Sizeandme Yazılım Anonim Şirketi
İlk fonlama sayesinde gerçekleşen hızlanışımızı, güçlenen ürünümüzü ve genişleyen networkümüzü göz önüne alarak ekibimize tecrübeli isimler katarak globalleşme planlamamızı gerçekleştirmek istiyoruz.

Size&Me Globalleşme Yolunda bir Teknoloji Projesidir

Tekstil , Yapay Zeka ve Yazılım Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B’dir

106.9%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 5.200.000
 • ₺ 5.558.459

1540 Yatırımcı Pay Aldı.

360 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Sizeandme Yazılım Anonim Şirketi
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: XAUK8M
Kampanya Kapanış Tarihi: 25.08.2023
Lokasyon: Global , Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Büyüme

Girişim Şirketi Hakkında

fonbulucu GSYF 200.000 TL Hakan Yıldız 150.000 TL, Watsons Türkiye Satış Direktörü Burak Çakır 100.000 TL yatırım yapma kararı almıştır.

Bedelsiz Pay Kampanyası Güncellemesi:

Yatırımcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda bedelsiz pay için son tarih ve oranlar güncellenmiştir. Yatırım turunda, bedelsiz paylar için son tarih olarak ilan edilen 7 Ağustos Pazartesi akşamı 23:59’dan önce yatırım yapmış olan yatırımcılarımız, kampanyanın sonuna kadar yeniden yatırım yaparak tutarlarını artırmaları durumunda, toplam yatırımları için verilecek bedelsiz paylar %30 yerine %35 olarak uygulanacak olup, 7 Ağustos Pazartesi akşamı 23:59’dan itibaren kampanya %120 hedefine ulaşana kadar ilk defa yatırım yapan tüm yatırımcılarımıza %30 bedelsiz pay verilecektir. Ayrıca ilk yatırım turuna katılan yatırımcılarımıza toplam yatırımları için %15 ekstra bedelsiz pay hediyemiz olacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar ilk yatırım turumuza katılan yatırımcılarımız hariç tüm ortaklardan oransal olarak aktarılacaktır.

Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

 • Yeni yatırım turumuzda arz edilen paylar girişimcilerin paylarından azaltılacak olup, ilk kitle fonlaması kampanyamızda yatırım yapan yatırımcıların paylarında bir seyrelme yapılmayacaktır.
 • Bu yatırım turunun başarılı olması halinde, elde edeceğimiz en az 5 milyon TL fonun sermayeye ilavesiyle 18 Nisan 2022'deki ilk yatırım turumuza katılan 1382 yatırımcımız yaklaşık %193 oranında bedelsiz pay elde etmiş olacaktır.
 • Yatırım Turumuzun başlama tarihi olan 25 Temmuz 2023 Salı saat 10:00 itibari ile 10 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yatırım yapan önceki ve yeni yatırımcılarımıza %30 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 10 iş günü ile sınırlı olup, 7 Ağustos Pazartesi akşamı 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar ilk yatırım turumuza katılan yatırımcılarımız hariç tüm ortaklardan oransal olarak aktarılacaktır.
 • Yatırım turumuz 25 Temmuz 2023 Salı günü saat 10:00 ‘da başlayacak ve 25 Ağustos 2023 Cuma saat 23:59’da sona erecektir. Toplam kampanya süresi 31 Gündür.

Yatırımcılarımıza Özel Hediye Çeki Kampanyası

Değerli yatırımcılarımız,

Bildiğiniz üzere yatırım turumuzda sizlere belirli tutar aralıklarında yatırım yapmanız takdirinde Lacoste hediye çeki kampanyamızı açıklamıştık.

Yeni yapmış olduğumuz görüşmeler ve karar sonrası aynı aralıklar için hediye tutarları yatırım kampanyamıza özel 2 katına çıkarma kararı almış durumdayız.

Son durumda;

 • 15.000- 24.999 TL arası olan tüm yatırımcılarımıza 2.000 TL
 • 25.000- 34.999 TL arası olan tüm yatırımcılarımıza 4.000 TL
 • 35.000- 44.999 TL arası olan tüm yatırımcılarımıza 6.000 TL
 • 45.000- 54.999 TL arası olan tüm yatırımcılarımıza 8.000 TL
 • 55.000- 64.999 TL arası olan tüm yatırımcılarımıza 10.000 TL
 • 65.000 TL ve üzeri olan tüm yatırımcılarımıza 20.000 TL'lik Lacoste markasından hediye kartı tanımlanacaktır.

Lacoste markasından hediye kartı turumuzun başarılı kapanışı sonrası temin edilecektir. Hediye kartları belirtmiş olduğunuz adreslere Size&Me tarafından gönderilecektir. Bu kartlar Lacoste mağazalarında geçerli olacak olup alt limiti olmayacaktır. Tüm yatırımcılarımıza ve destekçilerimize teşekkür ederiz.

Size&Me Nedir?

Size&Me online giyim alışverişindeki en büyük iade problemini çözmek üzere yapay zeka üreten bir yüksek teknoloji firmasıdır. Size&Me olarak maksimum doğruluk oranı ve müşteri memnuniyetini hedef alan, online giyim alışverişi pazarında yer alan firmaların beden uyumsuzluğundan kaynaklanan iadelerini minimize etmek ve bu sayede ambalaj atıklarının azalmasına katkıda bulunarak sürdürebilirlik ilkesine göre hareket eden bir girişimiz. 

Size&Me Ürünleri

FAST: FAST çözümü ile %95 doğruluk oranı ortalamasında ilerlenmektedir. Bu çözümde entegre olunan markanın ürün sayfasında "Bedenimi Bul" ifadesi ile bir pop-up çıkarılmaktadır. Ardından 4 basit adımda slim-regular- oversize bedenleri kullanıcıya sunulmaktadır.

ACCURATE: ACCURATE çözümü ile %98 doğruluk oranı sağlamaktadır. Bu çözüm kameradan ölçü çıkarma teknolojisini sunmaktadır. Kullanıcı yine aynı tasarımda bedenimi bul ifadesine bastıktan sonra eğer web üzerinden işlem gerçekleşiyorsa QR ile mobile yönlendirme sağlanarak, mobilden gerçekleşiyorsa anlık bir şekilde devam ederek kullanıcıdan alınan izinlerle kamerası açılmaktadır. Açılan kamera doğru açıyı aldıktan sonra sesli komutlar ile kullanıcıyı bir figüre sığdırmakta ve hızlı bir şekilde 6 farklı (boyun, göğüs, bel, basen çevresi, kol ve bacak uzunluğu) ölçüleri bahsedilen doğruluk oranında ölçülüyor ve ürün sayfasına geri yönlendirilip yine bir pop up ekranında ölçülerle beraber slim- regular- oversize için alınması gereken bedenler sunulmaktadır.

META: META çözümü ise ACCURATE çözümünün tamamlayıcı çözümüdür. Bu çözüm en temel tanımı ile kullanıcıların kıyafetleri üzerlerinde görmesini sağlama üzerine ilerlemektedir. ACCURATE ile çıkarılan vücut ölçüleri 3 boyutlu modelleme ile birleşiyor ve kullanıcıya özel kendi avatarı yaratılmaktadır. Sonrasında kullanıcı incelemiş olduğu ürünleri avatarı üzerinde beden beden deneyebiliyor ve sıcaklık haritası ile sıkan ve bol gelen yerlerini inceleyebilmektedir.

FAST FOOT: Kullanıcılara aynı Fast ürününde olduğu gibi bir pop up çıkarılır ve hangi markada hangi ayakkabı türünde hangi bedeni giydiği ve ayak tipinin taraklı veya taraksız olduğu bilgilerini alınır. Geliştirmiş olduğumuz model sayesinde en uygun beden bulunmaktadır.

SIZE CHART: Müşterilerin talebi doğrultusunda EzraTuba ile olan partnerliğimizde bünyemizde çalışma yürüten modelist arkadaşlarımızla müşterilerimizin ürünlerinin güncel ölçümlerini yapıp, ürün sayfalarına markalarına özel tasarımla entegrasyon gerçekleştiriyoruz.

DASHBOARD: Kullanıcıların KVKK kapsamında değerlendirilen verileri güvenli bir şekilde bu panel üzerinden incelenmektedir. Buradan müşterilerimiz her ay istedikleri şekilde veri analizlemeleri yaparak gerekli tüm raporların çıktılarını alabilmektedir.

İlk Yatırım Turu Sonrası Ne Yaptık?

 • İş Birliği sayısı 2021 yılı sonu 8 iken 2022 yılı sonunda 18'dir.
 • Farklı kullanıcı sayısı tur öncesi 50.000 iken güncel olarak 1.000.000'dur.
 • Elde edilen ölçüm sayısı tur öncesi 1.000.000 iken şu an 2.500.000.000 üzerindedir.
 • Düşürülen iade ortalaması (beden uyumsuzluğu kaynaklı) tur öncesi %40 iken şu an %75'dir.
 • Size&Me'ye olan son kullanıcı güveni (Size&Me'nin önerdiği bedenin satın alım yüzdesi) tur öncesi %10 şu an %55'dir.
 • Les Benjamins ile 185 ülkede aktif operasyon göstermeye başlanmıştır.
 • Les Benjamins ve Yargıcı E- Ticaret Direktörleri tarafından sosyal medya paylaşımı yapılarak Size&Me'nin tekstil e-ticareti yapan bir firma için olabileceği en iyi ve kar sağlayıcı partner olduğu belirtilmiştir. Özellikle Yargıcı Direktörü Berk Özer Size&Me'nin Yargıcı için şu ana kadar sağlanmış en iyi partnerlik olduğuna dair açıklaması kendi Linkedin hesabındaki paylaşımlarında mevcuttur.
 • Beklenen 32 FAST ürünü anlaşması gerçekleştirilmiştir.
 • Yeni 2 ürün (FAST FOOT & Size Chart) çıkarılmış ve Size Chart'tan 8 paket satış yapılmıştır.
 • Beklenen 32 FAST ek ücret paketi gerçekleştirilmiştir.
 • Tur öncesi mentor sayısı 2 iken güncel olarak 11 tanedir.
 • Yeni marka kimliği tüm iletişim kanallarında gerçekleştirilmiştir. (Logo, websitemiz, sosyal medya hesaplarımız vb.)
 • Gazi Teknopark ödülü kazanılmıştır.
 • Türkiye'nin en büyük melek yatırımcılarını bulunduran Meleklerin Günü 2'ye davet alıp sunum yapan 6 girişimden biri seçilerek etkinlik gerçekleştirilmiştir.
 • New York iştirakimiz açılmıştır. Buradaki operasyon için Size&Me'ye en uygun 100 tekstil firması 1000 firma arasından filtrelenmiş kontakt isim adres numarasına kadar listeleme ve planlama yapılmıştır.

Neden Yatırım Turu Düzenliyoruz?

 • Bu fonlama Size&Me'nin global pazarda hacim yaratması için kullanılacaktır.
 • Size&Me Türkiye tekstil pazarında yaptığı görüşmelerle doygunluğu sağlamış, bu görüşmeler sonucunda anlaşılan firmalarla çalışmalar yapılmıştır. Çalışmalar sayesinde ise büyük bir kullanıcı kitlesi kazanılmıştır. Bu kullanıcı kitlesi Size&Me'nin global pazarda aksiyon almasını sağlayacak tecrübeyi firmaya kazandırmıştır.
 • Kullanıcılarımızdan elde ettiğimiz çeşitli veriler sayesinde yeni gelir modelleri yaratıp yeni müşterilerle şirketimizi daha da büyütebileceğimiz aşikardır.
 • Yeni ürünler için gerçekleştirilen pazar araştırmaları sonucunda kısa, orta ve uzun vadede planlamaları sağlanmıştır. Kısa-Orta-Uzun vade planlamaları birbirlerini destekleyen fazlardan oluşmaktadır.
 • Kısa vade (1 sene) için yapılan planlama toplanması hedeflenen fon ile global büyüme sağlamak ve global müşteri edinimi gerçekleştirmektir.
 • Hedef kitlelerimize satış gerçekleştirip büyüme göstermek için en uygun ve stratejik konum Amerika'dır. Amerika'da hedeflenen satışları sağlamak üzere yeni ve tecrübeli ekip arkadaşları kazanmak istiyoruz.

Kısa/ Orta/ Uzun Vade Hedefleri Özet

Kısa Vade - 1 Yıl

Amerika'da en az 10 müşteri ve 5 satış partneri edinimi hedeflenmektedir. Aynı zamanda hedeflenen yeni satışlarla 1 milyon olan farklı kullanıcı sayısını 7.5 milyona yükseltip bu kullanıcılarla 2.5 milyar olan ölçüm sayısını 10 milyara yükseltme hedeflenmektedir.

Size&Me'nin müşterileriyle sürdürülebilir bir anlaşma içerisinde bulunabilmesi ve rekabette üstün gelebilmesi için belli metrikler çok büyük önem arz etmektedir. Bu metrikler özelinde ise; düşürülen total iade ortalamasını (bütün iade hacmi) %10'dan %25'e, entegre olunan üründe Size&Me kullanım oranını %30'dan %50'ye, Size&Me'nin önerdiği bedenin satın alınma yüzdesini %80'den %95'e yükseltme hedeflenmektedir.

Orta Vade - 2 Yıl

Kısa vade hedeflerindeki rakamlar ile en az aynı oranda büyüme yüzdesi sağlanması öncelik olan amaçtır. Kısa vadede elde edilen müşterilerde göstermeyi hedeflediğimiz performans sayesinde müşteri/partner sayısında ve metrik rakamlarında ivmesel bir artış sağlamayı hedefliyoruz. Bunu müşteriler ile Size&Me arasındaki kurumsal birlikteliğin güçlenişi ile sağlayacağımızı düşünüyoruz.

Gerçekleştirilmesi hedeflenen satışlar ve yeni müşterilerin yanında daha da hacim arttırmak için sadece online giyim alışverişinde değil, fiziki mağazacılıkta da Size&Me'yi kullandırtmak amaçlanmaktadır. Bu amaçta ise geliştirilmesi planlanan app ile uygulama üzerinden barkod okuma sisteminde kullanıcılara doğru bedenlerini sunmak planlanmaktadır.

Operasyon hacminde amaçlanan bu büyümede şirketin sağlıklı şekilde yayılması ve sunduğu hizmetin kalitesini gittikçe arttırabilmesi için Amerika'da Seri A yatırımı hedeflenmektedir.

Uzun Vade 3 Yıl

Yapay zeka şirketi olarak müşteriler ve son kullanıcılardan elde edilmesi hedeflenen veriler ile en büyük ürün planlamamızı hayata geçirmek istiyoruz. Kısa ve Orta vadede hedeflenen maddelerin gerçekleştirilmesi sayesinde yapay zekamız kişi bazlı şekilde çalışacak bir ürün yaratacaktır. Bu üründe yeni bir pazaryeri modeli yaratarak son kullanıcıların "ürün beğenmek (renk, kumaş tipi, ürün grubu vb. değişkenlerle) , uygun bedeni bulmak, bütçeye uygun alışveriş yapabilmek" gibi problemlerini (dolaylı olarak zamandan da kazandırarak) ortadan kaldırmak üzere bir teknoloji inşası hedeflenmektedir.

Bu döneme kadar yükseltilmesi ve büyütülmesi hedeflenen müşteri/partner sayısı, metrikler, ürün sayısı, hacim ve ekip Size&Me'nin global rekabette avantajlı olacağını işaret etmektedir.

Orta vadede olduğu gibi agresif büyümede kaliteden ödün vermemek üzere ihtiyaç doğrultusunda Seri B yatırımı hedeflenmektedir.

Uzun vade planlamasının sonunda Amerika'da operasyon göstermeye başlamış Türk şirketleri arasında en büyük stratejik partnerliklere imza atan şirketlerden biri olmak ve Size&Me'nin satın alınmak üzere çeşitli sektör ve firmalardan talep göreceği bir konumlandırma hedeflenmektedir.

Girişim Şirketi Tarihçesi

Size&Me online tekstil sektöründeki beden uyumsuzluğu sebepli gerçekleşen iadeleri ve bu iadeler sonucunda oluşan kargo masraflarını azaltmayı hedefleyerek 2020 senesinde kurulmuştur. Kuruluşun ilk zamanlarında ekip Affiliate ürününü geliştirmiş ve bu ürün ile hem iş fikrini hem de kendini ispatlamıştır. 2021 de ilk yatırımını 1 milyon dolar değerleme üzerinden almış ve 1 Haziran 2021 tarihinde resmi olarak şirketleşmiştir.


Yatırım turu sonrasında kullanıcılardan alınan geri bildirimler ile Fast ve Accurate ürünleri özelinde Ar-Ge çalışmalarına yoğunluk verilmiştir. Fast ürünü ilk müşterisine hazır hale getirildikten sonra markalar ile satış görüşmeleri gerçekleştirilmeye başlanılmıştır. Les Benjamins markası ile Fast ürünü özelinde 2 koleksiyon için satış gerçekleştikten sonra entegrasyon süreçlerine girilmiştir. İlk satış sonrasında BSL butik isimli marka ile bir sonraki anlaşma sağlanmış ve tüm ürünlerde ürünümüz aktif edilmiştir.


İlk satışlar sonrasında diğer markalar ile olan anlaşmalarımız hızla artmaya devam etmiştir. Bünyemize B3ANTLP, TheSelfOfficial, Kampüs Giyim, Ezra Tuba, Jimmy Key ve Yargıcı gibi markalar dahil olmaya başlamıştır. Markalar ile gerçekleşen satışların dışında partnerlik anlaşmalarına da girilmiş ve ilk adım Pernant ile gerçekleştirilmiştir.


Yeni partnerliklere imza atmak, müşteri portföyünü büyütmek ve ekibimize yeni insanları katmak adına 2022 senesinde kitlesel fonlama üzerinden yatırım turu kampanyası başlatılmıştır. Bu kampanyada 1382 yatırımcıdan talep görerek 51 saatte ek fonlama ile 2.580.000 TL toplanmıştır. Ankara Kalkınma Ajansı'nın da katılımı ile gerçekleşen bu turda A1 Capital gibi yatırım şirketleri de fon sürecimize katkıda bulunmuştur. Yatırım turu sonrasında Ankara Gazi Teknopark'tan ofis ödülü kazanan 10 şirketten biri olarak Size&Me seçilmiştir. İstanbul’da gerçekleşen Türkiye’nin en büyük melek yatırımcılarının bir araya geldiği ve sadece 6 girişimin sunum için davet aldığı Meleklerin Günü isimli etkinlikte Size&Me olarak sunum gerçekleştirilmiş ve networkler genişletilmiştir.


Tüm bu süreçler sonrasında ekibin büyümesiyle birlikte müşterilerimize "Mısırlı Triko, Nihan Giyim, Touche Prive, Beord" gibi markalar eklenmiştir ve mevcut müşterilere faturalar kesilmeye devam edilmiştir. Partnerlik ağı genişletilerek Inveon, Analytica House, Startup Sales Support ve Revotas gibi şirketler ile birlikte anlaşmalara imza atılmıştır. İlerleyen süreçlerde ise Eren Holding ve bünyesindeki Occasion ve FashFed ile görüşmelere başlayıp Occasion ve Fast ürünü özelinde mutabık kalınmıştır.


Markalar ile anlaşmalar devam ederken aynı zamanda yeni ürün geliştirmesi de gerçekleştirilmiş ve Fast Foot ve Size Chart ürünümüz müşterilerimizin hizmetine sunulmuştur.


Türkiye’de yapılan anlaşmalar ve toplanan veriler doğrultusunda global için adım atma planının doğru zaman olduğuna karar verilip ilk adım atılmış, Amerika New York eyaletinde Size&Me iştirakı kurulmuştur. Bunun akabinde potansiyel yurt dışındaki firma araştırma çalışmasına başlanılmıştır ve 100+ marka bilgileri, ulaşılacak isimler ve ulaşım kanalları oluşturulmuştur. Amerika operasyon çalışmaları kapsamında ekibimizin danışman sayısını arttırmaya yönelik çalışmalarımız ile , Umut Ünlü, Hulusi Tezcan, Birsin Savar gibi isimleri ve Türkiye’nin en büyük exitlerinden birini gerçekleştiren şirket kurucularından 2 kişi ekibimizin danışman bünyesine katılmıştır.

Size&Me geliştirdiği yapay zeka ürünleri ile birlikte büyümeye devam ederken hem Türkiye’de hem de globalde sektördeki en doğru ve en kaliteli hizmet vermeyi hedeflemektedir ve bu doğrultuda çalışmalarına devam edecektir.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Fast ürünümüzde anlaşmalı markaların web sitesine veya mobil uygulamalarına eklediğimiz bedenimi bul butonu ile açılan pop-up sayesinde kullanıcılar farklı soruları çok kısa sürede cevaplayarak kendileri için en uygun bedeni öğrenmektedir. Burada kullanıcıların boy, kilo, cinsiyet, yaş ve vücut tipini temsil eden görselleri yapay zeka modelimize girdi olarak ekledikten sonra sistem kullanıcı için ürün özelinde minimum %95 doğruluk oranında en uygun bedeni tespit etmektedir. Marka ile anlaşmaların başladığı günden itibaren gerekli izinler sağlandığı zaman KVKK kapsamında marka özelinde bir veri seti oluşturulmaya başlanmaktadır. Bu veri seti zamanla büyüdükçe markanın kendine özel yapay zeka modeli devreye girmekte ve kullanıcılarını tanıyan, yeni gelen kullanıcıları da çok kolay şekilde sisteme entegre eden ve onlar için yüksek doğruluk oranında hizmet eden bir model ortaya çıkmış olmaktadır.


Accurate ürünümüzde anlaşmalı markaların web sitesine veya mobil uygulamalarına eklediğimiz bedenimi bul butonu ile bir pop-up açılmaktadır. Burada kullanıcının sırası ile boy ve kilo bilgisi alınıyor ve daha sonrasında kamera izinleri istenmektedir. Sistemin yönlendirmeleri ile kullanıcının ön ve yan pozlarda 2 adet fotosu sistem tarafından otomatik olarak doğru açıda çekilmekte ve işlenmeye başlanmaktadır. 20 saniyelik bu süreçte yapay zekâ modelimiz bu görselleri işleyerek kullanıcının 12 farklı vücut ölçüsünü %98 doğruluk oranında tahmin etmektedir Bu tahminlemeler ile birlikte kullanıcıyı temsil eden onun ölçüleri ile oluşturulmuş 3 boyutlu bir avatar oluşturulmaktadır. Daha sonrasında ürün detay sayfasında kullanıcı bu ölçüler doğrultusunda kendisi için en uygun bedeni görüntüleyebilmektedir.


Meta ürünümüzde ise Accurate kullanan bir müşterinin oluşturulan modeli ile birlikte ürün denemeleri yapabileceği bir ortam sunulmaktadır. Kullanıcı tarafından seçilen ürünlerde Avatarımda dene butonuna tıklayarak açılan pop up içerisinde kendi 3 boyutlu avatarı üzerinde anlık görüntülediği kıyafeti deneyip hangi bedenin üzerine nasıl olduğunu görüntüleyebilmektedir. Sıcaklık haritası ile de ürünün hangi bölgeleri sıkıyor hangi bölgeleri bol geliyor gibi bilgiler de kullanıcı tarafından incelenebilmektedir.


Accurate ve Meta ürünlerimizin müşteriler ile olan test aşamalarında Türkiye pazarında bu ürünlerin rakipsiz olması ve kullanıcıdan görüntü talebi ile sonuç üretmesi müşteriler için risk oluşturmaktadır. Burada kullanıcıların görüntü vermek istemeyeceği ve bu sürece girmeyeceği yorumlarını yapan firmalar FAST ürünümüzü tercih etmiş bulunmuşlardır. Size&Me de bu yorumların sonucunda FAST ürünümüze odaklanıp oradaki geliştirmeleri arttırmaya yönelik çalışmalar yapmıştır. Ürünümüzün teknik alt yapısını mükemmelleştirdikten sonra gerekli ara yüz çalışmaları ve geliştirmeleri de yapılmıştır. Bu süreçte de aynı zamanda Accurate ve Meta ürünlerimizin global pazar için arka sahnede geliştirmeleri ve çalışmaları sürdürülmüştür.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Ataberk Taçar
Ataberk Taçar
Lider Girişimci / CEO
Kamran Balayev
Kamran Balayev
Co- Founder/ CTO
Umut Şeşen
Umut Şeşen
Head of Software Development
Utku Can Akbay
Utku Can Akbay
Head of AI
Berk Kıras
Berk Kıras
Cyber Security Director
İbrahim Orhun Urgancı
İbrahim Orhun Urgancı
Sales Manager
Umut Ünlü
Umut Ünlü
Baş Teknik Danışman
Hal Tezcan
Hal Tezcan
Baş İdari Danışman- Chicago
Birsin Sivar
Birsin Sivar
Baş Network & Pazarlama Partneri- New York
Takım Üyesi

Ataberk Taçar

Lider Girişimci / CEO

Ataberk Taçar Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Onur Derecesi mezunudur. Okumuş olduğu 8 dönemde de onur derecesine hak kazanmıştır. Size&Me girişimini kurana kadar Boğaziçi Üniversitesi’nde 1 sene boyunca Math101 ve 102 dersleri için fiziki Akademik Öğretim Asistanlığı yapmış ve 1 sene boyunca amfilerde ders vermiştir, 7 ay PwC bünyesinde çalışmış, 3 ay başka bir girişimde çalışmış, iki sefer başka girişimler kurmaya çalışmış, 1 sene dropshipping ile uğraşmıştır. Size&Me fikrini ortaya çıkardıktan sonra yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonrası ekibi kurmuştur. 

Takım Üyesi

Kamran Balayev

Co- Founder/ CTO

Kamran Balayev SAT sınavı ile Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'ni kazanmış ve 2022 senesinde mezun olmuştur. Size&Me girişimini kurmadan önce yapay zeka, robotik, web geliştirme gibi farklı alanlarda farklı tecrübeler edinmiştir. Savunma sanayi sektöründe ve yapay zeka botları üreten bir girişimde çalışmış ve üniversitede sosyal kulüplerde bilgisayar bilimleri ve web geliştirme eğitmenliği yapmıştır. Size&Me fikri ortaya çıktıktan sonra kariyerine burada devam etmiştir.

Takım Üyesi

Umut Şeşen

Head of Software Development

Umut Şeşen, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 3,31 GPA ile mezun olmuştur. 2018 yılında, Helsinki, Harvard ve Stanford Üniversitelerinin online derslerine katılarak Web Development ve yazılım mantığı konularında eğitim almaya başlamıştır. 2019 yılında, çoğunluğu Avrupa ülkelerinden oluşan müşterilerle freelance olarak çalışmıştır. 2020'de 6 ay süresince İsrail merkezli Singular firması için freelance görevler üstlenmiştir. 2020 Aralık ayında ise, Size&Me ekibine katılmıştır.

Takım Üyesi

Utku Can Akbay

Head of AI

Utku Can Akbay, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği mezunudur. Eğitiminin 3. Yılında Hiraparl Yazılım Şirketinde yaptığı stajda IOT ve Image Processing alanlarında çalışmalar yürüterek kariyerini yazılım alanına yönlendirmiştir. Mart 2022’de Size&Me bünyesine Yazılım Geliştiricisi olarak katılmış, sonrasında ise Head of AI pozisyonunda çalışmalarına devam etmiştir.

Takım Üyesi

Berk Kıras

Cyber Security Director

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 10 yılı aşkın bir süredir siber güvenlik alanında becerilerini geliştirmekte ve özellikle siber güvenlik saldırıları konusunda uzmanlaşmıştır. Web ve mobil uygulamalar, API'ler, ATM/kiosk testleri, iç/dış ağlar, fiziksel güvenlik testleri, sosyal mühendislik testleri, DDoS ve yük testleri, red team projeleri dahil olmak üzere çok sayıda penetrasyon testi projesini yürüttüğü PwC'de Danışmanlık görevini üstlenmiştir.


Bu deneyimden sonra Lostar firmasında görev değişikliği yapmış ve Abome/Red Team Danışmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Lostar'daki görevi sırasında, bir İngiliz Fortune 500 şirketine danışmanlık hizmetleri sunmuş ve PwC'deki deneyimine paralel çeşitli projelerde bulunmuştur.


Lisans eğitimini tamamlamak amacıyla profesyonel kariyerine ara vermiştir. Bu sürecin ardından, İstanbul Havalimanı (İGA) ile birlikte faaliyet gösteren Barikat'ta Red Teamer olarak göreve başlamıştır.

Takım Üyesi

İbrahim Orhun Urgancı

Sales Manager

İbrahim Orhun Urgancı Ödemiş Ayhan Kökmen Fen Lisesinin ardından eşit ağırlıkta ilk 1000e girerek Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünu kazanmış ve 2023’ün ocak ayında mezun olmuştur. Şu anda Münih Teknik Universitesi’nde Management and Technology alanında yüksek lisansını sürdürüyor. Lisans eğitimi boyunca farklı sektörlerde ve departmanlarda staj deneyimi elde etti. QNB Finansbank’ın Strateji ve İnovasyon ekibi QNBeyond’ta Ürün Geliştirme ekibiyle birlikte dijital cüzdanlar ve açık bankacılık teknolojileriyle alakalı uzun dönem stajının ardından Unilever’in çay divizyonu olan Ekaterra-Lipton’da pazarlama stajyeri olarak görev almıştır. Size&Me’nin Amerika’daki 'Executive Satış' operasyonlarında destek olması için ekibe dahil edilmiştir.

Takım Üyesi

Umut Ünlü

Baş Teknik Danışman

Danışman, mentor, yönetici olarak şu ana kadar dahil olduğu 12 adet start-up vadır. E-ticaret konusunda birçok platformda ve Umutunlu.com'da röportajları, demeçleri, makaleleri yayınlanmıştır. İlk defa hayata geçmiş birçok inovasyona imza atmış veya ilham vermiştir. Önde gelen üniversitelerde ve profesyonel e-ticaret platformlarında, e-ticaret eğitimleri ve seminerler vermiş, birçok e-ticaret panelinde moderatör-konuşmacı olarak yer almıştır. Geliştirdiği sunum tekniğiyle, PowerPoint vb yerine, GreenBox, AR, prodüksiyon firmaları ile çalışmaları sonucu, sahnedeki kendisi ile videodaki kendisinin interaktif sunum yaptığı eğlenceli, bilgi dolu, trend ve çarpıcı sunumlara imza atmıştır.Türkiye'nin en büyük online teknoloji marketlerinden birinde Head of E commerce - BI&BD&DM görevini yaptıktan sonra şu anda Türkiye'de kendi sektöründe ilk 3 'te olan firmaların dijitalleşme deneyimlerine yön veren Basefy'ın CEO'luk görevini yürütmektedir.

Takım Üyesi

Hal Tezcan

Baş İdari Danışman- Chicago

Telekom sektöründe yirmi yılı aşkın süredir çeşitli yönetim seviyelerinde görev almıştır.


70'li yıllarda profesyonel hayatına başlamış ve 80'lerin sonunda ilk girişimini kurmuştur. 1993'te kurduğu telekom şirketi, 2001'de başarılı bir çıkış gerçekleştirmiştir. 90'ların başından itibaren çok sayıda işletmenin entelektüel sermayesini geliştirmeye yardımcı olmuştur.


2008 yılında, her aşamadaki teknoloji operatörlerine girişim geliştirme sunan, kurucuların ihtiyaç duyduğu derin bilgi, uzmanlık, beceri ve muhakeme desteği sağlayan hibrit bir startup destek platformu olan Startup Port'u kurmuştur. Bu platform, entelektüel sermaye konusunda uzmanlar aracılığıyla özel olarak hazırlanmış çözümler geliştirmiştir.


80'lerden bu yana telekomünikasyon, CPG, imalat, teknoloji, endüstriyel hizmetler ve devlet kurumları için işletme danışmanı olarak görev yapmıştır. Startup Port'taki çalışmalarıyla birlikte, danışman ve akıl hocası olarak çok sayıda girişimin başarısına katkıda bulunmuştur.

Takım Üyesi

Birsin Sivar

Baş Network & Pazarlama Partneri- New York

Birsin Sivar University of California, Berkeley'de Executive MBA, Management of Technology programını 2009 - 2011 yıllarında eğitim görerek tamamlamıştır. University of San Diego'da lisans derecesini Industrial & Systems Engineering alanında 2002 - 2007 yılları arasında eğitim görerek tamamlamıştır. New York, Amerika Birleşik Devletleri merkezli Digimentors'ta İş Geliştirme Danışmanı olarak görev almaktadır. Şubat 2022'de başladığı görevine halen devam etmektedir. Consultport'ta Personel Danışmanı olarak Ocak 2022'de başladığı görevine halen devam etmektedir. Geçmişte Commencis'te İş Geliştirme ve Hesap Direktörü olarak Aralık 2020 - Ocak 2022 tarihlerinde görev almıştır. Aynı şirkette Kilit Müşteri Yönetimi Başkanı olarak Ocak 2018 - Aralık 2020 tarihlerinde yer almıştır. Monitise Americas is Fiserv'de Satın Alma Takım Lideri olarak Ocak 2017 - Ocak 2018 yıllarında görev almıştır.

Monitise MEA'de Senior Program Yöneticisi olarak Şubat 2014 - Ocak 2017 tarihlerinde görev almıştır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 5.200.000
Ek Fonlama
₺ 1.040.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
1.540
Alınan Toplam Yatırım
₺ 5.558.459
Pay Arz Oranı
% 7
Ortalama Yatırım
₺ 3.609
En Yüksek Yatırım
₺ 200.000
Nitelikli Yatırımcı
360
Nitelikli Yatırım Oranı
% 46,89
Fonlama Başlangıç
25.07.2023
Fonlama Bitiş
25.08.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı