SPARGA 2
İhracat amaçlı büyük ölçekli kuşkonmaz üretimi

600 Dekar Kuşkonmaz Üretimi bir Üretim Projesidir

Tarım, Gıda Kategorisinde yer almakta ve İş Modeli B2B’dir

106.7%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 39.000.000
 • ₺ 41.604.785

3684 Yatırımcı Pay Aldı.

444 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Kemal Arman Badur
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: XT6HYA
Kampanya Kapanış Tarihi: 29.03.2023
Lokasyon: Tüm Türkiye , Isparta
Girişimin Aşaması: Büyüme

Proje Hakkında

Kampanyaya fonTAR GSYF ilk etapta 5.000.000 TL yatırımla katılacaktır. Pay arzı 8 Günlük bir kampanyadır.

SPARGA2 ile Türkiye'yi kuşkonmaz üretiminde global bir oyuncu haline getirmek için çıktığımız yolda ikinci üretim projesini fonlamaya açıyoruz.

4.000 DEKARLIK HEDEFE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

Tarımsal üretimin finansmanında Türkiye’de bir ilk olarak fonbulucu’nun geliştirdiği ve kitle fonlama sisteminin kullanıldığı fonTAR yatırım modelinin ilk projesi 412 Dekar alanda Kuşkonmaz Üretim Projesi birinci kitle fonlama kampanyasında %400 taleple fonlanmıştır. Kurulan Sparga1 Tarım A.Ş. aktarılan fon ile birlikte çalışmalara hızla başlamıştır. 2023 Mayıs ayında fideler toprakla buluşacak ve üretim aşamasına geçilmiş olacaktır.

Sparga2 Tarım A.Ş. ile Türkiye'de kuşkonmaz üretimini ölçeklendirmeye başlıyoruz ve 600 Dekarda daha üretime geçiyoruz.

Sparga2 Tarım A.Ş.'nin tesis süresinin 2023 yılında başlatılarak temettü ödemelerinde de 1 yıl zaman kazanılması söz konusudur. Bu yüzden kampanya 21 Mart 2023 saat 10:00'da başlayacak ve 29 Mart 2023 saat 23:59'da sona erecektir.

 • SPARGA1'in yakaladığı başarı ile ispatlanan sözleşmeli işletmecilik modeli ile SPARGA2'nin %70'i fonlamaya açılmaktadır.
 • Kampanyada herhangi bir ek fonlama ve bedelsiz pay uygulanmamaktadır.
 • Kampanyada Herhangi bir imtiyazlı pay söz konusu değildir.
 • Toplam kampanya büyüklüğü 39M TL olup; SPARGA 2 fonlaması bu kampanya ile yapılacaktır.
 • SPARGA2'nin tesis süresinin 2023 yılında başlatarak temettü ödemelerinde de 1 YILLIK zaman kazanılması hedeflenmektedir.

SPARGA1 GELİŞMELERİ

fonTAR GSYF’nin tarımsal üretimin finansmanında devrim niteliğinde olan SPARGA1 modeli ilk kampanyasında %400’e yakın bir taleple Türkiye’de bir rekora imza atmıştır. SPARGA1 Türkiye’nin en çok talep alan kitle fonlama kampanyası olmakla beraber tarımsal üretimin finansmanında devrim niteliği taşımaktadır. Hem bir rekortmen hem de finansman devrimi sebeplerinden iki öneme haiz bu şirketin kardeş şirketi, fonbulucu’nun tarım açılımının devamı olarak SPARGA2 pay arzı yapılmaktadır. 


SPARGA1 ile 412 dönüm arazinin kısa sürede ekime hazır hale gelmesi, planlı bir sürecin çevik şekilde icra edilmesine bağlıdır. Üretimin zamanında başlaması tarımsal operasyondaki süreçlerin eşzamanlı ve hatasız icra edilmesiyle mümkün olmuştur. İki aşamalı bir operasyon olarak, bir tarafta ekilecek arazilerin bulunması ve şartlandırılmaya başlanılması; diğer tarafta kuşkonmaz tohumlarının ithal edilmesi ve viollere ekilerek fide elde edilmesi gerekmiştir. 


Uygun arazilerin tespiti ve çok yıllık anlaşmaların yapılarak tapuya şerh olarak konulması ile tarla hazırlığı süreci başlamıştır. Toplamda 411.965 m2 tarlanın kiralanması işlemi kapsamında 20 sözleşme Noter’de imzalanarak kiralanan tarlaların tapularına gerekli şerhler düşülmüştür. 


Eşzamanlı olarak tohumların yurtdışından ithal edilmesi ve derhal viollere yerleştirilmesiyle 3.5 aylık fide yetiştirme süreci başlamıştır. Tohumlar arazi şartlandırması bitene kadar seralarda fidelere dönüşmek için viollere ekilmiştir. Böylece 2 yıllık tesis süresi sözleşmeli işletmecimiz ile birlikte fiilen başlamıştır.


SPARGA1 tarımsal operasyonunda gösterilen hassasiyet ve yakalanan başarının kurumsallaşması ise şirket kurulumunun gerçekleşmesi ile olmuştur. Platformumuz tarafından başarıyla pay ihracı yapılarak 20Milyon TL’lik fon aktarılmış ve izahnamede belirtildiği şekilde döviz riskinin bertaraf edilmesi için EURO'ya çevrilmiştir. Yatırımcılarımızı temsil etmek üzere alanında uzman kişilerden profesyonel bir yönetim kurulu oluşturulmuştur. 


Bahsi geçen tüm işlemler Mayıs 2023'de hiç zaman kaybetmeksizin SPARGA1 üretimini hayata geçirmek için yapılmaktadır. Aynı şekilde SPARGA2 için de 2023 yılı içerisinde yapılacak çalışmalar sayesinde üretim bir yıl geriye çekilecektir.

Kuşkonmaz Üretimi Projesi Kitle Fonlaması Modeli İle Nasıl Büyüyebilir?

Tarım ve üretimin ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Kitle fonlaması modeli ile kuşkonmaz üretimi projemize dahil olacak yatırımcı ve paydaşlarımızla birlikte yüksek getirili, sağlıklı ve potansiyeli yüksek kuşkonmaz üretimi yaparak hep birlikte kazanacağımız sürdürülebilir bir model inşa ediyoruz.

Kuşkonmaz Üretimine Neden Yatırım Yapmalısınız?

 • İspatlanmış bir model olarak kuşkonmaz serisinin ikinci kampanyasıdır.
 • Diğer yatırım turlarından farklı olarak girişim %70'ini yatırıma açmaktadır.
 • 3. yıldan itibaren 10 yıl boyunca EURO olarak düzenli temettü geliri elde edilebilecektir.
 • Türkiye'nin lojistik avantajı bizi kuşkonmaz pazarında rekabetçi bir üretici yapacaktır.
 • Kuşkonmazın ekonomik hayat döngüsü sayesinde öngörülebilir temettü(kar payı)fırsatı sunmaktadır.
 • Kuşkonmaz üretiminin katma değeri yüksektir.
 • İhracat potansiyeli yüksek olduğu için kuşkonmaz üretimindeki tüm paydaşlara gelir kazandırması söz konusudur.


Kuşkonmaz tüketimi yurt dışında ve yurt içinde giderek artan bir eğilim içindedir. Dünya çapında halen üretim açığı vardır. Bu talebin büyük ölçekte tarımsal üretimle karşılanması gerekmektedir. Tüketici açısından sağlıklı bir besin olan kuşkonmaz folik asit deposu olduğu için rağbet görmektedir. Yatırımcı açısından ise katma değeri yüksek bir ürün olarak caziptir. Temel hedefimiz üretim alanlarını ilk aşamada 3.000-4.000 dönüm seviyesine getirerek yakın ve uzak pazarlarda söz sahibi olmaktır.

Kuşkonmazın Yatırım Döngüsü (Aşama)

 • Üretimimiz için gereken her türlü hazırlıkları tamamladık. Giderlerimizin ve satış gelirlerimizin büyük bölümü döviz kurlarına(EUR) endeksli olduğundan, toplanan fonun %75’i EUR ve %25’i TL olarak tutularak kur riski yönetilebilir olacaktır.
 • Yatırımı aldıktan hemen sonra üretim süreçlerini başlatacağız.
 • İlk 2 yıl tesis süremiz olacak ve üretimin temellerini atacağız.
 • 3. yıl ilk hasadı alacağız ve yıl sonunda ilk temettü dağıtımını gerçekleştireceğiz.
 • 4. yıldan itibaren hasat miktarımız artacak ve temettü oranımız yükselecek.
 • 5. yıldan itibaren en yüksek verimli üretim kapasitesine ulaşarak; temettü dağıtımını maksimize edeceğiz.
 • 5. yıldan 12. yıla kadar geçen yedi yıllık dönemde; maksimum temettü dağıtımı gerçekleştireceğiz.
 • 12 yıllık yatırım, üretim ve satış sürecinin sonunda şirketimiz kapanacak ve tasfiye edilecektir.

Kuşkonmaz Nedir?

Kuşkonmaz, botanik morfolojide Asparagaceae familyasında yer alan otsu ve çok yıllık yapıya sahip bir monokotil bitki türüdür. Tarıma elverişli ve en çok yetiştirilen, değerli olan Asparagus officinalis L. türüdür. Bu tür; besin içeriği yüksek, ılıman ve serin iklim bitkisidir. Asparagus cinsi Asparagus, Protasparagus ve Myrsiphyllum olmak üzere üç alt cinsten oluşmuştur. Yaklaşık olarak 300’e yakın tür bulunmaktadır. Anadolu, Yakındoğu bölgesi ve Avrupa’da 100’e yakın tür yetişirken, 12 türün doğal olarak ülkemizde yetiştiği bilinmektedir. Bu yabani türler Asparagus acutifolius ve Asparagus verticillatus'dır. Çok yıllıktır. Bahar aylarında yer altı kök sisteminden toprak yüzeyine uzattığı sürgünleri tüketilmektedir. Anavatanı olarak Asya, Avrupa ve Afrika olduğu kabul edilir. Asparagus cinsi Asparagus, Protasparagus ve Myrsiphyllum olmak üzere üç alt cinsten oluşmuştur.

Kuşkonmaz Tarihçesi

Kuşkonmazın tarihçesi incelendiğinde M.Ö. 3000 yıllarına kadar tarihlenmiş Mısır frizi üzerinde bir adak resmi olarak betimlenmiştir. Kuşkonmaz yetiştirme kültürüne ait ilk detaylar, Romalılar’ın imparatorluklarıyla birlikte Avrupa'ya yaydığını ve Haçlı birliklerinin 1212 tarihinde Arap ülkelerinden Ren vadisine kuşkonmaz tohumlarını getirdiğine dair kanıtların olduğu belirtilmiştir. Kuşkonmaz mineral maddeler (potasyum, fosfor, kalsiyum ve magnezyum) ile B (özellikle B6; folik asit), C vitaminleri bakımından insan sağlığı için yararlıdır. Ayrıca, flavonoidler ve saponinler dahil biyoaktif bileşenler açısından da oldukça zengin içeriklidir.


Kuşkonmazın İngilizce isim kökeni Latince sparagus kelimesinden gelmektedir. Latince isminde Yunanca’dan geldiği tahmin edilmektedir; ancak Yunanca’yada etimolojik farklılığından dolayı başka bir dilden geldiği rivayet edilir. Türkçeye yabani formunun dikenli olması ve kuşların üzerine konamamasından dolayı kuş-konmaz olarak geçmiştir.


Kuşkonmaz benzersiz aroması, tıbbi kullanımı ve afrodizyak etkileri sebebiyle MÖ 3000’den beri Mezopotomya ve çevresindeki kültürler tarafından sevilerek yetiştirilmiş ve kullanılmıştır. Roma İmparatorluğu döneminde Anadolu’dan (Yakındoğu) bölgesinden Avrupa’nın çeşitli bölgelerine götürülmüştür ve yetiştirilmeye başlanmıştır. Antik Yunan’da ve takip eden Roma İmparatorluğu döneminde mevsiminde taze tüketilen yemeği yapılmış ve kış kullanımı için kurutulmuştur. İmparator Augustus “Kuşkonmaz pişirmekten daha hızlı” ifadesini sıkça söyleyerek birlikleri çabucak harekete geçirme metaforunu kullanmıştır. 


Kuşkonmazın kayda geçerek bugüne kadar gelen ilk tarifi Apicius’un yemek tarifleri kitabında rastlanmaktadır (MS 1. Yy). Bununla beraber tıbbi kullanımını içeren en eski kayıtlara yine Roma imparatorluğu döneminde çok rağbet ve saygı gören Galen isimli doktorun yararlı tıbbi bitkiler külliyatında rastlanmaktadır. Roma imparatorluğunun çöküşüyle beraber kuşkonmaz tıbbi önemini yitirmiştir. Kuşkonmazın ne kadar lezzetli ve tıbbi olarak mucizevi bir bitki olduğu Avrupa kültürleri tarafından uzun süre fark edilmemiştir. Fransız manastırlarında Ortaçağ’da döneminde yetiştirilmesine rağmen; yaygın kullanıma Avrupa bölgesinde yaşayan kültürler tarafından 16. Yy sonlarına kadar keşfedilmemiştir.

Ülkemizde Kuşkonmaz

Osmanlı Dönemi

Osmanlı Devlet arşivlerinde saray mutfağında kuşkonmazın sık sık yer aldığı, ürettirilip ithal de edildiği anlaşılmaktadır.


Cumhuriyet Dönemi

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk 1934’te yurt dışından kuşkonmaz tohumu getirterek Yalova Devlet Çiftliği’nde araştırma ve dikimi talimatını vermiştir. Özel davetlerdeki konuklarına menülerinde her zaman Türk kuşkonmazına yer verdiği bilinmektedir.Projenin Kapsam, Amaç ve Konusu

Kuşkonmaza Genel Bakış

 • Kuşkonmaz ya da bilimsel ismiyle Asparagus officianalis, kuşkonmazgiller ailesine mensup çok yıllık bir bitkidir. Kuşkonmazın yer altı köklerinden bahar ayları esnasında toprak yüzeyine uzattığı sürgüleri kesilerek sebze olarak tüketilir. 
 • Bir süre öncesine kadar zambak ailesine (Liliaceae) mensup tanımlanan kuşkonmaz, yakın zaman içerisinde yapılan genetik araştırmalar sonucunda genetik olarak zambaklardan farklı yapıda olduğundan tanımı değiştirilmiştir.
 • Kuşkonmazın yeşil ve mor olmak üzere iki çeşidi vardır. Toprak altı hasadı yapılarak da beyaz kuşkonmaz elde edilebilir.
 • Anadolu'da Tilkişen, Sarmaşık, Menevcer isimleriyle bilinen yabani kuşkonmaz doğadan toplanarak tüketilmektedir.

Kuşkonmazın Sağlığa Faydaları

Kuşkonmaz mineral maddeler (potasyum, fosfor, kalsiyum ve magnezyum) ile B (özellikle B6; folik asit), C vitaminleri bakımından insan sağlığı için yararlıdır. Ayrıca, flavonoidler ve saponinler dahil biyoaktif bileşenler açısından da oldukça zengin içeriklidir.


Kuşkonmaz üremenin de her safhasında faydalıdır

 • Afrodizyak özelliği bulunmaktadır.
 • Doğurganlığı arttırır.
 • Hamile kadınlarda folik asit sağlar.
 • Emziren kadının sütünü arttırır.
 • 150 gr kuşkonmaz günlük folik asit ihtiyacının %91.5'ini karşılar.
 • Kuşkonmaz kalp ve damar sağlığına iyi gelir.
 • Folat içeriğinin yüksek olması, sadece hamilelik sürecinde değil, kalp sağlığı için de oldukça önemlidir.
 • Potasyum içeriği de zengin olan kuşkonmaz düşük sodyum ihtivası ile kalp ve damar sağlığını korumak ve hastalıklarını önlemek için büyük destek sağlar.
 • Kas ve Kemik yapısını güçlendirir.
 • Kuşkonmaz içerdiği D vitamini, K vitamini ve minerallerle kemik ve kas sağlığını koruyucu etkiye sahiptir. Yetersiz alınan K vitamini kemiklerin çabuk kırılmasıyla ilişkilidir.
 • 100 gr kuşkonmaz, günlük alınması önerilen K vitamininin yarısından fazlasını sağlar.
 • Bağışıklığı Güçlendirir.
 • Kuşkonmaz içerdiği glutatyon sayesinde vücutta stres durumunda oluşan serbest radikallerin vücuttan atılmasını sağlar.
 • Prebiyotik içeriği iyi olan kuşkonmazın bu özelliği ile de bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır.

Kuşkonmazın Üreticiye Faydaları

 • Kuşkonmaz üretiminin katma değeri yüksektir.
 • Üreticiyi uzun ve sürdürülebilir şekilde toprağa bağlar.
 • Birçok insana istihdam imkanı yaratır.
 • İhracat potansiyeli yüksek olduğu için üreticiye yüksek gelir fırsatı sunar.

Rakamlarla Kuşkonmaz

 • Kuşkonmazın Avrupa pazarı büyüklüğü 350 bin ton. Bunun 100 bin tonu ithal ediliyor.
 • 2018 yılında Türkiye'de 250 ton kuşkonmaz üretimi gerçekleştirildi.
 • İlk az hasat yılından itibaren bir dekardan 400-600 kilogram net ürün alınabiliyor.
 • Daha sonraki yıllarda verim 1.000kg/dekar'ı aşabilir.
 • İyi yetiştirilen kuşkonmaz bitkisi en az 10 yıl süreyle ürün verebiliyor.
 • Tam verim çağındaki kuşkonmaz için 12 hafta sürekli hasat yapılabiliyor.


Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Üretim Süreci :

Kuşkonmazın başarılı bir şekilde üretilmesi, belirli bir toprak özellikleri, iyi drenaj ve doğru sıcaklık aralığı gibi katı yetiştirme koşulları gerektirir. . Üçüncü yıldan itibaren, sürgünler tüketilmek üzere hasat edilebilir. Ortaya çıkan sürgünlerin hasadı yalnızca belirli bir süre içinde yapılmaktadır. Hasadın yapılma süresi bitki yaşına bağlı olarak 3-12 hafta aralığındadır. Hasat süresi çeşitli tekniklerle 100 güne kadar uzatılabilir. Bitkinin bir sonraki kış boyunca hayatta kalması ve gelecek yılın sürgünlerini üretmesinde fotosentez ürünlerini depolaması için yapraklı bir taç üretmesine izin verilmesi gerekir. Kuşkonmaz bitkisindeki verim miktarı bir önceki yılın köklerinde biriken karbonhidrat oranına bağlıdır. Hasadı bitirme kararı bu kökler üzerinde yapılan testler ile belirlenir.


Gerekli Toprak Özellikleri

 • Toprak; taşsız veya az taşlı olmalıdır.
 • Toprak aşırı kireçli olmamalıdır.
 • Ph seviyesi 6,5 – 8,5 arası olmalıdır.
 • Taban suyu seviyesi 2 metrenin altında olmalıdır.

Kuşkonmazın 10 Yıllık Yaşam Döngüsü


1.Yıl

 • Kuşkonmaz tohumları 20 C° sıcaklıkta 3 hafta çimleniyor.
 • Kuşkonmaz fidesi 3,5 ay boyunca viyolde besleniyor.
 • Baharda dekara 2500 - 3200 arası kuşkonmaz fidesi dikiliyor ve damla sulama sistemi kuruluyor.
 • Yeni sürgünler çıkıyor ve kök sistemi gelişiyor.
 • Sonbaharda yeşil aksam soluyor ve bitki uykuya geçiyor.
 • Kuruyan çalılar öğütülerek toprağa karıştırılıyor ve yeni yataklar hazırlanıyor.

2.Yıl

 • Baharda toprağın ısınmasıyla kökten yeni sürgünler çıkmaya başlıyor.
 • Hasat edilemeyen son sürgünler büyüyerek, gelişerek tekrar çalı oluşturuyor.
 • Sonbaharda bitki ürettiği karbonhidratı köklerine depolayarak uykuya geçiyor.
 • Kuruyan çalılar öğütülerek toprağa karıştırılıyor ve yeni yataklar hazırlanıyor.

3.Yıl

 • Baharda toprağın ısınmasıyla kökten daha kalın ve bol miktarda sürgünler ortaya çıkıyor.
 • İyi bakılmış kuşkonmazlık artık daha uzun süre hasat edilebiliyor ve yüksek verim alınabiliyor.
 • Hasat edilmeyen son sürgünler büyüyerek daha da büyük bir çalı oluşturuyor.
 • Sonbaharda bitki ürettiği karbonhidratı köklerine depolayarak uykuya geçiyor.
 • Kuruyan çalılar öğütülerek toprağa karıştırılıyor ve yeni yataklar hazırlanıyor.
 • 3.yıldaki üretim döngüsü 10 yıl devam ediyor.

Çok yıllık üretim planı döngüsü ve ilk 4 yıl içerisindeki elde edilecek verimler:

 • 1 Yıl: [Fide dikim yılı] İlk yıl hasat alınmamaktadır.
 • 2 Yıl: İkinci yıl hasat alınmamaktadır.
 • 3 Yıl: 400-600 kg/da verim. 
 • 4 Yıl: [Tam hasat yılı] 1.000 kg/da verim.
 • Sonraki yıllarda ortalama 1.000kg/da verim elde edilir ve 7.yıldan sonra düşme eğilimi gösterir

Üretimin başlaması ile 3.Yıl 156.857 kg; 4.Yıl 610.000 kg, 5.Yıl 831.343 kg, 6.Yıl 799.971 kg, 7.Yıl 627.429 kg, 8.Yıl 596.057 kg, 9.Yıl 549.000 kg, 10.Yıl 470.571 kg, 11.Yıl 392.143 kg, 12.Yıl ise 360.771 kg üretim ve satış hedeflenmektedir.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Osman Arkan Dağlı
Osman Arkan Dağlı
Yönetim Kurulu Üyesi
Kemal Arman Badur
Kemal Arman Badur
Yönetim Kurulu Üyesi
Gökhan Karatepe
Gökhan Karatepe
Ziraat Mühendisi
Ayberk Yücesoy
Ayberk Yücesoy
Yarı Zamanlı Ziraat Mühendisi
Hakan Yıldız
Hakan Yıldız
Yönetim Kurulu Üyesi
Takım Üyesi

Osman Arkan Dağlı

Yönetim Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi lisans sonrasında Cenevre Üniversitesi MBA' ini tamamlamıştır. Yurt içinde Sabancı Holding başta olmak üzere SHV Holding ve bağlı petrol şirketlerinde mali denetim ve iş geliştirme direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca farklı sektörlerde yönetim danışmanlığı yapmıştır. 2003 Yılında Nomad Tarım'ı kurarak tarım alanında çalışmalara başlamıştır.

Takım Üyesi

Kemal Arman Badur

Yönetim Kurulu Üyesi

Saint Michel Fransız lisesinde eğitimini tamamladıktan sonra Cenevre Üniversitesi Bilişim Sistemleri Yönetimini tamamlamıştır. 2 yıl kadar Cenevre'de kendi şirketinde ticaret ve yazılım geliştirme konularında hizmet vermiştir.2003 Yılında Nomad Tarım'ı kurarak tarım alanında çalışmalara başlamıştır.

Takım Üyesi

Gökhan Karatepe

Ziraat Mühendisi

Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Mühendisliği mezunu olan Gökhan Karatepe 2011 yılından beri kuşkonmaz üretimi konusunda çalışan ve konusunda uzman bir mühendistir. Nomad Tarım'ın kendi ve sözleşmeli üreticilerine ait üretim alanlarının teknik takip ve denetim işleri ve tüm zirai uygulamaları konusunda görev almaktadır.

Takım Üyesi

Ayberk Yücesoy

Yarı Zamanlı Ziraat Mühendisi

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu olan Ayberk Yücesoy farklı tarım şirketlerinde yaptığı stajlarla uzmanlaşmıştır. Nomad Tarım'ın ve sözleşmeli üreticilerinin üretim alanlarında zirai uygulamaları tohumculuk, fide üretimi ve ıslah konularında çalışmaktadır.

Takım Üyesi

Hakan Yıldız

Yönetim Kurulu Üyesi

Ülkemizin Sermaye Piyasası Kurulu'ndan lisans alarak faaliyete geçen ve Türkiye’nin En Aktif Kitle Fonlama Platformu ödülünü alan ilk paya dayalı kitle fonlama platformunun Kurucusu ve CEO’su olan Hakan Yıldız, 1972 Kayseri doğumludur.16 yaşında ilk girişimini ve 23 yaşında ilk şirketini kurmuştur.2003-2009 yılları arasında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev almış, Ataköy Marina, Türk Hava Yolları ve Erdemir AŞ gibi şirketlerde yöneticilik görevlerinin ardından 2016 yılında kamu görevlerinden ayrılarak Global Markets Turkey’i kurmuş ve Norveç merkezli Global bir IT şirketinde danışmanlık yapmıştır.Lisanslı bir Melek Yatırımcı olarak, Hazine ve Maliye Bakanlığından akredite Reinves Melek Yatırımcı Ağının Başkanlığı görevini ve fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu yönetmektedir.2016 yılından itibaren girişimlerin finansmana erişimi ve yeni nesil yatırım araçları konusunda çalışmalar yürütmekte, UNDP tarafından Seçilmiş Crowdfunding Advisor olarak görev yapmaktadır

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 39.000.000
Ek Fonlama
₺ 0
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
3.684
Alınan Toplam Yatırım
₺ 41.604.785
Pay Arz Oranı
% 70
Ortalama Yatırım
₺ 11.293
En Yüksek Yatırım
₺ 3.500.000
Nitelikli Yatırımcı
444
Nitelikli Yatırım Oranı
% 31,75
Fonlama Başlangıç
21.03.2023
Fonlama Bitiş
29.03.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı