Scoutium Futbol Teknolojileri Anonim Şirketi
Scoutium, futbolcuların keşfedilme yolculuğunun her anında yanında olmayı amaçlayan bir dijital futbol platformudur.

Scoutium bir Teknoloji ve Üretim Projesidir

Yazılım Kategorisinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

106.8%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 12.000.000
 • ₺ 12.818.383

1569 Yatırımcı Pay Aldı.

313 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

SCOUTİUM FUTBOL TEKNOLOJİLERİ ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: W5SM6P
Kampanya Kapanış Tarihi: 04.08.2023
Lokasyon: Global
Girişimin Aşaması: Ticarileşmeye Hazır Ürün

Girişim Şirketi Hakkında

fonbulucu 300.000 TL fonbulucu Gelecek GSYF 1.000.000 TL, Two Zero Ventures 1.200.000 TL, Ali Akçay 2.980.000 TL, Hakan Yıldız 300.000 TL yatırım yapmıştır.

Bedelsiz Pay Kampanyası Güncellemesi:

Yatırımcılarımızdan gelen talepler doğrultusunda bedelsiz pay için son tarih ve oranlar güncellenmiştir. Yatırım turunda, bedelsiz paylar için son tarih olarak ilan edilen 16 Haziran Cuma akşamı 23:59’dan önce yatırım yapmış olan yatırımcılarımız, kampanyanın sonuna kadar yeniden yatırım yaparak tutarlarını artırmaları durumunda, toplam yatırımları için verilecek bedelsiz paylar %20 yerine %30 olarak uygulanacak olup, 16 Haziran Cuma akşamı 23:59’dan itibaren kampanya %100 hedefine ulaşana kadar ilk defa yatırım yapan tüm yatırımcılarımıza %20 bedelsiz pay verilecektir. Dağıtılacak bedelsiz paylar mevcut ortaklar Efe Aydın, Emre Ün, Safa Yerliyurt, Ali Akçay hariç diğer tüm ortakların hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır.

Önemli Bilgilendirme

 • Two Zero Ventures girişime 60.000 $ (1.200.000 TL) yatırım yapma kararı almıştır.
 • Yönetici Ortaklarımızdan Ali Akçay, girişime 50.000 $ (1.000.000 TL) yatırım yapma kararı almıştır.

Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 5 Haziran Pazartesi günü saat 10:00 itibari ile 10 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 10 iş günü ile sınırlı olup, 16 Haziran Cuma akşamı 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar mevcut ortaklar Efe Aydın, Emre Ün, Safa Yerliyurt, Ali Akçay hariç diğer tüm ortakların hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır.

Scoutium Nedir ?

Scoutium, kurucuları Efe Aydın, Safa Yerliyurt ve Emre Ün tarafından “tüm dünyadaki futbolcuların keşfedilmesini sağlamak” vizyonuyla kurulmuştur. Dünyanın her köşesinde altyapılarda ve futbol okullarında 100 milyonu aşkın profesyonel futbolcu adayı keşfedilmeye beklemektedir. Ancak maddi imkansızlıklar, referans eksikliği gibi sebeplerle pek çok yetenekli futbolcu adayı profesyonel olamadan kariyerlerini noktalamaktadır. Keşfedilmeyi bekleyen futbolcu adaylarının profesyonelliğe giden uzun yolculuğunun her aşamasında yanında olmayı hedefleyen Scoutium, futbol kulüplerinin de kadrolarına katabilecekleri yetenekli oyuncuları çok daha ucuz ve pratik şekilde bulmalarını sağlamaktadır.


Scoutium kendi yarattığı iş modeliyle Türkiye’nin her köşesinde yer alan yüzlerce video uzmanı ile akademi liglerinde ve spor okullarındaki maçların yüksek kalitede 90 dakika videolarını çekmektedir. Bu videolar Scoutium scoutları tarafından şirketimizin yazılımı kullanılarak taglenmektedir. Bu tagleme sonucunda maçta oynayan tüm futbolcuların aksiyonlarının yer aldığı video kesitleri ve detaylı istatistikleri çıkarılmaktadır. Bu video kesitleri ve istatistikler Scoutium uygulamasına üye futbolcular, Scoutium web sitesini kullanan kulüpler, menajerler ve federasyonlarla paylaşılmaktadır. Böylece futbolcu adayları performanslarını herkese gösterebilme, kendi performanslarını takip edebilme ve kendini diğer futbolcularla kıyaslayabilme şansı yakalarken; kulüpler, menajerler ve federasyonlar futbolcuları keşfedip, video kesitleri ve istatistiklerle futbolcuların performanslarını takip edebilmektedir.


Bunun yanında Scoutium uygulamasına üye profesyonel futbolcu adayları uygulama üzerinden anlaşmalı spor markalarının ürünlerine benzersiz fırsatlarla ulaşabilme, şirketimiz tarafından üretilen içerikleri takip ederek kendilerini geliştirme fırsatı da yakalamaktadır. 

Şirketimiz Hakkında Önemli Bilgiler

 • 2017 yılının sonunda kurulan şirketimiz, bu zamana kadar Yemeksepeti Kurucusu Nevzat Aydın, İyzico Kurucu Ortağı Barbaros Özbuğutu ve İyzico CEO’su Orkun Saitoğlu gibi önemli kişilerden yatırım almıştır. 
 • Şirketimiz hali hazırda Türkiye’nin önde gelen kulüplerinden Beşiktaş ve Fenerbahçe başta olmak üzere birçok kulüple çalışmaktadır.
 • Scoutium’un uygulamasında 32.000’in üzerinde lisanslı futbolcu kayıtlıdır. Bu sayı her geçen gün hızla artmaktadır.
 • Dünya üzerinde Scoutium iş modelini uygulayarak altyapılardaki futbolcuların keşfedilmesini sağlayan başka bir platform yer almamaktadır.
 • Şirketimiz, bu yatırım ile birlikte profesyonel futbol kulüplerinin futbol okulları alanında da faaliyetlerini genişletmeye başlayacaktır. Halihazırda Fatih Karagümrük Spor Kulübü ile anlaşmasını tamamlamıştır. Türkiye’nin önemli kulüpleri ile de görüşmeler son aşamaya gelmiştir. Türkiye’de 55.000 üzerinde futbolcu adayı futbol okullarına gitmektedir. Scoutium anlaştığı kulüplerin tüm spor okullarının maçlarının videolarını çekecek, bu videolardan istatistikleri ve video kesitlerini hazırlayarak Scoutium web sitesi üzerinden kulüplerle, Scoutium uygulaması üzerinden de futbolcu ve aileleri ile paylaşacaktır. Böylece futbol okullarındaki genç yaştaki futbolcu adaylarının performansları ve gelişimleri, hem kulüpler hem de spor okulları tarafından rahatlıkla takip edilebilecektir. Ayrıca futbolcu adayları kendi verilerini ve kendilerine özel hazırlanmış video kesitlerini görerek performanslarını takip edebilme ve kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklardır. 
 • Şirketimiz, önemli futbol markaları ile anlaşmalar yapmıştır. Bu anlaşmalar ışığında Scoutium üyesi olan lisanslı futbolcular ve futbol okulu sporcuları Scoutium’un anlaştığı markaların ürünlerini benzersiz indirimlerle satın alma fırsatı yakalamaktadır. Şirketimiz de satın alınan her üründen gelir elde etmektedir. Bu yatırımdan sonra şirketimiz özel spor eğitimcileri, dil okulları, psikologlar gibi üçüncü parti firmalarla anlaşarak üye futbolcuların profesyonel olma yolunda ihtiyacı olan her hizmete benzersiz indirimlerle ulaşmasını sağlayacaktır.
 • Scoutium, 2021 yılıyla birlikte Polonya pazarında da faaliyetlerine başlamıştır. Şirketimiz, Türkiye’deki hedeflerine ulaştıktan sonra hızlı bir şekilde global büyümeye odaklanacaktır. Geçtiğimiz aylarda Avrupa’daki 3 büyük futbol ülkesi Almanya, Fransa ve Belçika’da görüşmeler ve operasyonel denemeler yapılmıştır. 2025 yılı sonunda gelirlerin yarısının yurtdışından elde edilmesi hedeflenmektedir. 
 • Şirketimiz, Türkiye Futbol Federasyonu ile de görüşmelerini sürdürmektedir. Scoutium tüm dünyadaki futbol federasyonları ile anlaşarak 19 yaş ve altındaki akademi maçlarının 90 dakika videolarını çekmek, bu videolardan istatistik ve video kesitlerini oluşturarak bunları futbol federasyonları ile paylaşmayı amaçlamaktadır. Böylece futbolcuların genç milli takım ekipleri tarafından da keşfedilmesi ve takip edilmesi sağlanacaktır. 
 • Şirketimiz, üye sporcu ve kulüp sayısını hızlı bir şekilde arttırarak 2027 yılı sonunda yıllık 600 milyon TL gelir elde etmeyi hedeflemektedir. 
 • Eğer şirketimizin hızlı büyümesi esnasında ek finansman ihtiyacı doğarsa bu finansman ihtiyacının hali hazırda Scoutium’un mevcut pay sahipleri arasından ve görüşmelerimizin sürdüğü yerli ve yabancı önemli yatırım şirketlerinden alınması planlanan yatırımlardan karşılanması hedeflenmektedir.
 • Şirket olarak kitle fonlamasını çok önemli buluyoruz. Scoutium’un kuruluş amacı futbolu demokratize ederek tüm futbolcu adaylarına fırsat eşitliği yaratmaktır. Benzersiz iş modelimiz, futbolun birleştirici gücü ve yatırımcılarımızın desteğiyle amacımız tüm dünyadaki futbolcuların keşfedilmesini sağlamak, futbolda fırsat eşitliği yaratmaktır. 

Scoutium’a neden yatırım yapmalısınız?

 • Global çapta eşi olmayan, futbolun en önemli sorunlarından birine çözüm üreten ve gelir potansiyeli oldukça yüksek benzersiz bir iş modeline sahibiz.
 • Pek çok insanın tutku duyduğu, hali hazırda büyük olan ve büyümeye devam eden bir pazarda faaliyet gösteriyoruz.
 • Futbol sektörünün dijitalleşmeye açık bir sektör olması nedeniyle altyapılardaki dijital devrimin öncülerinden olmayı planlıyoruz.
 • Hali hazırda yerli ya da global hiçbir rakibimizin sahip olmadığı değerli bir futbolcu adayı veritabanına sahibiz. Her gün çekilen videolar ve istatistiklerle veritabanımız büyüyor ve gelişiyor. 
 • Sürekli gelişen ve gelişmeye açık gelir modelleri ile hızla büyüyoruz. Kitle fonlama yatırımı ile birlikte bu büyüme daha da ivme kazanacak.
 • Değerli yatırımcılarımızın varlığı sebebiyle finansman bulma konusunda geleceğe güvenle bakabiliyoruz.
 • Türkiye’de pandemi sonrası 1,5 yıl gibi kısa bir sürede kayıtlı futbolcu ve kulüp sayılarında önemli penetrasyon sayılarına ulaşılarak iş modelimizi kanıtlamış olduk.
 • Videolarımızı ve istatistiklerimizi kendimiz üretmemiz sebebiyle Scoutium’da olan veriler hiçbir platformda yer almıyor. Geçmiş veri gücümüz pazara yeni girmek isteyen potansiyel rakiplerimiz karşısında önemli bir güç oluşturuyor.
 • Futbol sektöründe altyapıların önemi ve kulüplerin altyapılar için ayırdıkları bütçe her geçen gün artıyor. 

Scoutium Nasıl Çalışır?

Scoutium sisteminde iki farklı data sağlayıcı rolümüz var.

1- Video uzmanları: Maçlara giderek belirli kalitede 90 dakikalık videoları çeker ve scoutium veritabanına yüklerler. Videoların kalite kontrolleri yapıldıktan sonra çektikleri maç başına ödeme alırlar.

2- Scout & data analistleri: 90 dakikalık videolar üzerinden Scoutium yazılımını kullanarak aksiyonların taglenmesini yaparlar. Böylece maçta oynayan tüm futbolcuların video kesitlerini ve istatistiklerini üretirler.

Data sağlayıcılarımızdan elde edilen bu data, Scoutium teknolojisiyle sisteme işlenir ve kalibrasyona uğrar, ardından futbolcu, kulüp, menajer ve federasyonların kullanabileceği şekilde B2C ve B2B ürünlerine yönlendirilir.

Girişim Şirketi Tarihçesi

Scoutium, ilk yatırımını 2018 Eylül ayında İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent ve Nokta Holding’den aldı. Şirketimizin ilk iş modelinde tüm futbolseverlerden profesyonel futbolcularla ilgili görüşlerini alıp, bu görüşleri algoritmaların süzgecinden geçirerek kulüplere ulaştırıyordu. Sonrasında iş modelini geliştirerek video uzmanı ve scout olarak iki kullanıcı tipi yaratıldı. 


Video uzmanları maçlara giderek 90 dakika videolar çekiyor, scoutlarımız da maçların videolarını izleyerek futbolcular hakkında belirli formatlarda kendi görüşlerini yazıyordu. Bu iş modeli geçişiyle birlikte yaşanılan hızlı büyüme sayesinde şirketimiz TwoZero Ventures ve Amerika’da faaliyetlerini sürdüren ve dünyanın önemli video işleme firmalarından biri olan Rapsodo Inc.’ten 2020 Haziran’da yatırım aldı. Bu yatırım sonrasında pandemi süreci baş gösterdi ve altyapıdaki maçlar federasyonlar tarafından iptal edildi. Bu süreçte şirketimiz ürün geliştirmeye odaklandı ve lisanslı futbolcular için Scoutium’un mobil uygulamasını geliştirdi. Pandemi sonrası Scoutium uygulamasının da çıkmasıyla şirketimiz hızlı bir büyüme gösterdi ve kısa sürede 30.000 lisanslı üye futbolcuya ulaştı. Türkiye’nin önde gelen kulüpleri Scoutium uygulamasını kullanmaya başladı. 2022 yazında da şirketimiz 90 dakika videolardan scout görüşü yerine istatistiksel verileri üretmeye başladı. 2022 sonunda Ali Akçay da Scoutium yönetimine katıldı ve yönetim ekibi güç kazandı.


Aynı zamanda geçtiğimiz aylarda futbol okulu iş modeli hayata geçirildi. Futbol okullarında oynayan futbolcu adaylarının düzenli olarak 90 dakika maç videoları çekilmeye ve bu videolardan video kesitleri ve istatistikler çıkarılmaya başlandı. Böylece hem futbolcu adayları ve aileleri hem de kulüpler ve spor okulları futbolcuların performanslarını takip edebilme fırsatı yakaladı. Bunun yanında şirketimiz önemli spor aksesuarı firmaları ile anlaşmalar yaptı ve Scoutium üyelerinin spor ekipmanlarına benzersiz indirimlerle ulaşmasını sağladı. 


Şu anda şirketimiz binlerce video uzmanı ile Türkiye’nin her köşesinden yüksek kalitede maç görüntülerini alıyor, kendi ürettiği teknolojisi ile bu videolardan tüm futbolcuların video kesitlerini ve istatistiklerini çıkarıyor ve bunları lisanslı futbolcuların, futbol okulundan oynayan sporcuların, spor okullarının, kulüplerin, menajerlerin ve federasyonların kullanımına sunuyor. Futbolcular ve futbolcu adayları Scoutium uygulamasını, kulüpler, federasyonlar ve menajerler de Scoutium web sitesini kullanabiliyor. 

Sayılarla Scoutium

 • Scoutium’a üye futbolcu sayısı: 32.000+
 • Futbolcu sayısı penetrasyon: 1,5 yılda %12 (Sadece Türkiye)
 • Arkadaşını davet etme oranı: %72
 • Futbolculara satılan analiz sayısı: 6.719
 • Anlaşma sağlanan kulüp sayısı: 150
 • Görüntülenen analiz sayısı: 102.000
 • Video uzmanı sayısı: Türkiye'nin 81 ilinde en az 1 tane olmak üzere toplam 252, Polonya'da ise 48 video uzmanı bulunmaktadır.
 • Toplam Scout ve video data analist sayısı: 52
 • Scoutium'daki toplam video sayısı: 6.354
 • Scoutium'daki toplam oyuncu analizi sayısı: 89.893

Şirketimizin Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Hedefleri:

Kısa Vadede (2024 yılı sonuna kadar);

 • Türkiye’deki tüm lisanslı futbolcuların ve futbol okullarındaki sporcuların %50’sini Scoutium üyesi yapmak
 • Türkiye’de yer alan spor okullarının %50’si ile çalışmaya başlamak
 • Futbolcuların ihtiyaç duyduğu tüm bileşenleri marka anlaşmaları ile eşsiz indirimlerle futbolcularla buluşturmak
 • Lisanslı ve lisanssız profesyonel futbolcu olmanın hayalini kuran herkes için fırsatlar yaratarak hem online hem de offline eventler & organizasyonlar düzenlemek, tamamına yakını Z jenerasyonundan oluşan kendi Scoutium komünitesini inşa etmek

Orta Vadede (2026 yılı sonuna kadar);

 • Gelişmekte olan 5 futbol ülkesinde lisanslı futbolcu, spor okulları ve kulüpler nezdinde pazar payımızı %20’ye çıkarmak
 • Avrupa’da altyapılarda faaliyet gösteren en büyük veri sağlayıcısı olmak
 • Her yeni ülkeden yeni bireyleri Scoutium komünitesinin birer parçası yaparak uygulamamızın içerisine farklı milletten yüzbinlerce kullanıcı dahil etmek

Uzun vadede (2030 yılı sonuna kadar);

 • Lisanslı futbolcu sayısı 100.000’in üzerinde olan tüm pazarlarda faaliyet göstermek
 • Avrupa’nın büyük liglerindeki profesyonel kulüplerin %70’inin Scoutium’u kullanmasını sağlamak
 • 1 milyar doların üzerinde şirket değerlemesine ulaşmak
 • Dünya’nın en büyük futbol komünitesini yönetmek

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Scoutium, dünyada en çok takipçi kitlesine sahip spor olan futboldaki tüm paydaşlara bir vitrin olmak amacıyla kurulmuştur. Dünya çapındaki akademilerde, amatör liglerde ve futbol okullarında 100 milyonu aşkın futbolcu adayı, kendilerini görecek ve profesyonelliğe gidecekleri yolda ışık tutacak bir kişinin eksikliğini hissetmekte ve büyük çoğunluğu maddi imkansızlıklar, referans eksikliği, eğitimci kadrosunun nitelikli olmaması gibi nedenlerle profesyonelliğe adım atamadan aktif spor hayatlarını noktalamak zorunda kalmaktadır. Keşfedilmeyi umut eden tüm futbolcu adayları ile birlikte yürümeyi amaçlayan Scoutium, aynı zamanda kulüplerin de bu oyuncuları çok daha ucuz ve kolay şekilde keşfetmesini sağlayabilecekleri bir yapı kurarak sürecin herkesin mutlu olacağı şekilde noktalanmasına yardımcı olmaktadır.


Şirketimiz, kendi yarattığı benzersiz iş modeliyle Türkiye’nin her köşesindeki akademi liglerinde, amatör kulüplerin alt yaş kategorilerinin oynadığı liglerde ve spor okullarında oynanan maçların 90 dakikalık videolarını kayıt altına alarak sisteme dahil etmektedir. Bu videolarda yer alan her futbolcunun bir maçta gerçekleştirdiği tüm aksiyonlar, yine şirketimizin geliştirdiği bir yazılım kullanılarak etiketlenmektedir. Bu yazılımda oyuncuların bazı aksiyonları manuel olarak etiketlenmekte, bazıları ise geliştirilen algoritmalar sonucunda otomatik olarak oluşturulmaktadır. Yapılan bu işlem sonucunda oluşturulan video kesitleri ve istatistikler, Scoutium uygulamasına üye olan futbolcular, Scoutium web sitesi üzerinden giriş yapan anlaşmalı kulüpler, menajerler ve federasyonlarla da paylaşılmaktadır. Bu sayede genç futbolcular ve aileleri, maçlardaki performanslarını objektif veriler üzerinden görme, kendilerini diğer futbolcularla kıyaslama ve gelişimlerini takip edebilme fırsatı elde ederken; kulüpler, menajerler ve federasyonlar da geliştirilmiş filtreleri kullanarak yaptığı aramalarla istedikleri özellikte futbolcuları keşfedip, transfer süreçlerini daha verimli şekilde yürütme şansına erişmektedir. Kulüpler ayrıca 90 dakikalık maç yerine, sadece öne çıkan ya da istedikleri özellikteki futbolculara özel oluşturulmuş videoları izleyerek ciddi bir tasarruf elde etme şansı yakalamaktadır.


Futbolcuların profesyonelliğe giden yolculuğunun her anında yer almayı hedefleyen Scoutium, bununla birlikte onlara özel işbirliktelikleri yapmakta, kendilerini geliştirmelerini sağlayacak antrenman ve beslenme içeriklerini de düzenli olarak uygulama üzerinden kendileriyle buluşturmaktadır. Genç bir futbolcu, şu anda Scoutium’un yaptığı anlaşmalar sayesinde, büyük spor markalarının ürünlerine benzeri olmayan indirimlerle, en ucuz şekilde ulaşabilmektedir. Aynı zamanda spor basınında fazla yer bulamayan akademilerden ve amatör liglerle ilgili tüm gelişmeler de, futbolcuların bilgilenmesi amacıyla Scoutium uygulamasında yer almaktadır.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Efe Aydın
Efe Aydın
Lider Girişimci /CEO
Emre Ün
Emre Ün
Kurucu Ortak/CTO
Hakan Arda Güven
Hakan Arda Güven
Ürün Müdürü
Mehmet Bulut
Mehmet Bulut
Satış Müdürü
Eren Şen
Eren Şen
Operasyon Uzmanı
Muhyiddin Tüzünoğlu
Muhyiddin Tüzünoğlu
Operasyon Uzmanı
Çağatay Dokumacı
Çağatay Dokumacı
Yazılım Geliştirme Takım Lideri
Serkan Bektaş
Serkan Bektaş
İçerik Müdürü
Cihan Engin
Cihan Engin
Çağrı Merkezi Uzmanı
Atakan Zorbilmez
Atakan Zorbilmez
Finans Uzmanı
Yiğit Arslan
Yiğit Arslan
Finans ve Strateji Danışmanı
Barış Hocaoğlu
Barış Hocaoğlu
Yönetim Kurulu Üyesi
Batuhan Okur
Batuhan Okur
Ortak / Danışman
Zafer Şen
Zafer Şen
Yatırımcı Ortak / Danışman
Ali Akçay
Ali Akçay
Yönetici Ortak
Yusuf Yılmaz
Yusuf Yılmaz
Operasyon Müdürü
Takım Üyesi

Efe Aydın

Lider Girişimci /CEO

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nden mezun olmuştur. Scoutium’dan önce inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firma kurmuştur, firma sektöründe önemli oyunculardan biri haline gelmiştir. Sonrasında inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmayı satarak Emre Ün ve Safa Yerliyurt ile birlikte Scoutium'u kurmuştur. Scoutium şu ana kadar 3.000.000 USD yatırım almış, Türkiye dışında Almanya ve Polonya'da da faaliyet gösteren sayısız futbolcunun keşfedilmesine yardımcı olmuş bir teknoloji firmasıdır.

Takım Üyesi

Emre Ün

Kurucu Ortak/CTO

Emre Ün, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Üniversitedeyken 2 yıl boyunca Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü’nün (COMPEC) başkanlık görevini yürütmüştür. Kariyerinin başlangıcında web ve mobil uygulamalar üzerine çalışmıştır. Scoutium’dan önce ise bir danışmanlık firmasında büyük veri analizi üzerine çalışmalar yapmıştır. Sonrasında, spora ve teknolojiye olan tutkusunu birleştirmek için arkadaşları Efe ve Safa ile Scoutium’u kurmuştur. Scoutium’da kurucu ortak ve CTO olarak görev almaktadır.

Takım Üyesi

Hakan Arda Güven

Ürün Müdürü

Scoutium'da Ürün Müdürü olarak görev yapan Hakan Arda Güven, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü'nde tamamlamıştır. Mezun olduğu 2017 yılından beri Scoutium bünyesinde çalışmaktadır. İlk senelerinde Yazılım Geliştirici olarak çalışmış, ardından şirketin büyümesi ile beraber Ürün Yöneticisi pozisyonuna geçiş yapmıştır.

Takım Üyesi

Mehmet Bulut

Satış Müdürü

2018’den bu yana Scoutium’da satış ekibinin bir üyesi olan Mehmet Bulut, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunudur. Lisans eğitimini tamamlandıktan hemen sonra staj sürecini Doğan Medya’ya ait Fanatik Gazetesi’nde gece editörü olarak tamamlamıştır. Sonrasında TRT Spor’da 2 yıl süre ile muhabir-editör olarak görev almıştır. 2013’te ise staj yaptığı Fanatik Gazetesi’nde bu defa dış haberler editörü olarak çalışmıştır. Son olarak 2018’de Scoutium ile yolları kesişen Bulut, satış departmanını yönetmektedir.

Takım Üyesi

Eren Şen

Operasyon Uzmanı

Scoutium’da Operasyon Uzmanı görevini üstlenen Eren Şen, Eylül 2018'den beri şirket bünyesinde çalışmaktadır. Haziran 2021’de Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü'nden mezun olmuştur.

Takım Üyesi

Muhyiddin Tüzünoğlu

Operasyon Uzmanı

Scoutium’da Operasyon Uzmanı görevini üstlenen Muhyiddin Tüzünoğlu, Ekim 2021’den beri şirket bünyesinde çalışmaktadır. Haziran 2022’de Bilkent Üniversitesi İngilizce-Fransızca Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden mezun olan Tüzünoğlu, bitirme tezini tamamladığı futbol endüstrisi alanındaki çalışmalarına hem akademik hem de iş hayatında devam etmektedir.

Takım Üyesi

Çağatay Dokumacı

Yazılım Geliştirme Takım Lideri

Scoutium'da Yazılım Geliştirme Takım Lideri olarak görev yapan Çağatay Dokumacı, Ocak 2021'den beri şirket bünyesinde devam etmektedir. 10 yılı aşkın süredir e-ticaret, oyun ve basın gibi farklı sektörler dahil olmak üzere çeşitli alanlarda hizmet sağlayan firmalarda mobil geliştirici olarak çalışmaktadır.

Takım Üyesi

Serkan Bektaş

İçerik Müdürü

Scoutium'da İçerik Yönetici olarak görev alan Serkan Bektaş, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olmuştur. Spor medyasına 2011 yılında adım atmış, içerik geliştirme, proje yönetimi ve sosyal medya alanında çalışmalar yapmıştır. TSYD üyeliği de olan Serkan Bektaş, 2011 - 2022 yılları arasında sporx.com ve webaslan.com'da site yönetiminden sorumlu olup, android ve iOS uygulamalarının 1 milyon indirilmeyi geçtiği süreçte rol aldı. Sporx Espor, Sporx Tv, Sporx Ekstra, Turkcell Goller cepte uygulamaları, Webaslan, Sporx, SuperFB, Karakartal'ın app uygulamalarının aynı anda büyüdüğü dönemde hizmetler verdi.

Takım Üyesi

Cihan Engin

Çağrı Merkezi Uzmanı

Scoutium'da Çağrı Merkezi Uzmanı olarak çalışmakta olan Cihan Engin, Aralık 2021'den beri şirket bünyesinde görev yapmaktadır. 2007 yılından bu yana Çağrı Merkezi ekiplerinde Satış ve Takım Liderliği pozisyonlarında tecrübe edinmektedir.

Takım Üyesi

Atakan Zorbilmez

Finans Uzmanı

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden Haziran 2023'de mezun olmaya hazırlanan Atakan Zorbilmez, Ocak 2022'den beri Scoutium bünyesinde çalışmaktadır. Pazarlama departmanında başlamış, ardından Ocak 2023'de finans departmanına geçiş yapmıştır.

Takım Üyesi

Yiğit Arslan

Finans ve Strateji Danışmanı

Sabancı Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümünden 2006 senesinde mezun olan Yiğit Arslan, ardından Bentley Üniversitesi’nde Finans üzerine yüksek lisans yaparak devam etmiştir. Yüksek lisans yaptığı üniversitede bölüm asistanı olarak çalıştıktan sonra ise Logo Ventures, Weplay Ventures, Twozero Ventures gibi daha birçok şirkette partnerlik yapmış ve yapmaya devam etmektedir.

Takım Üyesi

Barış Hocaoğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

1995 senesinde Ankara Üniversitesi Uluslararası İlişkilerden mezun olan Barış Hocaoğlu, 2020 yılında beri İstanbul Portföy Yönetimi’nde Genel Müdür olarak çalışmaktadır. İstanbul Portföy Yönetimi’ne gelmeden önce ise yaklaşık 7 sene Global Asset Management’ta ardından da 5 sene Actus Portföy’de Genel Müdür olarak çalışmıştır.

Takım Üyesi

Batuhan Okur

Ortak / Danışman

Batuhan Okur yüksek teknoloji, yüksek büyüme, karlı iş kurma konusunda kanıtlanmış sicile sahip bir girişimcidir. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Elektrik Elektronik Mühendisliğini bitirdikten sonra Santa Clara Üniversitesinde MBA yapmıştır. 2011 senesinden beri kendi kurmuş olduğu Rapsodo şirketinde aynı zamanda CEO olarak çalışmaktadır.

Takım Üyesi

Zafer Şen

Yatırımcı Ortak / Danışman

Zafer Şen, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’ni bitirdikten sonra Stanford Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. İş hayatına Anka R&D şirketinde İş Geliştirme Müdürü olarak başladıktan sonra. Ardından 2005 senesinde OBSS şirketinin kurucu ortaklığını yapmış ve orada CEO olarak çalışmaya başlamıştır. O zamandan beri Hello Space, Witwiser ve İntocuh gibi bazı şirketlerde kurucu ortaklık yapmanın yanında Scoutium ve Lumnion gibi şirketlere de yatırımcı olmuştur.

Takım Üyesi

Ali Akçay

Yönetici Ortak

Yönetici ortaklarımızdan Ali Akçay Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyet sonrasında Türkiye’nin önde gelen yatırım fonlarından birinde görev almıştır. Buradaki görevinden sonra Türkiye’nin en önemli futbol menajerliği firmalarından birinde görev almıştır. Sonrasında Scoutium’un yatırımcılarından biri olmuş ve Scoutium’da tam zamanlı olarak çalışmaya başlamıştır. 

Takım Üyesi

Yusuf Yılmaz

Operasyon Müdürü

2006 yılında Ankara Fen Lisesi'nden mezun olan Yusuf Yılmaz, Boğaziçi Üniversitesinde Matematik bölümünde eğitimine devam ederken iş hayatındaki ilk adımlarını internet spor medyasında atmış ve uzun yıllar görev yapmıştır. İçerik üretiminin yanında sosyal medya projeleriyle markaların görünürlüğünün ve prestijinin artması için planlamalar yaptı. Android ve IOS marketlerindeki ürünlerin kullanıcı dostu olması ve yüksek verimlilikle çalışması için de çeşitli projelerde yaptı ve liderlik etti. Aynı zamanda 2017'de TSYD'den "Yılın en iyi haberi" ödülünü alan Yusuf Yılmaz, 2021'in Kasım ayında Scoutium'dan gelen teklifi değerlendirerek Content Manager ve ardından Operations Manager olarak çalışmaya başlamıştır. 1,5 yıldır Scoutium'un mevcut operasyonun geliştirilmesi ve müşteri memnuniyetinin arttırılması için çalışmalar yapan Yusuf Yılmaz, birçok metrikte büyük gelişmeler gösterilmesini sağlayan ekibin başında yer almıştır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 12.000.000
Ek Fonlama
₺ 2.400.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
1.569
Alınan Toplam Yatırım
₺ 12.818.383
Pay Arz Oranı
% 10
Ortalama Yatırım
₺ 8.169
En Yüksek Yatırım
₺ 1.650.000
Nitelikli Yatırımcı
313
Nitelikli Yatırım Oranı
% 76,59
Fonlama Başlangıç
05.06.2023
Fonlama Bitiş
04.08.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı