META MOBİLİTE ENERJİ ANONİM ŞİRKETİ
Enerji Dönüşüm Hedefleri kapsamında 2040'a kadar tamamen elektrikli araç ekosistemine dönüşecek Mobilite sektörünün elektrik ve enerji ihtiyacına yönelik çözümler üreten Meta Mobilite Enerji'ye yatırım yapmanın tam zamanı.

Q Charge - Kusursuz Enerji bir Teknoloji Projesidir

Enerji Kategorisinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

104.2%

  • Hedeflenen Fonlama
  • Alınan Yatırım
  • ₺ 37.500.000
  • ₺ 39.079.466

6100 Yatırımcı Pay Aldı.

535 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

META MOBİLİTE ENERJİ ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: WZK2R4
Kampanya Kapanış Tarihi: 28.04.2023
Lokasyon: Global , Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Büyüme

Girişim Şirketi Hakkında

fonbulucu Gelecek GSYF 2.000.000 TL ile girişime yatırım yapma kararı almıştı. Ayrıca Hakan Yıldız, Susu Yatırım ve bazı Melek Yatırımcılar 3.000.000 TL' nin üzerinde yatırım yapmışlardır.

Q Charge Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası Hakkında Güncelleme

Yatırımcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda bedelsiz pay için son tarih ve oranlar güncellenmiştir. Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 27 Şubat Pazartesi saat 10:00 itibari ile 10 iş günü içerisinde yapılan yatırımlarda ve %100 hedefine ulaşana kadar yapılacak yatırımlarda %10 bedelsiz pay verilecektir. Ayrıca bedelsiz hediye payların son günü olan 10 Mart 2023 23:59’dan önce yatırım yapmış olan yatırımcılarımız, kampanyanın sonuna kadar yeniden yatırım yaparak yatırım tutarlarını en az iki katına artırmaları durumunda, toplam yatırımları için verilecek bedelsiz paylar %10 yerine %15 olarak uygulanacaktır. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar ortaklar 1000 Yatırımlar Holding A.Ş ve Hakan Eryılmaz'ın hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 27 Şubat Pazartesi saat 10:00 itibari ile 10 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %7 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 10 iş günü ile sınırlı olup, 10 Mart 2023 Cuma akşamı 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar ortaklar 1000 Yatırımlar Holding A.Ş ve Hakan Eryılmaz'ın hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır.


Q Charge Nedir?

Q Charge, 1000 Yatırımlar Holding'e bağlı Meta Mobilite Enerji Anonim Şirketi'nin elektrikli araç şarj istasyonu markasıdır.


Q Charge Hakkında Önemli Notlar:

1- Şirketimiz 18.08.2022 tarihinden itibaren ülke genelinde şarj ağı işletmeciliği faaliyeti göstermek üzere EPDK'dan Şarj Ağı İşletmeci Lisansı almıştır.

2- En az 5 milyon TL sermayeye, 50 şarj ünitesine ve markalarına ait sistem yönetim yazılımı ve mobil uygulamaya sahip olma kriterlerini sağlayarak, ülkemizde halihazırda bu lisansı alan 84 şirket bulunmakla birlikte, devlet teşviki alan bizim de dahil olduğumuz yalnızca 18 firma bulunmaktadır. Şirketimiz ise 73 noktada kuracağı şarj istasyonu için 10.3 milyon TL destek almaya hak kazanmış durumdadır.

3- Şirketleri arasında BinBin'i de barındıran güçlü bir holding yapısı olan "1000 Yatırımlar Holding" bünyesinde yer almaktayız.

4- Holding için 2023 yılı içerisinde alınması hedeflenen 50 milyon USD yatırımın, 15 milyon USD'sinin şirketimize aktarılması amaçlanmaktadır.

5- 1000 Yatırımlar Holding'in Borsa İstanbul'da halka arz olması durumunda elde edilecek fondan, önemli bir tutarının şirketimize aktarılması amaçlanmaktadır.

6- Globale yapacağımız yatırımları ve elde edeceğimiz gelirleri yıllar içerisinde artırarak 2025 yılı sonunda döviz bazlı bilançomuzda %50 global, %50 yerel oranına gelmeyi amaçlıyoruz.

7- Şirketin global büyümesinde, özellikle BinBin ile oluşturulan global networkten ve bilgi birikiminden yararlanılacaktır.

8- Holding bünyesinde görev yapan yönetici ve personeller Q Charge'ın gelişimi için de destek olacaktır. Bu sayede ekstra bir bütçe harcamadan iş niteliğimizi ve gücümüzü artırabileceğiz.

9- Holding çatısı altındaki Ar-Ge merkezi ve yazılım şirketi Algoritma’nın altyapısı ve bilgi birikimi ile şirketimizin teknoloji ihtiyaçları karşılanacaktır.

10- Orta vadede holding bünyesinde 5.12.2022 tarihinde 7 milyon TL sermaye ile kurulan Altay Yenilenebilir Enerji Üretim ve Depolama A.Ş. ile Q Charge çatısı altında kullanılan tüm enerji ihtiyacı sürdürülebilir kaynaklardan sağlanacaktır.

11- İş planımızda ilk iki yıl yüksek yatırımlar yapılacak olup bu yatırımlar kitle fonlaması ile alacağımız yatırımın yanı sıra haricen alacağımız yatırımlar ile karşılanacaktır. Planlarımız doğrultusunda 3. yıl itibari ile başa baş noktasını geçecek olup o seneden itibaren hızlı bir büyümeyle karlılık rakamlarımızı ciddi bir oranda arttırmayı planlamaktayız. İş planımızı 12 yıllık gelir gider tablosu şeklinde planlamış olmakla beraber 7. yılımızla birlikte 1 milyar TL üzerinde vergi öncesi kar elde etmeyi amaçlıyoruz. 12 yıl sonunda ise 5 milyar TL vergi öncesi kar hedeflemekteyiz.

12- Şirketimizin nakit akış yönetiminde herhangi bir sorunla karşılaşmamız veya ekstra bir harcama yatırımına ihtiyaç duyduğumuzda başta 1000 Yatırımlar Holding, yönetim kurulu üyelerimiz, hissedarlarımız ve destek aldığımız yatırım danışmanları ile birlikte gerekli finasmanın şirketimize eklenmesini sağlayacağız.

13- Şirket olarak kitle fonlamasını çok önemsiyor ve yalnızca finansmana ulaşım olarak değil, aynı zamanda işimizi yatırımcılarımızla büyütmek adına önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Kitle fonlaması ile yatırım yapacak yatırımcılarımız, fosil yakıtların kullanımının azalması ile her geçen gün talebin arttığı elektrikli şarj alanına ilk giriş yapan markalardan birine yatırım yaparak önemli bir büyüme potansiyeli olan iş modeline erkenden ortak olmuş olacaklar.

14- Şirketimizin hali hazırda 5 milyon TL'lik ödenmiş sermayesi bulunmaktadır. Bu turda yatırım yapan yatırımcılarımız tüm sermayeye, yatırım yaptıkları oranda ortak olacaktır.

15- Yatırım turu kampanyamızdaki fonbulucu, Magna Mari, MKK ve Takasbank masrafları, toplanan yatırımdan değil tamamen şirket öz sermayemizden karşılanacaktır.


Yatırımcılarımıza Özel Kampanyalarımız:

1- Q Charge şarj ağından 1 Yıl Boyunca %10 indirim

2- Q Charge iş modellerinden biri olan "Ortak İşletelim" modelinden 6 Ay Boyunca %5 indirim

3- 1 Yıl Boyunca her BinBin kullanımında 1.000 TL ve üzeri yatırıma %5, 2.500 TL ve üzeri yatırıma %7.5, 5.000 TL ve üzeri yatırıma %10 indirim hakkından faydalanacaklardır.


Meta Mobilite’ye Neden Yatırım Yapmalısınız?

Yatırımcılarımız 2023 itibarıyla 350 Milyon USD yatırım yapılmış ve 2030’a kadar toplamda 1 milyar USD’lik bir pazara dönüşecek olan Elektrikli Araç Şarj Hizmeti ve Altyapısı sektörünün ilk günden bir parçası olabilecekler. Yatırımcılarımız Q Charge’a yatırım yaparak yalnızca Türkiye’de operasyonları olan bir şirketi değil, önemli global hedefleri olan bir firmaya yatırım yapmış olacaklar.


BinBin markamızla Türkiye, Bulgaristan, Hırvatistan, Azerbaycan, Bosna Hersek ve Kıbrıs’ta hali hazırda operasyonlar yürütüyor ve bu pazarlarda kendi alanımızda lider olma yönünde ilerliyoruz. BinBin ile kazandığımız bu tecrübeyi Q Charge markasına da aktaracak ve öncelikle bu bölgelerin ardından Avrupa’nın farklı noktalarında yatırımlarımızı ve gelişmemizi sürdüreceğiz. Yani BinBin’le sağladığımız uluslararası tecrübe ve Q Charge kapsamında yaptığımız çalışmalar sonucunda yatırımcılarımız global trendleri yakalayarak sürdürülebilir dünyanın enerjisine sadece Türkiye’de değil Avrupa’nın pek çok farklı noktasında yatırım yapma olanağı yakalayacak. BinBin mobil uygulamasını indirmiş olan 4 milyon kullanıcımıza da Q Charge hizmetlerimizi en başından itibaren sunarak çalışmalarımıza geniş bir kullanıcı havuzu ile başlayacağız.


TOGG’un piyasaya çıkmasıyla Türkiye’deki elektrikli araç kullanımının büyük oranda artması beklenmektedir. Bu artışa paralel olarak elektrikli araç şarj istasyonlarına olan talep ile birlikte pazarın önemli bir büyüme kaydetmesi beklenmektedir.


Büyüme Stratejimiz:

Maliyetlerimiz ağırlıklı olarak cihaz temini ve kurulum altyapı giderlerinden oluşuyor. Bunlar haricinde Ar-Ge ve İnsan Kaynağını öncelikli yatırım alanlarımız olarak belirledik. Markamızın gelecek planlarını da göz önünde bulundurarak operasyonel olarak 4 aşamalı bir büyüme planı hazırladık; 


Faz 1: Pazar Payı Elde Etme

Faz 2: Yeni Pazarlara Girme

Faz 3: Pazarda Derinlik ve Niş Pazarlar Oluşturma

Faz 4: Karlılık Projeleri


Global Büyüme Stratejimiz:

İşimizin bir parçası olan tedarik sistemimiz yurt dışı ağırlıklı regülasyonlara paralel gelişmektedir. Özellikle Avrupa şarj operatörleri ortak kullanım iş modeli ile genişleme göstermektedir. Buna paralel olarak bizim de global büyüme planımız hem fiziki yayılım hem de ortak kullanım iş modeline dayanmaktadır. 


BinBin’in yurt dışı genişlemesinde edindiği tecrübe ve kaynaklarla; özellikle Balkanlar bölgesine kadar fiziki kurulum, Batı Avrupa’da ise roaming yoluyla İngiltere’den Türkiye’nin en doğusuna kesintisiz bir şarj ağı kurmayı hedefliyoruz.  


Uluslararası platformda genişlemeyi sağlamak bize döviz riskini azaltma konusunda büyük bir esneklik sağlayacak. Aşağıda belirttiğimiz bilanço hedeflerimizi globalde büyüyerek sağlayacağız;


● 2023 döviz bazlı bilanço hedefimiz %20, TRY bazlı %80

● 2024 döviz bazlı bilanço hedefimiz %35, TRY bazlı %65

● 2025 döviz bazlı bilanço hedefimiz %50, TRY bazlı %50


Şirketimizin Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Hedefleri:

Ürün: Taşınabilir AC şarj cihazlarından, 360KW DC cihazlara kadar uzanan geniş ürün yelpazesine sahip olmak


Pazar: Karayolları ve şehirleri ayrı ayrı ele alarak tüm Türkiye’yi kapsayan yaygın şarj ağı oluşturmak ve BinBin’in mikromobilite alanında uluslararası platforma açılımı esnasında kazandığımız tecrübe ile Q Charge markamızla da global pazar açılımı sağlamak.


Gelir Çeşitliliği: Şarj hizmetleri ile başlayacak iş modelimizi uzun vadede enerji verimliliği yaratma noktasına getirmek ve bu şekilde farklı gelir modelleri yaratmak.


Kısa vadede : 2023 sonuna kadar toplam 700 adet DC ve 1300 adet AC elektrikli şarj istasyonumuzu faaliyete geçirmek. 2024 yılı sonuna kadar ise teşvik aldığımız 73 noktaya ek olarak 81 ilde şarj ünitelerimizi yerleştirmek.


Orta vadede: Elektrik enerjisi üzerine şarj çalışmalarının dışına çıkarak alternatif enerji kaynağı projelerine dahil olarak hem ürün gamımızı geliştirmek hem de sürdürülebilir enerjiyi geniş kitleler için ulaşılabilir kılmak.


Uzun vadede: Tüm enerji ihtiyacımızı 2040 yılına kadar yeşil enerji kaynaklarından elde etmeyi ve global pazarı da kapsayacak şekilde Türkiye’nin her noktasına erişen dağıtım ağımızla elektrikli şarj pazarında lider olmayı hedefliyoruz.

Girişim Şirketi Tarihçesi

1000 Yatırımlar Holding Hakkında:

2019 yılında mikromobilite alanında hizmet vermek amacıyla kurulan BinBin 3 yıllık faaliyetleri sonucunda 5 ülke ve 21 şehirde hizmet veren sektöründe öncü bir marka haline geldi. BinBin ile yakaladığımız bu başarı sonrasında sürdürülebilir enerji, teknoloji ve mikromobilite alanında farklı girişimlerin kapılarını açmayı hedefleyerek 1000 Yatırımlar Holding’i kurduk. Holdingimizin çatısı altında, mikromobilite alanında amiral gemisi markamız BinBin, Teknoloji alanında Algoritma, GES faaliyetleri için Altay Yenilenebilir Enerji, Enerji alanında Meta Mobilite olmak üzere 4 şirket bir araya geldi. Meta Mobilite markamızın ilk girişimi olan Q Charge elektrikli şarj istasyonlarının da temelini bu sayede attık.


Meta Mobilite Enerji A.Ş. Hakkında:

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından 02.04.2022 tarih ve 31797 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Şarj Hizmeti Yönetmeliği’nin hazırlık görüşmelerine katılım sağlandı. Şarj Hizmeti Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesi ile birlikte artık regüle bir piyasa haline gelen elektrikli şarj istasyonu piyasası daha yakından takip edilmeye başlandı.


Elektrikli araç şarj istasyonu yatırımları yapmak amacıyla 1000 Yatırımlar Holding bağlı ortaklığı olarak kurulan Meta Mobilite Enerji A.Ş. İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü nezdinde 06.05.2022 tarihinde 378449-5 sicil numarası ile tescil edilerek kurulmuştur ve faaliyetlerine başlamıştır.


Şarj istasyonu yatırımlarına başlanmadan önce Şarj Hizmeti Yönetmeliği’nin 4. maddesi uyarınca “Şarj Ağı İşletmecisi” lisansı almak üzere EPDK’ya başvurular 28.06.2022 tarihi itibarıyla tamamlanmıştır. Akabinde Meta Mobilite’nin lisans başvurusu EPDK tarafından 18.08.2022 tarihinde kabul edildi ve Meta Mobilite’ye şarj ağı işletmecisi lisansı verilmiştir. 


Q Charge çatısı altında gerçekleştirilen başlangıç operasyonları sonucunda 2 ay içerisinde 2.9 milyon TL'lik 17 adet AC 3 adet DC cihaz satışı ve kurulumunu gerçekleştirdik.


Hibe Programı ve Kazanılan Teşvikler


Meta Mobilite, Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı’na 15.06.2022 tarihinde başvuru yaptı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirme neticesinde Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş ve bu illerin serbest bölgelerinde 33 adet; Çankırı, Karabük, Kastamonu, Samsun, Sinop, Tokat, Yozgat, Amasya, Çorum ve Kırıkkale illerinde 20 adet; Bartın, Bolu, Düzce, Sakarya, Yalova ve Zonguldak illerinde 20 adet olmak üzere, ülke genelinde toplam 19 şehirde toplamda 73 adet elektrikli şarj ünitesi için teşvike 12.08.2022 tarihinde hak kazandı.


Teşvik bölgelerinde gerçekleştirecek projeler için T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile 12.08.2022 tarihinde gerekli sözleşmeler imzalandı. Bu doğrultuda 12.04.2023 tarihine kadar gerekli altyapıyı ve şarj ünitelerini hizmete hazır hale getireceğiz. Bu teşvik kapsamında 73 noktada kurulacak şarj istasyonları için 10,3 milyon TL destek hakkı kazandık. Teşvik bölgelerindeki ünitelerin hazır hale gelmesiyle İstanbul’un Batı ve Orta Karadeniz’e uzanan karayolu koridoru Meta Mobilite ağına dahil olacak. 


Şarj ağı işletmecisi lisansı çerçevesinde tüm Türkiye’de uygun görülen noktalarda şarj istasyonu açma hakkına sahip olunmasıyla beraber uygun yer seçimi için keşif çalışmalarına başlanmıştır.


Meta Mobilite çatısı altında Eşarj hizmet ağı kapsamında kurduğumuz Q Charge’ın faaliyet alanları ise; 

  • Altyapı Çalışmaları (Altyapı keşfi, Maliyet Hesaplama, Kablolama, Kurulum İnşaat İşleri)
  • Satış ve Servis - (Cihaz Satışı, Yedek Parça Temini, Bakım Hizmetler )
  • Şarj İşletmeciliği - (Lisans Faaliyetleri, Ticari Şarj İşletmeciliği )
  • Bayilik ve Kurulum (Bayilik ve İstasyon Yönetimi, Anahtar Teslim İstasyon Kurulumu )
  • Yazılım Destek (Enerji Yönetimine yönelik yazılım geliştirme, Şarj Operatör Yazılımları ve Mobil Uygulamalar )
  • Enerji Danışmanlığı olarak belirlendi.

Q Charge ile 2023’ün ilk yarısında en az 150 şarj ünitesi kurulumu ve 150 şarj ünitesi satış ve kurulum hizmeti satmayı hedefliyoruz. 2023 yılının 3. çeyreğinde 1000 Yatırımlar Holding A.Ş.’nin almayı hedeflediği yatırım tutarı sonucunda, 15 milyon USD’lik bütçeyi Meta Mobilite markamıza ek yatırım olarak aktarmayı amaçlıyoruz. Bu tutarla birlikte 2023 yılın sonunda 1500 adet DC ve 6000 adet AC cihazı envanterimize dahil etmeyi planlıyoruz. Devam eden süreçte de envanterimizdeki 300 adet DC ve 2500 adet AC cihazın satışını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. 


Ayrıca satışı gerçekleştireceğimiz cihazların yeni sahipleri ile yapacağımız anlaşmalarla bu cihazları da Q Charge şarj ağına dahil ederek gelir paylaşım modeli ile hem direkt cihaz satışından hem de elektrik satışından ciro elde etmeyi hedefliyoruz.


Sipariş verdiğimiz ve yakın zamanda teslim alınan 330 şarj ünitesi ile ülkemize 20,8 MW/saat elektrikli araç şarj gücü kazandırdık. META olarak saha faaliyetlerimize başladığımız andan itibaren 2 ay içinde 17 adet AC 3 adet DC cihaz satışı ve kurulumunu gerçekleştirdik.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Şarj İşletmeciliği

EPDK, 2022 yılından itibaren elektrikli şarj istasyonu işletmeciliği için lisans zorunluluğu getirmiştir. Firmaların lisans alması için en az 5 Milyon TL sermayeye, 50 şarj ünitesine ve markalarına ait sistem yönetim yazılımı ve mobil uygulamaya sahip olmaları gerekmektedir. Q Charge, Türkiye'nin ilk lisanslı şarj operatörlerinden biri olmuştur.


Şarj Yöntemleri ve Üniteleri


AC1:

Ev tipi şarj üniteleri, 3.5-22 KW Alternatif Akım veren evdeki elektrik altyapısı ile uyumlu cihazlardır.

3.5 KW-22 KW

% 80 Dolum: 4-8 saat 

2 Saatte 100 Km 


AC2:

Kamusal AC2 şarj üniteleri, 11KW-22KW Alternatif Akım veren ticari olarak faaliyet gösteren şarj cihazlarıdır.

22 KW-40 KW 

% 80 Dolum: 1-4 saat 

1-4 Saatte 250 Km 


DC & DCFC:

DC ve DCFC şarj üniteleri, 40KW-480KW Doğru Akım veren ticari olarak faaliyet gösteren hızlı şarj cihazlarıdır. Yolda hızlı şarj için uygundur.

60 KW-240 KW 

% 80 Dolum: 20-45 dakika 

45 Dakikada 400 Km


Q Charge çatısı altında elektrikli araçlar için şarj hizmeti ve altyapı faaliyetleri gerçekleştireceğiz. Dünya ortalamalarına göre sürdürülebilir bir elektrikli mobilite ekosistemi için her 10 araca 1 hızlı şarj ünitesi gereksinimi duyuluyor. Bununla birlikte her iki üst segment elektrikli araç sahibinden biri bireysel AC kurulumu yapmak istemektedir. Makro anlamda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın verilerine göre Türkiye’de 250.000 hızlı şarj ünitesine ihtiyaç duyulması bekleniyor. Q Charge olarak bu sektörde öncü, yenilikçi ve sürdürülebilir marka olma yolunda ürün stratejimizi ve konumlandırmamızı oluşturduk. Yaygın elektrikli şarj ağımızı sürdürülebilir tedarik ve servis ağımız ile yönetmeyi planlıyoruz.


İstasyonlarımızın Yerlerini Nasıl Belirliyoruz?

Q Charge; lokasyon, kurulum süreçleri ve yoğunluk gibi farklı sorunlara yazılım ve veri alanında uzman şirketlerle yaptığı iş birlikleriyle veri odaklı şekilde çözüm üretir. İş süreçlerini tamamen bilimsel temellere oturtur böylece sürdürülebilir enerjiyi elektrikli araç kullanıcılarına en etkili şekilde ulaştırır.


Şarj Ünitesini Nasıl ve Kaç Günde Kuruyoruz ?


Keşif: İhtiyacınız planlanır. Kurulum yerlerine göre hesaplamalar yapılır. 

Kurulum: Ortaya çıkacak ihtiyaca göre en uygun cihaz ve altyapı işlemleri gerçekleştirilir. Güç artış talebi gerekiyorsa sizin adınıza işlemler gerçekleştirilir.

Şarj Hizmeti : Sizin de kontrol edebileceğiniz kullanım ekranı ile otopark kullanıcılarına şarj hizmeti devreye alınır.


Ev Tipi Kurulum 1-2 Gün

AVM/Site/İşyeri Kurulumları 2-5 Gün

Hızlı Şarj Üniteleri 7-15 Gün


Q Charge App

OCPP 1.6 Ve 2.0 Uyumlu Backend Yazılım Yönetimi ile tüm şarj bilgilerini anında görebilir, uzaktan müdahale edebilir, yönetebilirsiniz.


Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan aldığımız 587.150.547 TL değerinde yatırım teşvik belgesi sayesinde KDV, Gümrük Vergisi ve İlave Gümrük Vergisinden muaf olacağız. Aldığımız teşvik ve yatırım muafiyeti hakkı bizlere çalışmalarımızda daha esnek ve karlı olma imkanı sunacak.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Hüseyin Ardan Küçük
Hüseyin Ardan Küçük
Kurucu Ortak ve CTO
Kadir Can Abdik
Kadir Can Abdik
Kurucu Ortak ve CEO
Mudzahid Beslija
Mudzahid Beslija
COO
Aslı Peker
Aslı Peker
Finans Danışmanı
Çağatay Fırat
Çağatay Fırat
Kıdemli Direktör
Enes İlter
Enes İlter
Finans ve Raporlama Müdürü
Berkay Saraçoğlu
Berkay Saraçoğlu
Kurumsal İletişim Müdürü
Hakan Arıcı
Hakan Arıcı
Kıdemli Direktör - Mühendislik
Gizem Süslü Yazıcıoğlu
Gizem Süslü Yazıcıoğlu
Ürün Direktörü
Gözde Keskin Yeşiltaş
Gözde Keskin Yeşiltaş
Ticari Direktör
Takım Üyesi

Hüseyin Ardan Küçük

Kurucu Ortak ve CTO

2014 Yılında ALEV Lisesi’nden mezun olan Hüseyin Ardan Küçük, eğitim hayatını 2014–2019 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında sürdürdü. Küçük, eğitim hayatına halen Goldsmiths Londra Üniversitesi’nde Uygulamalı Bilimler Fakültesi Bilgisayar Bilimi alanında devam ediyor.


Hüseyin Ardan Küçük, eğitim hayatıyla eş zamanlı olarak sürdürdüğü profesyonel kariyeri çerçevesinde 2019 yılından bu yana BinBin Kurucu Ortaklığı görevini üstleniyor. Q Charge'da yazılım ve Ar-Ge süreçlerinden sorumludur.

Takım Üyesi

Kadir Can Abdik

Kurucu Ortak ve CEO

2014 Yılında Şişli Terakki Lisesi’nden mezun olan Kadir Abdik, eğitim hayatına 2015 – 2020 yılları arasında İngiltere’de Coventry ve Roehampton Üniversitlerinde İşletme alanında devam etti. Linsans eğitimi sonrasında akademik kariyerini İngiltere’nin köklü eğitim kurumlarından University of Law’da Hukuk Yüksek Linsans eğitimiyle tamamladı. 


Eğitim hayatıyla eş zamanlı olarak profesyonel alanda da çalışmalar yürüten Abdik, 2017 – 2018 yılları arasında Çay Dünyası isimli ilk girişimini hayata geçirdi. İlk girişimcilik tecrübesi sonrasında 2019 yılından bu yana mikromobilite alanında akıllı şehir teknoloji çözümleri sunan BinBin’in kurucu ortaklığı ve CEO’luk görevini yürütüyor. Q Charge'da operasyon, satış ve strateji ekiplerinin kurulması ve yönetilmesinden sorumludur.

Takım Üyesi

Mudzahid Beslija

COO

Mudzahid Beslija lisans eğitimini Saray Bosna Üniversitesi’nde Psikoloji dalında tamamladıktan sonra akademik kariyerine yine Saray Bosna Üniversitesi’nde Psikoloji Yüksek Lisans Programı ile devam etti. 


Profesyonel kariyerine 2013 yılında Kolektiv D.O.O’da İşe Alım Yöneticisi olarak başlayan Beslija ardından 2015 yılında TRT İK Yöneticisi ve 2020 yılında Getir şirketinde İK Direktörü olarak devam etti. Mudzahid Beslija 2021 yılından bu yana BinBin şirketinde COO görevini yürütüyor. Q Charge'da operasyonel yönetim ve insan kaynaklarından sorumludur.

Takım Üyesi

Aslı Peker

Finans Danışmanı

1994 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Lisans Programı’ndan mezun olduktan sonra, BNP AK Dresdner Bank A.Ş’de  işe başlayan Aslı Peker 2005 yılına kadar bankanın Hazine Bölümünde farklı pozisyonlarda görev aldı. Kariyerine finans ve sermaye piyasaları alanında farklı şirket ve bankalarda devam eden Peker, daha sonra sırasıyla Tacirler, TEB, ODEABANK, Parıltım NEWREST, Golden Global Yatırım Bankası’nda çeşitli görevlerde bulundu. 2022 yılı itibarıyla 1000 Yatırımlar Holding çatısı altında Hazine, Finans ve Yatırımcı İlişkileri Koordinatörlüğü görevini üstleniyor.

Takım Üyesi

Çağatay Fırat

Kıdemli Direktör

1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra THY’de Gelir Yönetimi Uzmanı olarak işe başlayan Çağatay Fırat, 2003-2010 yılları arasında THY’nin Stratejik Planlama, Filo Planlama ve Yatırımlar ile Uçak Satın alma müdürlüklerini yürüttü. 2011 Yılında kısa bir süre Turkuaz Havayollarında Genel Müdürlük yapan Fırat, 2012-2108 yılları arasında Havacılık sektöründe uçuş okulu ve teknik eğitimler alanında girişimci olarak çalıştı. Türkiye’nin ilk özel Havacılık Meslek Kolejini açarak özel okul sektöründe yeni bir mesleki eğitim alanını ülkemize kazandırdı. 2019-2022 yılları arasında TCDD’de Genel Müdürlük danışmanlığı yaptı. Meta Mobilite Enerji A.Ş’de Başkan Yardımcısı olan Çağatay Fırat aynı zamanda 1000 Yatırımlar Holding bünyesinde Enerji Sektörü Koordinatörü olarak görev alıyor.

Takım Üyesi

Enes İlter

Finans ve Raporlama Müdürü

2019 yılında Anadolu Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden mezun olan Enes İlter, akademik kariyerine Nişantaşı Üniversitesi Uluslararası Finansal Raporlama ve Denetim Yüksek Lisans Programı ile devam etti.

2017 - 2021 yılları arasında Pricewaterhouse Coopers şirketinde çeşitli pozisyonlarda görev yapan İlter, 2019 yılı itibarıyla eş zamanlı olarak sosyal sorumluluk kapsamında S.S. Dalgıç Kent Toplu Konut Yapı Kooperatifi Denetleme Komitesi Başkanlığı görevini de üstlendi. Enes İlter 2021 yılı itibarıyla BinBin ve Q Charge’da Finansal Raporlama Yöneticisi olarak görev yapıyor.

Takım Üyesi

Berkay Saraçoğlu

Kurumsal İletişim Müdürü

2009 yılında Kocaeli Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Berkay Saraçoğlu, lisans eğitimi esnasında İspanya Sevilla Üniversitesi’nde İşletme programına da dahil oldu.

Berkay Saraçoğlu profesyonel kariyerine Ekol Lojistik’de Kurumsal İletişim Departmanı’nda başladıktan sonra 2013 yılında MAPFRE Sigorta bünyesine dahil oldu. MAPFRE Sigorta’daki 6 yıllık Kurumsal İletişim Yöneticiliği sonrasında, 2020 yılında Excel İletişim’de Sr. Direktör olarak Samsung, Google, Ferrero gibi markaların basın danışmanlığını yürüttü. Saraçoğlu, 2022 yılı itibarıyla BinBin ve Q Charge'da Kurumsal İletişim Müdürü pozisyonunda görev yapıyor.

Takım Üyesi

Hakan Arıcı

Kıdemli Direktör - Mühendislik

Hakan Arıcı İstanbul Teknik Üniversitesi’nde 2013 yılında Bilgisayar Mühendisliği linsans programından mezun oldu. 

Akademik kariyeriyle eş zamanlı olarak İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Yazılım Geliştiricisi olarak başlayan Arıcı, ilerleyen yıllarda 2011 - 2013 yılları arasında farklı kurumlarda yazılımcı ve ARGE Mühendisi olarak kariyerini sürdürdü. Arıcı 2013 - 2015 yılları arasında Ziraat Teknoloji A.Ş’de Yazılım Mühendisi olarak görev yaptıktan sonra 2016 yılında göreve başladığı Invicti Security şirketinde farklı pozisyonlarda görev aldı. Hakan Arıcı 2022 yılı itibarıyla 1000 Yatırımlar Holding şirketleri BinBin ve Algoritma’nın mühendislik başkan yardımcılığı görevini sürdürüyor.

Takım Üyesi

Gizem Süslü Yazıcıoğlu

Ürün Direktörü

Gizem Süslü Yazıcıoğlu Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisans programını tamamladıktan sonra akademik kariyerini Gazi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yüksek Linsans programıyla tamamladı.

2007 - 2022 yılları arasında sırasıyla Best Buy, H&M, Accenture, THY, Coca Cola, Pegasus ve Turkcell şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda görev yaptı. 2022 yılından bu yana BinBin şirketinde Ürün Yöneticisi görevini üstleniyor.

Takım Üyesi

Gözde Keskin Yeşiltaş

Ticari Direktör

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği lisans programından mezun olduktan sonra profesyonel hayata geçen Gözde Keskin Yeşiltaş; 2014 - 2022 yılları arasında Koç Sistem, Turkcell Teknoloji ve Turkcell şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Son olarak 2022 yılı itibarıyla BinBin’de Pazarlama ve Büyüme Yöneticisi pozisyonunu üstlenen Yeşiltaş, bugün hala BinBin’deki görevini sürdürüyor.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 37.500.000
Ek Fonlama
₺ 7.500.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
6.100
Alınan Toplam Yatırım
₺ 39.079.466
Pay Arz Oranı
% 7
Ortalama Yatırım
₺ 6.406
En Yüksek Yatırım
₺ 4.000.000
Nitelikli Yatırımcı
535
Nitelikli Yatırım Oranı
% 32,80
Fonlama Başlangıç
27.02.2023
Fonlama Bitiş
28.04.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı