EHBA Teknoloji A.Ş.
EHBA Teknoloji A.Ş. Solar panel tabanlı akıllı haberleşme üniteleri geliştirir.

Eyes of Solar II bir Teknoloji ve Üretim Projesidir

Elektrik-Elektronik , Endüstriyel Otomasyon , Enerji , Savunma Sanayi , Yapay Zeka , Yazılım , Yenilenebilir Enerji ve Siber Güvenlik Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B , B2C ve B2G’dir

147%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 9.500.000
 • ₺ 13.966.951

2199 Yatırımcı Pay Aldı.

498 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

EHBA TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: V8Z5R1
Kampanya Kapanış Tarihi: 23.12.2023
Lokasyon: İstanbul (Tümü)
Girişimin Aşaması: Pazara Giriş

Girişim Şirketi Hakkında

Kampanyamız için yapılan ön talep toplama süreci tamamlanmış olup 3.604 yatırımcıdan toplam 24.346.012 TL ön talep bildirilmiştir.

Önemli Bilgilendirme

 • Bu kampanya 30 gün ile sınırlıdır.
 • Bu kampanyada asgari yatırım tutarı 500 TL olarak belirlenmiştir.
 • Yeni yatırım turunda arz edilen paylar kurucu Hakan Bayram'ın paylarından azaltılacak olup, 28 Mart 2023 tarihinde başlatılan ilk kitle fonlama kampanyasına yatırım yapan tüm yatırımcıların diledikleri tutarda bu yatırım turuna da katılmaları durumunda olası sermaye artırımından kaynaklı olarak pay oranlarında herhangi bir sulanma (azalma) yapılmayacaktır. 
 • Ön yatırım talebi oluşturarak yatırım turunda ilk beş gün içerisinde EN AZ bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırım yapan yatırımcıların yatırım tutarlarına verilecek bedelsiz paylara ek olarak; %20 ilave bedelsiz pay verilecektir. Bildirilen ön talep tutarından daha az yatırım yapılması durumunda %20 ilave bedelsiz pay hediyesinden faydalanılamayacaktır. Bildirilen ön talep tutarından fazla yatırım yapılması durumunda fazla tutar için SADECE diğer %10 bedelsiz pay hediyesinden istifade edilecektir.

Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 23 Kasım 2023 Perşembe günü saat 10:00 itibari ile 10 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %10 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 10 iş günü ile sınırlı olup, 6 Aralık 2023 Çarşamba akşamı 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar kurucu Hakan Bayram'ın hisselerinden dağıtılacaktır.

İGA HUB - Eyes of Solar Ormanı Hakkında

Bu yatırım turu kampanyamıza en az 2.000 TL ile yatırım yaparak katılan yatırımcılarımız adına İstanbul Havalimanında oluşturulacak ormanda kendi isimlerinin ömür boyu üzerinde barındırılacağı fidanlar dikilecektir. Bu ormana İGA HUB - Eyes of Solar Ormanı adı verilecektir. Konumunun ise herkesin rahatlıkla ulaşabileceği ve ziyaret edebileceği bir noktada olması planlanmaktadır.

EHBA Teknoloji A.Ş. Hakkında

EHBA Teknoloji, fonbulucu platformunda, yatırımcılarının desteğiyle Eyes of Solar projesi ile doğdu. Eyes of Solar, solar panel tabanlı ve donanımları entegre akıllı güvenlik sistemi olarak projelendirildi. 28 Mart tarihinde 1.8 milyon TL fon hedefine saniyeler içerisinde ulaşarak kitle fonlama tarihinde en hızlı fonlanan kampanya unvanını elde etti. Aynı gün içerisinde 1.8 milyon TL fon talebine karşılık 21.069.053 TL fon topladı.

Bugüne kadar neler yaptık?

EHBA Teknoloji A.Ş. şirket kuruluşu tamamlandıktan sonra hızlı bir şekilde ilk kitle fonlama kampanyasında bahsedilen iş planları yürürlüğe sokuldu.

 • Personel istihdamı gerçekleştirildi.
 • Eyes of Solar projesi için ham madde tedariki sağlandı.
 • Ürüne hayat vermek ve maliyetleri minimum tutmak için bir LED Aydınlatma üreticisi ile anlaşıldı.
 • Ürünlerin imalatı için döküm kasa tedariki sağlandı.
 • Eyes of Solar projesinin gerçekleştireceği iş planlarının içerisinde lisans ücreti olmayacak kablosuz haberleşme çözümleri vardı. Bu sistem hayata geçirildi. Bu kapsamda sistem 10 km çapta 100.000 adet cihazı point to multi-point olarak kontrol edebilir durumdadır.
 • Uydu internet erişim sistemleri tedarik edildi. Kırsal alanlarda dahi solar panellerimiz ile iletişimde kalabileceğimiz çözümler üretildi.
 • Kablosuz haberleşme protokolleri oluşturularak kendi ağımız (network) oluşturuldu.
 • Afet durumları ve kırsal alanda enerji sağlanması açısından yüksek verimli ve düşük maliyetli solar cüzdan oluşturuldu.
 • Yapay zeka yazılımları geliştirildi. 7 farklı dil ile nesne tanımlama yapılabilir duruma geldi.
 • İş sağlığı ve güvenliği için denetleme sistemleri geliştirildi.
 • Solar panel sistemlerinin en kıymetli parçalarından olan MPPT sürücüler yeniden güncellenerek daha verimli ürünler elde edildi.
 • 28 Nisan tarihinde havalimanında hizmet veren özel bir şirkete ilk fatura kesildi.
 • İzmir Adnan Menderes Havalimanı apron bölgesine kablosuz haberleşme üniteli apron aydınlatma ürünleri demo olarak gönderildi. Uluslararası sivil havacılık organizasyonu (ICAO) standartlarına ve Annex 14 yönetmeliğine uygun ürün geliştirildi ve saha uygulaması başlatıldı.
 • İzmir Adnan Menderes Havalimanına Eyes of Solar projesi neticesi ortaya çıkan akıllı yol aydınlatma armatürleri demo olarak yollandı.
 • İstanbul Havalimanına Eyes of Solar projesi neticesi ortaya çıkan akıllı yol aydınlatma armatürleri demo olarak yollandı.
 • İstanbul Havalimanı İş Sağlığı ve Yönetimi Direktörlüğü'ne İSG çözümleri ile ilgili nesne tanımlama otomasyonları tanıtıldı.
 • 14-17 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştirilen ISAF2023 (Uluslararası Güvenlik Fuarı)'ta Eyes of Solar ve yan ürünlerin tanıtımı yapıldı.
 • 10 Ekim 2023 tarihinde Sanayi Bakanlığı'na, Kalyon PV ile birlikte Sunsafe Projesi hazırlanarak teslim edilmiş olup ilgili bakanlık tarafından kabul edilmiştir. EHBA Teknoloji, Kalyon PV'nin bu projedeki tek tedarikçisi konumundadır. Proje ortak yürütülecektir.
 • 13 Ekim 2023'te 100. yıl marka ödülleri gecesinde, yılın en iyi akıllı yol aydınlatma kategorisinde ödüle layık görüldü.

Neden ikinci bir yatırım turundayız?

İlk yatırım kampanyamıza gelen yoğun talep sonrası rekor kırarak tamamladığımız süreç neticesinde, başta Eyes of Solar olmak üzere yan ürünlerimizi de hayat geçirmek için kolları sıvadık. Pazarın derinlemesine analizi sonucu ortaya çıkan yan ürünlerimizle teknik anlamda ürün yelpazemizi oluşturduk. Geldiğimiz noktada ise yatırımcılarımızdan ilk turda aldığımız can suyu niteliğindeki yatırım ile verdiğimiz tüm vaatleri gerçekleştirmenin haklı gururu içerisindeyiz.


Ürünlerimizin pazara giriş aşaması için ihtiyaç duyduğu gereksinimlerini karşılamak adına Eyes of Solar II isimli yatırım turu kampanyamızı hayata geçirme kararı aldık. İlk yatırım turumuzda elde etilen yatırım miktarı ile ürünlerin teknik anlamda gelişimine ve pazara hazırlanması için gerekli adımları attık. Mevcut durumumuzda ise ürünlerimizin pazara açılması ve satış odaklı yönetim sürecine geçilmesi amaçlanmaktadır.


Ürün portföyümüz


EHBA Teknoloji olarak aydınlatma, güvenlik ve iletişim problemleri için teknolojik çözümler üretmeyi hedefliyoruz. Modüler donanımlarımız ile dahili veya harici hizmet veriyoruz. EHBA Teknoloji olarak Eyes of Solar ürünü için görüşmeler sağladığımız belediyeler, karayolları, havalimanları, güvenlik şirketleri ve kamu kuruluşları, sanayi kuruluşları, inşaat projeleri üstlenen ve geliştiren firmalar potansiyel müşteriler arasındadır. Ürün paketleri bir üst pakete geçildikçe alt paket özelliklerine ek donanımlar ve avantajlar sunmaktadır.


İlk yatırım turunda aldığımız yatırım neticesinde şirketimizi kurmuş olup ekibimizi topladık. Yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmaları ve müşteri çalışmaları neticesinde Eyes of Solar projesinin gelişimi sırasında donanımlar sayesinde pazardaki eksiklikler ve yenilik ihtiyacı görülmüş olup gelir getirisi yüksek yeni yan ürünler oluşturulmuştur.


Ürün paketlerimiz

 • EoS Bronze, geliştirdiğimiz baz modeldir. Paket içerisinde yüksek verimli led aydınlatma sistemi, yeni nesil güneş enerjisi paneli ve batarya bulunmaktadır.
 • EoS Silver, Bronze modeline ek olarak entegre edilmiş LoraWAN haberleşme protokolü ile otomasyon sistemi ve aydınlatmaların 10 km çapa kadar uzaktan noktasal olarak kontrol edilebildiği ek özelliklerle donatılmıştır.
 • EoS Premium, Bronze ve Silver modeline ek olarak doğal afet durumlarında ilgili bölgede kablosuz haberleşme desteği sunar. Bu modelde LoraWAN protokolüne ek olarak MESH (örgü) haberleşme sistemine geçiş yapılır.
 • EoS Enterprise, EHBA teknoloji olarak geliştirilen en üst modeldir. Bu modelde, yapay zeka ile öğrenebilen kontrol kartı ve kamera sistemi de kullanıma sunulmaktadır. Kamera sistemi mevcutta var olan CCTV sistemlerine de entegre olacak şekilde kurgulanmıştır. Böylece müşterilerimizin daha önceden yapmış olduğu güvenlik sistem yatırımları da geliştirilen teknoloji sayesinde değer kazanır.

Diğer alt ürünler:

 • Flex Solar Panel : Esneyebilir yapıda ve yüksek verimli güneş enerji panelidir. EHBA Teknoloji olarak güçlü iş birlikleri ile geliştirilmiş esnek yapıya sahip yüksek verimli güneş enerji panelidir. 50 x 30 cm ölçülerinde 60 watt a kadar güç üretebilen esnek panelimiz modern mimari dahil bir çok cephe ve araçlarda rahatlıkla kullanılabilecek bir yapıya sahiptir.
 • I-Link : Lisans gerektirmeyen kablosuz haberleşme ünitesidir. Tarafımızca tasarlanmış ve geliştirilmiş yazılımlar ile verimli ve akıcı veri transferi yapabilen haberleşme modülüdür. Point to multi-point ekipman kontrolü, ses ve çoklu fonksiyonla veri aktarılmasını sağlar. GSM'e veya internet bağlantısına ihtiyacı yoktur. Donanım üzerinde yapılacak küçük değişikler ile el telsizlerinin kapsama alanlarının genişletilmesini sağlar.
 • I-Drive : Yenilenmiş MPPT solar panel sürücüsüdür. Adını AI tanımlamasından almıştır. Solar panellerde üretilen enerjiyi bataryaya iletmek ve donanımlara güç sağlamak için kullanılmaktadır. Pazarda mevcut MPPT donanımlarından en az %17 daha verimli hale getirilmiştir. Dünyanın her yerinde sorunsuzca çalışabilmektedir.
 • Solar Wallet : Benzer ürünlerden daha verimli ve daha uzun ömürlü esnek ve panelleri kullanıcısı tarafından değiştirilebilen solar panel kitidir. Düşük bütçeli enerji arayan ve gezi konusunda yük taşımak istemeyen müşteriler için geliştirilen solar cüzdan ürünümüz hem hafifliği hem de değiştirilebilir panel özelliği ile benzer ürünlerden farklılaşmaktadır. Yüksek verimli ve esnek bir yapıdadır. Talebe göre 60, 90 ve 120 Watt olarak temin edilebilir. Ürünümüzdeki paneller birlikte kullanılabileceği gibi ayrı ayrı da kullanılabilmektedir.
 • Gladia : Apron ve Tünel aydınlatmaları için geliştirilmiş ve I-link ile eşsizleştirilmiş ledli aydınlatma armatürüdür. Özel lensler ile yapılandırılmış 250 watt ile 600 watt arasında hizmet verebilen ve yüksek direkler üzerinde kullanılabilen, liman, havalimanı apronları, kamyon park alanları gibi iş güvenliğinin yüksek öneme sahip olduğu alanlara ek olarak tünellerde de güvenle kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Üzerinde bulunan I-Link modülü ile tek bir noktadan 10 km çapa kadar sorunsuzca kontrol edilebilmektedir.
 • First Responder Kit : Olası afet durumları veya kırsal alanda yaşamı sevenler için tasarladığımız ürün paketidir. İçeriğinde solar wallet, batarya ve uydu haberleşme kiti bulunmaktadır. Afet durumları kapsamında geliştirilmiş kapsamlı bir ilk müdahale paketidir. Acil arama kurtarma ekipleri olay yerine vardığında solar wallet, batarya paketi ve uydu erişim cihazımızı kurarak 7/24 iletişimde kalmanın yanında el fenerlerini ve cep telefonlarını rahatlıkla şarj edebileceklerdir. Ürün ayrıca kırsal alanda yaşayan veya uzun süre kamp hayatını yaşamayı benimsemiş son kullanıcılara da hitap etmektedir. Ürün paketimiz dünyanın her yerinde sorunsuzca çalışabilmektedir.

Eyes of Solar'a neden yatırım yapmalısınız?

EHBA Teknoloji olarak hayatı önemsiyoruz. Teknolojimizi bu yönde geliştiriyor ve en ihtiyaç duyulan noktalarda çözüm sağlıyoruz.

 • Güçlü işbirlikleri (İGA, İBB, Kalyon vb.)
 • Sahada doğrulanmış teknoloji, deneyim sahibi güçlü bir ekip ve teknik know-how,
 • Doğal felaketlerde proaktif çözüm önerileri ile güçlü sosyal fayda,
 • Hem yenilenebilir enerji hem de yeni nesil güvenlik sistemleri çözümlerimiz ile büyüyen bir pazarda faaliyet gösteriyoruz,
 • Müşterilerimiz için maliyet avantajı ve kolay entegrasyon sağlıyor, yatırımlarının geri dönüş hızını artırıyoruz.
 • Kesintisiz ve ücretsiz enerji vaat ediyoruz. Donanım ve kablosuz haberleşme sistemlerini entegre olarak veriyoruz.

Girişim Şirketi Tarihçesi

Istanbul havalimanı (IGA) ve İstanbul teknik üniversitesi (İTÜ) çekirdek ortak girişimcilik programı çerçevesinde gerçekleştirilen İTÜ Çekirdek Bigbang programı ile 2022 Aralık ayında lanse ettiğimiz projemiz Eyes of Solar ve devam eden süreç içerisinde hayata geçirdiğimiz şirketimiz EHBA Teknoloji A.Ş. olarak;

 • 2022 Nisan: İstanbul Teknik Üniversitesi, İGA HUB - İTÜ çekirdek programında proje ilk kez tanıtıldı.
 • 2022 Aralık: İTÜ Çekirdek BigBang finalistlerinden oldu. Programda, EnerjiSa ve IGA tarafından nakdi para ödüllerine layık görüldü.
 • 2023 Ocak: BiGG (Bireysel Genç Girişimci) programına kabul edildik.
 • 2023 Mart: Eksim Holding Eksim Pulse programında 106 projeden ilk 10 projeden biri seçildi.
 • 2023 Mart: fonbulucu'da kitle fonlama kampanyası başladı. Saniyeler içerisinde fonlanarak dünyanın en hızlı fonlanan kitle fonlama kampanyası olmaya hak kazanıldı. 1.8 milyon TL hedef fonlama rakamına karşılık toplam yatırım tutarı 21 milyon TL'yi aşarak %1404.6 oranında fonlandı.
 • 2023 Nisan: EHBA Teknoloji yatırımcılarımızın desteğiyle 1.8 milyon TL ödenmiş sermaye ile kuruldu ve tescil edildi.
 • 2023 Nisan: Havalimanında hizmet veren özel bir şirkete ilk fatura kesildi.
 • 2023 Mayıs: Eyes of Solar projesinin geliştirilmesi adına tedarikçi anlaşmaları yapıldı.
 • 2023 Haziran: Uydu haberleşme sistemleri ve network kurulumu için gerekli olan anlaşmalar yapıldı.
 • 2023 Temmuz: WEB üzerinden vereceğimiz hizmetler için BTK'ya yer sağlayıcı ve sistem bulundurma yetkisi başvurusu yapıldı ve kabul alındı.
 • 2023 Temmuz: Eyes of Solar projesini global çapta korumak ve dış pazara açılabilmek için PCT başvurusu yapıldı. Projemizi global çapta 2025 yılı sonuna kadar koruma altına alındı.
 • 2023 Ağustos: Eyes of Solar projesinin saha testleri başladı.
 • 2023 Ağustos: Eyes of Solar projesi neticesinde oluşan yan ürünlerin testleri başlatıldı.
 • 2023 Ağustos: Eyes of Solar projesi marka ve logo tescil işlemleri EHBA Teknoloji AŞ. adına tamamlandı.
 • 2023 Eylül: İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen ISAF2023 (Uluslararası güvenlik fuarı)'ta Eyes of Solar ve yan ürünlerin tanıtımı yapıldı.
 • 2023 Eylül: Ürünlerimiz için kataloglarımız oluşturuldu.
 • 2023 Eylül: Müşteri ziyaretleri gerçekleştirilerek ürün demoları yapıldı.
 • 2023 Ekim: 10 Ekim'de Sanayi Bakanlığı'na, Kalyon PV ile birlikte Sunsafe projesi hazırlanarak teslim edildi. EHBA Teknoloji bu projede Kalyon Pv'nin tek tedarikçisi ve proje ortağı konumundadır.
 • 2023 Ekim: 13 Ekim'de 100. yıl marka ödülleri gecesinde, yılın en iyi akıllı yol aydınlatma kategorisinde ödüle layık görüldü.
 • 2023 Ekim: 21 Ekim'de ODTÜ Fascinate girişimcilik programına kabul edildi.

Demo ürün teslimleri ve yürütülen satış süreçleri

 • 2023 Eylül: İstanbul Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanına Eyes of Solar projesi kapsamında EoS Enterprise teslim edildi. Satışa dönüşmesi hususunda görüşmeler devam etmektedir.
 • 2023 Eylül: İzmir Adnan Menderes Havalimanı Apronuna 5 adet Gladia Lw teslim edildi. Saha montajı yapıldı. Satışa dönüşmesi hususunda görüşmeler devam etmektedir.
 • ISAF fuarı süresince kontak kurduğumuz kamu kurum ve kuruluşlarına ürünlerimizin tanıtımı yapıldı.
 • AFAD : First Responder Kit ve Solar Wallet ürünlerimizin tanıtımı yapıldı. Satış gerçekleştirilmesi hususunda görüşmeler devam etmektedir.
 • ASELSAN : Flex Solar Panel ürününün tanıtımı yapıldı.
 • IGA ISG Birimi : E-MS üzerinden İSG yönetmeliklerini takip ettiğimiz modüllerimiz tanıtıldı. Demo yapımı için talep alındı.

Bundan sonra neler yapacağız?

Kısa Vade Hedefler

 • Satış hedeflerini gerçekleştirmek için hali hazırda sipariş aşamasına kadar gelinen tüm müşterilere ürünlerimizi satarak ilk yıl ciro hedefimizi yakalamak.
 • Rahatlıkla üretim yapabilmemiz için gerekli tesis kiralanması ve kurulum işlemlerini tamamlayarak sipariş odaklı üretime ağırlık vermek.
 • Pazarlama, reklam ve tanıtım faaliyetlerine ağırlık vererek ulusal ve uluslararası bilinirliğimizi artırmak.

Orta Vade Hedefler

 • İlk ihracat anlaşmasını tamamlamak.
 • Köprü yatırım turu ya da EHBA Teknoloji 2. yatırım turunu en az 10x şirket değerlemesine ulaşarak tamamlamak.
 • İnşaat firmaları ve müteahhitler ile anlaşarak B2B, B2C satışlarla, altyapıya ihtiyaç duymadan çalışabilen ürünlerimizle büyük konut, site vb. projelerde kullanılmasını sağlamak.

Uzun Vade Hedefler

 • Seri A yatırım turunu şirket değerini eksponansiyel bir şekilde artırarak tamamlamak. Bu yatırım turu için başta kurumsal girişim sermayedarları olmak üzere diğer enerji şirketleri ile de gerekli bağlantıları sağlayarak mega cap şirketlerin vazgeçilmez bir paydaşı olmak
 • En az 7 ülkede konut, havaalanı, kamusal alanlar vb. kullanılmak üzere ürünlerimizin satışını gerçekleştirmek.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Eyes of Solar nedir?

Eyes of Solar, güneş enerjisi tabanlı entegre akıllı güvenlik sistemidir.

Nasıl çalışır?

 • Geliştirdiğimiz esnek solar panel ile gün ışığının her açısını yakalayıp yüksek kapasite bataryalarımızda depoluyoruz.
 • Yazılım ve tasarımını kendimizin geliştirdiği kontrol kartı ile aydınlatma ve kamera sistemlerimizi kontrol ediyoruz.
 • Eyes of Solar ile kurulum yaptığımız alanlarda kendi kablosuz haberleşme ağımızı oluşturuyoruz.
 • Yapay zeka destekli ana sistem ile kamera görüntülerini işleyip hayatın olağan akışına aykırı hareketlenmeleri belirleyip güvenlik birimlerine bildiriyoruz.

Haberleşme ağımız acil durumlara çözüm noktası

 • Oluşturduğumuz haberleşme ağımızı afetzedelerin kullanımına açıyoruz.
 • Yaşanan olumsuz şartlarda gece aydınlatma ve haberleşme ağımızın gücü ile, gündüz ise geliştirdiğimiz yan ürünlerimizden solar cüzdan ile elektrik ve haberleşme ihtiyacını karşılıyoruz.

Avantajları nedir?

 • Dış ortam aydınlatmaları için elektrik ve data kablolamasına ihtiyaç duymuyoruz.
 • Dış ortam aydınlatmaları için kendi aydınlatma otomasyonu var.
 • Ürünlerin arıza durumu, uzaktan yönetim gibi sistemlere ayrıca yatırım yapılması gerekmez. Gücünüzü en iyi şekilde yönetirsiniz.
 • Üzerindeki kamera modülü ile ek sistem maliyetlerine yatırım yapılmasına gerek kalmaz.
 • Kamera görüntülerini kablosuz olarak alır.
 • Mevcut güvenlik sistemleri yatırımlarına kolaylıkla entegre olabilir. Böylece maliyetleri minimuma çekerek sistemler genişletilmiş ve son teknoloji ürünler ile yenilenmiş olur.
 • Doğal afetlerde de haberleşme sistemini kesinti olmadan kullanmaya devam etme imkanı sağlar.
 • Eyes of Solar'ı tercih ederek yapay zeka donanımlı sistemlere de sahip olunur.

Eyes of Solar'ı kimler için hazırladık?

EHBA Teknoloji olarak ürünümüzü global pazar için hazırladık. Sadece yurt içi değil, yurt dışı pazarda da sağlamış olduğumuz avantajlara denk bir ürün bir arada bulunmamaktadır.

Kimlere hitap ediyoruz?

 • Belediyeler,
 • Karayolları projeleri,
 • Havalimanı projeleri,
 • Güvenlik Şirketleri,
 • Kamu Kurum ve Kuruluşları,
 • Fabrikalar,
 • İnşaat projeleri gibi alanlarda yeni yapılacak yatırımlar ve mevcut sistemlerin revizyonunda rahatlıkla rekabet edebilecek kapasitedeyiz.
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Hakan Bayram
Hakan Bayram
Kurucu / Lider Girişimci / Genel Müdür
Anıl Kutlu
Anıl Kutlu
Tasarım ve Proje Müdürü
Nusret Can Kazancı
Nusret Can Kazancı
Elektronik Haberleşme Sistemleri Müdürü
Selçuk Toprak
Selçuk Toprak
Elektrik Sistemleri ve Süreç Geliştirme Müdürü
Şuayip Ayhan
Şuayip Ayhan
Üretim ve Geliştirme Müdürü
Alperen Sürücü
Alperen Sürücü
Software Developer
Kutay Bağcı
Kutay Bağcı
Ar-Ge Sorumlusu
Mertcan Demir
Mertcan Demir
Yapay Zeka Yazılım Geliştiricisi
Takım Üyesi

Hakan Bayram

Kurucu / Lider Girişimci / Genel Müdür

1986 İzmir doğumlu, 2008 yılından bu yana havalimanları apron ve aydınlatma tasarımları yapmaktadır. 2012 - 2016 yılı Tav Ege Adnan Menderes Havalimanı'nda apron ve çevre aydınlatma sistemleri revizyonunda tasarım, ihale ve saha montaj süreçlerini yönetmiştir. 2015-2016 yılları içerisinde TAV Ege Bünyesine alınan Milas Bodrum Havalimanında çevre aydınlatma, orta gerilim

ring hattı ve apron aydınlatma sisteminde revizyon işlerini yönetmiştir. Avrupa'nın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı'nda 2016 yılından bu yana;

 • Apron,
 • Terminal içi,
 • Terminal Dışı,
 • Ödüllü Apron Traffic Control Tower da dahil olmak üzere toplamda 480.000 LED aydınlatma armatürünün projelendirilmesi ve aydınlatma otomasyon senaryolamasını yapmıştır.
 • 2019 -2021 yılları arasında Elektrik / Elektronik Sistemler Direktörlüğünde Otomasyon Sistem Şefi görevini üstlenmiştir.

Hakan BAYRAM 10.04.2023 tarihinden bu yana EHBA Teknoloji Anonim Şirketi'nin Genel Müdür'ü olarak kariyerine devam etmektedir.

Takım Üyesi

Anıl Kutlu

Tasarım ve Proje Müdürü

1988 Tarsus Doğumlu, 2006-2010 Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Mezunu. 2010-2012 İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Yapı Mühendisliği Bölümünü tamamlamıştır.

Takım Üyesi

Nusret Can Kazancı

Elektronik Haberleşme Sistemleri Müdürü

1991 İstanbul Doğumlu, Ortaköy Ziya Kalkavan Denizcilik'te Gemi Elektroniği ve Haberleşme Bölümü ile kariyerinin temellerini atan Nusret Can KAZANCI, Marmara Üniversitesi'nde ön lisansını Elektronik ve Haberleşme Teknolojisi'nde tamamladıktan sonra Haliç Üniversitesi'nde Lisans Eğitimini Elektrik ve Elektronik Mühendisliği olarak tamamladı ve yine aynı üniversitede eğitim hayatını yüksek lisansını Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünü tamamlayarak devam ettirdi.

Takım Üyesi

Selçuk Toprak

Elektrik Sistemleri ve Süreç Geliştirme Müdürü

1986 İstanbul doğumlu, Yıldız Teknik Üniversitesi - Elektrik / Elektronik fakültesi 2011 Mezunudur. Ayrıca Hasan Kalyoncu Üniversitesi İşletme Bölümünü tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Elektrik Mühendisliği öğrencisi olarak eğitim kariyerine devam etmektedir.

Takım Üyesi

Şuayip Ayhan

Üretim ve Geliştirme Müdürü

1986 Rize doğumlu, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği yüksek lisans mezunu. Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği 2012 mezunu. ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri, ISO 9001:2015 B Sınıfı iş güvenliği sertifikalarına sahiptir.

Takım Üyesi

Alperen Sürücü

Software Developer

1997 Doğumlu Yeditepe üniversitesi Elektrik Elektronik 2021 Mezunu., .Net C# ve Python Programlama dillerinde tecrübe sahibi

Takım Üyesi

Kutay Bağcı

Ar-Ge Sorumlusu

2001 İstanbul doğumlu, olan Kutay Ziya Kalkavan M.T.A.L'nde Gemi Elektroniği ve Haberleşmesi ile eğitim hayatına başlayıp Marmara Üniversitesi'nde Elektronik haberleşme branşında ön lisansını tamamlamıştır. Elektronik kart imalar, bakım ve arıza süreçlerine hakim olmasının yanında kablosuz haberleşme teknolojileri hakkında tecrübe sahibidir.

Takım Üyesi

Mertcan Demir

Yapay Zeka Yazılım Geliştiricisi

1999 Kocaeli doğumlu, 2022 Kocaeli Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu. İleri seviye Python Programlama diline ve SQL Database yapılarına uzman.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 9.500.000
Ek Fonlama
₺ 1.900.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
2.199
Alınan Toplam Yatırım
₺ 13.966.951
Pay Arz Oranı
% 10
Ortalama Yatırım
₺ 6.351
En Yüksek Yatırım
₺ 250.000
Nitelikli Yatırımcı
498
Nitelikli Yatırım Oranı
% 49,90
Fonlama Başlangıç
23.11.2023
Fonlama Bitiş
23.12.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı