AMAZOI Technical Simulation
Sanal Gerçeklik Teknolojisi ile Geleceğin Simülasyon Çözümlerini İnşa Ediyoruz

Savity Safe with Virtuality bir Teknoloji Projesidir

Havacılık , Madencilik , Makine, Teçhizat, İmalat , Otomotiv , Savunma Sanayi ve Yazılım Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2G’dir

129.3%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 1.680.000
 • ₺ 2.172.276

1154 Yatırımcı Pay Aldı.

60 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Eren Yaşar
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: MWXHZF
Kampanya Kapanış Tarihi: 18.02.2022
Lokasyon: Global , Ankara
Girişimin Aşaması: Büyüme

Proje Hakkında

Bu girişim Ankara Kalkınma Ajansı ve Hacettepe Teknokent tarafından desteklenmektedir.

Ankara Kalkınma Ajansı ve Hacettepe Teknokent Girişimin Yatırım Turuna fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile birlikte katılarak 200.000 TL (50.000 TL Ankara Kalkınma Ajansı + 50.000 TL Hacettepe Teknokent + 100.000 TL fonbulucu GSYF) eş finansman ile Yatırım yapma kararı almıştır.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 20 Aralık Pazartesi saat 10:00 itibari ile 1 hafta içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay verilecektir.

Bu kampanya 1 hafta ile sınırlıdır. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar girişimci Eren Yaşar’ın paylarından dağıtılacaktır.


YATIRIMCILARIMIZA BEDELSİZ AR DESTEKLİ HEDİYE KAMPANYASI

5.000 TL ve üzeri yatırımlarda, kendi geliştirdiğimiz artırılmış gerçeklik destekli özel tasarım 1 adet kupa, 1 adet t-shirt , 1 adet sweatshirt ücretsiz verilecektir.

Kampanyaya Ait Notlar: 

 • Ürün gönderilerinde kargo AMAZOI TECH’e aittir.
 • Her yatırımcı hediye promosyonundan sadece bir kez yararlanabilir.


YATIRIM TUTARINA GÖRE BEDELSİZ Business&Platin&Silver Paket HEDİYE KAMPANYASI

100.000 TL ve Üzeri Yatırımlarda: 1 adet Business paket ücretsiz verilecektir.

150.000 TL ve üzeri Yatırımlarda : 1 adet Bronze paket ücretsiz verilecektir.

200.000 TL ve üzeri Yatırımlarda : 1 adet Silver paket ücretsiz verilecektir.

Kampanyaya Ait Notlar: 

 • Verilen paket eğitimler ücretsiz kullanımı kapsamaktadır. Şifrelenerek teslim edilecektir. Satış hakkı vermemektedir. Paket detayları kar tahmin ve beklentileri kısmında açıklanmıştır.


-Sanal Geçeklik (VR) ile teknik eğitim simülasyonlarının eğitim süresini %25 düşürdüğünü, eğitimlerde eğitmene bağlılığın %82 azaldığını ve karmaşık montaj becerilerini %28 iyileştirdiğini biliyor musunuz?

-Peki İSG ve işbaşı teknik eğitimler sonrası çoktan seçmeli sorularla katılımcıların test yapılması sizce verimli ve yeterli mi?

-İşveren açısından eğitimler sırasında işin toplu olarak durdurulması ve saha eğitimleri için kaybedilen zaman, mekan seçimi ve hava koşullarından kaynaklı kayıpların işverene etkisi nedir?

-En önemlisi yeterince deneyim kazanmadan sahaya çıkan personelin bir iş kazası ile karşı karşıya kalması durumunda bunun öncelikle kendisine , ailesine etkisi ve işverene getireceği hukuki zorluklar?

-İş kazalarının %98'i ve meslek hastalıklarının tamamının önlenebilir özellikte olduğunu biliyor muydunuz?


Artık bu konular için endüstriyel sektöre özel paket çözümlerimiz var:

Savity (Safe with Virtuality) ile VR destekli ölçülebilir , sürdürülebilir ve erişilebilir geleceğin simülasyon çözümlerini inşa ediyoruz.


AMAZOI TECH ve Savity Hakkında:

Savity yani Safe with Virtuality projesi WebGL ve VR teknolojisi ile desteklenen Temel İSG ve 11 kritik teknik eğitim simülasyonunu içeren bir teknoloji girişimidir.


Savity VR destekli teknik eğitim paketleri sayesinde yüksek verimlilikte ve ölçülebilir dijital teknik eğitim sürecine endüstriyel kuruluşlar hızla erişebilecek ve bu dijital dönüşüm sürecine eğitim modellerini hızla adapte edebileceklerdir. Ayrıca fonlama başarıyla tamamlandıktan sonra AMAZOI SOFTWARE ' in endüstriyel ve teknik alandaki onay bekleyen tüm özel yazılım çözümleri teklifleri yeni kurulacak AMAZOI Technical Simulation A.Ş ' ye bedelsiz aktarılacaktır. (Savunma sanayi ve ülkemizin ilk 100 firmasında onay bekleyen 1 milyon TL 'lik teklifimiz bulunmaktadır.)


AMAZOI Tech. Sim. A.Ş ile özel yazılım çözümleri , Tübitak projeleri , TUSIAD SD'2 ve Avrupa Birliği projeleri geliştirilmeye ve ek ciro elde etmeye devam edilecektir.


Ürün /Pazar Uyumu

Ülkemiz iş gücü açısından Avrupa'da 3. sırada olup maalesef ölümlü iş kazasında 1. sırada yer almaktadır. Ülkemizde 358 Organize sanayi bölgesi, bu bölgelerde 66 bin firma ve yaklaşık 2.5 milyon çalışan vardır. Sadece ana sanayide çalışan 4 milyona yakın iş gücü bulunmaktadır.

Endüstriyel alanda interaktif temel iş güvenliği eğitimleri ve sanal gerçeklik destekli teknik işbaşı eğitimlerini içeren paket çözümlerimizle iş ortaklarımıza yaklaşık %30 maliyetle teknik eğitim simülasyonlarına sahip olma veya satın alma opsiyonlu kiralama satış modeli ile sunacağımız simülasyon çözümlerimiz hızla pazar hacmimizi artıracağız.


Projemiz ile yıllık bileşik %100 büyüyen Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) pazarında ürünleşmiş çözümler sunarak kaldıraçlı gelir modelimiz ile hem ortaklarımızı kazandırmayı hem de iş ortaklarımızın teknolojik çözümlere daha uygun fiyatla ulaşmasını sağlayacağız.


Tüm bu iş paketlerini toplanacak fon ile birlikte hem yurt içi hem de yurt dışında pazarın en geniş VR destekli eğitim kütüphanesi sağlayan girişim olarak pazar lideri konumuna getireceğiz.


Projenin Kapsam, Amaç ve Konusu

Endüstriyel alanda temel iş güvenliği eğitimleri ve sektöre özel işbaşı eğitimlerini kapsayan sanal gerçeklik ve WebGL destekli eğitim simülasyonlarını kapsayacaktır.


İş Paketleri:

 • Temel İSG Eğitimi WebGL ve Sanal Gerçeklik Destekli Eğitim Paketi
 • Yüksekte Çalışma Sanal Gerçeklik Eğitim Paketi
 • Yangından Korunma ve Yangına Müdahale Sanal Gerçeklik Eğitim Paketi
 • Güvensiz Durumlara Müdahale ve Güvensiz Davranıştan Kaçınma Sanal Gerçeklik Eğitim Paketi
 • Temel El Aletleri ile Güvenli Çalışma Sanal Gerçeklik Eğitim Paketi
 • Yüksek Gerilimde Çalışma Ve Topraklama Sanal Gerçeklik Eğitim Paketi
 • Endüstriyel Elektrik Panoları ile Güvenli Çalışma Sanal Gerçeklik Eğitim Paketi
 • Kaynak Eğitimi Sanal Gerçeklik Eğitim Paketi
 • İskele Kurma Eğitimi Sanal Gerçeklik Eğitim Paketi
 • Kimyasallarla Güvenli Çalışma Sanal Gerçeklik Eğitim Paketi
 • Doğru Kişisel Koruyucu Donanım Seçimi ve Kullanımı Sanal Gerçeklik Eğitim Paketi
 • İlk Yardım Sanal Gerçeklik Eğitim Paketi

İş Paketlerinin Sağladığı Avantajlar

Bir VR simülasyonunu butik olarak satın almak isteyen kurum bunun için önce bir proje ekibi oluşturmalı, ardından senaryolaştırmalı ve bu alanda uzman bir ekip bularak iş teslimini beklemeleri gerekmektedir. Aynı zamanda paket eğitim sistemine göre yaklaşık 4 kat daha fazla bütçe ayırması gerekir. Tüm bu ürünleşmiş çözümler sayesinde iş ortaklarımızın bu teknolojik çözümlere ulaşmasını daha verimli ve ekonomik (%30 bütçe) hale getireceğiz. İş modelimiz kapsamında sunacağımız satın alma opsiyonlu kiralama modeli ile kurumlara ilk yıl için neredeyse %10 bütçe ile VR çözümlerimize erişme imkânı sağlayacağız.


Şirketler online İSG eğitimlerini video destekli vermekte fakat interaktif olmadığı için sadece izlendi bilgisi tutulmaktadır. Aynı zamanda verilen eğitimler sadece çoktan seçmeli sorularla ölçüldüğü için verimli bir değerlendirme sunulamamaktadır. İnteraktif olarak verilmek istenen eğitimler için de toplu tatbikatlar, grupça işin durdurulması gibi etmenler veya sahada verilmesi gereken eğitimler için mekân seçimi, hava koşulları gibi birçok etken daha değerlendirilmesi gerekmektedir.


ILO'ya( Uluslararası Çalışma Örgütü ) göre her yıl dünya gelirinin %4'ü yaklaşık 1.25 trilyon dolar İSG ile ilgili sorunlar nedeniyle kaybedilmektedir. Endüstrileşmiş ülkelerde iş kazaları ve meslek hastalıklarının toplam maliyeti bu ülkenin Gayri Safi Milli hasılatının %1'i ile %5'i arasındadır.


Tüm bu bilgiler ışığında VR destekli paket çözümlerimizin satışı ile kaldıraçlı gelir modeli ile ortaklarımıza hızla gelir sağlayacak girişimimiz nitelikli yazılım , tasarım ve satış kadrosu ile ürünleşmiş çözümleri sunmadan parabolik büyümeyi sağlamış ve endüstriyel pazardan aldığı talepler doğrultusunda bu projeyi geliştirmiştir.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Endüstriyel alanda temel iş güvenliği eğitimi ve kritik önem taşıyan yüksekte çalışma, yüksek gerilimde çalışma ve topraklama, yangından korunma ve yangına müdahale, temel el aletleri ile güvenli çalışma, güvensiz durumlara müdahale ve güvensiz durumdan kaçınma, kimyasallar ile güvenli çalışma eğitimi gibi 11 kritik eğitimi kapsayan Sanal gerçeklik (VR) destekli eğitim simülasyonlarını ve test versiyonlarını kapsayacak bir paket olacaktır. Geliştireceğimiz teknik simülasyonların test versiyonu sayesinde kullanıcıların eğitim sonrası becerileri simülasyon içerisinde ölçülebilecektir. Bu ölçekte bir simülasyon kütüphanesine henüz hiçbir rakibimiz yurt içinde ve globalde sahip değildir.


Türk Traktör fabrikasında 112 personel ile yapılan VR teknik eğitim çalışmasının sonucu hazırlanan makale uluslararası alanda yayınlanmış olup karmaşık montaj becerilerinde %27.9 iyileşme, eğitim süresinde %25 kısalma, eğitimde eğitmene bağlılıkta %82 azalma ve kalite raporları ile destekli %89 ürün arızalarında azalma gözlenmiştir.


Endüstriyel alanda ise birçok şirkete özel kaynak (Radsan Termokaynak Uygulaması), ürün tanıtımı (Tama Proje, Radsan) vb. Sanal gerçeklik, WebGL ve Artırılmış Gerçeklik teknolojileriyle özel eğitim çözümlerini geliştirmiştir. Unity 3D Oyun motoruna entegre kendi yazılım kütüphanesini geliştiren şirketimiz pazardan aldığı geri bildirimler ile tüm endüstride ihtiyaç duyulan eğitim simülasyon paketlerini geliştirecek olup pazarda geniş kapsamlı ürünleşen tek girişim olmak hedefindedir.


Ürünleştikten sonra 1 simülasyon yatırım bütçesini %70 oranında daha düşük koşullarla iş ortaklarına sunabilecek olan girişimimiz, satın alma opsiyonlu kiralama modeli ile de hızlı pazar payı almayı hedeflemektedir. Hali hazırda her yıl 2 katı ve üzeri artan ivme ile parabolik olarak iş hacmini artıran şirketimiz portföyüne ürünleşmiş yazılım çözümlerini de katarak pazar lideri olma hedefindedir.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Eren Yaşar
Eren Yaşar
Kurucu Ortak & CEO
Zehra Yaşar
Zehra Yaşar
Kurucu Ortak & CTO
Elif Ayhan
Elif Ayhan
3D Generalist
Emre Çakmak
Emre Çakmak
Unity Developer
Nazlı Akar
Nazlı Akar
İş Geliştirme Yöneticisi
Korcan İnan
Korcan İnan
3D Artist
Gülin Ekim
Gülin Ekim
Mentor /A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı /Kalite Mühendisi
Takım Üyesi

Eren Yaşar

Kurucu Ortak & CEO

Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık fakültesi İngilizce Makine Mühendisliği mezunu ve Hacettepe Üniversitesi MBA yüksek lisans derecesine sahiptir . HILTI ve GOODYEAR gibi çok uluslu şirketlerde satış departmanlarında yönetici olarak çalışmış 150 milyon TL üzerinde ciro ve ülkenin en kritik müşteri & bayi gruplarının yönetiminden sorumlu olmuştur. Ekip ve kriz yönetiminde tecrübeli aynı zamanda kilit müşteri ve bayi yönetimi alanında danışman düzeyinde bilgi birikimine sahiptir. Amazoi Software'in stratejik yol haritasını oluşturmaya ve iş hacmini artırmaya devam etmektedir. Amazoi'nin teknolojik çözümlerini ölçeklendirmiştir. Amazoi'nin simülasyon çözümlerini ürünleştirerek globale taşımak hedefindedir.

Takım Üyesi

Zehra Yaşar

Kurucu Ortak & CTO

Hacettepe Üniversitesi İngilizce Matematik ve Hacettepe Üniversitesi Yazılım mühendisliği yüksek lisans mezuniyet derecesine sahiptir. Sanal Gerçeklik (VR) , Artırılmış Gerçeklik ( AR ) ve sensör teknolojileri ile savunma sanayi , müze ve eğitim sektörüne yönelik 7 yıllık iş tecrübesi ardından 2018 yılında Tübitak desteği ile Amazoi Bilişim'i kurmuş ve ticarileştirmiştir. 2020 yılında Tübitak 1507 kobi ARGE desteğini Amazoi'ye sağlık alanında uluslararası alanda rakipsiz bir proje ile kazandırmış ve 2021 yılında ekibini genişletmiştir. Nitelikli yazılım , tasarım ve iş geliştirme ekibini oluşturmuş ve pazar lideri şirketler ile rekabet edebilecek düzeye getirmiştir . AR/VR ve sensör teknolojilerinde 10 yıl üzeri deneyime sahiptir.

Takım Üyesi

Elif Ayhan

3D Generalist

Lisans eğitimini ODTÜ Mimarlık bölümünde tamamladı. Eğitimi sırasında da kendisi 3D modelleme ve Sanal Gerçeklik teknolojileriyle ilgilenmeye başlamıştır. Lisans eğitimi sonrasında bir süre mimari alanda Sanal Gerçeklik Teknolojisiyle mimarı tasarım ve görselleştirme alanında kendini geliştirerek çalışma hayatına başlamıştır. Sonrasında Sanal Gerçeklik projelerinde kullanılan 3D modeller üzerine freelance olarak çalışmaya devam etmiştir. Halen Bahçeşehir Üniversitesinde Oyun Tasarımı üzerine yüksek lisansına devam etmekte ve 3D Generalist olarak Amazoi ekibinin bir parçası olarak kariyerini sürdürmektedir.

Takım Üyesi

Emre Çakmak

Unity Developer

Konya Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik alanlarında iş geliştirmektedir. 2 dönem stajını Amazoi'de yapması ardından iş hayatına da Amazoi'de Unity Software Developer olarak başlamıştır. Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik teknolojileri ile simülasyon projelerinin geliştirilmesine katkı sağlamaktadır .

Takım Üyesi

Nazlı Akar

İş Geliştirme Yöneticisi

Nazlıcan Akar Hacettepe Üniversitesi'nde İngilizce Kimya Mühendisliği bölümünde eğitimine devam etmekte olup aynı zamanda Hacettepe'nin köklü topluluklarından biri olan Ekonomi Topluluğu'nun yönetim kurulunda yer almaktadır. AMAZOI'de yarı zamanlı çalışmaktadır ve iş geliştirme, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetiminde ekibe destek olmaktadır.

Takım Üyesi

Korcan İnan

3D Artist

Tasarım hayatı, lise hayatında teknik çizimle beraber başladı. Lise hayatı endüstriyel tasarım, robot gövde oluşturma, mekanik aksam ve 3D modelleme üzerlerinde çalıştı. 2019 Yılında Hacettepe Üniversitesi, heykel bölümünü kazandıktan sonra çeşitli işleri ve birtakım sergileri gerçekleştirdi. Bir yıl sonra bölümümü değiştirip Grafik bölümüne geçiş yaptı. AMAZOI'de mevcut çizim ve fikirleri modellere çevirmekte ve tasarlamaktadır.

Takım Üyesi

Gülin Ekim

Mentor /A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı /Kalite Mühendisi

Akademik hayatına Uludağ Üniversitesi Makine mühendisliğinde başlamış olup yaklaşık 20 yıl özel sektör deneyimine sahiptir . Kalite yönetim alanında uzmanlığa sahip olup A sınıfı iş güvenliği uzmanıdır . Bir OSGB kurucusu olup ekibinde onlarca kisilik İSG Uzmanı ve hekim bulunmaktadır . Otomotiv endüstrisi başta olmak üzere çok geniş bir endüstriyel network'e sahiptir.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 1.680.000
Ek Fonlama
₺ 336.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
1.154
Alınan Toplam Yatırım
₺ 2.172.276
Pay Arz Oranı
% 12,50
Ortalama Yatırım
₺ 1.882
En Yüksek Yatırım
₺ 200.000
Nitelikli Yatırımcı
60
Nitelikli Yatırım Oranı
% 29,61
Fonlama Başlangıç
20.12.2021
Fonlama Bitiş
18.02.2022
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı