ALPGEN Robotics
5 yaş ve üzeri herkesin kullanabileceği robotik kodlama setleri geliştirip üretiyoruz.

ROBOTİK KODLAMA SETİ bir Teknoloji ve Üretim Projesidir

Eğitim , Elektrik-Elektronik ve Robotik Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B , B2C ve B2G’dir

121.3%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 650.000
 • ₺ 788.369

666 Yatırımcı Pay Aldı.

24 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Alper Gencan
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: VXWGKV
Kampanya Kapanış Tarihi: 17.12.2021
Lokasyon: Global , Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Pazara Giriş

Proje Hakkında

Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım Turumuzun başlama tarihi olan 18 Ekim 2021 saat 14:00 itibari ile 72 saat içerisinde (3 gün) EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara, yapılan yatırımın tutarına bakılmaksızın yatırımın %10'u oranında fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 72 saat ile sınırlıdır. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak fazla paylar girişimcilerin paylarından dağıtılacaktır.


Yatırımcılarımıza üretimini yaptığımız ürünleri hediye ediyoruz!

3.000 TL - 4.999 TL arasında yatırım yapanlara 1 Adet JoyBoard

5.000 TL - 9.999 TL arasında yatırım yapanlara 1 Adet KarBoard

10.000 TL ve üzeri yatırım yapanlara 1 Adet Catduino


Önemli Not: Her yatırımcı bu promosyondan 1 kez faydalanabilir.


ALPGEN Robotics Hakkında

ALPGEN Robotics 2019 yılından beri eğitim teknolojileri alanında özgün ürünler üreterek bu ürünleri 60'dan fazla ülkeye ihraç etmiş, merkezi Teknopark Ankara'da bulunan start-up firmasıdır.


2019'dan beri yapmış olduğu AR-GE çalışmaları neticesinde robotik kodlama ürün ailesini gittikçe genişletmektedir. Güçlü AR-GE altyapısı, ürün geliştirme ve üretme süreçlerinde elde ettiğimiz tecrübeler sayesinde yeni ürünleri çok kısa sürelerde tamamlayabiliyoruz.


Firma olarak eğitim teknolojileri alanında dünya markası olmayı hedeflemekteyiz ve bu amaç doğrultusunda geliştirip ürettiğimiz her ürünü hem tasarımsal hem de performans bakımından en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.


Robotik Kodlama Nedir?

Kodlama bir robot tarafından yapılması istenen görevin belirlenmesi, bu görevi yapabilmesi için kodun tasarlanması ve ardından da sonucun gözlemlenebilmesi için robota gönderilmesi sürecidir. Robotik kodlama, bireylerin görev tamamlanana kadar robotun hareketlerinin gözlemlenip şekillendirilmesi sürecini kapsayan, deneme yanılma yöntemiyle derin düşünme sürecini içine alan araştırma geliştirme evresidir.


Günümüzde 5 yaşından itibaren kullanılabilen robotik kodlama setleri üretilmeye başlanmıştır. Bu ürünlerle kreş ve anaokullarında oyun odaklı eğitim verilirken, ilkokulda blok tabanlı (Scratch - sürükle bırak), ortaokul ve liselerde C dilinde kodlama yaparak kullanıcılar erken yaşta yazılım bilgilerini geliştirmektedir. Robotik kodlama setleri ile kullanıcılar akıllı ev sistemleri, akıllı tarım uygulamaları, akıllı sera, uzaktan kontrollü robot, robot kol gibi birçok proje geliştirebilmektedir.

Projenin Kapsam, Amaç ve Konusu

Projenin Amacı ve Konusu:

Ürünlerimizi tasarlama ve üretme amacımız, kullanıcıların daha az zorluk ile daha kompleks projeleri yapabilmelerini sağlamaktır. Bu sayede, özellikle çocuklar sıkılmadan ve eğlenerek projelerini gerçekleştirmekte ve geleceğin meslekleri olan robotik, yazılım, mekatronik gibi alanlarda çok küçük yaşlardan itibaren deneyim ve tecrübe kazanmaktadırlar.


Ürün Ailemiz:

 1. JoyBoard (5+ yaş) : JoyBoard kreş, anaokulu ve ilkokul düzeylerinde kullanılan hem eğitici hem öğretici kodlama setidir. Set İçeriği: JoyBoard, USB Kablosu, 10 Adet Jumper Kablo, 10 Adet Krokodil Kablo.
 2. KidBot (5+ yaş) : KidBot kreş ve anaokullarında kullanılan eğitici kodlama robotudur. Görev kartlarındaki yönergelere göre robot mat üzerinde hedefe götürülmeye çalışılmaktadır. Robot, özel hazırladığımız android uygulama üzerinden hareket etmektedir. Set İçeriği: KidBot, Şehir Matı, 30 Adet Görev Kartı, 30 Adet Yönerge Kartı
 3. KarBoard (8+ yaş) : KarBoard, adını kar tanesinin geometrik şeklinden alarak tasarlanmıştır. Robotik kodlamaya yeni başlayanlara yönelik üzerinde komponent ve sensörler dahili olarak bulunduğu için elektrik devre bilgisi gerekmeden kolayca kodlanabilir. Kodlama temelleri öğrenildikten sonra üzerinde bulunan mini breadboard ile elektrik devre bilgisi de öğrenilebilir. Üzerinde sıcaklık ve nem sensörü, ışık sensörü, mesafe sensör girişi, 3 adet led ve 3 adet buton bulunmaktadır. Hem blok tabanlı hem de C dilinde kodlanabilir. Set İçeriği: KarBoard, 10 Adet Jumper Kablo, USB Kablo
 4. Catduino (8+ yaş) : Catduino daha çok robot geliştirmeye yönelik kolay kullanımlı kodlama setidir. Catduino üzerinde DC motor sürücü, RJ Motor girişleri, bluetooth modül girişi, mesafe sensör girişi, 3 adet servo motor girişi ve kodlanabilir pinler bulunmaktadır. Catduino ile öğrenciler engelden kaçan robot, çizgi izleyen robot, sumo robot, bluetooth kontrollü robot veya robot kol gibi robotik projeleri devre karışıklığı yaşamadan tak çalıştır modüler yapısı sayesinde kolayca yapabilmektedir. Hem blok tabanlı hem de C dilinde kodlanabilir. Set İçeriği: Catduino, 2 Adet Geçmeli Tekerlek, 1 Adet Sarhoş Tekerlek, 10 Adet Jumper Kablo, USB Kablo
 5. SpaceBoard (8+ yaş) : SpaceBoard güneş sistemimizi ve etrafındaki 8 gezeni temsil eden sensör ve modül girişleri bulunan kodlama setidir. RJ girişleri sayesinde sensör ve modüller tak çalıştır olarak kolayca kullanılmaktadır. Elektrik devresi kurmaya gerek kalmadan blok tabanlı kodlama veya C dilinde kodlama ile projeler geliştirilebilir. Set İçeriği: SpaceBoard, RGB Led Modülü, Buzzer Modülü, Kırmızı Led Modülü, DS18B20 Sıcaklık Sensörü, Buton Modülü, Mesafe Sensörü, Bluetooth Modülü, Işık Sensörü, 10 adet bağlantı kablosu.
 6. PlugBox (8+ yaş) : PlugBox da SpaceBoard benzeri RJ sensör ve modül girişleri olan kodlama setidir. SpaceBoard'dan farklı olarak PlugBox'ın dahili motor sürücüsü bulunmaktadır. Catduino gibi robot geliştirmeye yönelik bir kodlama setidir. Motor girişleri de RJ yapılı olduğu için tüm çevre birimleri kolay takılıp çıkarılabilir ve hem blok tabanlı hem de C dilinde kodlanabilir. Set İçeriği: PlugBox, Mesafe Sensörü, 2 Adet RJ Girişli DC Motor, 2 Adet Geçmeli Tekerlek, Sarhoş Tekerlek, 5 Adet Bağlantı Kablosu, USB Kablo.
 7. XBoard (9+ yaş) : XBoard, üzerinde barındırdığı birçok sensör ve modül ile karmaşık projeleri çok kolay geliştirmeyi sağlayan kodlama setidir. XBoard üzerinde; 2 adet DC motor girişi, motor sürücü, 2 adet ışık sensörü, sıcaklık sensörü, IR Alıcı, MP3 Player modülü, hoparlör girişi, mesafe sensör girişi, 128x64 OLED Ekran girişi, bluetooth modül girişi ve programlanabilir 14 dijital, 6 analog pin bulunmaktadır.
 8. CatBot (10+ yaş) : CatBot, Catduino için özel tasarladığımız alüminyum inşa setinden oluşan robotik setidir. CatBot takıp çıkarılabilen forklift eklentisi, sumo robot eklentisi ve robot kol eklentisi sayesinde farklı görevler için kodlanabilmektedir. Tüm parçalar alüminyum malzemeden oluşmaktadır ve kolay birleştirilebilir yapıdadır.
 9. CoCo Board (8+ yaş) : CoCo Board, sadece 6cm çapında tümleşik yapılı kodlama kartıdır. Üzerinde programlanabilir 2 adet RGB Led, 2 adet buton, ışık sensörü, sıcaklık sensörü, 3 adet analog ve 3 adet dijital pin bulunmaktadır. Arduino IDE veya blok tabanlı kodlama ile uyumludur.
 10. Hobi Seti (8+ yaş) : Hobi Seti robotik kodlama projelerinde kullanılan tüm sensör ve modüllerden oluşan settir. Tüm sensör ve modülleri eğitim odaklı, eğlenceli görünümü ile tasarlanıp üretilmektedir. Bu sayede kullanıcılar modüllere bakarak ne sensörü olduğunu rahatça anlayabilmektedir. Tüm sensör ve modüller hem header hem de RJ yapılı olarak üretilmektedir.

Başarılarımız:

Ürünlerimizden Catduino ve JoyBoard, İngiltere'de düzenlenen "10 Best Computer Kit for Kids" listesine girmeyi başarmıştır.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Geliştirilen Ürünler

Temel düzeyden ileri seviyeye toplamda 10 ana kodlama ürünümüz bulunmaktadır. Bunlar:

 • Catduino
 • KarBoard
 • JoyBoard
 • XBoard
 • Hobi Seti
 • PlugBOX
 • SpaceBoard
 • KidBot
 • CatBot
 • CocoBoard
 • XBot

Aynı zamanda ürünlerle kullanılan diğer sensör ve modül çeşitlerini de eğitim odaklı olarak üretmekteyiz.Toplamda 50'den fazla sensör ve modül çeşidimiz bulunmaktadır.


Seri Üretime Geçen Ürünler:

 • JoyBoard Temel İletkenlik Seti: JoyBoard ile kreş anaokulu düzeyindeki çocuklar eğlenceli projeler ile hayal gücünü geliştirirken, ilkokul seviyesindeki çocuklar ise sürükle bırak kodlama ile algoritma oluşturmayı öğrenmektedirler.
 • KarBoard Kodlama Seti: KarBoard, kar tanesinin geometrik şeklinden esinlenerek tasarlanmış, üzerinde birçok sensör ve komponenti barındıran kolay kullanımlı kodlama setidir. Bu set ile kullanıcılar elektrik devre bilgisi olmadan çok az kablo kullanarak temel projeleri (Örneğin; buton ile led yakma, ışık sensörü ile ışık seviyesi ölçme, ortamın sıcaklık ve nem değerlerini ölçme gibi) kolayca yapabilmektedir. Geliştirilen diğer tüm sensörler de KarBoard ile kullanılarak farklı projeler geliştirilebilir.
 • Catduino Robotik Kodlama Seti: Catduino robot yapmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Üzerinde bulunan DC Motor sürücü, RJ tip motor girişleri, Bluetooth modül girişi, Ultrasonik sensör girişi ve servo motor girişleri sayesinde birçok robot projesi (örneğin; engelden kaçan robot, bluetooth kontrollü robot, robot kol, çizgi izleyen robot gibi) çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Prototip Süreci Tamamlanmış, Seri Üretime Geçecek Olan Ürünler:

 • SpaceBoard : SpaceBoard, etrafındaki 8 sensör ve modül girişi ile güneş sistemini ve 8 gezegeni temsil eden robotik kodlama setidir. Set 8 adet sensör ve modülden oluşmaktadır.
 • Hobi Seti: Ürünlerimiz için geliştirmiş olduğumuz tüm sensör modüllerini içeren settir. Toplamda 50'den fazla sensör modülü tamamen eğlenceli PCB tasarımı ve görsel dizaynı ile eğitim odaklı tasarlanmıştır.
 • CoCoBoard: CoCoBoard oval yapıda tümleşik çevre birimleri ile ufak ama güçlü bir kodlama setidir. Üzerinde 2 adet RGB led, 2 adet Buton, sıcaklık sensörü, ışık sensörü dahili olarak bulunmaktadır. Ayrıca programlanabilir 3 dijital 3 analog pini bulunmaktadır.
 • XBoard: XBoard lise düzeyi için uygun olan tümleşik yapılı kolay kodlanabilir kodlama setidir. Üzerinde dahili olarak 2 adet ışık sensörü, sıcaklık sensörü, 2 adet DC motor sürücü, IR alıcı, MP3 player modülü, hoparlör girişi, bluetooth modül girişi ve ultrasonik sensör girişi bulunmaktadır.
 • PlugBOX: PlugBOX, RJ soket sensör ve motor girişleri bulunan tak çalıştır olarak kullanılabilen kodlama setidir. RJ soketli ürettiğimiz tüm sensör ve modüller karta takılıp kullanılabilmektedir. PlugBOX üzerinde dahili motor sürücü bulunduğu için robot projelerinde kolayca kullanılabilmektedir.

Prototip Süreci Devam Eden Ürünler:

 • KidBot
 • CatBot
 • XBot
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Alper Gencan
Alper Gencan
Kurucu Ortak & Ürün Geliştirici
Yeliz Erdoğan
Yeliz Erdoğan
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Coşkun Erşahin
Coşkun Erşahin
Kurucu Ortak & İş Geliştirici
Gökhan Çelebi
Gökhan Çelebi
Danışman
Takım Üyesi

Alper Gencan

Kurucu Ortak & Ürün Geliştirici

Alper GENCAN 1991 Denizli'de doğdu. Ortaokul ve lise dönemini Ankara'da okudu. 2016 yılında Karabük Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği'nden mezun oldu. Üniversite süresince elektronik alanında birçok proje gerçekleştirdi. Görüntü işlemeden, donanım tasarıma, mekanik ve yazılım alanlarında kendini geliştirdi. TÜBİTAK elektrikli araç takımında 2015 yılında ekip üyeliği, 2016 yılında ekip liderliği görevlerini yerine getirdi.


İş hayatına 2016 yılında Ankara'da bilişim sektöründe başladı ve savunma sanayinde Ar-Ge mühendisi olarak devam etti. Üniversite sürecinden beri kullandığı elektronik donanımların eğitim sektörüne daha uygun ve kullanışlı versiyonlarını tasarlamak ve üretmek amacı ile ALPGEN Robotics'i 2019 Mart ayında kurdu.


Yetkinlikler:

 • PCB Kart Tasarımı ( Altium Designer )
 • Yazılım ( C++ , C# )
 • Mekanik Tasarım ( SolidWorks)
 • Grafik Tasarım

Hobileri:

 • Oyun oynamak
 • Bilim kurgu dizi izlemek

Takım Üyesi

Yeliz Erdoğan

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni

Yeliz ERDOĞAN 1998 yılında Kayseri'de doğdu. Ortaokul ve lise dönemini Kayseri'de okudu. 2020 yılında Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Okul süresince robotik kodlama alanında eğitimler düzenledi. Arduino ve LEGO alanlarında projeler ve eğitimler düzenledi. Kodlama derneklerinde ve üniversite topluluklarında gönüllü eğitmenlikler yaptı.


Yetkinlikler:

 • Arduino
 • Scratch
 • Mblock
 • Tinkercad
 • Photoshop

Hobileri:

 • Spor yapmak
 • Oyun oynamak
 • Seyehat etmek

Takım Üyesi

Coşkun Erşahin

Kurucu Ortak & İş Geliştirici

Coşkun ERŞAHİN Anadolu Üniversitesi İşletme ve Selçuk Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunudur. 7 yıllık proje yürütücülüğü gerçekleştirmiştir. Özellikle kablosuz haberleşme sistemleri ve donanım tasarım üzerine uzmanlaşmıştır. 2020 yılı Ağustos ayında ALPGEN Robotics ile iş ortaklığı yapmıştır.


Yetkinlikler:

 • Proje yönetimi
 • Kalite yönetimi
 • Global iş geliştirme
 • Network

Hobileri:

 • Seyehat etmek
 • Kitap okumak
 • Teknoloji videoları izlemek


Takım Üyesi

Gökhan Çelebi

Danışman

Gökhan Çelebi, 2008 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun olmuştur. 2015 yılında MIT’de İşletme Yönetimi ve Girişimcilik Sertifika programını tamamlamıştır. 2016 yılında Sabancı Üniversitesi’nde “Girişimcilik” odaklı kurgulanan özel bir MBA programını tamamlamıştır.


Profesyonel kariyer yaşamına New Jersey’de ISBIR(Üniversite sanayi işbirliği kuruluşudur. 440K USD fon ile fon sağlayan dünyanın önde gelen teknik birliği olan IEEE (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından desteklenmiştir.) kuruculuğu ile başlamıştır. Daha sonra Türkiye’ye dönen Çelebi, 2 yılı aşkın süre ODTÜ ön kuluçka merkezinin kurulumu ve kapasite gelişimi için çalışmıştır. Aynı zamanda ODTÜ Teknokent’te inovasyon ve girişimcilik birimi yöneticisi olarak çalışmıştır. 2 yılı aşkın süre INTEL’de pazarlama kampanyaları ve dijital pazarlama alanında deneyim kazanmıştır. 2013 yılında Teknopark İstanbul’un İnovasyon Merkezi kurma görevini üstlenmiştir. 

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 650.000
Ek Fonlama
₺ 130.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
666
Alınan Toplam Yatırım
₺ 788.369
Pay Arz Oranı
% 5
Ortalama Yatırım
₺ 1.183
En Yüksek Yatırım
₺ 80.000
Nitelikli Yatırımcı
24
Nitelikli Yatırım Oranı
% 28,76
Fonlama Başlangıç
18.10.2021
Fonlama Bitiş
17.12.2021
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı