NATURİGA GIDA A.Ş.
Naturiga ile kendinize ve hızla büyüyen global sağlıklı beslenme pazarına yatırım yapın!

Naturiga - Plant Based Nutrition bir Üretim Projesidir

Tarım, Gıda Kategorisinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

25.7%

36 Gün 0 Saat 21 Dakika

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 8.000.000
 • ₺ 2.058.484

403 Yatırımcı Pay Aldı.

182 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Yatırım Yap
NATURİGA GIDA ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Fonlamaya Sunuldu
Kampanya Kodu: VNVOJ5
Kampanya Kapanış Tarihi: 27.06.2024
Lokasyon: Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Büyüme

Girişim Şirketi Hakkında

Kampanyamız için yapılan ön talep toplama süreci tamamlanmış olup 1.907 yatırımcı toplam 12.382.291 TL ön talep bildirmiştir.

Önemli Bilgilendirmeler

 • Bu kampanya ilk 14 gün sadece mevcut ortakların yatırımına açık olup 15. gün fonlama hedefine ulaşmadığı takdirde yeni yatırımcılara açılacaktır. Toplam kampanya süresi 50 gündür.
 • Bu kampanyada asgari yatırım tutarı 100 ₺ olarak belirlenmiştir.
 • Mevcut ortakların paylarının (girişimci ve yatırımcı) kampanya sonunda realize olan arz oranı kadar sulanmalarını sağlamak adına yeni çıkarılan paylardan mevcut ortaklara oransal olarak dağıtılacaktır.
 • Mevcut yatırımcılar için ‘Yatırım Yap’ ekranında paylarının sulanmaması için yatırması gereken tutar paylaşılacaktır. Yatırımcı dilerse bu tutarı veya daha fazlasını yatırabilir.
 • İlk yatırım turunda pay fiyatı 6,88 TL olarak gerçekleşmiştir. Yeni çıkarılan paylardan A grubu paylar KF ek tanımı ile girişimciler, B grubu paylar ise KN ek tanımı ile yatırımcılar adına MKK'da kaydileştirilmiştir. Bu kampanya ile birlikte toplanan fon sermayeye eklenerek yeni çıkarılan paylar A ve B grubu olarak çıkarılacak ve yeni pay grubu yaratılmayacaktır. Yeni pay fiyatı ise her iki grup için de 10,35 TL ile 9,29 TL aralığında gerçekleşecektir.
 • Yatırım turunun başarılı olması halinde bedelsiz pay hakedişiniz için ön talep miktarı kadar ödeme yapılıp yapılmadığı kontrol edilecektir. Bedelsiz pay hesaplamalarında sulanmamak için yapılan yatırım tutarı dahil edilmeyecektir.

Güncel Örnek:

 • Yatırım turunun başarılı olması halinde bedelsiz pay hakedişiniz için ön talep miktarı kadar ödeme yapılıp yapılmadığı kontrol edilecektir. Bedelsiz pay hesaplamalarında sulanmamak için yapılan yatırım tutarı dahil edilmeyecektir.

İlk turda 1000 TL yatırım yapan kişi iade sonrası 955,62 TL ödeme yapmıştır. Yatırımı karşılığında bedelsiz hediye paylar dahil toplam 173,44 adet pay almış ve sermaye içindeki oranı 0,00287 olmuştur. İkinci yatırım turunda arz oranında seyrelmesi için girişimci tarafından 207,19 adet bedelsiz hediye pay verilecektir. Sermaye içindeki oranını koruması için de 22,15 adet pay karşılığında 229 TL ödeyecektir. Toplam pay adedi ise 402,78 olacaktır. Toplamda 1184,62 TL ödeyerek piyasa değeri 4169,56 TL olan paya sahip olacaktır. 


Bu kişi 14 günlük süre içerisinde 2000 TL yatırım yaparsa sulanmama oranı için ödediği tutar düşülerek kalan kısım için (2000-229=1771) bedelsiz hediye pay alacaktır. 1771 TL karşılığı 171 adet pay alır. %10 bedelsiz hediye paydan faydalanarak 17,1 adet pay daha alır. İkinci turdan almış olduğu pay adedi 188,10 adet olur. Toplam pay adedi 590,88 adet olacaktır.


Bu kişi 15. Gün itibari ile 2000 TL yatırım yapsaydı %10 bedelsiz hediye paylar dahil toplam 212,52 adet pay alacaktır. İlk kampanyadan aldığı payları ve girişimci tarafından verilen arz oranında sulanma için bedelsiz hediye payları dahil toplam pay adedi 593,15 adet olacaktır. Toplam piyasa değeri ise 6139,15 TL olacaktır.


İlk 14 gün boyunca yalnızca ilk yatırım turuna katılan yatırımcıların yatırımına açık olması kampanyanın bu sürede kapanarak (%100 hedefine ulaşarak) şirketin %23,5'ine (%18 + %5,5) sahip olunması ve ilerdeki exit, temettü vb konularda daha fazla avantaj elde etmeleri demektir.


*Ön talep tutarı tutarı örnek olarak yazılmıştır. Yatırım ekranında her yatırımcı için paylarının sulanmaması için yatırması gerekli tutar kendisine ayrıca bildirilecektir.

Ön Talep Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

 • En az 1.000 ₺ - 19.999,99 ₺ aralığında ön talep bildirip, yatırım turunun başladığı ilk 20 iş günü içerisinde en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırım yapan yatırımcıların yatırım tutarlarına verilecek paylara ek olarak ilave %10 bedelsiz pay,
 • En az 20.000 ₺ - 49.999,99 ₺ aralığında ön talep bildirip, yatırım turunun başladığı ilk 20 iş günü içerisinde en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırım yapan yatırımcıların yatırım tutarlarına verilecek paylara ek olarak ilave %15 bedelsiz pay,
 • En az 50.000 ₺ - 149.999,99 ₺ üzeri aralığında ön talep bildirip, yatırım turunun başladığı ilk 20 iş günü içerisinde en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırım yapan yatırımcıların yatırım tutarlarına verilecek paylara ek olarak ilave %20 bedelsiz pay,
 • En az 150.000 ₺ ve üzeri aralığında ön talep bildirip, yatırım turunun başladığı ilk 20 iş günü içerisinde en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırım yapan yatırımcıların yatırım tutarlarına verilecek paylara ek olarak ilave %25 bedelsiz pay, hediye edilecektir.
 • Ön Talep Bedelsiz Pay Kampanyası 4 Haziran Salı Günü saat 23:59'a kadar devam edecektir.

Yatırımcılarımıza Ürünlerimizi Hediye Ediyoruz!

 • 5.000 TL ve üzeri yatırıma “tatlı paket”: 1 yıl boyunca sitemizden %15 İndirim + 3 adet Glutensiz Mini Atıştırmalık + 3 adet granola
 • 10.000TL ve üzeri yatırıma “süper set” :1 yıl boyunca sitemizden %15 İndirim + Tatlı Paket +1'er paket Kek karışımı ve Pankek Karışımı ve Hızlı kahvaltılık karışımı
 • 20.000TL ve üzeri yatırıma “Mega Set” :1 yıl boyunca sitemizden %15 İndirim + Süper Set + 2 çeşit Protein karışımı + Besin Mayası + 1 adet shaker
 • 50.000TL ve üzeri yatırıma “XXL Set” :1 yıl boyunca sitemizden %15 İndirim + 2 adet Mega Set + sitemizdeki 1 adet Çikolata keyfi paketi + sitemizdeki 1 adet Sinema keyfi paketi
 • 1.000 TL-4999 TL aralığında yatırım yapan tüm yatırımcılarımıza tüm ürünlerimiz için sitemizde kullanılmak üzere 1 yıl boyunca geçerli %15 indirim kodu verilecektir.

Naturiga Gıda A.Ş. Hakkında

Naturiga sağlıklı beslenme, bitki bazlı beslenme ve glutensiz beslenme kategorilerinin kesişim noktası bir fonksiyonel gıda şirketidir.

 • Naturiga olarak dünyanın biyolojik çeşitliliğine ulaşmanın artık daha kolay olduğu günümüzde hem ülkemizden hem de dünyanın farklı bölgelerinden süper besinleri bir araya getirerek katma değeri yüksek, fonksiyonel gıdalar, sağlıklı beslenmeyi kolay ve eğlenceli hale getiren yenilikçi ve besleyici süper gıda karışımları, bitki bazlı proteinler, sağlıklı kahvaltılık alternatifleri ve glütensiz atıştırmalıklar sunuyoruz.
 • Tüm ürünlerimiz vegan beslenmeye uygundur, glütensiz, ilave / rafine şeker içermeyen, katkı ve kıvam vericiler, aromalar kullanılmadan hazırlanmaktadır.
 • Beslenme konusunda artık yeni bir dünya var. Toplumlarda beslenme ve sağlıklı yaşam ile ilgili yeni bir bilinç seviyesi var. Naturiga olarak bu yeni dünyanın zararlı içerikler kullanmayan en iyi temsilcilerinden biri olmak üzere kolları sıvadık. Türkiye'den de global pazarlarda rekabet edebilen bir iyi yaşam markası çıkarma idealiyle her gün yeni fikirler, ürünler ve hedefler peşinde koşuyoruz.
 • Daha sağlıklı bir yaşamın daha mutlu bir yaşam olduğunu biliyoruz. Çocuk ya da yetişkin fark etmeksizin insanların çoğunun halen günlük meyve, sebze ve protein tüketimi hedeflerine ulaşamadığı günümüzde, daha fazla insanı sağlıklı yaşamaya ve beslenme ihtiyaçlarını gidermek için daha fazla süper gıda / fonksiyonel gıda tüketmeye teşvik ediyoruz.

İlk Yatırım Turu Sonrası Neler Yaptık, Neler Değişti?

Operasyon (Üretim, Kalite, Altyapı)

 • 2022 yılındaki ilk kitlesel yatırım turumuz sonrası 240m2’den oluşan küçük üretim yerimizi ve şirketimizi, şu anda Sancaktepe / İstanbul’da bulunan ve yaklaşık 1.000m2’lik alana yayılan ofis, üretim ve depolama alanlarının bulunduğu, kiraladığımız yeni tesisimize taşıdık.
 • Yeni endüstriyel fırın, havalandırma sistemi ve gerekli gıda üretim ekipmanları ile yardımcı lojistik ekipmanlar ve tüm tesis altyapısına yatırım yapıldı. Kapasite artışı artış planlarına uygun olarak elektrik ve trafo altyapısına yatırım yapıldı.
 • Daha önce fason olarak ürettirdiğimiz granola ve atıştırmalıklarımızı da diğer tüm ürünlerimiz gibi kendi tesisimizde üretmeye başladık. Şu anda iki ayrı üretim hattında (toz ve atıştırmalık ürünler) faaliyetlerimize devam ediyoruz.
 • Aramıza Üretim Müdürümüz (Gıda Mühendisi) ile Muhasebe Yöneticimizin katılması ile girişimimizin ilk yıllarında zayıf kalan alanlarımızı güçlendirdik.
 • ISO 22000 VE FSSC 22000 Üretim Kalite sertifikalarımızı aldık.
 • Yatırım teşvik belgesi aldık ve KOSGEB ve Teknoparklardaki ilgili teşviklerden yararlanmak için gerekli başvurular yapıldı.
 • İngiltere ve Avrupa pazarında satışa sunacağımız fonksiyonel ürünlerin reçeteleri tamamladık. (Ülkemizde bitki listesinde bulunmadığı için ithal edemediğimiz ve yurtdışı pazarlarda daha rekabetçi içerikler sunabilmek için gerekli olan bazı hammaddeler nedeniyle bazı ürünlerimizin mevcut reçeteleri yurtdışı pazarlarda az oranda farklı olacaktır).

Pazarlama 

 • 1 yurtdışı (NOPE London) ve 1 yurtiçi fuara (Yerel Zincirler Fuarı) katıldık. Potansiyel müşterilerle ve potansiyel iş ortakları ile tanıştık, yol planımızı hazırladık.
 • Ankara'da Girişim 23 fuarına katıldık ve bu fuarda şirketimize yatırım yapma konusunda ilgi gösteren ülkemizin değerli holdinglerinden biri ile tanıştık. 4 ay süren yatırım görüşmeleri sonucunda teklif aşamasını da geçtikten sonra, birlikte çalışma süreçleri hakkındaki öngördüğümüz olası aksaklıklar nedeniyle şu aşamada süreci sonlandırdık. Son 1 yılda 2 değerli farklı holding tarafından gelen yatırım görüşmeleri neticesinde, gelecekte de sektörümüze yatırım yapmak isteyen değerli yatırımcıların ilgisini çekebileceğimizi veya uygun şartlar halinde bu değerli yatırımcılar ile yeniden ortak bir noktada buluşma şansı olabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca özellikle pandemi sonrasında daha fazla ön plana çıkan enerji, bilişim ve sağlıklı beslenme sektörlerine yatırım iştahının devam edeceği ve markamızın dikkat çeken çizgisi nedeniyle potansiyel yatırımcılar ile yollarımızın kesişeceğine inanıyoruz.
 • 2023 Ağustos ayında ilk defa önemli bir pazarlama adımı atarak Instagram’da 2 milyondan fazla takipçisi olan ve sağlıklı yaşam odağına sahip önemli bir influencer ile bir iş birliği yaptık. Başarıyla geçen tanıtım iş birliğinde Instagram hesabımız binlerce yeni takipçi kazanırken, ürünlerimizin birçoğu yüksek talep nedeniyle hızla satılarak kampanya planından çok erken tükendi.
 • Kasım ve Aralık aylarında da işbirliğimize devam ettiğimiz influencer ile olan çalışmaların da sonuncunda geçtiğimiz yıl sonu 35 bin olan Instagram takipçilerimiz 53 bini geçti.
 • İngiltere’de kurulan ve yakında Avrupa ve A.B.D pazarlarında faaliyete geçecek olan GenM organizasyonu ile partnerlik anlaşması yapıldı. Bu anlaşma ile dünyada odağı hızla artan menopoz jenerasyonuna uygun ürünler sunan markalar arasına girmiş bulunuyoruz. İngiltere’de Holland & Barret,Tesco,Boots gibi güçlü perakende zincirlerinde oluşturulmaya başlayan “menopoz dostu” ürünler reyonlarında listelenmemize de yardımcı olacağına ve bu önemli perakendeciler ile network oluşturmamızı sağlayabileceğine inandığımız bu ortaklık sonucunda GenM’in güçlü PR kampanyalarından faydalanacağız. İngiltere’de 15,5 milyon Türkiye’de 13 milyon kadın menopoz jenerasyonu yaş aralığındadır. (2030 yılında dünya menopoz ve menopoz sonrası kadın nüfusunun 1,2 milyara çıkacağı öngörülmektedir ve menopoz dostu ürünler pazarı ise 24,4 milyar dolara ulaşması bekleniyor.)

Satış

 • Caffe Nero(85+) ve Gloria Jeans(180+) kahve zincirleri ile yapılan listelemeler ile yeni ve marka bilinirliği açısından yüksek trafiğe sahip bir kanala giriş yapmış olduk ve böylece Macrocenter, Carrefour Gurme ve Hiperler, Metro Marketlerden oluşan modern satış kanalımız, iki yerel distribütör ile ulaştığımız ve yüzlerce yerel satış noktasından oluşan geleneksel satış kanalımız, bir distribütör ile ulaştığımız K.K.T.C ve www.naturiga.com, Trendyol satış kanallarımızdan sonra HORECA kanalında genişleme ile müşterilerimize çok daha fazla noktada temas etmeye başladık. Bazı ürünlerimiz Trendyol’da kendisi kategorisinde en çok satılan ve takip edilen ürünler arasına girmiştir.
 • Ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ticaret hayatına olan ve aylarca süren yansıması, beklenmedik enflasyonist ortam nedeniyle etkilenen maliyet artışları, satış ve karlılık planlarını etkileyen ve zorlaşan koşullara rağmen 2023 Ocak-Aralık ayları arasında geçtiğimiz yıl aynı döneme göre;
 • 244.152 adet ürün satışı ile toplam 17.137.796 TL ciroya ulaştık. (Geçtiğimiz yıla göre %70,7 adet büyümesi, TL bazında %176 Ciro büyümesi, dolar bazında %90 üzerinde ciro büyümesi elde ettik)
 • 2023 yılı sonunda, faaliyet karımız yaklaşık 1 milyon TL olup, 2023 yılı net karımız yaklaşık 

466 bin TL olarak gerçekleşmiştir.

 • Ülkemizde henüz bulunmadığımız zincir marketler ile listeleme görüşmelerimiz devam ediyor.
 • 2024 Ocak ayında Resmî Gazete’ de yayımlanan kararın ardından, zincir marketler, glütensiz ürünler başta olmak üzere, ihtiyaca yönelik özel beslenme ürünlerine reyonlar açarak önemli bir eksiğin karşılanmasına katkı sunacak. Bu yeni durum Naturiga gibi birçok özel beslenme ihtiyacına ürün sunan markaların gelişimine katkı sağlayacaktır.
 • Ticaret Bakanlığı’nın yayınladığı ve 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe giren bir yönetmelik ile zincir marketlerin vade süresi bizim kategorilerimizde 60 gün ile sınırlandırıldı. Daha önce 75-90-120 günlere varan vadeli satışlar bulunan bu kanalda, alınan bu karar ile şirketimizin önümüzdeki yıllardaki vadeli alacak süreleri kısalarak finansallarımıza pozitif etkileri ile yansıyacaktır.

Ürün Geliştirme

 • Ketojenik Pankek karışımımızı yeniledik, aynı kategoriye ait olarak Kakaolu Kek Karışımı ürünümüzün ise lansmanını yaptık, 2 aksesuarla birlikte toplam 35 çeşit SKU’ya ulaştık.
 • İthalat bağımlılığımızı azaltmak için mütevazi adımlarla kolları sıvadık ve en çok satan ürünlerimizden biri olan Organik Buğday Çimi Tozu yerli üretimi için yerel bir üretici ile iş birliğine adım attık, 2024 yılı başında ilk sevkiyatımızı başarı ile teslim aldık ve iş birliğimiz devam ediyor.
 • Fonksiyonel Protein Bar reçetesi için Ar-Ge çalışmasına uzman bir danışman eşliğinde başlandı.
 • 2024 yılı içinde lansmanı planlanmak üzere 10 çeşit yeni fonksiyonel ürünün reçeteleri tamamlandı.

Ülkemizin tanınmış, saygın sporcularından ve alanında dünya şampiyonluğu bulunan sayın Semih Saygıner ile yakın bir zamanda bir iş anlaşmasına imza attık.

Kısa bir süre önce duyurusunu yaptığımız anlaşmamız sonrasında kendisi ve uzman bir sporcu diyetisyeni ile birlikte “kapalı alan sporcularının” ve sporcu olmasa da yaşamını çoğunlukla kapalı alanlarda geçiren kişilerin beslenme, zihinsel ve fiziksel performans ihtiyaçlarına odaklanan yepyeni bir fonksiyonel ürün kategorisi çıkararak hem ülkemizde hem de dünyada tanıtımını ve satışını yapacağız.

Neden Yeni Yatırım Turu Düzenliyoruz?

Türkiye'nin lider ve ilk süper gıda şirketlerinden biri olarak, yaratıcı, rekabetçi sağlıklı fonksiyonel besinler ve atıştırmalıklar üreten hem Türkiye'de hem de global pazarlarda satışını yapan çok kanallı bir B2B ve B2C şirketi olma amacındayız.

Şu ana kadarki yolculuğumuz, pazarda sevilen ve alanında saygın bir noktaya ulaşmayı başaran bir marka oluşturduğumuzu, tedarikçilerimiz, perakendeci satış noktalarımız ve direkt müşterilerimizle pozitif ilişkiler geliştirdiğimizi gösterdi; tüm bunların bize büyüme için çok verimli bir altyapı sağladığını düşünüyoruz.

 • İlk tur yatırımımızda planladığımız ancak plan ile yatırımın hesaplarımıza geçmesi arasında geçen 5

aylık süre ile sonrasında yaşa

Girişim Şirketi Tarihçesi

2019-2020

 • 6 süper besin tozu ile başladığımız girişimimiz 2019 yılında 16.000 paket ürün satışı ve oldukça sınırlı bir dağıtım ağı ile 500.000 TL ciroya ulaştı.

2020-2021

 • 2020 yılında modern kanalda ilk ürün listeleme Macrocenter mağazaları ile başladı ve Carrefour Gurme ve Carrefour Hiper mağazaları ile devam etti.2020 yılında 56.400 paket ürün satışı ile 1.855,000 TL ciroya ulaşıldı. 2020 yılı sonunda ise www.naturiga.com kanalının açılışı yapıldı.

2021-2022

 • 2021 yılında Metro marketlere listelenirken aynı zamanda birçok ilkleri yaşadığımız bir yıl oldu ve 116.000 paket ürün ile 4.000,000 TL ciroyu aştık ve 3. yılımızı 42.000TL operasyonel net kar ile tamamladık. 2021'de ayrıca İlk yerli fuar katılımımız olan Exponatura fuarına katıldık ve iki farklı ihracat müşterisi ile tanıştık, gösterdikleri ilgi bize yurtdışı pazarlara odaklanma konusunda cesaret verdi.

2022-2023

 • 2022 yılında "goodbye gluten" isimli mini atıştırmalık grubumuzun lansmanını yaptık ve Nisan ayı sonunda 33 çeşit ürüne ulaştık. Nisan 2022 yılında ilk yurtdışı fuarımıza Londra'da katıldık ve yeni atıştırmalık serimizden Brownie Çıtırları ürünümüz "en iyi yeni atıştırmalık" ödülünü kazandı. Bu sayede İngiltere pazarında ürünlerimizin satışını yapmak isteyen kanallar ile tanışma şansı elde ettik.
 • K.K.T.C' ye ilk satışımızı 2022 yılı ilk çeyreğinde gerçekleştirdik.
 • İlk test ihracatımızı Haziran 2022'de Glutensiz Granola serimiz ile Almanya'ya yaptık ve 3.000 € gelir elde ettik.
 • Ağustos 2022'de fonbulucucu platformunda ilk yatırım turumu tamamlayarak 6 milyon TL yatırım topladık.
 • 2022 yılı sonunda Caffe Nero (75+ satış noktası) listelememiz ile yepyeni bir kanala giriş yaptık.
 • 1.000 m2'lik tesisimizi kiralayarak inşaatına başladık.
 • 2022 yılını ve 6.198.594 TL net ciro ve 143.000 adet ürün satışı ile kapattık.
 • İngiltere şirket kuruluşu yapıldı.

2023-2024

 • Logomuzu değiştirerek güncelledik.
 • Yeni tesisimize taşınarak daha önce fason olarak ürettirdiğimiz granola ve kraker hattımızı da içeri aldık.
 • 6 Şubat 2023’te yaşanan deprem felaketi nedeniyle tüm pazarlama çalışmaları ve iletişime 1-5 ay ara verdik. Bu esnada gelecekte çıkaracağımız reçetelerin geliştirilmesine odaklandık.
 • Gloria Jeans (150+ satış noktası) ile ikinci cafe-bar zinciri listelememizi yaptık.
 • NOPEX LONDON (16-17 Nisan) gıda fuarına katıldık. Distribütörler ve İngiltere operasyonu için gerekli iş birlikleri hakkında verimli görüşmeler gerçekleştirildi.
 • Macrocenter mağazalarına fonksiyonel karışımlarımız ve granola serimiz de listelendi.
 • Girişim 23 Organizasyonuna ve Yerel Zincirler Fuarına katıldık. Yerel satış noktası sayımızı artırdık.
 • Yeni tesisimizin ISO 22000 VE FSSC 22000 sertifikalarını aldık.
 • İthalat bağımlılığımızı azaltmak için en çok satan ürünlerimizden biri olan Organik Buğday Çimi Tozu yerli üretimi için yerel bir üretici ile iş birliğine başladık.
 • Fonksiyonel protein bar üretimi için reçete ve üretim danışmanlığı almaya başladık.
 • Ketojenik Pankek yeniden lansmanı ile aynı kategoriye ait yepyeni bir ürün olan Kakaolu Kek Karışımı çıkardık.
 • İlk kez önemli bir influencer (Cem Özkök) ile ücretli iş birliği yaptık ve hem satış hem de takipçi sayılarında önemli gelişmeler kaydettik.
 • GenM (Generation Menopause) organizasyonu ile ülkemizdeki ilk partneri olarak anlaştık. Duyurusunu Ocak 2024’te yapacağız.
 • İthalatın zorlayıcı etkisini azaltmak için mütevazi adımlarla kolları sıvadık ve en çok satış yaptığımız, hammadde olarak da en sık kullandığımız ürünlerden biri olan Buğday Çimi tozunu sertifikalı organik yerli üretim ile elde edebilmek için yerli üreticiler ile görüşmeler yaptık ve ilk etapta yıllık 2,5 - 4 ton arası yerli Organik Buğday çimi tozu elde edebileceğimiz iş birliğimize başladık. Bu adımı sadece yerel bir hammadde alımı olarak görmüyoruz. Uzun vadede "Anadolu'dan Dünyaya Buğday Çimi" vizyonu ile bu süper besini tüm dünyaya tanıtmak amacıyla iş birliği yapacağımız uzman üretici ile global çapta plan yapıyoruz. Yüksek kalite bir üretimde kg başına 40 dolara kadar alıcı bulabilen bu önemli süper besinin ne tüketiminde ne de üretiminde ülkemiz henüz dünyada yer sahibi değil. Halbuki Anadolu bir buğday deposu ve gerekli adımlar ile gelecekte bu önemli pazardan yer edinmek mümkün.
 • 2023 yılını toplam 10 kişilik ekibimiz ile 17.137.796 TL ciro ve 244.452 adet ürün satışı ile tamamladık. Bir önceki yıla göre büyüme oranımız ciro olarak +%176, adet olarak +%70,7 şeklinde gerçekleşmiştir.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Türkiye'nin lider ve ilk süper gıda şirketlerinden biri olarak, yaratıcı, rekabetçi sağlıklı fonksiyonel besinler ve atıştırmalıklar üreten hem Türkiye'de hem de global pazarlarda satışını yapan çok kanallı bir B2B ve B2C şirketi olma amacındayız.

Türkiye merkezli şirketimiz, fonlama sonrası güçlendirilecek üretim, ekip ve pazarlama yatırımları ile elde edilecek döviz gelirleri ile daha sürdürülebilir bir şekilde büyüyecektir.

Sancaktepe/İstanbul'da bulunan ve yaklaşık 1.000 m2'lik tesisimizde ofis, depo ve üretim operasyonlarımız bir arada bulunmaktadır. Tesisimiz ISO 22000 ve FSSC 22000 sertifikalarına sahiptir.

Satışını yaptığımız tüm ürünler tesisimizde kendi operasyonumuz ile üretilmekte & paketlenmektedir.

 

Ürün ve Kanal Kırılımı

5 farklı kategoride 34 sku ürün sunmaktayız. Ürün kategorilerimiz aşağıdaki başlıklarda toplanabilir;

 1. Tek içerikli ürünler (Single ingredients)
 2. Amaca yönelik tasarlanmış fonksiyonel süper gıda karışımları ve bitkisel protein karışımları
 3. Kahvaltılık ürünler (Granola ve Hızlı Kahvaltı Karışımları)
 4. Glutensiz ve Sağlıklı atıştırmalıklar
 5. Aksesuar

Tüm ürünlerimiz vegan ve glutensiz beslenmeye uygundur, katkı maddesi, koruyucu, kıvam vericiler ve ilave şeker / rafine şeker içermez.

5 ana satış kanalı aracılığıyla müşterilerimize ulaşıyoruz:

 • E-ticaret kanalımız olan www.naturiga.com
 • Modern ticaret kanalı (Macrocenter, Carrefour Gurme ve Carrefour Hiper mağazaları, Metro Toptan Marketler)
 • 2 bölgesel distribütör aracılığıyla geleneksel ticaret kanalında yüzlerce organik ve doğal ürünler satışı yapan market ve satış noktaları
 • K.K.T.C ( 1 distribütör aracılıyla)
 • HORECA (Caffe Nero + Gloria Jeans ve toptan satış)

 Ürünlerimiz ve Müşterilerimiz Hakkında:

Süper gıda tozlarımız ve amaca yönelik tasarlanmış fonksiyonel karışımlarımız insan vücudunun ihtiyacı olan mikro besinlerle doludur ve besin değerlerini maksimum ölçüde koruyacak şekilde kurutulup paketlenirler. Ürünlerimiz geniş bir ihtiyaç ve yaş aralığına yanıt verebilmektedir. Bu nedenle her zaman deriz ki; "Naturiga olarak 1 yaşından büyük hemen her bireyin beslenmesine uygun bir ürünümüz mutlaka vardır"

 Hedef Müşteri Segmentlerimiz

 • Glutensiz beslenen kişiler
 • Sporcu beslenmesi ihtiyacı olan ya da enerji verici ve yüksek protein içeren besin ihtiyacı olan kişiler
 • Çeşitli sebeplerle bağışıklığını güçlendirme amacı taşıyanlar
 • Çoklu besin alerjilerinden mustarip kişiler ve anne-çocuk beslenmesi pazarı
 • Detoks veya bir diyet programını destekleme ihtiyacı olanlar
 • Hayvansal protein kaynaklarına alternatif arayanlar ve vejetaryen / vegan beslenme tercihinde bulunanlar (B12, peynir ikamesi vb.)
 • Yoğun iş ve yaşam programları nedeniyle sağlıklı öğün alternatifleri ve atıştırmalıklar arayanlar
 • Endüstriyel tarımdan veya kişisel ihtiyaçlardan kaynaklı besin eksiklikleri için genel beslenme desteği arayanlar (protein, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar) ve bu ihtiyaçları için laboratuvar yapımı vitamin ve beslenme haplarından kaçınanlar.
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Yılmaz Kekeç
Yılmaz Kekeç
Kurucu ve Genel Müdür
Tuba Yapıncak
Tuba Yapıncak
Yönetici Ortak
Mesut Üren
Mesut Üren
Muhasebe Yöneticisi
Behice Avcı
Behice Avcı
Üretim Müdürü & Gıda Mühendisi
Semih Saygıner
Semih Saygıner
Chief Wellness Officer / İyi Yaşam Yöneticisi & Danışmanı
Üretim Ve Depo Ekibimiz
Üretim Ve Depo Ekibimiz
Üretim Ekibi (5 kişi), Depo ve Operasyon (1 Kişi)
Halit Kaya
Halit Kaya
Operasyon Uzmanı
Takım Üyesi

Yılmaz Kekeç

Kurucu ve Genel Müdür

1977 doğumludur. Deniz Ulaştırma ve İşletme eğitimi almıştır. Tedarik zinciri operasyonlarının çeşitli kademelerinde yöneticilik tecrübesi edindikten sonra DHL firmasında P&G ve BAT gibi büyük müşterilerin tedarik zinciri operasyonlarını yedinden dizayn ederek operasyonlarını yönetmiştir. Süreç iyileştirme projelerine liderlik etmiştir. Daha izlenebilir ve esnek tedarik zinciri operasyonları için ERP sistemleri ve ekipler kurup yönetmiştir. Yaklaşık 20 yıla varan kurumsal iş tecrübesinin son 7 yılında Tchibo Türkiye yönetim ekibinde tüm tedarik zinciri operasyonlarından sorumlu üst düzey yönetici olarak çalışmıştır. Evli ve 1 kız çocuk babasıdır. Naturiga kurucusu olarak şirket bünyesinde tedarik zinciri operasyonları, distribütör ve iş ortakları yönetimi, proje ve iş geliştirmeden sorumlu olarak Genel Müdür pozisyonunda görev almaktadır.

Takım Üyesi

Tuba Yapıncak

Yönetici Ortak

1977 doğumludur. Üniversite yıllarında Inditex / Zara şirketinde part-time satış danışmanı olarak başladığı perakende kariyerinde ilerleyen yıllarda ağırlıklı olarak ürün yönetimi, stratejik planlama, ve üst düzey yönetim deneyimi bulunmaktadır. Tchibo Türkiye şirketinde gıda ve gıda dışı ürün planlama müdürlüğü, stratejik planlama yöneticiliği, genel müdür vekilliği görevlerinden sonra kurumsal kariyerinin son 6 yılında Tchibo Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonunda görev almıştır. Kurumsal yaşamı boyunca bir çok gıda geliştirme projesinde, yeni satış kanalları kurulumunda, ve perakende konseptleri geliştirme konularında aktif görev almıştır. Tchibo Türkiye'de genel müdür olarak çalıştığı süre boyunca aynı zamanda Türkiye Gıda Perakendecileri Derneği'nde yönetim kurulu üyeliği ve LEAD Network Türkiye'de de aktif üye olarak görev almıştır. Şu anda ayrıca Hollanda merkezli LEAD Network organizasyonuna perakende danışmanlığı vermektedir.

Takım Üyesi

Mesut Üren

Muhasebe Yöneticisi

1992 doğumludur. Trakya üniversitesi İşletme Yönetimi ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinde eğitim almıştır.

Mali müşavirlik firmasında muhasebe personeli olarak grev aldıktan sonra, Eksim Holding'de Kıdemli Muhasebe Uzmanı olarak 11 yıl çalışmıştır.

Daha sonra Saffron Lojistik firmasında Muhasebe Yetkilisi olarak görev almış, 2022 Aralık ayından itibaren Naturiga Gıda A.Ş. bünyesinde Muhasebe Yöneticisi olarak görev almaktadır.

Evlidir.

Takım Üyesi

Behice Avcı

Üretim Müdürü & Gıda Mühendisi

1988 doğumludur. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Gıda Teknolojileri bölümünden mezun olduktan sonra, Trakya Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünü tamamlamıştır.

2007-2022 yılları arasında çeşitli zamanlarda MADO firmasında direkt satış, üretim, gıda teknikerliği,

AR-GE mühendisi ve Gıda mühendisi olarak görev almıştır.

Daha sonra Fermente Mutfağım firmasında üretim müdür olarak görev aldı.

2023 yılı Ekim ayından itibaren Naturiga Gıda A.Ş. de Üretim Müdürü ve Gıda & Kalite Mühendisi olarak görev almaktadır.

Takım Üyesi

Semih Saygıner

Chief Wellness Officer / İyi Yaşam Yöneticisi & Danışmanı

1964 doğumludur. Türkiye'de bilardo sporunun tanınmasına ve gelişmesine önemli katkılarda bulunan Semih Saygıner milli sporcudur. Semih Saygıner dünya çapında turnuvalar kazanmış, ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Dünya Üç Band Bilardo Şampiyonası'nda 4 kez şampiyon olmuştur. 25 kez Türkiye Grand Prix şampiyonu olan SAYGINER, 3 bantta 14 kez Türkiye Şampiyonu oldu. Karambolde 10 kez Türkiye Şampiyonu oldu. Üç yıl boyunca Portekiz Ligi’nde FC Porto Bilardo Takımı’nın kaptanlığını yaptı. 2009 yılında Dünya’nın en büyük ıstaka üreticisi İtalyan Longoni, tüm Dünya’da satılmak üzere Dünya’nın en pahalı seri üretim ıstakalarını Semih Saygıner adına üretti. Dünya Bilardo camiasında “Mr.Magic” ve “The Turkish Prince” lakaplarıyla anılan sporcunun, kendi adıyla bilardo literatürüne geçmiş 42 özel vuruş tekniği bulunmaktadır. Airfel, Türk Patent Enstitüsü, Arçelik, Lassa ve Finansbank reklamlarında marka yüzü olmuştur. Motivasyon konuşmacısı olarak Speaker Agency bünyesinde yer almaktadır.

Takım Üyesi

Üretim Ve Depo Ekibimiz

Üretim Ekibi (5 kişi), Depo ve Operasyon (1 Kişi)

Üretim ekibimiz tam zamanlı çalışan 5 kişiden oluşmaktadır.

Granola üretim hattında hammadde kontrol ve ayıklama, gıda karışım hazırlama, reçeteye uygun üretim ve paketleme konularında görev alırlar.

Toz dolum hattımızdaki çalışanlarımız ise toz karışım, dolum ve paketleme konusunda görev alırlar.


Takım Üyesi

Halit Kaya

Operasyon Uzmanı

1968 doğumludur. Halka İlişkiler ve Tanıtım alanında eğitimine devam eden Halit Kaya kariyeri boyunca dış ticaret uzmanlığı, perakende satış kanallarında yönetici pozisyonlarında tecrübe edinmiştir.

İyi derecede İngilizce dil bilgisi olan Halit Kaya Naturiga bünyesinde depo ve lojistik operasyonlardan sorumlu uzman olarak görev almaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 8.000.000
Ek Fonlama
₺ 1.600.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
403
Alınan Toplam Yatırım
₺ 2.058.484
Pay Arz Oranı
% 5,50
Ortalama Yatırım
₺ 5.107
En Yüksek Yatırım
₺ 240.000
Nitelikli Yatırımcı
182
Nitelikli Yatırım Oranı
% 58,49
Fonlama Başlangıç
08.05.2024
Fonlama Bitiş
27.06.2024
Yatırım Yap
Yatırım Tutarı
₺ 1.000
₺ 5.000
₺ 10.000
₺ 20.000
₺ 50.000
₺ 100.000
Yatırım Yap
Yapacağınız ödemeler fonlama sonuna kadar İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.'nde saklanacaktır.
Ödemeyi yapacağınız kredi kartı veya banka hesabı kendi adınıza olmalıdır.
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı