Tıkla Takın
Tıkla Takın fiili olarak mağazaları olan kuyumcuların ve gümüşçülerin artırılmış gerçeklik ile ürünlerini satabildikleri B2C şeklinde işleyen bir pazar yeridir.

Türkiye'nin Online Kuyumcusu bir Teknoloji Projesidir

Diğer Kategorisinde yer almakta ve İş Modeli B2C’dir

7.1%

35 Gün 2 Saat 51 Dakika

  • Hedeflenen Fonlama
  • Alınan Yatırım
  • ₺ 1.250.000
  • ₺ 88.384

61 Yatırımcı Pay Aldı.

1 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Yatırım Yap
Tacettin Demet
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Fonlamaya Sunuldu
Kampanya Kodu: S25RUO
Kampanya Kapanış Tarihi: 29.11.2021
Lokasyon: Global , Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Pazara Giriş

Proje Hakkında

Tıkla Takın reel olarak mağazaları olan kuyumcuların ve gümüşçülerin artırılmış gerçeklik ile ürünlerini satabildikleri B2C şeklinde işleyen bir pazar yeridir.


*Artırılmış Gerçeklik + Partner Sepeti * ( Hiç Yaşamadığınız Bir Alışveriş Tecrübesine Hazır Mısınız? )


*Siz, partneriniz ya da çevrenizden birileri bu güne kadar altın, gümüş yada pırlanta takı aldı mı?


*Peki alınmış olan takı daha uygun fiyata satın alınabilir miydi?


*Ya da daha fazla takı çeşidi içinden daha çok yakışan satın alınabilir miydi?


*Sadece telefonunu kullanarak bulunduğu noktada yüzlerce takıyı üzerinde deneyebilir miydi?


*Yüzlerce takı içinden istenilen takı online olarak satın aldığında; satın alma, kargo ve bulunduğu noktada teslim alma sürecinin her aşaması %100 güvenilir olabilir mi?


Yukarıda yer alan tüm soruların cevabı aslında "evet".Nasıl mı? Tıkla Takın sizlere içinde onlarca kuyumcudan ve yüzlerce takı çeşidinden oluşan takı pazarını; güvenilir, içinde yüksek teknoloji barındıracak şekilde, daha önce hiç yaşamadığınız yeni bir alışveriş heyecanı ve tecrübesi yaşatır.


Tıkla Takın takı alışverişinize değer katar.


Kullanıcılar almak istediği takıları en küçük ayrıntısına kadar özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırma yapabilir, ayrıca Tıkla Takın'ın kullanmış olduğu Artırılmış Gerçeklik teknolojisi ile telefon kamerası sayesinde üzerinde üç boyutlu görebilir tek tek deneme imkanı ile yeni bir alışveriş heyecanı ve tecrübesi yaşayabilir.


Nasıl mı tecrübe edersiniz?


İos ve Android marketten ücretsiz bir şekilde Tıkla Takın uygulamasını indirebilirsiniz.


Bütün güvenlik önlemlerini almış, sürekli denetlenen, uzmanlık alanı takı olan Tıkla Takın pazar yerinde ister vitrin mağazalarını ve ürünlerini ziyaret edebilir, isterseniz filtreleme seçeneği ve kısa yollar ile ilgilendiğiniz takı kategorisine direk gidebilirsiniz. İlgilendiğiniz takının Artırılmış Gerçeklik özelliği aktif ise ilgili takıya ait resmin sağ alt köşesinde Tıkla Takın logosunu tıklayabilir ve üzerinizde deneyebilirsiniz. (Özel hayata müdahale olmaması adına kamera özelliğini kapalı devre kullanıyoruz kesinlikle kamera görüntülerinizi ve resimlerinizi kayıt altına almıyoruz, sunucularımızda barındırmıyoruz)


Takı almak keyifli ve mutluluğunuza değer katan bir aksesuar alışverişidir, bazen bir anıyı ölümsüzleştirmek adına bazense bir aile yadigarı olması amacıyla alınır. Sebebi her ne olursa olsun gümüş, altın gibi değerli madenlerden pırlanta, zümrüt, yakut gibi değerli taşlardan oluşan takı alışverişinin yapıldığı güvenilir bir pazar yeri oluşturmak adına biz hem teknolojik yenilik hem de Türkiye'nin dijital kuyumcusu olmak adına sürekli AR-GE çalışmaları ile güncelleniyor ve büyümeye devam ediyoruz.


TAKI

Mezopotamya'da M.Ö. 3000 – 4000 yılları arasında takılan takılar ağaç kavuğundan, hayvan kemik ve dişlerinden, ağaçlardan, yapraklardan yapılmıştır. Bu dönemde insanlar, doğadan buldukları birçok malzemeden kendilerine takı yapmışlardır. Bize ulaşan ilk takı örneği, hayvan dişinden yapılmış bir küpedir.


*Takı ilk icat edildiğinden bu güne kadar hep vardı ve bu gün de yarın da var olacak.


Tıkla Takın, kıymetli kullanıcılarımıza en iyi hizmeti verebilecek bir asrı deviren mağazalar ile çiçeği burnunda yenilikçi ve modern takılardan oluşan kreasyonları bünyesinde barındıran kıymetli mağazalarımızı, tek bir platformda uygun şartlar ve koşulla bir araya getirerek sektöre içinde yüksek teknolojide barındıran bu yeni nesil pazar yeriyle, mağazaları ile kullanıcıları buluşturmayı hedefliyor.

Projenin Kapsam, Amaç ve Konusu

GENEL PROBLEM VE İHTİYAÇ ANALİZİ


Altın ve gümüş sektörünün dijitalleşme sürecinde hâlihazırda yer alan pazaryerleri (trendyol, n11, çiçeksepeti gibi) iade süreçleriyle, güvenlik zafiyetleriyle, yüksek komisyon oranları sıkıntısı gibi ihtiyaçlarına yeterli destek olamıyor. Şu anki pazaryerleri çok fazla çeşidi ve mağazayı içinde barındırıyor ve her bir sektöre farklı bir konsept uygulayamıyor. Bu da mağazaları 2 farklı yol izlemeye itiyor. 


1-Kişiye Veya Kuruma Özel İnternet Sitesi Veya Mobil Uygulaması


Firmanın kişiselleştirilmiş mobil uygulamasını veya internet sitesini canlı ve işlevsel tutabilmesi zordur. Bitmeyen bir yazılım ödemesinin, zaman içinde firmayı yorması, doğru reklam kanalıyla ve bütçeyle e-ticarette rakipler ile mücadele edememesi sonucu olarak da sürdürülebilirliği sağlayamamasına neden olur.


2-Sosyal Medya 


Herkesin herkese çok rahat bir şekilde ulaşabildiği kontrolsüz serbest bir piyasanın olduğu ve aynı zamanda usulsüz birçok ticaretin döndüğü sosyal medya kanallarında, doğru satıcının doğru alıcıya ulaşma ihtimali çok azdır. Doğru satıcının doğru alıcıya ulaşması için yüksek reklam bütçeleri ile mücadele edememenin sonucu olarak da sürdürülebilirliğini sağlayamamasına neden olur.


SAĞLANAN ÇÖZÜMLERE GENEL BAKIŞ


Tıkla Takın, diğer pazaryerinin sadece takı sektörüne özel manevra alamayacağı kadar büyük olmasını fırsat bilerek 2018 yılında bu açığı fark etmiş ve sektörde uygun olması için birçok semtte yer alan kuyumcu ile gümüşçü mağazalarında anketler yapmıştır. Sektörün tüm gereksinimlerini öğrenip Tıkla Takın uygulamasına bunları entegre etmiştir.


Tıkla Takın, mağazaların gereksinimlerini karşılamaya odaklanırken bir yandan da kullanıcıların ihtiyaçlarını, bir takı uygulamasından beklentilerine göre özel tasarlamıştır. Ayrıca kullanıcıların takı uygulamasını sürekli kullanmalarını amaç edindiği için artırılmış gerçeklik ile de uygulamaya eğlenceli bir işlevsellik katmıştır.


Tıkla Takın, tam aktif olmadığı haliyle 2021 Haziran ayında tam sürümü ile ortaya çıktığından bu güne kadar 8 mağaza, 700’den fazla ürün çeşidi, 100 kişiden fazla kayıtlı kullanıcı ve 300’den fazla marketten indirmeye sahiptir. 


Söz veriyoruz Tıkla takın ile e-ticarette sektöre bir yenilik katarak, sadece ülkemizde değil, globalde de ülkemizi temsil etmeye yönelik büyük adımlar atmış ve 2023 yılı ulusal kalkınma projelerinde kendisine de sorumluluk alarak çalışmalarına hız katmıştır. Hedefimiz olan doğru ürün, doğru tüketici politikasını hem ülkemizde hem de ülkemizi temsil edecek yurt dışı platformlarda da aynı felsefe ile temsil etmektir. Başarı ile kazanmayı tek hedef etmiş milli servetimiz olan mücevhere milli emeklerini katan üreticilerimizin ve mağazalarımızın emeklerinin tam karşılığını globalde de alması için, gerek ekibimiz ile gerekse devletimizin sağladığı tüm yasal haklar ile doğru adım ve politikalar eşliğinde, milletimize ait olan değerlere değer katacağımıza söz veririz.  

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Tıkla Takın, elektronik ticaret alanında sürdürülebilir yüksek kazanç hedeflemesi olan ve doğru platformda yer almak isteyen, seçkin kuyumcular ve gümüşçüler ile kaliteli alışveriş hizmeti arayan kişilere özel bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefleyen, bunun için gereken tüm özelliklerin bir arada sunulduğu yüksek standartlı alışveriş hizmeti veren bir platformdur. Bu bağlamda marka değer konumlandırması bakımından türünün tek örneğidir ve üst seviye marka imajına sahiptir.


Tıkla Takın, kuyumcu ve gümüşçülere diğer pazaryerlerinin aksine doğrudan sektöre uyumlu düşük maliyetlerde sürdürülebilirliği sağlayarak mağazaların kazanmasına odaklanan eşsiz satış önerisi sunar.


Mağazaların yüksek standartlı sözleşmeler ve koşullar ile uygulamaya kayıt olmaları, kullanıcıların ise en çok sorun ettiği kaliteli ürün, iade koşulları ve ulaşılabilir müşteri hizmetleri kısmında doğrudan standartları belirleyen ve koruyan Tıkla Takın ekibinin olması uygulamayı 360 derecelik bir yapı ile çevreleyen yüksek kalite standartlarını ön planda tutuyor.


Tıkla Takın, kuyumcu ve gümüşçülerin karışık prosedürlerle ve zahmetli ürün ekleme yöntemlerinden farklı olarak, ürünlerini hızlı bir şekilde ilana verme ve vermiş oldukları bu ilanların satışa bağlı olarak stok takibini otomatik olarak yapabilme imkanı sağlar.


Ayrıca gümüşçülere ve kuyumculara özel, diğer pazaryerlerinde sunulmayan ons ( altın hesaplama kuru ) ile ürünlerinin satış fiyatını endeksleme imkanı sağlar, isterse de döviz (usd) fiyatlı şekilde endeksleme imkanı sağlar.Her iki türlü de kur artış değerleri otomatik olarak takip edilir ve güncellenir böylelikle mağazalar ürün değer artışlarını sürekli güncellemek zorunda kalmazlar.


Bu sisteme bakıldığında, Tıkla Takın sadece değerli madenlerden oluşan takıların satılabildiği Türkiye'de ve Dünya'da ilk takı üzerine oluşturulmuş niş bir pazaryeridir. Kapalı çarşının dijital halidir.


Ürün ekleme; ister mobil uygulama üzerinden olsun ister ise bilgisayar üzerinden olsun sadece 1 dakika sürmektedir.


Tıkla Takın mağaza ilanlarını oluştururken istenirse ürün ile ilgili bilgileri en ayrıntısına kadar yazabileceği şekilde dizayn edilmiştir.


ARKit ve ARCore yapay zekası ile Artırılmış Gerçeklik özelliği kullanarak ürün satışı yapılan Türkiye'de ve Dünya'da ilk pazar- yeridir.


Ve yine Türkiye'de ve Dünya'da ilk olan Partner Sepetim uygulaması da Tıkla Takın'da.


Peki Partner Sepetim Nedir? : Partner Sepeti, iki farklı kullanıcının sadece cep telefonu numarasını Tıkla Takın uygulamasında yer alan partner sepet ayarlarına eklemesi ile iki farklı telefonda yüklü olan Tıkla Takın uygulaması arasında ortak bir sepet oluşuyor, kullanıcılardan biri beğendiği ürünü partner sepetine yollayarak partnerine bu takıyı kendisi için alması talebi oluşturuyor ve partner kabul ederse kendi sepetine yolluyor ve satın alma işlemini tamamlıyor ve böylelikle çiftler arasında bir alışveriş bağı oluşuyor.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Tacettin Demet
Tacettin Demet
Kurucu Ortak- İş, Ürün ve Finans Yöneticisi
Mustafa Mert Karacan
Mustafa Mert Karacan
Grafik Tasarım Yöneticisi
Rıdvan Koçyiğit
Rıdvan Koçyiğit
Pazarlama Yöneticisi
Oğuzhan Memiş
Oğuzhan Memiş
Danışman / Mobil Yazılım Ekibi Takım Lideri
Semih Hükümdar
Semih Hükümdar
Danışman / Web Yazılım Ekibi Takım Lideri
Bahadır Benzer
Bahadır Benzer
Danışman / Tasarım Ekibi Takım Lideri
Takım Üyesi

Tacettin Demet

Kurucu Ortak- İş, Ürün ve Finans Yöneticisi

14 yıldan uzun bir süredir aktif şekilde finans, muhasebe ve pazarlama ile ilgilenmektedir. Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayarlı Muhasebe Bölümü'nden 2 kez onur belgesi almış ve mezun olmuştur. Başarılı bir şekilde 6 kişilik Birsor Mali Müşavirlik ekibine 11 yıldan uzun süredir kurucu ortak liderlik yapmaktadır. 2013 yılından bu güne kadar yine aktif şekilde çeşitli teknoloji faaliyetleri ve Ar-Ge si içinde yer almıştır. 2018 yılında kurulan, Birsor Bilişim Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi’nde yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır. 


Tıkla Takın' da 14 yıllık iş tecrübesini değerlendirmek üzere Eylül 2019’dan bu yana İş Yöneticisi, İş Geliştiricisi, Teknik Yönetici, Ürün Geliştirici, Yazılım ve Arayüz Takım Yöneticisi, Pazarlama Yöneticisi, Müşteri İlişkileri Yöneticisi ve Finans Yöneticisi görevleriyle tam zamanlı olarak çalışmaktadır.

  • 2019 - 2021 Mücevherat Mühendisliği ( 3 yıl )
  • 2013 - 2021 UX DESIGN ( 8 yıl )
  • 2007 - 2021 Finans- Muhasebe- Pazarlama (14 yıl )

Takım Üyesi

Mustafa Mert Karacan

Grafik Tasarım Yöneticisi

Beykent Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunudur. 2015 yılından bu güne kadar çeşitli Youtuber ve İnfluencer ile işbirliği ve renk çizgilerini oluşturma görevleri üstelenmiştir. Bu güne kadar 10'dan fazla firmanın kurumsal kimlik oluşturmasında görev almıştır. Çeşitli oyun platformlarında görsel içerikler hazırlamıştır.


Tıkla Takın' da Adobe Photoshop - Adobe After Effects - 3D Modelleme gibi görsel efekt yazılımlarını kullanmaktadır. Hem sosyal medya hem uygulama içi görsellerin oluşturulması görevinde Grafik Tasarım Yöneticisi görevleriyle sorumludur.

Takım Üyesi

Rıdvan Koçyiğit

Pazarlama Yöneticisi

2010 yılından bu güne kadar altın ve gümüş piyasasının kalbi olan İstanbul kapalı çarşıda yer almaktadır. 11 yıldan daha uzun bir süredir kapalı çarşı ve serbest piyasada (Antalya, İzmir,  Alanya, Bodrum, İstanbul) yer alan kuyumcu ve gümüşçü mağazalarına aktif şekilde birebir pazarlama yapmaktadır.


Tıkla Takın' da 10 yıldan fazla bir süredir oluşturmuş olduğu portföy ve iş tecrübesini değerlendirmek üzere Pazarlama Yöneticisi görevleriyle sorumludur.

Takım Üyesi

Oğuzhan Memiş

Danışman / Mobil Yazılım Ekibi Takım Lideri

İstanbul Aydın Üniversitesi, Bilgisayar Bölümü mezunudur. 12 yıl önce kurucusu olduğu Cyber İstanbul A.Ş. yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. Aselsan da içinde olmakla beraber birçok kurumda stratejik teknoloji ortaklığı yapan Oğuzhan Memiş aynı zamanda birçok girişimde teknoloji Ar-Ge faaliyetleri yürütmektedir. 


Tıkla Takın' da mobil uygulama kısmında geliştirme ve uygulamanın işleyişinin sağlıklı olması adına ekip liderliği ve stratejik danışmanlık yapmaktadır.

Takım Üyesi

Semih Hükümdar

Danışman / Web Yazılım Ekibi Takım Lideri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bilgisayar Bölümü mezunudur. 12 yıl önce kurucu olduğu Hükümdar Bilişim Hizmetleri şirketinde yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır. Atasay, Koçak Gold, Vestel, Vodafone gibi yüzlerce kurumsal firmaya proje çözüm ortaklığı oluşturan ve referanslarına katan Semih Hükümdar aynı zamanda birçok girişimde teknoloji Ar-Ge faaliyetleri yürütüyor. Mahkeme gibi hukuki mercilerde yazılım üzerine bilirkişilik yapıyor.


Tıkla Takın'da web uygulama kısmında geliştirme ve uygulamanın işleyişin sağlıklı olması adına ekip liderliği ve stratejik danışmanlık yapıyor.

Takım Üyesi

Bahadır Benzer

Danışman / Tasarım Ekibi Takım Lideri

Kuyumculuk sektörüne yaklaşık 18 seneden beri hizmet veren Bahadır Benzer Mersin Üniversitesi Takı Teknolojisi Ve Tasarımı Bölümü mezuniyetinden sonra Türkiye’nin en büyük mücevherat firmalarında tasarım birimi müdürlüğü yaptıktan sonra kendi imalat firmasını ve okulunu açmıştır. Aynı zamanda 16 senedir mimar, endüstriyel ve kuyumculuk sektörlerine tasarımcılar yetiştirmekte olan Bahadır Benzer bu anlamda birçok üniversitede seminerler vermektedir. Kuyumculukta kullanılan bilgisayar programları için uygulamalı ve teknik anlatımlı kitabını yazmıştır. Mücevher Sanat Akademisi’nin kurucusu olarak kuyumculuk sektörüne yeni tasarımcılar yetiştirmektedir. İ.T.Ü. Mücevherat Mühendisliği bölümü öğretim görevlisidir. İstanbul Kuyumcular Odası Eğitim Koordinatörüdür. JDA Gold A.Ş. Yönetim kurulu başkanıdır.


Tıkla Takın' da takılara ait tasarım ve rendering faaliyetlerini freelance şekilde üstlenmekte olan ekibe liderlik ve stratejik danışmanlık yapıyor.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 1.250.000
Ek Fonlama
₺ 250.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
61
Alınan Toplam Yatırım
₺ 88.384
Pay Arz Oranı
% 10
Ortalama Yatırım
₺ 1.448
En Yüksek Yatırım
₺ 25.000
Nitelikli Yatırımcı
1
Nitelikli Yatırım Oranı
% 0,11
Fonlama Başlangıç
30.09.2021
Fonlama Bitiş
29.11.2021
Yatırım Yap
Yatırım Tutarı
₺ 50
₺ 250
₺ 1.000
₺ 5.000
₺ 10.000
₺ 20.000
Yatırım Yap
Yapacağınız ödemeler fonlama sonuna kadar İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.'nde saklanacaktır.
Ödemeyi yapacağınız kredi kartı veya banka hesabı kendi adınıza olmalıdır.
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı