YAPISOFT YAZILIM ANONİM ŞİRKETİ
Toplam Ön Talep Tutarı: 5.452.803 ₺
Değerli yatırımcımız, bu kampanya için ön talepte bulunmanız yatırım yaptığınız anlamına gelmemektedir. İlgili kampanya yatırım turuna açıldığında Kredi Kartı ya da EFT ile yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

 • Girişim şirketinin 2. Yatırım turunda yeni çıkarılacak %10 ila %15 payın arzı söz konusu olacaktır. (Hisse miktarı ön talebe göre belirlenecektir.) 
 • Girişim şirketinin fonlama tutarı 6.500.000 TL ila 9.750.000 TL aralığında olması planlanmıştır. (Fonlama tutarı değişebilir)
 • Bu kampanyada asgari yatırım tutarı 100 TL olarak belirlenmiştir.
 • Yeni yatırım turunda ilk 14 gün sadece mevcut ortakların katılımına açık olacaktır. Yeni kampanya 15. Gün fonlama hedefine ulaşamadığı takdirde yeni yatırımlara açılacaktır. İkinci yatırım turuna katılmayan mevcut ortakların en fazla artırılan sermaye oranında sulanma etkisine maruz kalmaları sağlanacaktır. Mevcut ortakların paylarının (girişimci+yatırımcı) kampanya sonunda realize olan arz oranı kadar sulanmalarını sağlamak adına yeni çıkarılan paylardan mevcut ortaklara oransal olarak dağıtılacaktır.
 • Yatırım turunun başarılı olması halinde bedelsiz pay hakedişiniz için ön talep miktarı kadar ödeme yapılıp yapılmadığı kontrol edilecektir. Bedelsiz pay hesaplamalarında sulanmamak için yapılan yatırım tutarı dahil edilmeyecektir.

Örnek:

Birinci tur yatırımcılarının sahip olduğu toplamda %17.28'lik pay oranı ikinci turda;

 • %10 pay arzı olması durumunda %1.728 sulanarak %15.552
 • %15 pay arzı olması durumunda %2.592 sulanarak %14.688 olacaktır.

* Birinci tur yatırımcılarının yeni sermaye içindeki oranı hiçbir yatırımcının ikinci turda sulanmama miktarında yatırım yapmadığı varsayılarak ve arz oranında sulandırılarak hesaplanmıştır. Bu turda yatırımcıların sulanmamak için yatırım yapmaları, fonlamada ek fonlama bulunması ve bedelsiz kampanyaları ile değişiklik gösterecektir.

** Yatırım ekranında her yatırımcı için paylarının sulanmaması için yatırması gerekli tutar kendisine ayrıca bildirilecektir.

Örnek 2:

Yatırım turunun başarılı olması halinde bedelsiz pay hakedişiniz için ön talep miktarı kadar ödeme yapılıp yapılmadığı kontrol edilecektir. Bedelsiz pay hesaplamalarında sulanmamak için yapılan yatırım tutarı dahil edilmeyecektir.

 

Örneğin 2.000 TL ön talep oluşturan bir yatırımcının kampanya başladığında sulanmamak için yatırması gereken tutar 500 TL*'dir. Yatırım turu başladığında 2.000 TL yatırım yapıldığı takdirde %15 bedelsiz kampanyasından faydalanılacaktır. Pay dağıtım işlemi gerçekleştiğinde sulanmamak için gereken tutar toplam yatırımdan çıkarılarak (2000 TL - 500 TL) 1500 TL* yatırımınız için bedelsiz pay verilecektir.

 

*Ön talep tutarı ve sulanmamak için yapılacak yatırım tutarı örnek olarak yazılmıştır. Yatırım ekranında her yatırımcı için paylarının sulanmaması için yatırması gerekli tutar kendisine ayrıca bildirilecektir.

Franchise Bedeli İndirimlerimiz

 • Kampanyamızda yatırım tutarı 100.000 TL ve üzerinde olan yatırımcılarımıza %20
 • Yatırım tutarı 250.000 TL ve üzerinde olan yatırımcılarımıza %50 franchise bedelinde indirim uygulanacaktır.

İndirim detayları ve koşulları yapisoft.com/fonbulucu-ikinci-tur sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Ön Talep Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Ön Yatırım Talebi oluşturarak yatırım turunda en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırımı kampanyanın ilk 20(Yirmi) gün içerisinde yapan yatırımcıların yatırım tutarlarına verilecek tüm bedelsiz paylara ek olarak; %15 İlave Bedelsiz Pay verilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular  

 • Ön talep tutarından az yatırım yaparsam ne olur?
  • Bildirilen ön talep tutarından daha az yatırım yapılması durumunda %15 ilave bedelsiz pay hediyesinden faydalanılamayacaktır.
 • Ön talep tutarı kadar yatırım yaparsam ancak fazla fonlama kaynaklı olası iade olur ve yatırım tutarım ön talep tutarımın altına düşerse ne olur?
  • Bedelsiz pay hediyesi fazla fonlama olması durumunda, olası iade sonrası kesinleşen yatırım tutarı üzerinden hesaplanacaktır.
 • Ön talep tutarından fazla yatırım yaparsam ne olur?
  • Bildirilen ön talep tutarından fazla yatırım yapılması durumunda %15 bedelsiz pay hediyesi sadece ön talep bildirilen tutar için elde edilecektir. 

Örnek : Ön talep toplama tarihleri içerisinde 10.000 ₺ ön talep bildiren yatırımcılarımız, kampanya başladığında ilk 20 gün içerisinde EN AZ 10.000 ₺ yatırım yaparsa (%15) 1.500 ₺ fazladan pay almaya hak kazanacaktır.

YAPISOFT Nedir?
 • İnşaat ve gayrimenkul sektöründe, konut/ticari alan üreticisi, gayrimenkul satıcı ve alıcılara teknolojik çözümler sunuyoruz. YAPISOFT, alanında uzun yıllardır deneyimlenerek iş modelini müşteri sadakati ile doğrulamıştır. 2022 yılının Mayıs ayında fonbulucu’da gerçekleştirdiğimiz kitle fonlama kampanyamızda ekibimize ve Yapısoft’a inanan 799 yatırımımızdan 73 saat içerisinde 1.920.000 TL yatırım alarak ilk yatırım turumuzu başarı ile tamamladık. 
 • Türkiye’nin en büyük sektörlerinin başında olan inşaat ve gayrimenkul alanında dijital dönüşümün ülkemizdeki öncü markası olmak için çıktığımız bu yolculukta yatırım turumuz sonrası yeni ürünlerimiz ile müşteri portföyümüzü genişlettik. 
 • Yapısoft olarak inşaat ve gayrimenkul sektöründe müşterilerimizin satışlarının arttırılması hedefi ile çalışan yazılımlar üretmekteyiz. Alanımızda geliştirdiğimiz yazılım ürünlerimizle yurtiçi ve yurtdışı üreticilerin satış operasyonlarının yönetilmesinin yanı sıra, gayrimenkul profesyonellerinin de satış organizasyonlarında etkin rol oynamaktayız. 
YES Nedir?
 • Yapısoft olarak alanımızda marka olmuş teknolojilerimizi ve ağımızdaki gayrimenkul üreticisi markaların portföy gücünü franchise modeli ile birleştirerek hayata geçiriyoruz.
 • Geliştirdiğimiz temsilcilik modeli ile 3 yıl içinde Türkiye’nin en büyük Yerli Gayrimenkul Franchise Markası olmayı hedefliyoruz.

YES’in Vizyonu

Gayrimenkul alım ve satım işlemlerinde herkes için ilk tercih edilen marka olmaktır.

YES’in Misyonu

Sektörün yeni ilham kaynağı ve teknolojik değişimin öncüsü olmaktır.

 

 • 100'ün üzerinde konut ve ticari alan inşaatı projesinin satış ofisi organizasyonu Yapısoft’un SalesOffice ve FinanceOffice yazılım ürünleri ile müşterilerimiz tarafından yönetilmektedir.
 • Bu yazılım ürünlerini müşterilerimize yıllık lisanslama modeli kiralamaktayız. Müşterilerimiz olan konut üretici şirketlerinin öncelikli hedefleri portföylerini hızlı şekilde satışa dönüştürmektir.
 • Biz, bu hızlı satış hedefini müşterilerimize yakalatabilmek için YES markasını hayata geçirdik. YES’i “Yapısoft ağına bağlı gayrimenkul sektörünün teknolojik markası” olarak tanımlıyoruz.

Rekabetin yoğun olduğu gayrimenkul sektöründe iş modelimizin başarıya ulaşmasını sağlayacak üç büyük avantajımız ve fark yaratan durumumuz var;

 • Teknolojiyi üreten bir şirket olmamız:Gayrimenkul sektörü dikeyinde 10 yılı aşkın süredir yazılım üreticisiyiz. Gayrimenkul sektörünün talep ettiği gelişmeleri yakından takip ediyor ve nokta atışı çözümler üretiyoruz.
 • Satışa hazır yüksek sayıda portföy havuzuna sahip olmamız:Alanında lider portföy yönetim yazılımı olan Yapısoft SalesOffice üzerinden mülkler satış yetkisi alınarak YES paylaşımlı portföyüne katılıyor. Gayrimenkul danışmanlarımız hazır büyük bir portföy havuzuna erişebiliyorlar.
 • Kitle fonlama ile kazandığımız çok ortaklı, geniş kitlelerin markasını sahiplendiği bir şirket yapımızın olması: fonbulucu üzerinden aldığı yatırım sonucunda çok ortaklı bir şirket yapımız bulunmakta. Ortaklarımızın her biri satış ve pazarlama anlamında birer potansiyel saha temsilcimiz.
İlk Yatırım Turu Sonrası Neler Yaptık?
 • 2022 Yılının 5. ayında ilk yatırım turumuzu; 54'ü nitelikli toplam 799 Yatırımcı ile 73 saatte tamamladık. %20 Ek fonlama ile 1.920.000 ₺ değerinde fona ulaştık. Spin-off yaparak Yapısoft Yazılım A.Ş.'yi kurduk.
 • Bu aşamadan sonra hedeflediğimiz ürünlerimizden Yapısoft SalesOffice ve Yapısoft FinanceOffice'in üretim safhalarını tamamlayarak nihai yazılım haline getirdik. Geliştirdiğimiz bu iki ürün ile yurtdışı pazarını da hedeflememiz dolayısı ile çoklu dil ve çoklu para birimi seçeneği ile hayata geçirdik.
 • Mevcut müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yaptığımız geliştirme projemiz olan Yapısoft Stream (dijital signage) ürününü tamamlayıp satışa sunduk.
 • Yapısoft müşteri ağındaki veriler ile ortaya çıkan satış pazarlanabilir mülkleri gayrimenkul profesyonelleri ile buluşturacak yazılımımız olan YES (Yapısoft Estate) 'in planlamaları ve marka süreçlerini yaptık.
 • Ekim 2023'te altyapısını tamamlayarak YES'in pazarlama sürecine başladık.
 • Gayrimenkul profesyonelleri için katma değeri ve rekabet edebilirliği yüksek bir teknoloji ürünü olan YES, YAPISOFT A.Ş. nin üretici, satışçı ve alıcı arasındaki iletişimi en üst seviyeye taşıyacak yazılım ürünü olacaktır.
Neden Yeni Bir Yatırım Turu Düzenliyoruz?

Yapısoft olarak geliştirdiğimiz teknolojik çözümler, İnşaat ve Gayrimenkul sektöründe hedeflediğimiz hızlı büyüme ve global alanda var olma fırsatı sunuyor. Ürünlerimizle global pazarda etkileşimde bulunma ve bu alandaki fırsatları değerlendirme şansına sahibiz. Şimdi, işimizin etki alanını daha da genişletmek, teknolojik altyapımızı güçlendirmek ve pazar payımızı artırmak için önemli bir adım atma vakti geldi.

 

Kitle fonlaması, işimizi topluluğumuza tanıtmak, onların desteğini almak ve geniş kitlelere ulaşmak için güçlü bir araç oldu. fonbulucu platformu, projelerimizin başarısında topluluğumuzun önemli bir rol oynamasına olanak tanırken, aynı zamanda erken benimseme ve geri bildirim alma şansını da beraberinde getirdi.

 

Bu yatırım turu ile YES markamızın pazarlama faaliyetini gerçekleştirerek, geliştirdiğimiz temsilcilik modeli ile 3 yıl içinde Türkiye’nin en büyük Yerli Gayrimenkul Franchise Markası olmasını sağlayacağız.

 

Bu yatırım, inovasyon, pazarlama stratejilerimizin güçlendirilmesi ve müşteri tabanımızın genişletilmesi gibi alanlarda bize destek olacak, aynı zamanda rekabet avantajımızı artırmamıza yardımcı olacaktır.

Kar Tahmin ve Beklentileri

Yapısoft Yazılım A.Ş.; inşaat ve gayrimenkul sektörü dikeyinde teknoloji ve yazılım ürünleri üretip, bunları sektörün paydaşları ile yüksek katma değerli hale getirmeyi amaçlayan bir proptech şirketidir.Düzenlenecek kampanya ile elde edilecek fon yoğun olarak YES markamızın pazarlama faaliyetlerinde kullanılacaktır. Tüm finansal projeksiyonlar sadece mevcut ürünlerin donanım ve yazılım faaliyetlerinden elde edilecek gelir ve karlara istinaden hesaplanmıştır. Süreç içerisinde oluşacak yeni ürünlerin gelirleri hariç tutulmuştur.

Yapılacak pazarlama faaliyetleri ve yatırımlar ile 2024 yılı itibarı ile 5 yılda:

Yapılan yatırımlar ile 2024 yılı itibariyle 5 yılda 405.9 Milyon TL ciro (1 dolar = 35 TL'den 11.5 Milyon $) ve  319.1 Milyon TL brüt kar (1 dolar = 35 TL'den 9.115 Milyon $) elde edilmesi hedeflenmektedir. Finansal tablolardaki tüm bölümler 5 yıllık OLASI ORTALAMA KARLILIK SENARYOSUNDAKİ planlamaya göre hazırlanmıştır.

Yıllar itibariyle dolar bazında BEKLENEN yaklaşık satış geliri ve brüt kar hedefleri aşağıda listelenmektedir;

 • *2024 Yılı - 904.571 $ satış geliri ve 469.800 $ brüt kar tahmin edilmektedir.    (%51,94Brüt Kar Marjı)
 • *2025 Yılı - 1.551.285 $ satış geliri ve 1.057.685 $ brüt kar tahmin edilmektedir. (%68.18 Brüt Kar Marjı)
 • *2026 Yılı - 2.286.000 $ satış geliri ve 1.779.114 $ brüt kar tahmin edilmektedir. (%77,83 Brüt Kar Marjı)
 • *2027 Yılı - 3.027.781 $ satış geliri ve 2.504.400 $ brüt kar tahmin edilmektedir. (%82.71 Brüt Kar Marjı)
 • *2028 Yılı - 3.829.571 $ satış geliri ve 3.306.000 $ brüt kar tahmin edilmektedir. (%86.35 Brüt Kar Marjı)

Tablolardaki tüm tutarlar 1 Dolar = 35 TL olacak şekilde hesaplanmıştır.

Yatırım: 185.714 $ (6.500.000 TL baz alınarak hesaplanmıştır)

5 Yıllık Brüt Kar: 9.115.685 $ Tahmin edilmektedir.

*Vergi ve sabit giderler hariç olarak hesaplanmıştır.

*Fonlama geliri dahil edilmemiştir.
*Gelecekte yapılması planlanan potansiyel yatırım turlarından kaynaklı
olası sulanma oranları dikkate alınmamıştır.