NoExit Games Oyun ve Bilişim Anonim Şirketi
Dünyada İlk Üretici yapay zekayla zenginleştirilmiş, eşsiz mobil oyun deneyimi

NoExit Games Oyun Bilişim AŞ bir Teknoloji Projesidir

Oyun Kategorisinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

102.1%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 7.000.000
 • ₺ 7.144.008

1894 Yatırımcı Pay Aldı.

307 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

NOEXIT GAMES OYUN BİLİŞİM ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: K8TT4R
Kampanya Kapanış Tarihi: 15.07.2023
Lokasyon: İstanbul (Avrupa) , Ankara
Girişimin Aşaması: Büyüme

Girişim Şirketi Hakkında

GCI Bilişim ve Eğitim AŞ (Game Circle) 500.000 TL ve fonbulucu Gelecek GSYF 300.000 TL, Hakan Yıldız 200.000 TL, Susu Yatırım 50.000 TL ile girişime yatırım yapma kararı almıştır.

Önemli Bilgilendirme

 • Melek Yatırımcı Efe Duran Sarıkaya girişimimize 10.000 Euro (230.000) TL yatırım yapacaktır.
 • Yıldız Tekno GSYO Anonim Şirketi, platformumuz ile aynı değerleme üzerinden kampanya sonrasında 75 bin dolar yatırım yapacaktır.
 • NoExit Games, Veysi İşler'in öncülüğünde Game Circle Kuluçka ve Hızlandırma Merkezi'nin desteğiyle profesyonel bir oyun stüdyosunun sahip olması gereken finansal, hukuk ve insan kaynakları desteklerini alarak şirket yapısını güçlendirmektedir.

Bedelsiz Pay Kampanyası Güncellemesi

Yatırım turunda, bedelsizpaylar için son tarih olarak ilan edilen 30 Mayıs 23:59’dan önce yatırım yapmış olan yatırımcılarımız, kampanyanın sonuna kadar yeniden yatırım yaparak tutarlarını artırmaları durumunda, toplam yatırımları için verilecek bedelsiz paylar %20 yerine %30 olarak uygulanacak olup, 30 Mayıs 23:59'dan itibaren kampanya %100 hedefine ulaşana kadar ilk defa yatırım yapan tüm yatırımcılarımıza %20 bedelsiz pay verilecektir. Dağıtılacak bedelsiz paylar kurucu ortaklar Erol Şan Amaç, Bünyamin Kırmacı, Muhammed Emin Aydın ve GCI Bilişim ve Eğitim A.Ş.'nin hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır. 

Yatırımcılarımıza Öncelikli Çıkış Hakkı

Yatırım turunun başarılı bir şekilde tamamlandıktan ve toplanan fonun girişim şirketine aktarıldığı tarihten itibaren 6 ay sonra girişim şirketimizin alacağı yatırımlarda oluşan değerlememiz ile mevcut yatırımcılarımız dilemeleri durumunda paylarının en fazla %50’sini aşmayacak şekilde geri alım yapılacaktır.

Kapalı Beta Hakkı Hediyesi

5.000 TL ve üzeri yatırım yapanlara özel No Exit Games Oyun Bilişim Anonim Şirketi’nin Beta ürünlerinin testlerine katılma hakkı verilecektir.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 16 Mayıs Salı günü saat 10:00 itibari ile 10 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 10 iş günü ile sınırlı olup, 30 Mayıs Salı akşamı 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar kurucu ortaklar Erol Şan Amaç, Bünyamin Kırmacı, Muhammed Emin Aydın ve GCI Bilişim ve Eğitim A.Ş.'nin hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır.

NoExit Games Hakkında

Bilkent Üniversitesi'nden 3 ortak ve Game Circle Kuluçka ve Hızlandırma Merkezi'nin kurucularından Prof. Dr. Veysi İşler'in ortaklığı ve mentorluğunda 02.02.2022 tarihinde anonim şirketi olarak kuruldu. Merkezi Ankara'da bulunan firmanın İstanbul Yıldız Teknopark Kuluçka Merkezi'nde de şubesi bulunmaktadır.

NoExit Games Kurucuları

Ortaklar daha öncesinde kendi alanlarında ve iş yönetim konusunda farklı bir çok tecrübeye sahip, ekip çalışması, şirket yönetimi, çalışan yönetimi, finans yönetimi gibi şirket yönetim faaliyetleri konularında tecrübeleri bulunmaktadır. Bir oyun stüdyosunun, güçlü ekip yapısı için ihtiyacı olan yazılım geliştirme, sanat ve pazarlama alanları, 10 yılı aşkın geçmişi olan 3 kurucu ortağın uzmanlıklarıyla daha fazla güçlenmektedir. Veysi İşler'in öncülüğünde Game Circle Kuluçka ve Hızlandırma Merkezi'nin desteğiyle profesyonel bir oyun stüdyosunun sahip olması gereken, finansal, hukuk ve insan kaynakları desteklerini alarak şirket yapısını daha da güçlendirmektedir.

NoExit Games Neler Yaptı?

Game Circle partnerliği sonrası NoExit Games olarak 1 yıl içerisinde 23 adet Hyper-Casual oyun çıkartıldı. Bu oyunlardan üç tanesi Voodoo ile geliştirilirken, yüksek potansiyel oyunlar olarak belirlenip farklı iterasyonlarla geliştirilmelerine devam edildi. (Yüksek potansiyel oyunlar, yayıncılar tarafından yayınlama testinde, belirlenmiş oranda başarı sağlamasıdır.) Bu testi geçen oyunlarda iyileştirmelere devam edilerek oyunun milyonlarca indirmelere ulaşacak seviyeye getirilmesiyle oyunlardan yüksek oranda gelirler elde edilmektedir.

Geliştirilen bu yüksek potansiyel oyunların dikkat çekmesi ve yapılan görüşmeler sonucu Joy Game A.Ş ile exclusive gelir sözleşmesi imzalandı. (Exclusive gelir sözleşmesi yayıncı firma ile geliştirici firma arasında yapılan anlaşmadır.) Anlaşma geliştirilen oyunların sadece bu yayıncı firma ile çıkartılması ve haklarının bu yayıncı firmada olmasıdır. Bunun sonucu olarak, geliştirici firmanın aylık maliyetlerinin belirlenmiş miktarda yayıncı firma tarafından ödenmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Hem oyun geliştirme hem de yayınlama faaliyetlerinde bulunan Joy Game iş birliğiyle, geliştirilen 3 oyunla daha yüksek potansiyel aşamasına gelinip iyileştirmeler yapılarak bu oyunlarda geliştirmeler yapılmıştır. Aralık ayı itibarıyla karşılıklı anlaşılarak sözleşme feshedilmiştir.

NoExit Games Ne Tür Oyunlar Geliştiriyor?

NoExit Games'te mobil oyunların alt türü olan Hyper-Casual türünde oyunlar geliştirilmektedir. Bu oyunlar tek elle oynanan, öğrenmesi kolay ve genellikle tek mekanikten oluşan yüksek indirmelere ulaşan, oyunlarda sunulan reklamlardan gelir elde edilen oyun türüdür. Geliştirilen bu oyunlar hızlı bir şekilde geliştirilip, test edilen ve elde edilen performansa göre ölçeklenerek milyonların oynadığı reklam gelir modeliyle kazanç elde edilen oyunlardır.

Aynı zamanda Hybrid-Casual oyun türüne de geçiş yapılmıştır. Bu oyunlar Hyper-Casual oyunlardan farklı olarak daha zengin görsel ve içeriklerle oyun içi satın alma öğelerinin bulunduğu oyunlardır. Hybrid-casual oyunlar, Hyper-casual, casual ve mid-core oyunların çeşitli özelliklerinin bir araya gelmesiyle doğmuştur. NoExit Games olarak Hybrid-Casual kalitesinde oyunlara dünyada ilk defa üretici yapay zeka modellerini entegre ederek sektörde henüz örnekleri olmayan oyun geliştirmesine başladık. Geliştirilen oyunun test aşamaları tamamlanma aşamasına gelmiş oyunun tam sürümünü yayınlama çalışmalarına da başlanmıştır.

Mobil Oyunlarda NoExit Games Farkı:

Hyper-Casual türünde çok farklı tarz ve çeşitlerde oyunlar geliştiren ekip, bu tecrübesini Hybrid-Casual oyunlarda da kullanmaya başladı. Son dönemlerde oldukça popülerleşen bulut sistemlerinden sonraki en büyük teknolojik gelişimlerden biri olan modern üretici yapay zeka modellerini oyunlara entegre etmeyi başarılı bir şekilde tamamladık. Yapay zeka tabanlı ilk oyunumuz Painter's Life adıyla markette yer almaktadır.

Planlanan oyun fikirlerinden biri olan bu oyunumuzda amaç, oyuncudan çok basit bir çizim alarak, o resmi yapay zeka sistemleriyle işleyip zenginleştirerek oyuncuya sanki ressam dokunuşuyla değişen etkileyici görseller sunarak sergilemek. Yapay zekaya oyuncunun seçtiği tarzlarda (Cyberpunk, karikatürize vs.) resimler hazırlatarak, oyuncuya yüksek tatmin duyguları yaşatıyoruz ve her oynayışta yapay zeka yorumuyla benzersiz deneyimler sunabiliyoruz.

Mobil oyun sektöründe henüz benzeri yapılmayan üretici yapay zeka destekli bu oyunun, sektör gidişatında çok önemli değişiklikler yapabilecek potansiyel görülmüştür. Bu sebeple NoExit Games, hızla değişen mobil oyun dünyasına, her geçen gün çok daha fazla gelişen yapay zeka sistemlerini entegre ederek sektörde öncü olmayı ve ilkleri hedeflemektedir.

Nereden çıktı mobil oyunlara üretici yapay zeka entegrasyonu?

Çıkış noktamız, sosyal medyada yaşanan yapay zeka ile güzelleştirilmiş, selfie(özçekim) çılgınlığından geliyor. Kullanıcıların kendi profil fotoğraflarını yapay zeka ile işleyip yayınlamaları büyük yankı oluşturdu. Kitleler tarafından kendi resimleri farklı stiller kullanılarak değiştirildi. Firma olarak amacımız da aynı şekilde, oyunlarda belli başlı eşya ve objelerin tasarımında kullanıcıları da dahil ederek interaktif bir oyun tasarımı oluşturmak.

NoExit Games olarak geliştirdiğimiz oyunların sadece logo veya ekran görsellerini yapay zeka ile zenginleştirmekten ziyade farklı yapay zeka difüzyon modellerini kullanarak bunlar başlıca Stable Diffusion, Midjourney ve GPT4 olmak üzere oyunların içerisine entegre etme çalışmaları sonuçlanmış, başarılı oyunlardan ilki geliştirilmiş, son versiyon test aşamasına geçilmiştir.

Bu versiyonlar oyunların gelen metriklerini baz alarak yeni özellikler eklenerek kullanıcılara sunulacak nihai oyunun ilk evreleridir. Geliştirdiğimiz oyunun daha ilk versiyonunda "Lütfen oyuna yeni bölümler ekleyin" gibi kullanıcılardan beğeni yorumları ve mailler alarak oyuna insanların büyük ilgisinin olacağı ispatlanmış oldu. Kısıtlı oynama süresine sahip test versiyonlarının yüksek oranda sonuna kadar oynanıp oyunun yüksek oyuncu geri dönüş oranına sahip olması, böylece oyun camiasında en önemli iki metriğin kolaylıkla yakalanması, oyunun başarılı olacağının kanıtı olmuştur. Geliştirdiğimiz oyunun bir diğer farkı ise cinsiyet dağılımının eşit olup oyunu oynayan insanların ağırlıklı olarak genç ve orta yaşta olması, oyunun toplumun geneline hitap ettiğinin ve potansiyelinin bir diğer kanıtıdır.

Ayrıca zengin görseller, yenilikçi tasarımla ve benzersiz bir deneyimle diğer oyunlardan ayrışabilmeyi başardık. Kişiselleştirilebilir ve tasarlanabilir oyun modelleriyle, kendi oyun tarzını ve dünyanı oluşturabilmek en büyük farkımız olacak. Oyuna eklemeyi planladığımız birçok oyun moduyla sakin bir şekilde resim çizip rahatlamak isteyen kişiden, farklı şekillerde kapışmalar arayan rekabetçi kişilere kadar toplumun her kesimine satın alınabilir öğeler ve mini oyunlar sunup zenginleştirerek oyuncuların oyundan daha fazla keyif almasını hedefliyoruz. Bu çalışmalara da başladık. İlerleyen aşamalarda çizilen resimler tamamen kişiye özgü olduğu için kişinin çizimine özel NFT oluşturarak yapılan çizimi kopyalanamaz dijital bir ürüne çevirmeyi planlıyoruz.

Bu süreçte desteğini aldığımız mentor firmamız Game Circle öncülüğünde, alt yapı sistemlerini (API, server vs.) oluşturarak oyunun anlık yüksek indirme alma ve anlık çok yüksek sayıda çizim yapılma durumu için ölçeklenebilir alt yapı sistemlerimiz hazır. Böylece mobil oyunlara dünyada ilk defa üretici yapay zeka entegrasyonuyla mobil oyun sektöründe öncü firmalardan olmayı ve sektöre yeni bir bakış açısı kazandırmayı planlıyoruz.

NoExit Games Gelir Modeli:

NoExit Games olarak 2 farklı ana gelir kalemimiz bulunmaktadır. Bunlardan öncelikli olan gelir kalemimiz, oyun içi reklam ve oyun içi satın alma gelirleri, bir diğeri de Ar-Ge projemizin satışından gelen gelirler.

Painter's Life oyununu diğer oyunlardan ayrıştıran ve gelir beklentimizi daha da yükselten en önemli nokta, organik indirme oranı. Organik indirme insanların oyunu reklam vasıtasıyla değil de kendisinin bulup indirmesi veya paylaşılan oyunun diğer oyuncular tarafından da indirilmesiyle gelen, doğal yollarla yapılan indirmeler. Yaptığımız bu çizim oyununda insanların kimi zaman basit, kimi zaman da kötü çizimlerin, yapay zeka tarafından çok güzel hale gelmesi, doğal olarak paylaşma ihtiyacı doğuruyor. Bu sayede reklamla ulaştığımız kullanıcılar, oyun içinde çizdikleri ve beğendikleri resimleri sevdikleriyle paylaşarak oyunun doğal olarak etraflarına reklamını yapıyor. Bu durum bizim gelir kalemlerimizi yukarı çekerek oyundan elde edilecek kar oranını artırmaktadır.


Girişim Şirketi Tarihçesi

NoExit Games'in Diğer Stüdyolardan Farkı Nedir?

NoExit Games'te kurucu ortaklar 3 yıldır beraber çalışmanın getirdiği tecrübe ve özgüven ile farklı birçok oyun geliştirme projesinde bulunmuştur. Her ortağın oyun sektörünün temel noktalarından yazılım, tasarım ve pazarlama alanlarındaki yetkinlikleri, bu oyun stüdyosunun uzun ömürlü olduğunun ve ekip yapısının zorluklar karşısında dağılmayacağının en önemli göstergelerinden biri.

NoExit Games, Game Circle Kuluçka ve Eğitim Merkezi'nin arkasında bulunan büyük bir ekiple finansal, hukuk, altyapı ve mentörlük desteklerini alarak çok büyük ilerlemeler kaydetmiş ve geleceğe dair planlamalar yapılmıştır. Yatırım sürecinde alınan paranın en verimli şekilde kullanımı konusunda, arkasında önemli sektörel tecrübelerin olduğu Game Circle yönlendirmeleriyle, yatırım öncesi gerekli çalışmalara da başlanmıştır. Bunlar ekibi büyütme, alt yapı oluşturma ve devlet destekleri gibi çalışmalar olup 1 yıldan 5 yıla kadar olan periyotlarda tüm planlamalar tamamlanmıştır.

Yatırım öncesi çalışmalardan bazıları T.C. Ticaret Bakanlığı Pazarlama ve Pazarda Tutundurma Destekleri kapsamında Yazılım/Oyun/Uygulama Reklam Destekleri, Platform Komisyon ve Geliştirme Desteklerine başvurular yapıldı. 1507 TÜBİTAK TEYDEB KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programlarına da başvuru yapılmış, proje onay sürecine girilmiştir. Böylece ürün geliştirme, pazarlama ve istihdam maliyetlerinin ciddi oranda azaltılması hedeflenmektedir.

Neden NoExit Games'e yatırım yapmalısınız?

 • Yeterli yetkinliğe, tecrübeye ve motivasyona sahip kurucu ortaklar.
 • Yatırım sonrası ekibi büyütme, finansal, hukuk, insan kaynakları ve altyapı destekleri konularında, destek verecek mentor firmaya sahip olma.
 • Geliştirilen Painter's Life oyununun test aşamaları tamamlanmış, başarılı fonlama sonrası ölçekleme(scale), tam sürüm yayınlama(soft launch) aşamasına geçilecektir.
 • Yıldız Teknopark bünyesinde geliştirilmekte olunan Ar-Ge projesiyle, veriye dayalı oyun geliştirme ekosistemi.
 • Her geçen yıl büyüyen oyun sektöründe mobil oyun pazarının diğerlerine oranla 1,7 kat daha hızlı büyümesi.
 • Son iki yılda Türkiye'deki mobil oyun firmalarının yüksek değerlemelere ulaşması, Türkiye'de daha önce görülmemiş başarı hikayeleri örnekleri.
 • Geliştirilen oyunlarla gelen sabit gelir modeli ve şirket değerlemesinin artması.
 • Üretici yapay zeka gibi yenilikçi bir teknolojinin faydalarından, mobil oyun sektöründe de faydalanabilecek yetkinliğe sahip olmak.
 • Her geçen gün gelişen yapay zeka modellerini, heyecanla yapmayı beklediğimiz yeni oyunlarda farklı seviyelerde kullanabilecek potansiyele sahip olmak.
 • Geliştireceğimiz yeni oyunlar için oluşturduğumuz ekosistemlerden yeni gelir modelleri elde etmek.
 • Örneklerinin çokça görüldüğü gibi firma olarak amaçladığımız büyümeye ulaşınca çok daha yüksek değerleme ile alacağımız yeni yatırım sonrası şirket hisselerinin artması. Böylece yeni yatırımlara güven ortamı oluşturmak.

Yatırım sonrası neler yapmak istiyoruz?

Kısa Vadeli Hedefler;

 • Oyun geliştirme ve pazarlama tarafında ekipleri büyütmek.
 • Oyun geliştirme ekosisteminde kullanılan başarılı platformların (Sensor Tower, Social Peta, Adjust, UAHero vb.) kullanımını artırarak veri odaklı oyun geliştirmeyi desteklemek.
 • Üretici yapay zeka entegrasyonuyla yayınladığımız ilk oyunun ilk yılında en az bir milyon indirme yakalamak.
 • İlk oyunu mentor firma bünyesinde ve öncülüğünde yayınlayıp, yayınlanan oyunla birlikte veri toplamak ve gelir oranını artırmak.

Orta Vadeli Hedefler;

 • Oyunlarda yapay zeka kullanımı ile yeni bir oyun türü oluşturabilmek.
 • Türkiye'de oyun geliştiren en çok indirme alan 10 mobil oyun geliştirici firmasından biri olmak.
 • Geliştirmelerine başladığımız Ar-Ge projemizin başarısını kendi firmamız bünyemizde kanıtlayarak, diğer firmalara SaaS(Hizmet Olarak Yazılım) olarak sunabilmek.
 • Elli milyon indirmeyi aşan yapay zeka destekli en az bir tane oyuna sahip olmak.

Uzun Vadeli Hedefler;

 • NoExit Games markasını tüm dünyada bilinir hale getirmek ve Türkiye'den bir başka unicorn oyun şirketi daha çıkarmak.

Neden Paya Dayalı Kitle Fonlaması ile Yatırım Almayı Planlıyoruz?

Kitle fonlamasıyla yatırım almamızın en önemli nedeni, çok hızlı büyüme potansiyeline sahip oyun geliştirici firmalardan biri olabilmenin farkındalığıyla yüksek oyun geliştirme maliyetlerini karşılayarak olabildiğince şirketi hızlı bir şekilde büyütüp, başarılı yapay zeka entegre oyunumuzla şirket değerini artırmak. Bu sayede en büyük gider kalemlerimizden olan personel giderleri ve pazarlama maliyetlerini daha hızlı şekilde karşılayarak oyunlardan gelir elde etme sürecini hızlandırmak.

Paya dayalı kitle fonlamasından gelen yatırım sonrası başarılı büyümeyle birlikte yatırımcıların hisselerini verimli bir şekilde değerlendirerek sonraki yatırımcılara güven yapısı inşa edebilmek.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Oynadığın oyunlara yapay zeka ile interaktif katılım!

Geliştirdiğimiz Painter's Life oyununda can alıcı kısmı yapay zeka tarafından zenginleştirilip oyuncuya etkileyici şekilde sunulması. Çizim oyunu olan bu oyunumuzda oyunu oynayan kişilerin çizim yeteneğinin olmadığının farkındalığıyla ve mobil bir cihazda parmakla resim çizmenin kolay olmadığını biliyoruz. İşte bu durum oyunu daha cezbedici hale getiriyor, çünkü çok kötü çizilen bir resim, üretici yapay zeka modeliyle işlenerek, izlemesi keyifli ve güzel bir resme dönüyor. Bu dönüşüm yapay zeka ile yapıldığı için üretilen her bir resim birbirinden ayrışarak benzersiz resimler ortaya çıkabiliyor. Böylece oyuncu her çizdiği resimde farklı sonuçlar elde ederek sıradan bir çizim oyunu oynamamış oluyor. Aynı zamanda insanlar resim çizme yeteneği olmasa bile ortaya çıkan resimden aldığı haz ve yeni çıkacak resimlerin merakıyla uzun süreler oyunda vakit geçirebiliyor.

Oyunu tekrar tekrar oynatıcı kılan taraf ise üretilen resmin diğer bir çizim yapan kişinin resmiyle yarışmaya girmesi ve o diğer kişiyi yenme veya kaybetme, oyuncuları yeniden çizim yapmaya itiyor. Ve onlarca farklı tasarım stillerinin, renklerin, arka planının olması oyuncuyu bu öğeleri yeni resimlerde kullanmaya itiyor.

Tüm bunlar özelinde geliştirdiğimiz oyun, bir oyun için en kritik iki metriğe kolaylıkla iyi değerlerde ulaşmamızı sağlıyor. Bunlar yüksek oynama zamanı ve oyuncuların yüksek geri dönüş oranı.

Üretici yapay zeka modellerini görsel anlamda zenginleştirme için kullanarak geliştirdiğimiz oyunda Chat GPT, Midjourney ve Mubert gibi modern yapay zeka modellerinin gücünü sadece oyun içinde kullanmadık. Oyunun logosundan, tasarımına ve reklam müziğine kadar birçok noktada yapay zeka modellerini kullanarak özgün tasarımlar ortaya çıkardık. Bu sayede çok farklı başarılı örnekleri olan çizim oyunlarına yeni bir soluk getirerek, oyunculara daha önce yaşamadıkları deneyimleri yaşatmayı planlamaktayız.

İlk geliştirilen oyunda The Game Circle destek ve işbirlikleriyle Amazon(AWS) sunucuları üzerinden yapay zeka modellerinde işlenen oyun, çok yüksek indirilmeler planlanarak gerekli tüm altyapı sağlanmıştır.

Bahsedilen bu oyun fikri geliştirilen ve planlanan yapay zeka entegre oyunlardan sadece birisi. Bu mantıkta bulut sistemleriyle veya gömülü olarak farklı şekilde yapay zeka modellerini kullanarak yeni oyunların ön çalışmalarına da başlanmıştır.

Aynı zamanda Yıldız Teknopark bünyesinde geliştirmeye başladığımız, Ar-Ge projemiz olan FunStatistic projemiz ile kendi framework(yazılım iskeleti) oluşturmak. Bu projede amaç geliştirilen oyunların fikir ve geliştirme süreçlerini deneysel ve tahmin odaklı olmaktan çıkarıp, veri analizleriyle geliştirmek.

FunStatistic Ar-Ge projemiz ile amacımız, markette ihtiyaç duyduğumuz tüm verileri analiz edip yeni oyunları bu veriler odağında geliştirmek. Böylece veriye dayalı oyun tasarımı ve geliştirme altyapısı oluşturarak yüksek başarı oranları yakalamayı planlamaktayız.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Erol Şan Amaç
Erol Şan Amaç
Kurucu Ortak, Tasarım ve Sanat Yönetmeni
Bünyamin Kırmacı
Bünyamin Kırmacı
Kurucu Ortak, Pazarlama ve Market Yöneticisi
Muhammed Emin Aydın
Muhammed Emin Aydın
Kurucu Ortak, Teknoloji ve Yazılım Yöneticisi
Veysi İşler
Veysi İşler
Kurucu Ortak, Mentor
Merve Alp
Merve Alp
İnsan Kaynakları
Ufuk Serkan Yıldırım
Ufuk Serkan Yıldırım
Danışman
Samet Kurumahmut
Samet Kurumahmut
Danışman
Mehmet Yaren Bozgun
Mehmet Yaren Bozgun
3D Artist
Mehmet Mert Buran
Mehmet Mert Buran
Yazılım Geliştirici
Yusuf Enes Tulek
Yusuf Enes Tulek
Oyun geliştiricisi
Ayyüce Büşra Yakışıklı
Ayyüce Büşra Yakışıklı
Kurumsal İletişim Uzmanı
Takım Üyesi

Erol Şan Amaç

Kurucu Ortak, Tasarım ve Sanat Yönetmeni

1992 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlkokul ve liseyi Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Özel Lisesinde bitirdikten sonra Almanya'ya gidip Berlin'de Sinema ve Televizyon okudu. Berlin'de geçen 3 yılın ardından Türkiye'ye geri dönüp Bilkent Üniversitesinde Görsel İletişim Tasarım bölümünü okudu. Profesyonel hayata geçince Yönetmen olarak çalışmaya başladı ve bu süre zarfı içerisinde Berlin'de bulunan en büyük 2. Türkçe Tiyatro Topluluğunu kurdu. Yönetilen başarılı oyunların ardından Türkiye'de çocukluk arkadaşıyla birlikte It's Okay Productions'ın kurucu ortağı oldu ve 3 yıl kadar da bu işe devam etti. Farklı sektörlere farklı içerikler üretti, üretimleri arasında; kısa filmler, müzik klipleri, tanıtım filmleri, reklam filmleri bulunmaktadır. Ardından bu sektörü bırakıp yazılım ve Unity öğrenip oyun sektörüne giriş yaptı. NoExit Games'te tasarım ve sanat yönetmeni olarak, oyun içi model, arayüz, ve tüm oyun tasarımı alanlarını yönetmektedir.

Takım Üyesi

Bünyamin Kırmacı

Kurucu Ortak, Pazarlama ve Market Yöneticisi

1991 yılında 28 Ocak'ta Kahramanmaraş'ta dünyaya geldi. Çocukluk, İlköğretim ve Lise yılları Kahramanmaraş'ta geçti. Lisans eğitimi için Ankara'da Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri'nden mezun oldu. Üniversite hayatında veri analizi ve yapay zeka üzerine uzmanlaşarak Ella Bilişim, Omega Big Data firmalarında veri görselleştirme ve yapay zeka üzerine çalıştı. Okuduğu bölüm yapısı itibarıyla pazarlama üzerine dersler alıp, birçok profesyonel etkinlikte görev almıştır. Sonrasında kariyer hedefini mobil uygulamalar tarafına yönelterek, Cuddy isimli hayvanlar üzerine sosyal medya ve takip sistemi olan proje geliştirip yayınlama tecrübesine sahip oldu. Uzaktan çalışma metoduyla yer aldığı farklı projelerde, mobil uygulama geliştirme tecrübesini geliştirdi. NoExit Games'te reklam ve pazarlama yöneticisi olarak görev almaktadır.

Takım Üyesi

Muhammed Emin Aydın

Kurucu Ortak, Teknoloji ve Yazılım Yöneticisi

1991 yılında Ankara'da dünyaya geldi. Özel Ferda Koleji İlkokulu'nu ve lisesini bitirdi. Ardından Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü okudu. Genç yaşından itibaren aile mesleği olan ses, ışık ve organizasyon yapan SFM şirketinde öncelikle ışık teknisyeni sonrasında da ses ve organizasyon bölümlerinde yer aldı. 10 yılı aşkın süredir bulunduğu bu meslekte neredeyse üç yüze yakın farklı konser, miting, belediye organizasyon projelerinde yer aldı. Aldığı projelerde, ekip liderliğinden, ses mühendisliğine, ışık şefliğinden organizasyon yürütücülüğüne kadar birçok farklı alanda görev aldı. Aynı zamanda mobil sahne ve ses sistemleri üreten firmada aktif mühendis olarak görev yapmaya devam etti. 2018 yılında Strenuus Online Shopping Company'i Amerika'da kurdu. 2019 yılından itibaren NoExit Games'in temellerini atmaya başladı. Şimdiye kadar geliştirilmiş bütün oyunların yazılım altyapısını oluşturdu, NoExit Games'te Lead Developer konumunda görev almaktadır.

Takım Üyesi

Veysi İşler

Kurucu Ortak, Mentor

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1987 yılında lisans, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1989 yılında yüksek lisans, 1995 yılında ise doktora derecelerini almıştır.

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde1996-2000 ve 2005-2017 yılları arasında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanlarıyla görev yapmıştır. 2017 yılında ODTÜ’den emekli olmuştur.

Hong Kong Polytechnic, University of Central Florida ve Massachusetts Institute of Technology Game Lab’te belirli süreliğine araştırmalar yapmak için bulunmuştur.

2000-2005 yılları arasında Meteksan Bilişim Grubu’nda Simülasyon ve Görsel Sistemler Bölümü’nü kurmuş ve yönetmiştir. ODTÜ Enformatik Enstitüsü Oyun Teknolojileri Programı'nın kurucularındandır. Şu anda Simsoft ve Game Circle bünyesinde yürütülen projelere akademik desteğinin yanı sıra endüstri deneyimlerini ve bilgi birikimlerini aktarmaya devam etmektedir. NoExit Games'in gelecek planlarında mentor olarak yol göstermektedir.

Takım Üyesi

Merve Alp

İnsan Kaynakları

1999 yılında 18 Ağustos'ta Adana'da dünyaya geldi. Lisans eğitimi için Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun oldu. Üniversite hayatında çeşitli sosyal girişimler ve kuluçka merkezlerinde çalışarak gönüllü birçok etkinlikte yer aldı. Psikolojik danışman kimliği ile aktif olarak seanslarını yürütmekte ve alanın getirdiği iletişim becerilerini yürüttüğü organizasyon ve programlarda kullanmaktadır. Şu anda İnsan Kaynakları ve Yetenek Uzmanı olarak rol almakta, şirket içindeki çeşitli organizasyonların ve programların yürütülmesinden sorumludur.

Takım Üyesi

Ufuk Serkan Yıldırım

Danışman

Robert Kolej ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde öğrenimi tamamlayan Ufuk Serkan Yıldırım, farklı girişimlerde çalıştıktan sonra 2022 yılında The Game Circle İstanbul'un kuruculuğunu yapmıştır ve The Game Circle'ın CEO'su olarak çalışmaktadır. NoExit Games'e finansal, pazarlama ve hukuk alanlarında danışmanlık yapmaktadır.

Takım Üyesi

Samet Kurumahmut

Danışman

Yalova Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2015 mezunuyum. 8 yıldır Bilişim sektöründeyim. Freelance olarak başladığım kariyerimde Android native uygulama geliştirme ve mobil oyun çözümlerden sonra Simsoft firmasında sektöre atıldım. Simsoft bünyesinde mobil oyun geliştirme(Casual/Hyper-Casual), eğitim oyunları, çok oyunculu multiplayer simülasyonlar, AR/VR çözümleri, web uygulama ve API geliştirme gibi pek çok alanda çalışma fırsatı bulduğum deneyimler edindim. Simsoft bünyesinde Senior Software Engineer olarak devam eden çalışma sürecimi Technical Team Lead olarak tamamladım. Daha sonrasında Simsoft kurucu ortaklarından Sayın Veysi İşler ile birlikte Simsoft bünyesinden spin-off ettiğimiz Simofun oyun şirketini 16.06.2022 tarihinde kurduk. Simofun bünyesinde Kurucu Ortak ve CTO görevinde yer almaktayım. Simofun olarak XR/AR/VR, Serious, Casual ve Hyper-Casual/Hybrid Casual oyun dünyasında çözümler üretmekteyiz. NoExit Games'e yazılım ve teknoloji alanlarında danışmanlık yapmaktadır.

Takım Üyesi

Mehmet Yaren Bozgun

3D Artist

25 Ağustos 1999 Batman doğumluyum. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı son sınıf öğrencisiyim. Grafik Tasarımcısı olarak birkaç firmada çalıştıktan sonra 3D Endüstriyel Ürün Görselleştirme, 3D Mimari görselleştirme alanına yöneldim. Daha sonra bu sektörde de aradığımı bulamayınca Dijital Oyun Sanatı ile ilgilenmeye başladım ve şu an The Game Circle ve NoExit Games bünyesinde Animasyon, 3D Modelleme, 2D Çizim, Kreatif üretimi alanlarında çalışmaktadır.

Takım Üyesi

Mehmet Mert Buran

Yazılım Geliştirici

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Mimarlık ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinden sonra iki yıl Unreal Engine ile başladığım oyun geliştiriciliği serüvenime bir yıldır Unity geliştiricisi olarak devam ediyorum. Beş aydır The Game Circle çatısı altında çeşitli takımlara SDK kurulumu, kreatif hazırlama ve oyun tasarımı gibi konularda mentorluk verirken aynı zamanda "Island Odyssey" isimli idle clicker oyununu geliştirmektedir. The Game Circle'da ve NoExit Games'de oyun geliştiricisi olarak çalışmaktadır.

Takım Üyesi

Yusuf Enes Tulek

Oyun geliştiricisi

Oyun dünyasına küçük yaşlarda bilgisayarda Street Fighter 2 oynayarak girdim. Oyun dünyasına ilgili olduğumdan oynadığım oyunların forum sayfalarında moderatörlük, oyun incelemeleri yazan sitelerde editörlük gibi çeşitli işler yaptım. Oyunların geliştirme kısmına ise flash oyunlar devrinde başladım, Unity ile devam ettim. Bir süre profesyonel stüdyo deneyimi edindikten sonra hyper-casual oyunlar geliştirmek üzere arkadaşlarımla toplanıp stüdyo kurduk. The Game Circle'da ve NoExit Games'de oyun geliştiricisi olarak çalışmaktadır.

Takım Üyesi

Ayyüce Büşra Yakışıklı

Kurumsal İletişim Uzmanı

2 Temmuz 1998 yılında dünyaya geldi, ortaokul ve lise eğitimi süresince birçok etkinlik ve uluslararası projede faal olarak görev aldı. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisat bölümünde tamamladı. Eğitim hayatı boyunca kültür ve kariyer odaklı çeşitli öğrenci topluluklarında yönetim ve denetim kurulu üyesi olarak yer aldı. Öğrencilik yıllarında farklı sektörlerde, satış ve pazarlama pozisyonlarında edindiği staj ve çalışma deneyimlerinin ardından, The Game Circle ve NoExit Games bünyesinde İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Uzmanı olarak kariyerine devam etmektedir.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 7.000.000
Ek Fonlama
₺ 1.400.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
1.894
Alınan Toplam Yatırım
₺ 7.144.008
Pay Arz Oranı
% 8
Ortalama Yatırım
₺ 3.771
En Yüksek Yatırım
₺ 500.000
Nitelikli Yatırımcı
307
Nitelikli Yatırım Oranı
% 26,35
Fonlama Başlangıç
16.05.2023
Fonlama Bitiş
15.07.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı