayesinde her zaman yazılım dünyasına ve girişimcilik ekosistemine ilgi duydum.


Son olarak Red Bull Türkiye’nin Bölge Müdürlüğünü yaptığım sırada şimdiki ortağım Sercan’la tanıştıktan sonra birbirimizi ikna ettik ve mevcut işlerimizden istifa ederek yazılım dünyasına girişimci olarak dahil olduk.


Özellikle sistem analizi, proje mimarisi oluşturma ve yazılım geliştirme konusunda uzmanlığımı ürettiğimiz projelerde kullanıyorum.


Contentrain’i hayata geçirmeye karar verdiğimiz zamandan beri yazılım ekibini yönetiyorum ve aynı zamanda uygulama için aktif olarak kod yazıyorum. Ortağım ve ekibimle birlikte Contentrain’i globalde bilinen ve kullanılan bir ürün haline getirmek için yoğun çaba sarf etmeye devam ediyorum.

Takım Üyesi

Serkan Korkaç

Full Stack Developer

Çocukluğumdan gelen teknoloji sevgim yazılım geliştiricisi olma arzumu tetikledi. Uzun süre kendi başıma Python scriptleri yazarak kendimi geliştirmeye çalıştım.

 

2018 yılında profesyonel olarak bu işi yapmaya karar verdim ve bu alanda kendimi geliştirmeye başladım. Aynı yıl Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Bilgisayar Programcılığı bölümünde öğrenim görmeye başladım. Bir yıl sonrasında Lanista Yazılım ekibine stajyer yazılım geliştirici olarak katıldım. Gösterdiğim yüksek performans ve hızlı gelişim sayesinde kısa sürede ana kadroya dahil edildim.

 

Şu anda yazılım geliştirmenin iki alanında da (Frontend ve Backend) uzman seviyede bulunuyorum. Özellikle VueJs, ReactJs, Typscript, NodeJs, NestJs, ExpressJS programlama dillerinde ekip içinde farklı rollerde görev alıyorum.

 

2019 yılında katıldığım ekiple birlikte geliştirdiğimiz Contentrain’i daha iyi noktaya getirmek için çalışmalarıma devam ediyorum.

Takım Üyesi

Rahmi Kostik

Frontend Developer

Afyon Kocatepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümününden mezun oldum. Ancak üniversite eğitimimin son zamanlarında yazılım alanına ilgi duymaya başladım. Mezun olduktan sonra yazılım alanında çalışmak istediğim için çeşitli online eğitimler ile kendimi geliştirebilmek için çalışmalara başladım.

 

Aldığım eğitimler ve yaptığım kişisel projeler sonucunda Frontend tarafına yönelmeye karar verdim. Bu alanda freelance hizmet vermeye başlayıp sektör tecrübesi kazanmaya çalıştım. Yaklaşık 1,5 yıllık bir serbest çalışma serüveninin ardından 2021 yılında Lanista Yazılım bünyesine Frontend Yazılım geliştirici olarak katıldım.

 

Ekipte şu anda Frontend alanında yazılım geliştirme yapıyorum. Özellikle JavaScript, VueJS, NuxtJs, HTML, CSS gibi teknolojilerde uzman seviyesindeyim.

 

2021 yılında katıldığım ekiple birlikte geliştirdiğimiz Contentrain’i daha iyi noktaya getirmek için çalışmalarıma devam ediyorum.

Takım Üyesi

Ecem Nosel

Sosyal Medya Uzmanı

2021 yılında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Banka ve Sigorta bölümünden mezun oldum. Mezun olduğum dönem sonunda ise Lisans eğitimimi tamamlamak için İstanbul Üniversitesi İşletme bölümüne devam ettim.

 

Sosyal medya ve dijital pazarlama konularına duyduğum ilgiyi profesyonel anlamda gerçekleştirmeye başlamak için okul yıllarımın erken zamanlarında freelance olarak işler üretmeye başladım. Bu alandaki kariyerimi daha profesyonel bir hale getirmek için Lima Dış Ticaret’te dijital pazarlamacı olarak görev aldım.Burada çalıştığım süre boyunca hem sektöreden hem de aldığım eğitimlerden birçok şey öğrendim.

 

Sosyal medya ve dijital pazarlama alanındaki bilgi birikimimle 2022 yılında ekibe dahil olarak Contentrain’in geniş kitlelere ulaşabilmesi için çalışmalar yapmaya başladım. Ürünün sosyal medya ihtiyaçlarını planlamaya ve stratejiler üretmeye devam ediyorum.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 3.000.000
Ek Fonlama
₺ 600.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
2.107
Alınan Toplam Yatırım
₺ 3.649.382
Pay Arz Oranı
% 10
Ortalama Yatırım
₺ 1.732
En Yüksek Yatırım
₺ 300.000
Nitelikli Yatırımcı
236
Nitelikli Yatırım Oranı
% 39,57
Fonlama Başlangıç
05.12.2022
Fonlama Bitiş
03.02.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı