Kratos 3D Teknolojileri Sanayi Anonim Şirketi
Türkiye'de ilk ve tek patentli yüz cerrahisi için 3D simülasyon ve animasyon teknolojisi

Kratos3D Kafa Tarama Sistemi bir Teknoloji ve Üretim Projesidir

Sağlık, Tıbbi Malzeme , Tıbbi Bilişim , Yapay Zeka ve Oyun Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

128.9%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 2.100.000
 • ₺ 2.707.253

1329 Yatırımcı Pay Aldı.

207 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

KRATOS 3D TEKNOLOJİLERİ SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: T8BYJS
Kampanya Kapanış Tarihi: 25.02.2023
Lokasyon: Global , Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Pazara Giriş

Girişim Şirketi Hakkında

Ankara Kalkınma Ajansı'nın da yatırım turuna katılmasıyla birlikte, fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu toplamda 300.000 TL eş finansman ile girişime yatırım yapma kararı almıştır.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 27 Aralık Salı saat 10:00 itibari ile 19 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 19 iş günü ile sınırlı olup, 20 Ocak 2023 Cuma akşamı 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar ortaklar Emre Kaya ve Gürol Afşar'ın hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır.


Kratos Hakkında:

Kratos, tek bir tuşla dakikalar içerisinde kişilerin 3 boyutlu, yüksek detaylı modellerini oluşturabilecekleri KRT180 ve KRT360 isimli cihazlar üreten, kolay kullanımlı arayüzleri sayesinde herkes tarafından kullanılabilecek sistemler geliştirmektedir. Ayrıca, cep telefonlarına takılacak araçlarla yüksek kalitede çekimler yapılmasını sağlayacak sistemler de geliştirmeyi planlamaktadır. Bu ürünlerde kullanılması için yapay zeka ile güçlendirilmiş simülasyon algoritmasını geliştiren bir teknoloji şirketidir. 


Kratos, 10.12.2022 tarihinde ilk ürünü olan KRT180'i tamamlamış ve 13.12.2022 tarihinde "Op. Dr. Mehmet Erdil" ve "Yrd. Doç. Dr. Kadir Yücebaş"a 80.000 TL'ye satarak ilk satışını gerçekleştirmiştir.


3D Kafa Tarama Sistemi Nedir? 

Üç boyutlu tarama, şekil ve görünüm hakkında veri toplamak için gerçek dünyadaki bir nesneyi analiz etmeyi ve dijital üç boyutlu modeller oluşturmayı sağlayan yöntemdir.


3D Kafa Tarama Sistemleri estetik cerrahinin yanı sıra, film veya oyun sektörlerinde kişilerin dijital yedeklerini oluşturmak, çeşitli efektler, inandırıcı mimik ve ifadeleri yaratmak için kullanılır. Teknoloji dünyasının dikkat çeken ismi Metaverse; gelecekte sağlık hizmetlerinden, eğlence ve işletmeler arası teknik çözümlere kadar birçok aşamada devrim niteliğinde etkiler yaratacağı ve böylece insanların dijital avatarları aracılığıyla çalışmasına, oyunlar oynamasına, arkadaşlarıyla bağlantılar kurmasına, konferans ve sanal gezilere katılmasına olanak tanıyacağından; kişilerin birebir kendi avatarlarını oluşturmasının 3 boyutlu taramayla mümkün olduğu düşünüldüğünde, Kratos'un Metaverse dünyası için de büyük bir katkı sağlayacağı şüphesiz bir gerçektir.


3D Kafa Tarama Sistemi Nerelerde Kullanılır? 

3D model ve simülasyon yazılımımız, her ne kadar yüz cerrahisi için yapılmış olsa da aynı yapı saç ekimi, kozmetik, kriminal kimlik tespiti, oyun ve film sektörlerinin kullanımına uygun teknolojik altyapıya sahiptir. Dijital teknolojinin ulaştığı seviye, bizlere bu cihazları geliştirmemizi ve elde ettiğimiz büyük veri havuzuyla geniş kullanım alanları sunmuştur.


Pandemi ve uzaktan çalışmanın hayatımıza girmesiyle online konferans uygulamalarında geçirilen sürenin artması, insanların fiziksel görünümüyle yakından ilgilenmesine sebep oldu. Bu durum, estetik ameliyatlarına olan ilgiyi çığ gibi arttırmış ve 2021'de küresel kozmetik cerrahi pazar büyüklüğünü 71.5 milyar dolara yükseltmiştir. Kozmetik cerrahi pazarının 2030'a kadar 205.1 milyar dolar olması beklenmektedir. Global pazarda saç ekimi market büyüklüğünün 2021'de 4.9 milyar dolar olduğu, 2031'e kadar 30.1 milyar dolar olacağı öngörülmektedir.


Bu pazar hacmi doktorları, operasyon süresini kısaltmak için teknolojik yatırımlar yapmaya yönlendirmektedir. Cihazlarımız hem müşterinin ikna noktasında hem de uygulanan hizmetin süresini kısaltma noktasında ciddi bir fayda sağlamakta ve doktorların daha fazla müşteriye ulaşmasına olanak sunmaktadır.


2017 yılında, insan yüzünün anatomik yapısını inceleyerek cerrahi ve kriminal alanlarda faaliyet göstermek için harekete geçen Kratos; geliştirdiği teknolojiyle kozmetik, oyun, film ve metaverse dinamikleri üzerine de çözüm sunmayı hedeflemek üzere 2022 yılının son çeyreğinde 180°'lik yüz tarama cihazının üretimini tamamlayıp resmi olarak kurulmuş ve ilk satışını gerçekleştirerek araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin sahadaki uygulama testlerini başarıyla sonuçlandırmıştır.


Neden Bu Sektörde Faaliyet Gösteriyoruz?

Türkiye sağlık turizmi alanında önemli destinasyonlardan biridir. Ülkemiz, gelişmiş altyapıya sahip sağlık kuruluşları ve sağlık sistemi ile önemli jeotermal kaynaklara sahip olması, tarihi, zengin kültürel mirası ve düşük maliyetleri nedeniyle son yıllarda sağlık turizmi alanında tercih edilen bir ülke konumundadır. Medikal turizmin pazar büyüklüğünün 18,7 milyon dolar olduğu, 2030'a kadar 107,1 milyon dolara ulaşması beklenmektedir. Kratos hızla büyüyen bu sektörde; uzman hekim kadrosuyla sağlık sektörünün ihtiyaçlarına göre geliştirdiği ve çeşitlendirdiği cihazlarıyla hastaneler, görüntüleme merkezleri, özel kliniklerde yerini alarak sektörde söz sahibi olacaktır.


KRATOS POINT: Uzaktan muayenede çığır açan sistem

Doktorun asistanı tarafından hasta bilgileri sistemlerimize kayıt edilir ve hastaya özel QR kod oluşturulur. Hasta yakınında bulunan anlaşmalı Kratos Point noktalarından birine gider ve görevli personel bu kodu tablet ile taratır ve hastanın çekimini yapar. Bulutta işlenen model doktorun simülasyon sistemine gönderilir.

Böylece uzaktaki hastaların konsültasyon işlemi, rakipsiz fiyat avantajıyla düşük bütçeli doktorların dahi simülasyon sistemi aboneliği ile sistemlerimizi kullanımı ve hasta gizliliği korunarak çekim işleminin tamamlanması sağlanır.


Doktorların operasyondan önce; hastanın kemik yapısını, deri kalınlığını tespit etmesi gerektiğinden diğer muayenelere kıyasla uzaktan estetik muayene daha zordur. Dokusuz görüntülemeye geçiş yaparak yüzün şekilsel yapısının incelenmesi, çekilen tomografi görüntüsünün sisteme yüklenmesiyle kafatasının 3D rekonstrüksiyonu sağlanır. Kafatası ve yumuşak doku üst üste bindirilir ve doku kalınlığı ölçülür. Doktorların hastaları uzaktan muayene etmesine imkan tanıyan bu teknolojik altyapı, sağlık turizmine damga vuracaktır.


Kratos Dinamik 3D Yüz Hareketi Kodlama Sistemi'ne (KD3DFACS) dayalı dinamik 3D yüz ifadeleri içeren, veri setiyle biçimlendirilebilen, hareketli yüz modelleri üreten yüksek teknolojimizi sunmaktan gurur duyuyoruz.


3D Yüz Modelindeki Kraniyofasiyal Yer İşaretlerinin Otomatik Tespiti

Yüz algoritma sistemimiz, kişinin yüzüne ait en küçük mimik hareketlerini dahi en iyi tutarlılıkla tespit edebilecek yazılıma sahiptir. Bu özelliği hayata geçirebilmek amacıyla; çeşitli yaş, etnik köken, cinsiyet farklılıklarına sahip 15.220 katılımcının farklı mimik ve ifadelerini içeren geometrik yapı, sistemimize öğretilerek bilgi havuzumuz zenginleştirilmiştir.


Kişinin poz ve ifadesine bağlı oluşan artikülasyonlar, taranan ham model ile beraber veri kümemizdeki Kratos Dinamik 3D Yüz Hareketi Kodlama Sistemi (KD3DFACS) dizilerinden öğrenilir.


Kişiye özel olarak oluşturulan anatomik lokasyon verisi kullanılarak saç, sakal, kirpik, göz ve gözün sklera tabakası gibi diğer tüm organlar birebir tutarlılıkla yüzün ilgili bölgelerine yerleştirir. Tüm organları içinde barındıran Poligon modelleme yapısı, iskelet sisteminin giydirilmesiyle (Rigging Process) diğer platformlarda da kullanılabilmesi için hazır hale getirilir (Metaverse, NFT, Video Oyun Endüstrisi).

Ayrıca, elde edilen veri setleri ile şekil bozukluğuna sahip bölgeler tespit edilir. Altın orana göre oluşturulmuş düzeltme seçenekleri, simülasyon yazılımı aracılığıyla kullanıcılarına sunulur. Tüm bu işlemler büyük ve karmaşık verilerin işlenmesiyle dakikalar içerisinde otomatik olarak tamamlanır.


Gelişmiş makine öğrenimi altyapısıyla; laptop/telefon kameralarıyla yakalanan yüz hareketlerinin saniyeler içerisinde Unreal, Unity gibi oyun motorlarına otomatik olarak aktarılması, taranan yüz modellerinin konuşturulması sağlanır. İlerleyen zamanlarda geliştireceğimiz oyun/metaverse projelerinde kullanılacaktır.


Bugüne kadar yaptığımız çalışmalara ek olarak aşağıdaki çalışmaları da eş zamanlı olarak yürüteceğiz:


Kısa Vadeli Hedefler:

 • Yüz cerrahisinin diğer alanlarında (Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti), Yüz Gerdirme (Face Lift), Çene Estetiği (Mentoplasti), Yüz İmplantları (Malar İmplant), Alın Germe (Frontal Lift), Kaş Kaldırma) gibi operasyonlarda alanında uzman doktorlarla çalışmalar yürütülecek.

Orta Vadeli Hedefler:

 • Dünyaca kabul gören standartlarda tasarım, ürün ve imalat tecrübesine sahip, alanında uzman kadrosuyla 360° kafa tarama cihazının saha testleri tamamlanacaktır. Eş zamanlı olarak yürütülen saç ekimi simülasyon yazılımının tamamlanmasıyla beraber;
 • Doktorlar, planladıkları operasyonu (hesapladıkları greft sayısının hastanın kafasında ne kadar yer kapladığını ) 3 boyutlu olarak hastalarına gösterebilecek,
 • Hastalar; ekim işleminden 1 yıl sonra saçlarının uzamış halini ve nasıl görüneceğini, 3 boyutlu olarak simülasyon halinde görebileceklerdir.


Uzun Vadeli Hedefler:

 • Kozmetik sektöründe, kişisel bakım ve güzellik merkezlerinde yüzlerini taratan kullanıcıların bilgisayarlarını ya da VR gözlüklerini kullanarak çeşitli ürünleri (eyeliner, rimel, göz farı vb. makyaj ürünleri) yüzlerinde denemesini ve online satın almasını sağlayan, sektöre damga vuracak yeni bir satış modeli
 • Kratos'un organ verisini (burun, kulak, göz, çene) arttırmasıyla beraber “Kriminal Daire Başkanlığı Kimlik Tespiti” departmanlarında halihazırda kullanılan biyometrik fotoğraflar ve robot resimler yerine, kişilerin 3D modellerinin oluşturulup çok az veri alanı kullanılarak eşkal tespit etme ve arşivleme çalışmaları için simülasyon yazılımı uyarlamak.

Girişim Şirketi Tarihçesi

Kratos'un Tarihçesi;


2017 yılında kamera ve aydınlatma düzenekleri kurularak modelleme, animasyon ve yapay zeka için veriler toplanmaya başlandı.


2018’de AR-GE faaliyetleri neticesinde elde edilen teknolojiyle, klinik kullanıma uygun bir modelin geliştirilmesi için doktorlarımızla çalışarak ilk prototip cihaz üretildi. Cihaz ve yazılımın entegre çalışabilmesi amacıyla 3D görüntüleme yazılımının kodlanması tamamlandı.


2019'da muadil ürünlerin yazılımı, kapsamlı olarak incelendi ve cerrahların ihtiyaçlarına göre hazırlanmış, klinik standartlara uygun bir yazılımın geliştirilmesi için çalışmalar genişletildi.


2020'de testleri tamamlanan ürünümüz, doktorlarımızın kliniklerinde gerçek hastalar üzerinde kullanılmaya başlandı.


2021'de sahada karşılaşılan arızalar, ihtiyaçlar değerlendirilerek yazılım ve donanımın güncellemeleri yapıldı. Yazılım ve cihazın patent başvuruları tamamlandı.


2022'de burun ve çene cerrahisinde uzman doktorlarla çalışmalara devam edilip yazılım geliştirilirken bir yandan da cerrahi toplantılarda ürünün pazarlanmasına başlandı. Sunum sırasında Rusya'daki "Ilyinskaya Hospital"dan gelen Rhinoplasti uzmanı doktorların simülasyon yazılımını beğenmesi üzerine, ilgili hastane ile fiyat mutabakatı sağlanarak gümrük prosedürlerine geçildi. Avrupa standartlarına göre üretmiş olduğumuz KRT180 için sertifikasyon işlemlerinin tamamlanmasının ardından görüşmelere devam edilecekir. Kratos, 10.12.2022 tarihinde ilk ürünü olan KRT180'i tamamlamış ve 13.12.2022 tarihinde "Op. Dr. Mehmet Erdil" ve "Yrd. Doç. Dr. Kadir Yücebaş"a 80.000 TL'ye satarak ilk satışını gerçekleştirmiştir.


Kratos ekibi olarak;

Mühendislerimizle beraber tasarladığımız daha küçük, hafif, portatif, daha az kamera ile ultra yüksek kalitede doku ve model kalitesine sahip 360° Kafa Tarama Cihazının Ar-Ge faaliyetleri devam ederken, 180° Yüz Tarama Cihazının satışı için toplantı ve sunumlarımız devam etmektedir.


22.08.2022 / "Kratos 3D Teknolojileri Sanayi ve Anonim Şirketi" unvanıyla şirket kuruluşunu gerçekleştirdik.

11.10.2022 / PATENT başvurusu tüm istemleriyle kabul edilmiş ve belge kararı verilmiştir.

07.12.2022 / İTÜ ARI Teknokent’in değerlendirme kurulundan 77 puan alarak ofis açma hakkına sahip olmuştur.


Vizyonumuz;

Gelişen teknolojiyle kişilerin herhangi bir cihaza gerek duymadan mobil telefonlarıyla, geliştirdiğimiz cihazlarla uygulamalarımızı kullanarak yüksek kalitede 3D modeller oluşturup cerrahi, oyun, kriminal gibi çeşitli alanlarda kullanılabilmesi için 3D simülasyon uygulamaları geliştiren teknoloji şirketi olarak sektörde lider konuma ulaşmaktır.


Bugüne Kadar Anlaşma Yaptığımız ve Çalıştığımız Müşterilerimiz Kimler?

Dr. Mehmet Erdil

Dr. Kadir Yücebaş

İlyanskaya Hospital

Dr. Süreyya Şeneldir

------

Takımla Tanışma Sürecimiz

2017'de kapsamlı olarak incelediğimiz ABD menşeili görüntüleme cihazından ilham alıp Kratos girişimini başlattık. Ekip olarak geçmiş tecrübe ve deneyimlerimizi kullanarak cihazın ilk versiyonunun Ar-Ge çalışmalarını tamamlayıp üretim modelini, 2022 yılının Ağustos ayında tamamladık. Simülasyon yazılımını doktorların ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdik. Bugün ekip olarak işlerini büyük bir titizlikle ve tutkuyla yapan ekibimizle imalat ve yazılım süreçlerini devam ettirmekteyiz.

------------------

Takımın Görevleri

 • Emre Kaya : CEO / İş Geliştirme
 • Gürol Afşar : CTO / Yazılım ve Sistem, Üretim Planlama
 • Op. Dr. Süreyya Şeneldir : Stratejik Danışman, AR-GE Danışmanı, Teknik Koordinatör
 • Op.Dr. Mehmet Erdil : Sağlık Sektörü Koordinatörü, Yazılım danışmanı
 • Yrd.Doç.Dr. Kadir Yücebaş : Yazılım Danışmanı 
 • Yunus Daşdemir : Ürün ve Endüstriyel Tasarım
 • Yemilhan Aslantaş: Ar-Ge ve Satış Destek/Teknik Servis Uzmanı 


Kratos, teknolojik ve operasyonel kararların kritik analizine, iyileştirilmesine ve büyümesine kendini adamıştır. Uygulamalarımıza sürekli daha iyiye taşıyor ve her geçen gün kalite standartlarımızı yükseltmeyi hedefliyoruz.


Kratos'u Rakiplerinden Farklı Kılan Özellikler;

 • Kullanım Kolaylığı.
 • Dakikalar içinde 3 boyutlu modelleme.
 • Batch-Process özelliğiyle sıra beklemeden tabletle ardışık çekim.
 • Doku üzerinde gölge ve renk farklılığı oluşmasını engelleyen homojen aydınlatma sağlayan akıllı led sistem.
 • Derin öğrenme tabanlı yüz hizalama yöntemi (çocuk ve hiperaktif kişilerde çekim kolaylığı).
 • Tek cihaz & çoklu kullanıcı özelliğiyle rekabetçi fiyat avantajı.
 • Yüksek detaylı model, kemik ve şekilsel yapıyı detaylı gözlemleme imkanı.
 • Yapay zeka destekli otomatik araçlar (simülasyonun kısa süre içinde tamamlanması).
 • Yüz mimik kütüphanesiyle simülasyon sonrası animasyon.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Kratos, sahip olduğu veri kümesinin artmasıyla kendini geliştiren ve çözüm sunabilen bir yapay zeka teknolojisine sahiptir.


Sistem Nasıl Çalışır ?

Cihazla beraber sunulan tablet kullanılarak hastanın profili oluşturulur ve cihaz çalıştırılır, kişi hizalanıp çekimi yapılır. Veriler internet üzerinden buluta gönderilir. Kişinin 3 boyutlu modeli oluşturulur ve simülasyon yazılımının lisansına sahip olan doktorun bilgisayarına yüklenir. Doktor simülasyon işlemine başlar.


Neden bu ürüne ihtiyaç duyuluyor? 

 • Operasyon sırasında karşılaşacağı problem ve sorunları önceden teşhis etme.
 • Kısa süre içerisinde muayene işlemini tamamlama
 • Yüzlerin karakteristik yapılarının değerlendirilmesinde bilimsel araştırma yapabilme imkanı.
 • Operasyon sırasında ihtiyaç duyulan ölçüm ve planlamaları önceden yapabilme.
 • Operasyon sonrası hastanın bir süprizle karşılaşmaması, hastanın ikna sürecini kolaylaştırır.


Müşterilere Rakiplerinden Farklı Ne Gibi Avantajlar Sağlıyor? 

 • Fiyat avantajı, yerli üretim, düşük maliyet, hızlı servis imkanı.
 • Kullanıcı dostu kolay arayüzüyle sağlık personeli harici personel tarafından kullanılabilmesi.
 • Tek cihaz & çok kullanıcı iş modeli
 • Hızlı çekim
 • Yapay zeka ile hızlı sonuçlar, zaman faydası
 • Taşınabilir, modüler yapı
 • Simülasyonda hastanın son görüntüsünü, mimikleriyle hareketli olarak gösterebilmesi.
 • Tek bir cihaz üzerinde yapılacak modifikasyonla diğer estetik müdahalelerde kullanım imkanı. Cihazın tercih edilebilirliğini arttıracaktır.


Kendini Kaç Yılda Amorti Ediyor? 

Türkiye'de rhinoplasti ameliyatı 3.100 dolardan başlayıp, hastane kalitesine göre artış göstermektedir. Bir doktor ortalama 5 rhinoplasti ameliyatıyla cihaz yatırım maliyetini çok kısa sürede karşılamaktadır.


Kratos Point nedir?

Aynı bölge/bina'da bulunan doktorların tek bir cihazı satın alarak simülasyon sistemini kullandıkları yöntemdir.

a-) Doktorun asistanı, mobil uygulamamızı kullanarak hastanın bilgilerini kaydeder ve hastaya özel bir QR kodu oluşturulur.

b-) Hasta Kratos Point noktasına gider. Görevli personel QR kodu tarar ve hastanın çekimini yapar.

c-) Bulutta modeller işlem sırasına alınır ve tamamlandıktan sonra doktorun simülasyon yazılımına gönderilir. Hiçbir doktor diğer doktorun hastasını göremez.

Rakip ürünlerde ise; Simülasyon sistemi yalnızca 1 bilgisayara kurulur. Tüm hastalar ortak bir dizinde yer alır. Doktorlar uzak masaüstü ile bilgisayara bağlanarak hastaların simülasyonunu yaparlar. Her bir doktorun hastasını diğeri görüntüleyebilir.


Bulut tarafında verilerin paketlenip iş yükü azalan bilgisayarlarda ayrı ayrı işlenmesi sağlanarak yığılmaların önüne geçilir. Aynı anda birçok model işlenerek sistem efektif şekilde kullanılır.


! Derin öğrenme tabanlı yüz hizalama ile hasta yüzü hızlı bir şekilde hizalanır ve çekim işlemi 3 milisaniyede tamamlanır. Batch-Process özelliği ile hastalar 3D modellerinin oluşturulma sürecini beklemeden arka arkaya taranır.


Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Emre Kaya
Emre Kaya
Kurucu Ortak & CEO / İş Geliştirme
Gürol Afşar
Gürol Afşar
Kurucu Ortak & CTO / Yazılım ve Sistem, Üretim Planlama
Op. Dr. Mehmet Erdil
Op. Dr. Mehmet Erdil
Sağlık Sektörü Koordinatörü, Yazılım Danışmanı/Operatör Doktor
Yrd. Doç. Dr. Kadir Yücebaş
Yrd. Doç. Dr. Kadir Yücebaş
Yazılım Danışmanı / Yardımcı Doçent Doktor
Op. Dr. Süreyya Şeneldir
Op. Dr. Süreyya Şeneldir
Stratejik Danışman, Teknik Koordinatör / Operatör Doktor
Yunus Daşdemir
Yunus Daşdemir
Ürün Geliştirme ve Endüstriyel Tasarım / Makine Mühendisi
Yemilhan Aslantaş
Yemilhan Aslantaş
Ar-Ge ve Satış Destek/Teknik Servis Uzmanı
Takım Üyesi

Emre Kaya

Kurucu Ortak & CEO / İş Geliştirme

İKÜ Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi Bölümü'nden mezun olup, 2016 yılında İ.Ü. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Tıp Fakülteleri için interaktif 3D cerrahi eğitim simülasyon uygulamaları geliştirmiş, TÜBİTAK destekli pek çok projede yer almış, Amerika'da bulunan Ziva Dynamics gibi karakter animasyonları üzerine yazılımlar geliştiren stüdyolarda karakter tasarımcısı olarak projelerde yer almıştır. Dijital prodüksiyonda kullanılan Autodesk Maya, Sidefix Houdini programları ve Python diline yetkin olup, 2017 yılında ilk yüz tarama ve animasyon sistemini kurarak Kratos girişimini başlatmıştır. 3D yapay zeka teknolojileri ve uygulanabilirliği hakkında derinlemesine bilgi sahibidir. Kaya, 2004 yılından bu yana derin öğrenme tabanlı 3D yüz rekonstrüksiyon çalışmalarına devam etmektedir.


Görev ve Sorumluluklar

 • Genel Yönetim
 • İş Geliştirme
 • 3D AR-GE Faaliyetleri
 • Dijital Reklam Çalışmaları

Takım Üyesi

Gürol Afşar

Kurucu Ortak & CTO / Yazılım ve Sistem, Üretim Planlama

2001'de Marmara Üniversitesi Elektrik Eğitimi Bölümünden mezun olup, endüstriyel otomasyon sektöründe faaliyet gösteren çeşitli firmalarda yaklaşık 20 yıldır Web, Mobil, Masaüstü platformlarında gömülü sistemler ve otomasyon projeleri geliştirmiş olan Afşar; C#, C++, Python kodlama dillerine hakim olup, makine otomasyonu hakkında derinlemesine bilgi sahibidir. Proje yöneticisi olarak kariyerine devam etmiş ve 2017'de Kratos girişimini başlatarak sistemin mimarisini oluşturan beyin takımında yer almaktadır.


Görev ve Sorumluluklar

 • Mobil Uygulama Geliştirilmesi
 • Backend Geliştirilmesi
 • Yapay Zeka Algoritmaları Geliştirme
 • Bulut Mimarisi
 • Server İşlemleri
 • Uygulama Güvenliği

Takım Üyesi

Op. Dr. Mehmet Erdil

Sağlık Sektörü Koordinatörü, Yazılım Danışmanı/Operatör Doktor

2010–2015 yılları arasında Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesinde asistanlığını tamamladı. 2016–2018 yılları arasında Ağrı Devlet Hastanesinde doğu hizmetini tamamlayarak 2018 yılında özel kliniğini kurdu.


Asistanlıkta 2013 Kasım 2014 Haziran ayında, Amerika Birleşik Devletleri Minnesota Üniversitesi Otopataloji Laboratuvarı'nda araştırmacı olarak bulundu. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi "Hayvan Deneyleri Etik Kurallarının Çalışma Usul ve Esasına Dair Yönetmelik Uyarınca Araştırıcılar için Deney Hayvanları Kullanımına Ait Eğitim" içerikli sertifika programı sertifikalarını almaya hak kazandı.

Op. Dr. Mehmet Erdil, asistanlık yıllarından itibaren kulak burun boğaz ameliyatlarıyla birlikte özellikle rinoplasti alanına yoğunlaşarak edinmiş olduğu tecrübeyi artırmıştır.


Görev ve Sorumluluklar

 • Sağlık Sektörü Koordinatörü
 • Yazılım Danışmanı

Takım Üyesi

Yrd. Doç. Dr. Kadir Yücebaş

Yazılım Danışmanı / Yardımcı Doçent Doktor

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2008 yılında bitirmiştir. 2014 yılında İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kulak Burun Boğaz uzmanı olduktan sonra uzun süre çeşitli özel hastanelerde sayısız ameliyat gerçekleştirmiş ve 2018 yılında özel kliniğini kurmuştur.

Şimdi Kozmetik ve Fonksiyonel Rinoplasti, Kepçe Kulak Cerrahisi (Otoplasti), Botox Enjeksiyonları (Yüz Gençleştirme için) ve Dolgu Enjeksiyonları (Yüz ve Dudaklar) alanında yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.


Görev ve Sorumluluklar

 • Yazılım Danışmanı 

Takım Üyesi

Op. Dr. Süreyya Şeneldir

Stratejik Danışman, Teknik Koordinatör / Operatör Doktor

Süreyya Şeneldir, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Şeneldir, kariyeri boyunca 10.000'in üzerinde fonksiyonel ve estetik burun estetiği ameliyatı gerçekleştirmiştir. Ayrıca ulusal ve uluslararası düzeyde sayısız kurs ve konferansa katılmıştır.


2012 yılında, deneyim ve felsefesini diğer rinoplasti cerrahları ile paylaşmak amacıyla Rinoplasti Okulu'nu kurmuştur. Altıncı yılına giren programdan 2000'den fazla eğitim aldı. Ayrıca, katılımcılara ilk kursta öğretilen teoriyi uygulama şansı veren ilgili "Kadavra Kursu" ve "Burs Programı" nı kurmuştur.


Şeneldir, hastanın ve cerrahın deneyimini geliştirmek için en son teknolojiden yararlanmanın tutkulu bir savunucusudur. Yaratıcı üretkenlik felsefesi, MagicSaw ve Rhinosmarts olmak üzere iki ürün serisinin oluşturulması da dahil olmak üzere çalışmalarının çoğunun temelini oluşturur.


Görev ve Sorumluluklar

 • Stratejik Danışman
 • AR-GE Danışmanı
 • Teknik Koordinatör

Takım Üyesi

Yunus Daşdemir

Ürün Geliştirme ve Endüstriyel Tasarım / Makine Mühendisi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden mezun olmuştur. Otomativ sektöründe beş yıldır aktif olarak ürün tasarımı ve endüstriyel tasarım yapmaktadır. Kratos'un ürettiği cihazların endüstriyel tasarım süreçlerini yürütmektedir.


Görev ve Sorumluluklar

 • Ürün Geliştirme
 • Cihazların 3D CAD Modellerinin Oluşturulması ve Simülasyonu
 • Üretim Süreçleri

Takım Üyesi

Yemilhan Aslantaş

Ar-Ge ve Satış Destek/Teknik Servis Uzmanı

Aslantaş, 2008'de Pazarlama uzmanı olarak kariyerine başlamış, kurumsal firmalarda IT uzmanı olarak çalışmaya devam etmiştir.


Görev ve Sorumluluklar

 • Sahadaki satış uzmanlarına uygulamalarla ilgili sıcak ve güncel bilgi akışının sağlanması
 • Teklif süreçlerinin takibi
 • Sipariş sonrası üretim süreçlerinin takibi, kalite kontrol
 • Sipariş sevkiyat organizasyonu ve kontrolü
 • Fatura işlemleri ve raporlanması
 • Teslimat sonrası cihaz kurulumu
 • Telefonda ürün ve uygulama için teknik bilgi ve arıza desteği
 • Satış sonrası Teknik servis
 • Müşteri ilişkileri ( müşteriye ideal ürün ve hizmetin sunulması için sahada ihtiyaçların tespit edilmesi)


Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 2.100.000
Ek Fonlama
₺ 420.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
1.329
Alınan Toplam Yatırım
₺ 2.707.253
Pay Arz Oranı
% 10
Ortalama Yatırım
₺ 2.037
En Yüksek Yatırım
₺ 300.000
Nitelikli Yatırımcı
207
Nitelikli Yatırım Oranı
% 48,12
Fonlama Başlangıç
27.12.2022
Fonlama Bitiş
25.02.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı