Gri Finansal Teknolojiler A.Ş.
Foneria, yüksek kaliteli profesyonel yatırım hizmetini herkes için erişilebilir kılan, mobil uygulama üzerinden çalışan bir yatırım aklıdır.

Foneria - Türkiye'nin Fon Pazarı bir Teknoloji Projesidir

Finans, Bankacılık Kategorisinde yer almakta ve İş Modeli B2C’dir

112.5%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 25.000.000
 • ₺ 28.128.191

3803 Yatırımcı Pay Aldı.

983 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

GRİ FİNANSAL TEKNOLOJİLER ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Sonlandırma Aşamasında
Kampanya Kodu: Z47A35
Kampanya Kapanış Tarihi: 01.03.2024
Lokasyon: İstanbul (Avrupa)
Girişimin Aşaması: Büyüme

Girişim Şirketi Hakkında

Kampanyamız için yapılan ön talep toplama süreci tamamlanmış olup 3.709 yatırımcı toplam 37.636.359 TL ön talep bildirmiştir.

Önemli Bilgilendirme

 • Yatırım turumuz 31 Ocak 2024 Çarşamba günü saat 10:00 ‘da başlayacak ve 1 Mart 2024 Cuma günü saat 23:59’da sona erecektir. Toplam kampanya süresi 30 Gündür.
 • Foneria uygulamasını hayata geçiren Gri Finansal Teknolojiler A.Ş. 2021 yılında ilk kuruluş aşamasında kurucuları tarafından fonlanmıştır. (Tohum Yatırımı). 2023 yılında ise Aralık 2022’de kurulan ve 70’den fazla -ağırlıklı olarak kurumsal- yatırımcıdan oluşan Foneria Portföy Birinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan yatırım almıştır. Bu süreçte piyasa değerinin belirlenmesi amacıyla, SGD Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş. tarafından değerlemeye tabi tutulmuş ve son değerleme raporunda Gri Finansal Teknolojiler A.Ş.’nin şirket değeri 1 Ekim 2023 tarihi itibarıyla 41,6 Milyon ABD Doları olarak belirlenmiştir. (Değerleme raporunda yer alan yönetici özeti ve şirket piyasa değeri bölümleri belgeler kısmına eklenmiştir.)
 • Bu kampanyada asgari yatırım tutarı 1.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Yatırım yapan mevcut foneria kullanıcıları ve tüm kitle fonlaması yatırımcılarına ömür boyu üyelik hediye edilecektir: Tüm kitle fonlaması yatırımcılarımızdan ileride planlanan üyelik ücreti alınmayacaktır.

Bedelsiz Pay Kampanyası Güncellemesi:

Yatırımcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda %8 bedelsiz pay için son tarih güncellenmiştir. Yatırım turunda, bedelsiz pay hediyesi için 13 Şubat Salı saat 23:59 olarak bildirilen son tarih kampanya %120 hedefine ulaşana kadar uzatılmıştır. Dağıtılacak bedelsiz paylar tüm ortaklardan oransal olarak aktarılacaktır.

Ön Talep Bedelsiz Pay Kampanyası Güncellemesi:

Yatırımcılarımızdan gelen yoğun talep doğrultusunda %12 bedelsiz pay için son tarih güncellenmiştir. Yatırım turunda, ön talep bedelsiz pay hediyesi için son tarih olarak ilan edilen 6 Şubat Salı (bugün) saat 23:59 olarak bildirilen tarih 9 Şubat Cuma saat 23.59'a kadar uzatılmıştır. Ön talep tutarından fazla yatırım yapılması durumunda fazla tutar kadar veya ön talep bildirilmemiş ise kampanya başlangıcından itibaren 10 gün içerisinde (13 Şubat Salı 23:59) yatırım yapılması durumunda %8 bedelsiz pay alabilirsiniz.

Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

 • Ön Yatırım Talebi oluşturarak yatırım turunda en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırımı kampanyanın ilk 5(Beş) iş günü içerisinde yapan yatırımcılarımıza %12 İlave Bedelsiz Pay verilecektir. Bu kampanya 5 iş günü ile sınırlı olup, 6 Şubat Salı akşamı 23:59'da sona erecektir.
 • Yatırım Turumuzun başlama tarihi olan 31 Ocak 2024 Çarşamba saat 10:00 itibari ile 10 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yatırım yapan yatırımcılarımıza %8 İlave Bedelsiz pay verilecektir. Bu kampanya 10 iş günü ile sınırlı olup, 13 Şubat Salı akşamı 23:59'da sona erecektir.
 • Bildirdiği ön talep tutarı üzerinde (ön talep tutarı kadar yatırıma %12) yatırım yapan yatırımcılar fazla tutarları için %8 bedelsiz pay hediyesinden istifade edecektir.
 • Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar tüm ortaklardan oransal olarak aktarılacaktır.

Örnek 1: 20.000 TL ön talep bildiren yatırımcılarımız, kampanyanın başladığı ilk 5 iş günü içerisinde 20.000 TL yatırım yapması halinde %12 fazladan pay verilecek ve 22.400 TL'lik pay sahibi olacaktır.

Örnek 2: 10.000 TL ön talep bildiren yatırımcılarımız, kampanyanın başladığı ilk 5 iş günü içerisinde 20.000 TL yatırım yapması halinde ön talep tutarı kadar yatırıma %12 (1200 TL), fazla tutarı %8 (800TL) olmak üzere fazladan pay verilecek ve 22.000 TL'lik pay sahibi olacaktır.

Örnek 3: 20.000 TL ön talep bildiren yatırımcılarımız, kampanyanın başladığı 5 iş günü ile 10 iş günü arasında yatırım yapması halinde %8 fazladan pay verilecek ve 21.600 TL'lik pay sahibi olacaktır.

Örnek 4: Ön talep bildirmemiş yatırımcılarımız, kampanyanın başladığı ilk 10 iş günü içerisinde 20.000 TL yatırım yapması halinde %8 fazladan pay verilecek ve 21.600 TL'lik pay sahibi olacaktır.

Foneria: “Perakende Anlayışıyla” Yatırım Hizmeti 

Foneria, mobil uygulama üzerinden çalışan bir yatırım aklıdır. Her tasarruf sahibinin; yatırım tutarından bağımsız ve eşit şartlarla yararlanabileceği yeni nesil bir yatırım hizmeti sunar. Mevduat dışındaki finansal araçlara yatırım yapma kolaylığını ve aklını, yatırım fonları aracılığıyla sağlar.

 

Ekonomik refahın temel taşlarından biri bireysel tasarrufların doğru yatırım ile büyümesi. Sınırlı bir kitle iyi yatırım hizmetine ulaşırken, geniş bir kesimin ise aynı imkanlarla yatırım yapamaması, alım gücü dengesizliğini artırırken, sağlıklı ekonominin ihtiyacı olan tasarruf büyümesini de baltalıyor.  

 

Gelişen teknoloji ve dijitalizasyonun doğru kullanımı ile herkesin en iyi getiriyi elde edeceği şekilde bilinçli yatırımcı olabileceği bir model kurma hayali ile başlayan Foneria, iki yıllık bir teknoloji yatırımı neticesinde 2023’ün ikinci çeyreğinde hayata geçti.  

 

Sade ve olabildiğince finansal jargondan uzak, herkesin anlayabileceği bir yapıda, perakende tüketicinin satın alma ve kullanım alışkanlıklarına uygun tasarlanan Foneria, yatırım dünyasında bir ilke imza atarak, yüksek kaliteli profesyonel yatırım hizmetini herkes için erişilebilir kılıyor. 

 

Foneria, çoğunluğu yüksek varlığa sahip olmayan Türk toplumunda yatırım kültürünü geliştirmek ve yatırımda fırsat eşitliğini sağlamak üzere yola çıktı. Fırsat Eşitliği yanında, Şeffaflığı, Tarafsızlığı ve Akılcılığı bu yolda ilke edindi. Kitle fonlama aracılığıyla edineceğimiz kaynağı, özgün Foneria servislerini ölçekleyerek geniş kitlelerle buluşturacak tanıtım faaliyetlerinde kullanmayı planlıyoruz. 

 

Kullanıcıların ortak, ortakların da kullanıcı olarak, tutkumuzun ve Foneria ailesinin bir parçası olmasını istiyoruz.

Neden Yatırım Yapmalısınız?

 • Türk yatırımcısının ihtiyacı olan portföy anlayışıyla yatırım hizmetini, teknolojisi sayesinde benzersiz bir operasyonel kolaylık ile kullanıcısına sunan Foneria sektörde tek “invest tech” / yatırım teknolojisi.
 • 30 yıl bankacılık deneyimine sahip kurucusu ve bireysel yatırım konusunda deneyimli kadrosuyla Foneria ölçeklenmeye hazır.
 • Foneria şirket değerlemesi esası ABD dolarıdır. ABD doları cinsinden değerlemesi yapılan bu şirkete yüksek iskonto ile yatırım yapma imkanı 
 • Giriş bariyeri ve yatırım maliyeti yüksek olan fintech alanında faaliyet gösteren ilk ”invest-tech” girişimine yatırım yapma imkanı
 • Yatırım teknolojileri alanında girişim sayısının az olmasından kaynaklı yüksek büyüme potansiyeli
 • Toplanan fonun ölçeklenmeyi hızlandırmak için kullanılacak olması
 • İleriki yıllarda yüksek çarpanlı Exit potansiyeli olması

Foneria'nın İlkleri ve Tekleri: 

 • Türkiye'nin ilk ve tek “investment tech” uygulaması. 
 • Sektördeki ilk dijital onboarding (uzaktan müşteri edinimi). Sadece 7 dakikada! 
 • İlk ve tek tam otomasyon ile bireysel saklama hesabı ve TEFAS emir iletimi. 
 • Tek Davranışsal Yatırımcı Analizi(TM) 
 • Bağımsız ilk BES fon dağılımı önerisi 
 • Yatırımcısının profiline uygun yönetilen Otonom Portföyler(TM) 
 • En kapsamlı bağımsız yatırım fonu pazar yeri

Gelir Modelimiz

 • Gri Finansal Teknolojiler, kuruluş aşamasını tamamlamış, ölçeklenme aşamasına gelmiş bir finansal teknoloji şirketidir. Kuruluş aşamasındaki yatırımını önce kurucuların fonlamasıyla (seed capital) daha sonrasında da Girişim Sermayesi Yatırım Fonundan aldığı yatırımlarla yapmıştır. Ölçeklenmeye hazır olan Gri Finansal Teknolojiler, bu aşamadan sonra aldığı yatırımın büyük kısmını çizdiği pazarlama stratejisi doğrultusunda büyümeye ayıracaktır.
 • Hem finansal sektörün yoğun regülasyonuna uyum, hem de teknoloji gereksinimleri nedeniyle finansal teknolojilerin kuruluş aşamasında yaptığı yatırım hatırı sayılır büyüklüktedir. Finansal teknoloji şirketleri bu yatırımı önden yapıp ölçeklenmeye geçişten sonra gelir yaratmaktadır. Finansal teknoloji şirketlerinin bu doğası nedeniyle ölçeklenme aşamasının başındaki bir finansal teknoloji şirketine yatırım yapmak zamanlama olarak avantajlıdır.
 • Gri Finansal Teknolojiler A.Ş.’nin sahip olduğu Foneria uygulamasındaki gelir modeli, fon dağıtım komisyonları ve üyelik ücretlerinden oluşmaktadır.
 • Fon dağıtım komisyonu, fonun satışını sağlayan tarafa, fon kurucularının elde ettiği fon yönetim ücretlerinden TEFAS’ın sistemi ile aktarılmaktadır. Fona yatırım yapanlara ekstra bir maliyet yaratmamaktadır. Bu komisyon alım-satımda alınan gibi bir kereye özel bir komisyon değildir. Yatırım büyüklüğü üzerinden günlük olarak hakediş yansıtılmaktadır. Bu gelir modeli, müşteri kazandıkça şirketin kazandığı bir modeldir ve bu nedenle Foneria her zaman müşterinin tarafındadır.
 • Foneria Fon Pazarı’nda yatırım yapılan fonlar üzerinden, fon kurucuları ile yapılan anlaşmalar sayesinde sektör uygulamasının üzerinde bir fon dağıtım komisyonu geliri bulunmaktadır.
 • Foneria uygulamasına özel oluşturulan “Otonom Portföy”ler Foneria Portföy ile işbirliği ile yaratılan özel fonlardır. Bu işbirliği nedeniyle Otonom Portföy’lerin uygulamanın gelirine katkısı çok daha yüksektir.
 • Foneria uygulaması, fonlarla ilgili tüm verileri kullanıcısına çok iyi bir arayüzle sunduğu için kısa sürede yatırım fonları için bir referans platform, “Türkiye’nin Fon Pazarı” haline gelmiştir. Fon yatırımcıları daha önce farklı web sitelerinden fon bilgilerini kendileri derleyip, getiri için kendi hesaplama araçlarını yaratırken Foneria tüm bilgileri bu külfete katlanmadan anında ulaşacakları hale getirmiştir. Foneria bu kolaylığı takdir eden kullanıcılarından makul bir üyelik aidatı almayı bir sene içinde planlamaktadır.
 • Fonlar için referans platform haline gelen Foneria fon kurucularının fonlarını tanıtmak için de önemli bir mecra olmak yolundadır. Mecra gelirleri de ilerleyen dönemde gelir tarafına katkı verecek hale gelecektir.

Foneria’nın Kullanıcılarına Sağladığı Sıra Dışı İmkanlar: 

1) "Otonom Portföyler": Yatırım fonları ve diğer yatırım araçlarını içeren, kişi profiline uygun, varlık kombinasyonları düzeninde çalışır ve piyasa gelişmelerine göre kendini günceller. Para eklemek ya da çekmek durumunda yapısı bozulmaz, dağılım oranını korur. Bir başka ifade ile portföy dengesi bozulmaz. 

2) Foneria "Davranışsal Yatırımcı Analizi": Yatırımcı davranışlarını, yatırım bilgisini, yatırım yaparken düşülebilecek ön yargıları, likidite ihtiyacını kapsayan detaylı bir analizdir. Yatırımcıya sağlanan detaylı bir raporla yatırımcının kendini tanımasını sağlar. Yatırım yaparken nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda kullanıcıya özel bilgilendirme yapar ve öneride bulunur. 

3) Detaylı fon incelemesi: Pazardaki tüm yatırım fonlarının içerik, strateji, performans, geçmiş verisi, valör yapısı gibi bilgilerine tümüyle şeffaf ve anlaşılır şekilde erişilebilirlik sağlanır. Pazardaki ürünlerin birbiri ile veya döviz, mevduat getirisi, enflasyon, emlak fiyatları gibi referans değerlerle "grafikli" karşılaştırma imkanı sağlanır. 

4) Her An Ulaşılabilir Detaylı raporlama: Yatırım portföyünün, günlük veya yatırımcının istediği tarih aralığında, kazanç kayıp raporu kullanıcının elinin altındadır.  

5) Tek tuşla getiri karşılaştırma: Yatırım portföyünü tek tuşla altın, BIST, enflasyon, emlak fiyat artışı, mevduat ve benzeri referans değerlerin getirileri ile karşılaştırma imkanı verir. 

6) 24 saat yatırım imkanı: Tefas platformunda yer alan tüm fon kurucularının yatırım fonlarına hiçbir ilave maliyet olmaksızın yatırım yapma imkanı sağlar. Yatırımcı 7/24 her saatte fon alım-satım emri verebilir.

7) Risk uyarısı: Foneria, Davranışsal Yatırımcı Analizi'ni tamamlayan kullanıcılara, yatırım yaparken kendisine uygun risk seviyesinin altında veya üstünde olduğu durumlarda uyarı verir. 

8) Foneria TV, yayınları ile yatırımcıyı güncel piyasa gelişmeleri ve bu gelişmelerin varlık sınıflarına etkileri ile ilgili kesintisiz bilgilendirir. Yatırım dünyası kanaat liderlerinin katkısıyla, kısa ve yalın dilde hazırlanmış videolar ile yatırım okuryazarlığını geliştirmeyi, kişisel yatırım konusunda uzmanlaştırmayı hedefler. 

9) Kişiye özel bireysel saklama hesabı: Foneria’da açılan fon hesabı kişiye özel, IBAN’ı kişinin adına olan bir hesaptır, havuz hesap değildir. Tüm işlemler kullanıcının kendi adına açılmış hesapta gerçekleşir. Hesaptaki nakit ve menkul kıymetler her zaman sadece yatırımcının kontrolündedir.

10) Zahmetsiz hesap açılışı: Kullanıcı akıllı telefon ve çipli kimlik kartı ile, tüm formalitelerden ve uzayan işlemlerden kurtularak, 7 dakika içinde uzaktan erişim ile Foneria’da yatırım yapacağı fon hesabını açabilir. Islak imza olmadan tamamen dijital deneyimle kolayca yatırıma başlar. 

Gelecek Projeksiyonumuz 

 • Kitle fonlama aracılığıyla edineceğimiz kaynağı, özgün Foneria servislerini ölçekleyerek geniş kitlelerle buluşturacak tanıtım faaliyetlerinde kullanmayı planlıyoruz.
 • Yapılan faaliyetler ile 2024-2029 yılları arasında, 5 yılda toplam 1,6 Milyar TL ciro ve 1,4 Milyar TL brüt kar elde edilmesi hedeflenmektedir. Finansal tablolardaki tüm bölümler 5 yıllık gelecek projeksiyonuna göre hazırlanmıştır.

Teknolojisi ve Değerleri ile Fark Yaratan Yaklaşım

Foneria, çoğunluğu yüksek varlığa sahip olmayan Türk toplumunda yatırım kültürünü geliştirmek ve yatırımda fırsat eşitliğini sağlamak üzere yola çıktı. Fırsat Eşitliği yanında, Şeffaflığı, Tarafsızlığı ve Akılcılığı bu yolda ilke edindi.

42 fon kurucusundan 560 adetten fazla fon alternatifi sunan Foneria, yatırımcı için Türkiye'nin en kapsamlı Fon Pazarı. Şeffaflık ve tarafsızlık anlayışıyla fon bazında sağladığı doğru ve rafine bilgi ile fonları inceleme, alternatifler arasında getiri karşılaştırma ve fonlara yatırım yapma imkânı sunarak sadece 8 ayda 12 bin üzerinde kayıtlı kullanıcı ve 700 milyon TL işlem hacmine ulaştı. Teknoloji ve müşteri hizmetleri alanında büyüme potansiyelini kanıtladı ve ülkemizde yatırım fonlarına olan kişisel yatırım iştahını da tetiklemiş oldu. 

Kısa, Orta Vadeli Hedeflerimiz 

 • Kısa vadede (18 ay) 40.000 kayıtlı kullanıcı, 1 Milyar TL varlık yönetimi (yatırım büyüklüğü) 
 • Orta vadede (36 ay) 100.000 kayıtlı kullanıcı, 5 Milyar TL varlık yönetimi (yatırım büyüklüğü) 

Herkes İçin Erişilebilir Portföy Yönetim Hizmeti 

İyi yatırım portföy disipliniyle olur. 

Portföy yönetim hizmeti, bir yatırımcının yatırım amacıyla elinde bulunan yatırım araçlarını en uygun şekilde seçme ve düzenleme sürecidir. Bu süreç yatırımcının risk toleransına uygun en yüksek getiriyi elde etme hedefine odaklanır ve çeşitli varlık sınıflarından optimal bir kombinasyon oluşturulur. 

 Varlık sınıfları arasında faizsiz enstrümanlar, altın, emtia, tahvil, bono, yerli/yabancı hisse senetleri, Euro Bondlar gibi çeşitli finansal enstrümanlar bulunabilir. 

 Portföy yönetimi, sistemik ve sistemik olmayan riskleri göz önünde bulundurarak, yatırımcının tercihleri ve hedefleri doğrultusunda bir strateji oluşturmayı ve stratejiyi düzenli olarak yönetmeyi gerektirir. Bu sayede, finansal varlıkların etkin bir şekilde yönetilmesini amaçlar. 

 Alışıldık düzende portföy yönetim hizmeti, maliyet yapısı gereği herkese verilebilen bir hizmet değildir

Girişim Şirketi Tarihçesi

 • Gri Finansal Teknolojiler A.Ş., Ekim 2020’de kuruldu.
 • Yatırım hizmetleri alanındaki müşteri gereksinimlerinden yola çıkarak geliştirdiği prototipi Haziran 2021’de kapalı grup bir müşteri testine sundu.
 • Uygulamanın finansal emir iletimi, muhasebe ve arka ofis entegrasyonları için çalışmalara geçildi ve 1.5 yıllık proje çalışmasının ardından tamamının Gri Finansal Teknolojiler’in geliştirdiği mobil uygulama Aralık 2022'de “Gri” ismiyle açık betaya alındı.
 • Açık beta süresince ilk müşteri geri bildirimlerinin toplanması, marka çalışmalarının tamamlanması ve ilgili tescillerin ardından Nisan 2023'te mobil uygulamanın “Foneria” ismiyle lansmanı yapıldı; yaygınlaştırma ve pazarlama çalışmaları hızla devam ediyor.

Takmımız

Yönetim Kurulu

 • Arif İsfendiyaroğlu – Kurucu & Yönetim Kurulu Başkanı
 • İnci Aksun – Yönetim Kurulu Üyesi – Strateji ve Finans (Kurucu)
 • İlker Altıntaş, Phd- Yönetim Kurulu Üyesi - Teknoloji ve Operasyon

 Yönetim Takımı - Uzmanlık Alanları

 • Can Cermikli – Teknoloji ve Operasyon
 • Erol Polat – Müşteri Yönetimi ve Yatırımcı İlişkileri (Kurucu)
 • Özge Yaşar – Ürün Yönetimi ve Geliştirme
 • Zehra Tuğçe Erül – Pazarlama ve İş Geliştirme

 Ekibimiz – Uzmanlık Alanları

 • Murat Can Tümer – Yazılım Test Mühendisi
 • Cansel Alpata – Grafiker
 • Serpil Korkmaz – Müşteri Temsilcisi
 • Volkan Dalkıran – Müşteri Temsilcisi
 • Merve Ruli – Müşteri Temsilcisi
 • Ögeday Öztoprak -Yazılım Mühendisi
 • Furkan Şen – Finans ve Mali İşler Yönetim
 • Zeynep Demirkıran-İdari Personel
 • Kubilay Demirci- İdari Personel

Danışma Kurulu - Uzmanlık Alanları

 • Bora Oruç – Sermaye Piyasası 
 • Toygun Yılmazer – Marka Stratejisi (TBWA İstanbul) 
 • Hakan Özerol – Ekonomist 
 • Ozan Kuşcu - Yatırım Okuryazarlığı (Nar Eğitim) 
 • Onur Küçük – Hukuk (KP Law) 
 • Reha Kamil Gerçeker – Teknoloji (Kurucu CTO) 

 Katkı Verenler - Uzmanlık Alanları

 • Hamza Erdoğdu –Müşteri Deneyimi Tasarımı 
 • Ulaş Olkun / Mirror D – Dijital Pazarlama 
 • Özge Akçizmeci / Yougov - Pazar Araştırmaları 
 • Aslı Saktanber – Marka Tasarımı 
 • Adil & Arif Valizade / Darktown – Prodüksiyon Darktown
 • Aykut Keskin / Senfonico – Reklam Strateji 
 • Canmert Koral / Senfonico – Kreatif Strateji 
 • Özge Baran Metin – Marka İletişim

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

İyi yatırım hizmeti almak herkesin hakkı:

 • Doğru yatırım, yatırımcının kendisine uygun, çeşitli varlık sınıflarından oluşan bir portföyü olması.
 • Foneria, ‘’Otonom Portföy’’ler ile yatırımcının kendisine uygun yatırımı zahmetsizce yapmasını sağlıyor.
 • Yerli / yurtdışı hisse senedi, altın, değerli madenler, tahvil, eurobond gibi çeşitli varlık sınıflarındaki yatırım fonlarından oluşan ‘’Otonom Portföy’’ler piyasa koşullarına göre portföy yöneticileri tarafından güncelleniyor.
 • Foneria, yatırım fonlarının tüm bilgilerini Fon Pazarı’nda sunuyor ve yatırımcının kendi seçtiği fonlara yatırım yapmasına da imkan tanıyor.
 • Foneria uygulaması güvenli yatırım deneyimini, şubeye gitmeye gerek kalmadan uzaktan anında hesap açılışı ile kolaylaştırıyor.
 • Portföy getiri raporlarını da uygulamada anlaşılır bir şekilde sunuyor.

Kullanıcı Dostu Mobil Uygulama

 • 42 fon kurucusundan 560 adetten fazla fon alternatifi sunan Foneria, yatırımcı için Türkiye'nin en kapsamlı Fon Pazarı.
 • Tüm fonların detaylı bilgilerine TEFAS, KAP gibi farklı platformlardan araştırmaya gerek kalmadan uygulamadan erişilebiliyor.
 • Fon performansları, döviz, mevduat, altın, BIST, diğer fonlar hatta emlak endeksleri dahil bir çok referans değer ile kolayca karşılaştırılabiliyor.
 • Foneria’nın Seçtikleri, Popüler Fonlar ve Son Çıkanlar listeleri ile fon seçimini kullanıcı için kolaylaştırıyor.
 • Türk kültürüne uygun, farklı hedefler veya aile fertleri için yapılan yatırımları ayrı yönetmeye imkan veren alt portföy yapısı sunuyor.
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Arif Özer İsfendiyaroğlu
Arif Özer İsfendiyaroğlu
Kurucu & Yönetim Kurulu Başkanı
İnci Aksun
İnci Aksun
Chief Business Officer ve Yönetim Kurulu Üyesi
İlker Altıntaş
İlker Altıntaş
Yönetim Kurulu Üyesi
Erol Polat
Erol Polat
Chief Customer Officer
Can Çermikli
Can Çermikli
Chief Technology Officer
Özge Yaşar Gökçe
Özge Yaşar Gökçe
Chief Product Officer
Zehra Tuğçe Erül
Zehra Tuğçe Erül
Pazarlama Stratejisi Danışmanı
Takım Üyesi

Arif Özer İsfendiyaroğlu

Kurucu & Yönetim Kurulu Başkanı

İş hayatına 1990 yılında Garanti Bankası Hazinesinde başladı. Perakende ve Yatırım Bankacılığı, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Stratejik Pazarlama ve CRM Birim Müdürlüğü yaptı.

2004 yılında Denizbank'ta Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Perakende Bankacılık ve Ödeme Sistemleri'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Deniz Yatırım, Deniz Portföy ve Deniz Hayat şirketleri Yönetim Kurulu’nda bulundu.

2009-2015’te Garanti Ödeme Sistemleri'nde Genel Müdür Yardımcılığı ve 2015-2020’de Visa Turkey ExCo, Mastercard Europe ve BKM YK üyeliği yaptı.

2015'te Akbank'ta Perakende Bankacılık, Ödeme Sistemleri ve Kurumsal İletişim'den Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na atandı, Ak Portföy ve Ak Yatırım'ın YK Üyesi oldu.

2019-2020’de Yapı Kredi Bankası'nda Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı görevini yaptı.

2020’de, Gri Finansal Teknolojiler ve ardından Foneria Portföy’ü kurdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi lisans ve İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA derecesine sahiptir.

Takım Üyesi

İnci Aksun

Chief Business Officer ve Yönetim Kurulu Üyesi

1995 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği’nden mezun oldu. Çalışma hayatına 1995-1999 yılları arasında İnter Mühendislik A.Ş. ve Hewlett-Packard şirketinde elektronik mühendisi olarak başladı

1999-2001 yıllarında Bilkent Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı'nın ardından, 2003'te başladığı 18 yıllık bankacılık kariyerini Akbank, Türk Ekonomi Bankası ve Yapı Kredi Bankası’nda tamamladı.

Bireysel bankacılığın hızlı büyüdüğü yıllarda, Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölümü'nde, ürün yönetimi, müşteri yönetimi, iş geliştirme konularında görev alan Aksun, 2015 yılında Akbank'ta Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölüm Başkanı pozisyonuna atandı.

2020 yılında, tüketiciye yönelik dijital servisler yaratmak hedefiyle kurulan Gri Finansal Teknolojiler A.Ş.’nin kuruluşunda Chief Business Officer olarak yer aldı.

Gri Finansal Teknolojiler A.Ş. ve Foneria Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi.

Takım Üyesi

İlker Altıntaş

Yönetim Kurulu Üyesi

Dr. İlker Altıntaş, BT Yönetimi, Dijital Bankacılık, Bankacılık Operasyon Yönetimi, Yazılım Ürün Geliştirme ve Danışmanlık alanlarında geniş deneyime sahip kıdemli bir teknoloji lideridir. 

Teknolojinin geleceği konusunda öngörüleri ve uygulama deneyimiyle Altıntaş, hem yeni kurulan girişimlerde hem de köklü organizasyonlarda, Bilgi Teknolojilerinin dönüşümünü ve ilerlemesini yönlendirmek ve uygulamak konusunda sürekli olarak ön saflarda yer almıştır. 

Dr. Altıntaş, kariyeri boyunca ilerlemeyi ve büyümeyi sağlayan, operasyonel verimliliği ve performansı artıran ve dijital yeniliği teşvik eden başarılı işlere imza atmıştır.

İlker Altıntaş, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora derecesine ve Sabancı Üniversitesi'nden Executive MBA derecesine sahiptir. Ayrıca, MIT Sloan School of Management'ta yönetici eğitimine katılmıştır.

Takım Üyesi

Erol Polat

Chief Customer Officer

Erol Polat, 15 yıllık finans deneyimine sahip bir iş stratejisi profesyonelidir. Türkiye'nin ilk 'perakende' yatırım teknolojisi olan Foneria'nın kurucu ortağıdır. Aynı zamanda Türkiye'nin ilk entegre yatırım yönetimi hizmetini organize etmekten sorumlu olan Akbank Yatırım Hizmetleri'ni düzenleyen isimdir. Perakende tüketici davranışlarını derinlemesine anlama yeteneğiyle, start-up zihniyetiyle problem çözmeye yaklaşır ve çekirdek işe etki etmek için çeşitli iş birimleriyle işbirliği yapmaktan keyif alır. Erol Polat'ın deneyimi arasında Foneria'nın başında yer aldığı yönetici ortaklık, Yapı Kredi'de Yatırım Hizmetleri VP olarak görev yapması ve Akbank'ta Yatırım Hizmetleri Müdürü olarak bulunması gibi önemli pozisyonlar yer almaktadır. Eğitimini Bilkent Üniversitesi'nde Ekonomi lisansı ve İşletme Yüksek Lisansı ile tamamlamış olup, müşteri deneyimi yönetimi, iş stratejisi, yatırım yönetimi, dijital pazarlama ve proje yönetimi gibi bir dizi beceriye sahiptir.

Takım Üyesi

Can Çermikli

Chief Technology Officer

2007 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği lisans, 2010'da ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans derecelerini aldı. Kariyerinin ilk yıllarında, TÜBİTAK'ta hem askeri hem de kamu projelerinin tüm geliştirme süreçlerinde yer aldı. Yapı Kredi Bankası Teknoloji'de görev yaptı. 2019 yılından sonra milyonlarca müşteriye ulaşan kendi mobil uygulamalarını üretti ve Apple ve Google mağazalarında yayınladı. 2021 yılından bu yana Foneria'da mobil uygulamalarını (Android ve iOS) geliştirdi. 2023 yılında CTO olarak atandı.
Takım Üyesi

Özge Yaşar Gökçe

Chief Product Officer

2005 yılında Gazi Üniversitesi Ekonomi Bölümü lisans, 2011’de İstanbul Bilgi Üniversitesi Finansal Ekonomi yüksek lisans derecelerini aldı.

15 yılı aşkın süre Akbank’ın Krediler ve PerakendeBankacılık birimlerinde görev aldı. Perakende Pazarlama Bölümü’nde Bireysel Krediler Ürün Yönetimi Müdürlüğü yaptı. 2023 yılında Foneria’da CPO görevini üstlendi.

Takım Üyesi

Zehra Tuğçe Erül

Pazarlama Stratejisi Danışmanı

25 yıllık pazarlama ve iş geliştirme deneyimine sahip Zehra Tuğçe, marka yaratma, pazarlama stratejileri ve iletişimi, performans, CRM, çok kanallı ticaret ve veri odaklı pazarlama konularında derinlemesine bilgiye sahiptir. TBWA, Lowe, Arçelik, Samsung, Hopi ve Netmarble gibi global şirketlerde üst düzey yönetici olarak görev yapan Zehra, sonuç odaklı iş yönetim anlayışıyla hem ajans hem de müşteri tarafında, start-up'lardan büyük holdinglere kadar geniş bir yelpazede ve mobil oyun yayınlamadan beyaz eşyaya kadar bir çok farklı sektörde başarılı projeler hayata geçirmiş ve ödüller kazanmıştır. Marmara Universitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur ve marka stratejisi, dijital strateji, mobil oyun yayınlama, monetizasyon ve oyunlaştırma konularında eğitmenlik de yapmaktadır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 25.000.000
Ek Fonlama
₺ 5.000.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
3.803
Alınan Toplam Yatırım
₺ 28.128.191
Pay Arz Oranı
% 2,91
Ortalama Yatırım
₺ 7.396
En Yüksek Yatırım
₺ 1.875.028
Nitelikli Yatırımcı
983
Nitelikli Yatırım Oranı
% 52,26
Fonlama Başlangıç
31.01.2024
Fonlama Bitiş
01.03.2024
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı