Triber Teknoloji A.Ş
Triber, Türkiye'de 'print on demand' (talep doğrultusunda baskı) hizmetini ileri seviye yazılım ile birleştiren öncü girişimdir.

Triber Shop bir Teknoloji ve Üretim Projesidir

Diğer Kategorisinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

124.2%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 2.800.000
 • ₺ 3.477.811

1234 Yatırımcı Pay Aldı.

235 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

TRİBER TEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: K763DH
Kampanya Kapanış Tarihi: 07.10.2023
Lokasyon: Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Büyüme

Girişim Şirketi Hakkında

fonbulucu Gelecek GSYF 200.000 TL, Hakan Yıldız 50.000 TL Susu Yatırım 50.000 TL yatırım yapma kararı almıştır.

Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 8 Ağustos Salı günü saat 10:00 itibari ile 10 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %30 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 10 iş günü ile sınırlı olup, 21 Ağustos Pazartesi günü 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar tüm ortaklardan oransal olarak aktarılacaktır.

Önemli Bilgilendirme

Şirketin bilançosunda sermaye yedekleri kaleminde bulunan toplam 767.864 TL, yatırım turu sonunda toplanan fon ile birlikte 65.000 TL'lik mevcut sermayeye ilave edilecektir.

Yatırımcı Olacak Mevcut ve Yeni Kullanıcılarımıza Hediyelerimiz

Triber, fonbulucu kampanyası ile yatırım yapan yeni ortaklarına 1 yıl boyunca gerçekleştirecekleri ilk alışverişlerinde geçerli %10 indirim tanımlayacaktır.

Ayrıca:

 • 5.000-10.000 TL arasında yatırım yapanlara 3 ay geçerli Triber Platinum Üyelik ve 1 Adet Triber Basic Boxy
 • 10.000-20.000 TL arasında yatırım yapanlara 6 ay geçerli Triber Platinum Üyelik ve 1 Adet Triber Basic Boxy
 • 20.000 ve üzerinde yatırım yapanlara 1 yıl geçerli Triber Platinum Üyelik ve 1 Adet Triber Basic Boxy

hediye edilecektir.

Triber Nedir?

Triber, fikirleri ürünlere dönüştürebileceğiniz bir platform!

İçerik üreticileri, ünlüler, tasarımcılar ve bir fikri olan herkesin sermayesiz olarak ürünlerini oluşturmalarını sağlıyoruz.

Teknoloji ve Üretimi Birleştirdik - Print on Demand & Fulfillment

Triber'da kendi markasını oluşturmak ve e-ticarete başlamak isteyen kullanıcılarımıza uçtan uca hizmet sunuyoruz. Kullanıcılar platformumuzda ürünlerini tasarlayabilir, mağazalarını oluşturabilir ve pazaryerlerine entegre olabilirler. Sipariş geldikçe ürünlerini onlar için üretir ve kargolarız.

Gelişmiş tasarım panelimiz sayesinde herhangi bir tasarım uzmanlığına sahip olmalarına gerek yoktur. Markalara özel panelimiz aracılığıyla satış ve mağaza raporlarını görüntüleyebilir ve diledikleri gibi düzenleyebilirler.

Neden Triber?

Eğer büyük sermayeleriniz yoksa kendi markanızı oluşturmanız neredeyse imkansızdır. Üretim, e-ticaret altyapısı, stok yönetimi, kargolama, operasyon yönetimi gibi birçok zorlukla karşılaşırsınız. Üstelik büyük sermayeleriniz olsa bile araştırma ya da pazarlama alanında oluşabilecek ufak bir talihsizlik, önceden üretilmiş ürünlerinizin bir anda ölü stoklara dönüşmesine neden olabilir. İşte bu problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız ama kendi markanızı kurmak istiyorsanız: TRIBER

Biz Bu Hizmeti Nasıl Sağlıyoruz?

Tüm markalarımızın üretim ve yönetimini tek elden gerçekleştiriyoruz. Ürünleri yüksek miktarlarda stokluyor, ve sipariş geldikçe dakikalar içinde baskıya girmelerini sağlıyoruz. Üstelik bu işlem o kadar kolay ki, tek operatör ile 8 saatte 400 özel üretim ürün baskısı yapılabilir.

Ölü Stok Yok! Sermaye Yok!

Gelişmiş baskı teknolojilerine yaptığımız yatırım sayesinde, Triber'da bir ürünü üretmek yazıcıdan çıktı almak kadar kolaydır. Satılmayan hiçbir ürün üretilmez, çöpe gitmez. Bu nedenle ölü stok oluşmaz. Satılmayan ürünler ön üretime ihtiyaç duymadığı için herhangi bir sermaye de gerektirmez. En iyi geri dönüşüm yöntemi, kullanılmayacak olanın hiç üretilmemesidir. Print on demand teknolojileri bu anlamda da gelecekte en sık tercih edilecek yöntemlerden biri olacaktır.

Neden Triber'a Yatırım Yapmalısınız?

Triber, dünyada hızla büyüyen bir sektörde Türkiye'de öncü girişimdir. Lansman sonrası ilk 1 yıl içinde, pazarda kendine yer bularak hızlı bir şekilde büyümeyi başarmış olup artan e-ticaret penetrasyonuyla birlikte kullanıcıların ihtiyaç duyduğu bu hizmeti sağlamak için altyapısı hazır durumdadır.

Türkiye'de Öncü Girişim

Triber, Türkiye'de 'print on demand'(talep doğrultusunda baskı) hizmetini ileri seviye yazılım ile birleştiren öncü girişimdir. Gelişmiş panelimiz sayesinde e-ticaret mağazanızı oluşturabilir, domaininizi entegre edebilir, mağazanızı pazaryerlerine bağlayabilir, Google Analytics ve Facebook Pixel gibi araçlarla entegre edebilirsiniz.

Teknik detaylara ek olarak mağazanızda kozmetik değişiklikler de sağlamanız mümkün. Kategoriler, ürün listeleri ve özelleştirilmiş renkler kullanarak mağazanızı size özel bir alan haline getirebilirsiniz.

Global Pazar Büyüyor

Küresel print on demand pazarının 2030'a kadar %26,1'lk bileşik yıllık büyüme oranı ile büyümesi bekleniyor. Türkiye'nin sahip olduğu üretim gücünü, print on demand entegrasyon teknolojileri ile birleştirerek dünya pazarında yerini almasını sağlayacağız. Küresel pazardaki rakiplerimize oranla daha düşük maliyetle, yüksek kalitede ve daha kapsayıcı hizmet verme avantajına sahibiz.

Sürdürülebilir ve Çevre Dostu Bir Üretim Modeli, ÖLÜ STOK YOK!

Triber, üretim sistemi olarak talep doğrultusunda üretim yani ''Print-on-Demand'' kullanmaktadır. Bu üretim sistemini sağlayan makinelere sahiptir. Her yıl milyonlarca ürün, kullanıcı ile buluşamadan ölü stok haline geliyor. Triber'da ürünler sadece talep edildikçe üretilir ve bu sayede ölü stoklar çevreye zarar vermez. Ayrıca kullanılan tüm malzeme ve boyalar sertifikalı & çevre dostudur.

Neden Kitle Fonlama ile Yatırım Almak İstiyoruz?

Triber iş modeli gereği birçok partneri içinde barındıran bir oluşum. Partnerlerimizi şirket paydaşlarına dönüştürmek ve Triber'ın büyüme sürecine dahil etmek şüphesiz bu büyümeyi hızlandıracak.

Yatırım Sonrası Planlarımız Neler?

 • Triber mevcut hacmine sadece 20 bin TL reklam bütçesi ile ulaştı. Biliyoruz ki bu hizmete ihtiyaç duyan fakat Triber'dan haberi olmayan binlerce insan var. Yatırımın büyük bir kısmını pazarlama alanında kullanarak hacmimizi artıracağız.
 • Mevcut e-ticaret entegrasyonlarımıza yenilerini ekleyerek entegre sistemlerimizi genişleteceğiz.
 • Operasyon alanında iyileştirmeler sağlayacak ve hacim olarak yeterli olan üretim alanımızda, mükemmel standartları yakalamak için bant oluşturacağız.

Triber'ı Kimler Tercih Ediyor?

Triber'ı öncelikli olarak içerik üreticileri, influencerlar, tasarımcılar ve e-ticaret girişimcileri tercih ediyor. Bunlara ek olarak yaratıcı bir fikri olan ya da sadece pasif gelir elde etmek isteyen kullanıcılar da mevcut.

Global pazarda içerik üreticilerinin kendi markalı ürünlerinden elde ettikleri gelir, marka iş birliklerinden daha yüksek hale gelmiş durumda. Bu durum, influencerların kitlelerini mağazalarında bulunan özel tasarımlı ürünlerine yönlendirmelerini sağlıyor.

YouTube, Spotify, Twitch Gibi Teknoloji Devlerinden Sektöre Büyük Destek

Sosyal medya platformları, içerik üreticilerinin merch ürünlerini bu platformlarda sergileyebilmeleri için entegrasyon alternatifleri sunuyor. Yurt dışında beta olarak hayata geçirdikleri bu sistem, çok yakında Türkiye'de de yerini alacak ve milyonlarca kişinin takip ettiği içerik üreticilerinin videolarında ya da müzisyenlerin Spotify hesaplarında merch ürünlerini göreceğiz. Türkiye'de Nova Norda ile ilk Spotify Merch entegrasyonumuzu gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Çok yakında bu platformların tamamında print on demand Triber ürünleri ve entegrasyonları yerini alacak.

Triber'da kendi markanı nasıl oluşturabilirsin?

Triber'da kendi markanı oluşturarak, dakikalar içinde sermayesiz e-ticarete başlayabilirsin.

 • Markanı Yarat butonuna tıkla
 • Mağazanı oluştur
 • Ürünlerini seç ve tasarla
 • Satışa başla

Mağazanı kendi domainine bağlayabilir ya da Trendyol ile entegre edebilirsin!

Markanı oluşturmadan, özelleştirilmiş ürünler almak isterseniz

Tasarla & Al butonuna tıklayarak kendiniz ve sevdikleriniz için özelleştirebileceğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Ürünler 2-4 iş günü içinde üretilir ve kargolanır.

Girişim Şirketi Tarihçesi

Triber, 2020 yılında Dr. Subhi Sarıgöllü ve Bilge Sarıgöllü için bir fikir olarak doğdu. Gerekli araştırma ve çalışmaların gerçekleştirilmesiyle birlikte 2021 yılında MVP süreci başladı. 6 aylık MVP sonrası elde edilen olumlu veriler ve yoğun talep ile birlikte, Triber kendi üretim bandını kurmak ve yazılım sistemlerini güçlendirmek için iki bireysel ve bir kurumsal yatırımcıdan tohum öncesi yatırım aldı.

Bugüne Kadar Neler Yaptık?

 • 1,5 milyon TL'den fazla ciro elde ettik.
 • Gelişmiş tasarım paneli ve e-ticaret altyapısı oluşturduk.
 • Ayda 10.000+ ürün basabilen üretim bandımızı oluşturduk.
 • Yazılım sistemlerimizi, üretim bandımız ile entegre ettik.
 • 3.000'den fazla marka, 10'dan fazla influencer markası oluşturulmasını sağlayacak pazarlama çalışmaları gerçekleştirdik.
 • 30'dan fazla ürün ve renk kategorisini sistemimize dahil ettik.
 • Trendyol ile tam entegre sistemimizi yayınladık
 • Etsy, Hepsiburada gibi platformlardan manuel sipariş girişi yapılabilen yarı entegre sistemimizi yayınladık.
 • Tasarlanan ürünler için gelişmiş mockup kütüphanesi oluşturduk.
 • Üretim ve müşteri destek ekiplerimizi kurduk.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Triber, insanların fikirlerini markalara ve ürünlere dönüştürmelerine yardımcı olan uçtan uca sipariş karşılama hizmetidir. Kullanıcılar kendi e-ticaret markalarını sıfır sermaye ile tek tıkla oluşturabilirler. Ardından ürünlerini gelişmiş tasarım paneli aracılığıyla tasarlayarak e-ticaret mağazalarına ekleyebilirler. Ürünler yalnızca satıldıkça üretilir ve Triber tarafından kargolanır. Bu sayede ön sermaye gerektirmez ve ölü stok problemi ortaya çıkmaz.

E-ticaret altyapısı, üretim, kargolama ve müşteri hizmetleri gibi süreçler Triber tarafından yönetilir. Kullanıcılara ise sadece markalarını oluşturmak ve kazanç elde etmek kalır.

Triber Teknik Altyapısı Neler Sunar?

 • E-Ticaret altyapısı
 • Güvenli Ödeme Sistemi
 • Domain Bağlama
 • Farklı Platformlardan Sipariş Girişi
 • Trendyol ve Diğer Pazaryerleri Entegrasyonu
 • Google Analytics Entegrasyonu
 • Google Search Console Entegrasyonu
 • Facebook Pixel Entegrasyonu

Triber Üretim Sistemi Neler Sunar?

 • Sipariş geldikçe üretim yapma imkanı (Bu sayede ölü stok ve sermaye olmaz, çünkü sipariş verilmeyen hiçbir şey üretilmez)
 • Hızlı ve teknolojik üretim altyapısı (2-5 iş günü içinde)
 • Dünyanın önde gelen makine markaları ile üretim (Brother)
 • Sertifikalı, yüksek kalite ürünler
 • Sertifikalı yüksek kalite baskı hammaddeleri
 • Sürekli genişleyen ürün ve renk yelpazesi
 • Markaya özel etiketleme & paketleme
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Bilge Sarıgöllü
Bilge Sarıgöllü
Lider Girişimci & CEO
Dr. Subhi Can Sarıgöllü
Dr. Subhi Can Sarıgöllü
Co-founder & CTO
Tunç Berkman
Tunç Berkman
Yatırımcı & Danışma Kurulu Üyesi
Ferhat Ural
Ferhat Ural
Senior Backend Developer
Binnaz Birdal
Binnaz Birdal
Müşteri İlişkileri Yöneticisi
Beyza Budak
Beyza Budak
Operasyon Müdürü
Takım Üyesi

Bilge Sarıgöllü

Lider Girişimci & CEO

Bilge Sarıgöllü, lisans eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi Sanat ve Kültür Yönetimi alanında başlamıştır. Ardından dijital pazarlama alanına olan ilgisini fark etmiştir. Bölüm değiştirerek Medya ve İletişim alanına geçmiş ve bu esnada iş hayatına da ilk girişini organizasyon sektöründe gerçekleştirmiştir. Ardından Türkiye'nin en büyük ajanslarında global ve lokal birçok markaya Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama danışmanlığı vermiştir. Bu markalardan bazıları; Canon, Akbank, Ülker, Casper'dır. Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Sosyal Medya alanında çalışmalarını sürdürmüş ve ardından Triber'ı kurmuştur. Üretim ve teknolojiyi birleştirerek, Türkiye'de Print-on-demand & fulfillment alanında öncü olma hedefiyle CEO olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Takım Üyesi

Dr. Subhi Can Sarıgöllü

Co-founder & CTO

İzmir Amerikan Lisesi ve Koç Üniversitesi nde okuduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi nde önce pazarlama iletişimi yüksek lisans programını, daha sonra da pazarlama doktora programını tamamladı. Daha önce TBWA, McCann, BBDO, JWT, Senfonico, Concept ve Alaaddin gibi şirketlerde Stratejik Planlama Direktörü olarak görev alan Subhi, 14 yıldır pazarlama & reklam sektöründe deneyim sahibi. 2020 yılından itibaren Triber'ın kurucu ortaklarından biri olarak kariyerine devam ediyor.

Aynı zamanda Pazarlama alanında akademik çalışmalar yürütmekte olan Subhi, İstanbul Bilgi Üniversitesi gibi kurumlarda da halihazırda eğitimler vermektedir.

Takım Üyesi

Tunç Berkman

Yatırımcı & Danışma Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Syracuse University de, MBA eğitimini ise Babson College da tamamladı. Çalışma hayatına Amerika'da başlayarak Monitor Company & New York'da danışman olarak perakendecilik ve telekom sektörlerine ilişkin projelerde yer aldı.

2000 yılında Türkiye'ye dönerek Koç Holding'de Yeni İş Geliştirme Grubu Proje Yöneticisi olarak Türkiye macerasına başladı. 2007'de Avea Stratejik Planlama Direktörü olarak çalışmaya başladı. 2011'de Mobilexpress'i Fintech konsepti altında kurdu. Türkiye nin ilk lisanslı melek yatırımlarını yaptı.

Aralık 2013'te Vestel'e Genel Müdür Yardımcısı olarak geçti. Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı'na ek olarak Mobil Ürünler Satış Genel Müdür Yrd. sorumluğunu üstlendi.

Kasım 2019 da Vestel deki görevinden ayrılarak TBS Investment & Management Co. ve kendi girişimleri ile ilgilenmeye başladı.

Diğer Faaliyetler;

Endeavor Danışma Kurulu, İTÜ Çekirdek Mentorluk

Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği, (YÜD), FODER ve 1907 Fenerbahçe Derneği'nde YK üyesidir.

Takım Üyesi

Ferhat Ural

Senior Backend Developer

15 yaşından itibaren kurumsal internet siteleri ve B2B uygulama çalışmaları yapan Ferhat Ural, 2005 yılında Işık Üniversitesi'nde Yazılım Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından birçok lokal ve global projelerde 'Full Stack Developer' görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda Carvist ve Beebird Technology girişimlerinin kurucusudur.

Takım Üyesi

Binnaz Birdal

Müşteri İlişkileri Yöneticisi

Binnaz Birdal, İstanbul Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Startup dünyasına Sinemia ile giriş yaptı. İlk kurulduğu andan şirket kapanışına kadar Müşteri Hizmetleri Yöneticisi pozisyonunda görev aldı. Bugüne kadar görev aldığı şirketler Sinemia, Subgen, GeminiLab. Şu anda aktif olarak Triber'da Head of Communication Excellence pozisyonunda çalışmalarını sürdürmekte


Takım Üyesi

Beyza Budak

Operasyon Müdürü

Beyza Budak, Lisans eğitimini Nişantaşı Üniversitesi'nde Muhasebe alanında almıştır. Ardından Tab Gıda'da profesyonel hayata başlamıştır. Kısa süre sonra Triber ile yolu kesişmiştir ve şu anda 1,5 yıldır Operation Manager olarak operasyon yönetimi alanındaki faaliyetleri ile görev almaktadır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 2.800.000
Ek Fonlama
₺ 560.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
1.234
Alınan Toplam Yatırım
₺ 3.477.811
Pay Arz Oranı
% 10
Ortalama Yatırım
₺ 2.818
En Yüksek Yatırım
₺ 200.000
Nitelikli Yatırımcı
235
Nitelikli Yatırım Oranı
% 43,47
Fonlama Başlangıç
08.08.2023
Fonlama Bitiş
07.10.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı