NutzenTech
NutzenTech, atık üreten şirketler için drone, sensör, kamera teknolojileri ile SaaS yazılım tabanlı hava kalitesi, 2D ve 3D haritalama ve anomali tespiti analizleri sağlar.

NutzenTech bir Teknoloji ve Üretim Projesidir

Makine, Teçhizat, İmalat , Yapay Zeka ve Yazılım Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2G’dir

38.6%

51 Gün 16 Saat 52 Dakika

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 2.050.000
 • ₺ 790.632

337 Yatırımcı Pay Aldı.

32 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Yatırım Yap
Nutzentech Teknoloji Araştırma Geliştirme Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Fonlamaya Sunuldu
Kampanya Kodu: J9NMD6
Kampanya Kapanış Tarihi: 18.11.2022
Lokasyon: Global
Girişimin Aşaması: Büyüme

Girişim Şirketi Hakkında

Ankara Kalkınma Ajansı'nın da yatırım turuna katılmasıyla birlikte, fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu toplamda 300.000 TL eş finansman ile girişime yatırım yapma kararı almıştır.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 19 Eylül Pazartesi saat 10:00 itibari ile 20 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %25 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 20 iş günü ile sınırlı olup, 14 Ekim Cuma akşamı 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar tüm mevcut ortakların hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır.


Önemli Duyuru:

Şirketin primli pay arzı şeklinde mevcut yatırımcılarından aldığı yatırımların bir kısmı, bilançoda sermaye yedeklerinin altındaki "Hisse Senetleri İhraç Primleri" kaleminde bulunmaktadır. Sermaye yedeklerinde bulunan 886.533 TL yatırım turu sonunda toplanan fon ile birlikte sermayeye ilave edilecektir. Bu turda yatırım yapan yatırımcılarımız tüm sermayeye, yatırım yaptıkları oranda ortak olacaktır.


Yatırımcılarımızı Nutzentech ile Buluşturuyoruz!

 • 10.000 TL üzeri yatırım yapan yatırımcılarımızın yıl içerisinde gerçekleştirilecek 3 adet drone-sensör testlerine özel davet edilmesi,
 • 20.000 TL üzeri yatırım yapan yatırımcılarımızla drone yapım eğitimi ve ilk iki kişiye eğitim drone sistemi hediye edilmesi ile yatırımcılarımıza unutamayacakları anılar bırakılması hedeflenmektedir.


NutzenTech Nedir?

NutzenTech, atık üreten şirketlerin donanım sağlığını kontrol etmelerine yardımcı olmak için görüntü işleme ve hava kalitesi ölçüm analizi, gerçek zamanlı haritalama ve veri işlemeyi içeren drone'lar için bulut kontrol yazılımı çözümleri geliştirmektedir.


Kurumsal Müşterilerimiz:

Şirketimiz pazar bünyesinde demo ve satış süreçlerinde Dudullu Organize Sanayi Bölgesi, AISIN Otomotiv, Libertech, Kasırga İHA, Kadifeteks, Genba, As Çimento, Nuh Çimento, Karayel Elektrik Üretim, Simay Elektrik Üretim ve Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi ile satışlı ve satışsız (ücretsiz-demo) çalışmalar yapmıştır.


Detaylarıyla NutzenTech...

Mevcut durumda şirketimizin hitap ettiği 3 ana problem bulunmaktadır. Hava kalitesi, modelleme ve görüntü işleme alanlarında olan bu problemler tüm dünyada insanlı sistemlerle yüksek bütçelerle ve iş sağlığı güvenliğinin eksikliği ile gerçekleştirilmektedir. Daha özel olmak gerekirse; hava kalitesi istasyonları ve baca gazı ölçüm teknikleri tek bir noktadan ve kirletici kaynaklarından kilometrelerce öteden ölçüm gerçekleştirmektedir. Bu durumda gerçekçi olmayan verilerin devletler ve şirketler bünyesinde kullanılmasına neden olmaktadır. Diğer bir problem ise, modelleme çalışmalarıdır. Mevcut durumda modelleme çalışmaları helikopter gibi yüksek maliyetli sistemler ile günler süren metre hata payında ölçümler vermektedir. Bu da modelleme sonucunda alınması gereken kararları yanlış etkilemektedir. Son olarak ise görüntü işleme çalışmalarıdır. Dünya çapında çok farklı alanlarda anomali tespitleri insanlar ile yapılmaktadır. Örneğin rüzgar türbinleri, çimento fabrikası fırınları ve bacakları gibi önemli noktalardır. Ana problem insan gibi hata payı yüksek bir karar vericinin bu sahalarda kullanılmasıdır. 


Envedrone bünyesinde insansız hava aracı, sensör ve kamera teknolojileri sayesinde çevresel veriler toplayıp, bu verileri nutzentech.com üzerindeki SaaS (yazılım) platform sayesinde analizleyebilen ve anlamlı hale getiren bir sistemdir. İçerisinde bulunduğu kutudan çıkarılıp kanatları açıldıktan sonra günde 7 defa şarj edilip kullanılabilir ve kullanıldığı sırada sensör sistemleri ile, tam akredite biçimde, 35 adet hava kirletici parametreyi koordinatsal olarak algılayabilir. Kamera sistemi sayesinde de görüntü işleme ve modellemeler için yüksek çözünürlüklü veriler alabilir. Alınan bu verileri anlık olarak nutzentech.com üzerinde bulunan ve Envedrone’ye sahip olmayan kişilerin de girip verilerini analiz edebildikleri bu sistemden anlık analizlerle görebilirler. Dünya üzerindeki rakiplerimiz olan Botlink ve Scentroid'den farkımız, bu sistemleri hazır bir teknoloji ile değil kendi patent aşamasında olduğumuz teknolojimizle yapmamız ve ayrıca verilerin analizlenmesi ve anlamlandırılması işlemlerini SaaS sistemi üzerinden pazar geribildirimleri neticesinde tam profesyonel hale getirmemizdir. 


Hava kalitesi, baca gazı, 2D/3D haritalama ve görüntü işleme hizmetlerini drone sistemleri ile tam otonom şekilde gerçekleştiren NutzenTech 2018 yılında Mirkan Emir Sancak, Ayben Özkan ve Cihangün Ayyıldız ortaklığında kurulmuştur. 2020 Aralık ayında Emin Ataç liderliğindeki tohum öncesi yatırım turumuzla yolumuza çıkmış durumdayız. Geriye kalan yatırımcılarımız ise Ali Seyhan, Sinan Göksel, Birol Şen, Oral Çimsöken, Murat Ayabakan'dır.


Neden NutzenTech'e Yatırım Yapmalısınız?

 • NutzenTech temelde iklim değişikliğini verinin gücü ile çözmek isteyen bir girişimdir. Hepimizin ortak problemi olan iklimi dert etmek yatırım yapmanız için ilk ve en önemli durumdur. Dünyamızı beraber kurtarabiliriz!
 • 2020 Aralık itibari ile ArGe süreçlerini tamamlamış ve pazarda müşterilerle çalışan bir girişim olarak yer almaktayız.
 • Mevcut durumda 161.539 TL olan toplam ciromuzu, hızlıca artırmak adına güçlü bir stratejimiz olduğuna inanıyoruz.
 • Satış potansiyelimizle ve gelecekte almayı hedeflediğimiz yeni yatırımlarla, şirket değerimizi büyük bir oranda artırabileceğimizi düşünüyoruz.
 • Kabul aldığımız programlar olan Microsoft GrowthX (Abu Dhabi), StartupWiseGuys Pre-Accelerator (Estonya) ve onay sürecinde olduğumuz Gener8tor (Amerika) ve StartupWiseGuys Bilbao gibi programlar bünyesinde hem yabancı yatırımcı hem de müşterilerle çalışma olanağı yakalayacağız. Bu sayede global çapta adımlarımızı kolaylaştıran çalışmaları fonlama öncesinde gerçekleştirmiş bulunuyoruz.
 • Mevzuat kapsamında üretici şirketler üretimlerini başlatmaları, sürdürülebilir kılmaları ve bitirmeleri konusunda hava kalitesi ve baca gazı ölçümlerini yapmak zorundadır. Bu da şirketlerin bizlerle iş yapması hususunda onları zorunda bırakmaktadır. Bu zorunluluğu, onlara daha kaliteli hizmet sunarak müşteri memnuniyetini artırmayı hedeflemekteyiz.
 •  Karbon-nötr projesi kapsamında tüm global şirketler temiz üretim yaptığını kanıtlamak zorundadır. Bu da, şirketimizle yapılacak olan hizmetler sonucunda onların belgelendirilmelerini sağlayacaktır.


Gelecek Hedeflerimiz Neler?

Bu yatırım turumuz sonrasında, girişimimizin mali sürdürülebilirliğini sağlamayı ve bu yıl içerisinde nakit akışımızı pozitife çıkartmayı hedefliyoruz.


Gerçekleştirilecek yatırım turu ardından 5 ana başlıkta planımız bulunmaktadır: Ürün akreditasyonu, satış rakamlarının yükseltilmesi, teknolojik geliştirme (ArGe), ekip geliştirme, tohum yatırım turu.

 • Ürün akreditasyonu: Kitle fonlaması kampanyasının başarılı sonuçlanması halinde yürütülecek yeni faaliyetler sonucu sensör sistemi oluşturulacaktır. Sistemde toplanan verilerin doğruluğu belgelenmelidir. Bunun için akreditasyon işlemlerinin gerçekleştirilmesi önceliğimiz olacaktır. Akreditasyon faaliyetleri özelinde danışmanlıklar alınmaktadır ve başvuru süreci yürütülmektedir. Kitle fonlamanın ardından süreç için gerekli olan bütçe bu fonlamanın içerisinden kullanılacaktır. Akredite olan sistem ile birlikte müşterilere sunulan rapor formatının iyileştirilmesi ve bakanlık düzeyince onaylanacak hale getirilmesi amaçlanmaktadır. Bu süreçte de benzer şekilde danışmanlıklar ile ilerlenmektedir.
 • Satış rakamlarının yükseltilmesi: Mevcut durumda hizmet verilen organize sanayi bölgeleri, çimento firmaları ve yenilenebilir enerji firmaları bünyesinde olan fuar ve yapılacak olan görüşmeler neticesinde satış rakamlarının artırılması hedeflenmektedir. Bu sayede değerlemesi artacak olan şirketimiz yeni yatırım turunda aktif olarak global yatırımcı ve pazarlara hitap edebilir şekilde kendini şekillendirecektir.
 • Teknolojik geliştirme: Ürün/üretim modeli sayfasında alınacak tüm adımların hedefleri yer almaktadır.
 • Ekip geliştirme: Takımımız bünyesinde belirli dönemlerde stajyer, yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışan ekip arkadaşlarımız bulunmaktadır. Bu ekip arkadaşlarımızı kadromuza tam zamanlı olarak katmayı hedeflemekteyiz.
 • Tohum yatırım turu: On binlerce startup arasından seçilip kabul aldığımız StartupWiseGuys ve Microsoft GrowthX programlarından ve ayrıca içerisinde yer aldığımız UK DIT Global Entrepreneurship Programme (İngiltere Dış İşleri Bakanlığı Global Girişimcilik Programı) bünyesinden tanıştığımız yatırımcılarla; tohum yatırım turumuzda bizi globalde önemli yerlere taşıyabilecek bir yatırım almayı amaçlıyoruz.


Uzun Vade Planlarımız Nedir?

NutzenTech uzun vadede otonom sistemler sayesinde çevre kirliliğini azaltmayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda fonlama itibari ile satış hedeflerini gerçekleştirip teknik olarak daha da gelişecektir. Gelecek yatırım turunda ise; şirketimizin değerini ciddi bir oranda artırıp ilerletmesi planlanmaktadır. Bu büyüme hızı ve alınacak yatırımlar, yapılacak satışlar, geliştirilecek teknolojiler neticesinde NutzenTech, dünyanın en büyük problemi olan iklim değişikliği hassasiyeti olan şirketlere çıkış (exit) yapmayı ya da bu şirketlerle birleşmeyi hedeflemektedir.


Global vizyonumuz bizlere bu yolda sadece Türkiye bünyesinde bu teknolojinin kullanılabilirliğinin yanı sıra tüm ülkelerde kullanılabilirliğinin yolunu çizdirmiştir. Uluslararası bir ürün tasarlama ve küresel mevzuatlara uygun şekilde ilerleme gibi durumlar uluslararası alanda faaliyet gösterebilmemizi sağlayacaktır. Öncelikle asıl pazarımız Türkiye ve sonrasında seçilecek olan global ülkelerde (İlk Öngörülen Pazar: Birleşik Arap Emirlikleri ve sonrasında İngiltere) faaliyet gösterilmesi planlanmaktadır.

Girişim Şirketi Tarihçesi

Kurucularımızdan Mirkan, Gebze Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünde okurken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde bir staj programına kabul edilmiştir. Bu staj programında elliden fazla şirkete hava kalitesi denetimlerinde yer almıştır. Bu denetimler sırasında hava kalitesi analizlerinin noktasal bir veri alma yöntemi olan hava kalitesi kontrol istasyonlarından alındığını tespit etmiştir. Burada ana problem keşfedilmiştir. Noktasal veri yerine hava kirletici parametrelerinin hangi konumlarda olduğunu görmek için koordinatlara bağlı bir veri alma sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bağlamda sensör sistemlerinin uçurulması ve veri alınma sisteminin değiştirilmesi konusunda adım atılmıştır. Haritalama, modelleme ve görüntü işleme gibi özellikler ise pazardaki müşterilerden alınan geri bildirimler neticesinde ürünümüze entegre edilmiş teknolojiler arasındadır. 


Kurucular birbirleri ile daha öncesinde yer aldıkları projeler aracılığıyla tanışmış ve ortak başarılar elde etmiştir. Bu sebepten ötürü ortak çalışma kültürü ve dostluk gelişmiştir. Şirket kurulmadan önce Mirkan ve Cihan, TÜBİTAK bünyesinde gerçekleştirilen insansız hava aracı yarışmalarında ortak başarılar elde etmiştir. Bunlara ek olarak dünyanın önde gelen teknolojilerini birleştiren bir platform olan TEKNOFEST bünyesinde de insansız hava araçları konusunda başarılar elde etmişlerdir. Mirkan ve Ayben çeşitli yurtdışı yarışmalarında Mars Rover (Mars Uzay Aracı) üzerine projeler gerçekleştirerek sensör ve veri teknolojileri üzerine birbirlerine mentorluk yapmıştır. 


Aşağıda NutzenTech'in kilometre taşları verilmiştir:

 • 2018: Fikir aşaması, ürün geliştirme
 • 2019: İş modeli, ürün ve demo geliştirme
 • 2020 Aralık: Tohum öncesi turunda 100.000 $ yatırım alınması
 • 2021 Ocak: Ar-Ge çalışmalarına BÜDOTEK Teknopark kapsamında başlanması
 • 2021 Şubat: Yönetim-yazılım-donanım ofislerinin ayrılması ve operasyonların artması
 • 2021 Mart: Dudullu Organize Sanayi Bölgesi'ne ilk satışın gerçekleştirilmesi
 • 2021 Mayıs: +200 temas edilen müşteri adayı, her hafta düzenli demolar
 • 2021 Temmuz: Ürün testlerinin gerçekleştirilmeye başlanması
 • 2021 Kasım: Ar-Ge çalışmalarının sona ermesi
 • 2021 Aralık: Libertech'e ikinci satışın gerçekleştirilmesi
 • 2022 Ocak: EnveDrone, Nutzensor ve Nutzen-SaaS ürünlerinin lansmanı
 • 2022 Şubat: 6 adet fatura daha kesilerek toplamda 161.539 TL satış gerçekleşmesi
 • 2022 Mart: Mevcut yatırımcılarımızdan gelen 201.000 TL devam yatırımı gerçekleşmesi
 • 2022 Mayıs: TÜRKAK başvuru süreçlerine başlanması
 • 2022 Haziran: 3 yeni demo müşteri kazanılması
 • 2022 Temmuz: 6 yeni demo müşteri kazanılması ve sensör geliştirme çalışmalarına başlanması
 • 2022 Ağustos: Sensör sisteminin kredi kartı boyutlarına kadar düşürülmesi ve akreditasyon konusunda TÜRKAK bünyesinden gerekli laboratuvar adımlarının atılması

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Teknolojik geliştirme (ArGe) hedeferi:

 1. Saas sisteminin geliştirilmesi: Bir diğer önemli faaliyet, hava kalitesi raporlarının ve NutzenTech olarak verilen tüm servislerin içerisinde bulunan yazılım platformunun iyileştirilmesidir. Mevcut ve yeni kayıt olacak müşterilerin tüm hizmetleri bir arada göreceği bir ara yüzün oluşturulması hedeflenmektedir. Hizmet sonrası verilere ve raporlara ulaşabileceği bir platform hazırlanacaktır. Mevcut durumda verilerin alınması ve görüntülenmesi gerçekleştirilmektedir. Fonlamanın başarılı sonuçlanması halinde mevcut durumdaki sistemin tamamen otomatikleştirilmesi adına adımlar atılacaktır. Müşterinin uçuş zamanı ve yerinin planlanmasından, hizmet sonundaki raporları kontrol edebildiği uçtan uca bir sistem planı yürütülecektir.
 2. Sensör sisteminin optimize edilmesi: Kitle fonlama kampanyasının başarılı olması halinde nutzensör ölçüm sisteminin sektörde kullanılan her drone ile uyumlu çalışabilmesi amacıyla küçültülecek, hafifletilecek ve tak-çalıştır özelliğe sahip olması için çalışmalar gerçekleştirilecektir. Bununla beraber piyasada yoğun olarak kullanılan İHA'lar için bağlantı aparatları tasarlanıp üretilecektir. Akredite sensörlerin 6 ayda bir değişmesi yada kalibre olması gerekmektedir. Bu doğrultuda sensörlerin kolayca takılıp çıkarılabileceği PCB sistemi tasarlanacak ve sensörlerin ömrü dolduğunda tüm sistemin değil sadece sensörlerin değişebilmesinin önü açılacaktır. Böylece fiyat tasarrufu sağlanacaktır.  
 3. EnveDrone: Sistemin optimize edilmesi için çalışmalar tamamlanacak ve drone, daha taşınabilir ve sürdürülebilir olması için küçültülecektir. Bu bağlamda; boyut, ağırlık ve üretim maliyeti azaltılırken uçuş süresinin artması temel amaç olacaktır. Bu amaçta çalışmalar gerçekleştirilecektir. İHA’nın yüksek frekans yoğunluğuna sahip alanlarda daha güvenli uçmasını sağlayacak ek güvenlik yazılımları oluşturularak drone'a entegre edilecektir. 
 4. Kamera sistemi: Görüntü işleme modellerinin daha sağlıklı veri üretebilmesi için yüksek çözünürlüklü kameralara ihtiyaç duyulmaktadır. Bahsi geçen kameraların drone üzerinde titreşim ve rüzgardan etkilenmemesi amacıyla gimbal tedariği ile beraber assemble işlemleri gerçekleştirilecek ve sonuç olarak envedrone'a yüksek çözünürlüklü kamera özelliği kazandırılmış olacaktır.


Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Mirkan Emir Sancak
Mirkan Emir Sancak
Kurucu Ortak ve CEO
Cihangün Ayyıldız
Cihangün Ayyıldız
Kurucu Ortak ve Co-CTO
Ayben Özkan
Ayben Özkan
Kurucu Ortak ve Co-CTO
Ozan Balcı
Ozan Balcı
Pazarlama Direktörü
Kadir Baran Taş
Kadir Baran Taş
Yatırımcı İlişkileri Direktörü
Dolly Süslü Pakize
Dolly Süslü Pakize
Mutluluk ve Motivasyon Sorumluları
Tuana Arslan
Tuana Arslan
Satış Direktörü
Mertcan Çakır
Mertcan Çakır
Otonom Uçuş Mühendisi
Emin Ataç
Emin Ataç
Tohum Öncesi Lider Yatırımcısı ve Danışman
Murat Ayabakan
Murat Ayabakan
Yatırımcı ve Danışman
Ali Seyhan
Ali Seyhan
Yatırımcı ve Danışman
Takım Üyesi

Mirkan Emir Sancak

Kurucu Ortak ve CEO

Sancak, Sırp bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi ve Türkiye'de, İstanbul'da büyüdü. 18 yaşında ECA Elginkan Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Gebze Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü'ne girerek çevre teknolojileri üzerine çalışmaya başladı. Yosun teknolojileri hakkındaki makalesi 500. atıfını aldı. Başarısının sonucunda Harvard Üniversitesi'nde İklim Değişikliği konusunda uzmanlık almaya hak kazandı. Ardından girişimcilik ekosistemindeki başarısı ile Pennsylvania Üniversitesi'nde Girişimcilik okumaya hak kazandı. San Fransisco bölgesinde 2 şirket exit ederek başarılı bir girişimci olarak yolunda devam etmektedir. Girişimcilik deneyimlerini podcast kanalı üzerinden ekosistem ile paylaşmaktadır. Şu anda ana işi olan NutzenTech'te kurucu ortak ve CEO'dur. NutzenTech, müşterilerin çevresel ayak izlerini iyileştirmelerini sağlayan veri ve teknoloji odaklı B2B & B2G çözümleri sunmayı amaçlayan bir yeşil teknoloji girişimidir.

Takım Üyesi

Cihangün Ayyıldız

Kurucu Ortak ve Co-CTO

Cihangün Ayyıldız, Afyonkarahisar Gazi Anadolu Teknik Lisesi Kontrol ve Otomasyon Bölümü Endüstriyel Otomasyon alanından 2014 yılında mezun olduktan sonra Akdeniz Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kontrol ve Otomasyon Teknolojileri Bölümüne yerleşmiş ve burada bitirme projesi olarak “Cankurtaran İHA” projesi ile bölümünü tamamlamış ve İnsansız Hava Araçları alanına giriş yapmıştır. Kişisel boyutta İHA’lar yaparak çeşitli firmalara satışını gerçekleştirmiştir. 250mm 450mm 650mm 800m ve 960mm frameler üzerine dronelar geliştirmiş ve çeşitli uygulamalar gerçekleştirmiştir. Ön lisans eğitiminin ardından bazı sebeplerden dolayı eğitim hayatına 2 yıl ara vermek zorunda kalmış ve bu süreçte Türk Hava Kurumu bünyesinde model uçak ve insansız hava araçları eğitimleri almış ve akabinde model uçak (Ata-Flamingo) eğitimleri vermiştir. Gebze Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünü kazanmış ve eğitimine burada devam etmektedir.

Takım Üyesi

Ayben Özkan

Kurucu Ortak ve Co-CTO

Ayben Özkan, Adana Kozan Fen lisesinin eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği tamamlanmıştır. Lisans sürecinde yüz tanıma ve görece yönlenebilen bir otonom robot projesi gerçekleştirmiştir. Bitirme tezini İç Ortam Hava Kalitesi İzlenmesi üzerine yazmıştır. Toprak nem seviyesi, sıcaklık, ışık hava sensörlerini Turkcell IoT, thingspeak, Blynk, Aws gibi platformlarına erişimlerini ve izlemelerini gerçekleştirmişlerdir. Solar panel rover projesinde yer almıştır. Çeşitli büyük şirketlerde araç sistemlerinde bir kamyonet için Scada çizimleri yapmıştır.

Takım Üyesi

Ozan Balcı

Pazarlama Direktörü

Ozan BALCI, 22 yaşında. Öğrenim hayatına Anadolu Üniversitesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü son sınıf öğrencisi olarak devam ediyor. Kariyerine böyle bir bölüm seçerek başlamak istemesinin sebebi hali hazırda dijitalleşen çağımızda aktif olarak kariyer yapmak istemesi ve bu dijitalleşmeye katkıda bulunmak istemesidir. Akademik hayatı pandemi tarafından sekteye uğrayan ve uzaktan öğretim görmek zorunda kalan Ozan BALCI, uygulama alanında daha çok şey öğrenebilmek için 2021-2022 Erasmus+ Staj Hareketliliğine katılmaya hak kazandı. Belçika'nın Anvers kentinde ''Teknoza Dijital Web Ajansı'nda'' 69 gün staj yapan Ozan, dijital pazarlamanın temellerini burada atarak kariyerine bir ivme kazandırmayı başardı. Belçika ile sınırlı kalmayıp kaldığı süre boyunca İtalya, Fransa, Almanya ve Hollanda gibi ülkeleri de görerek kendine çeşitli deneyimleri kazandıran Ozan, Türkiye’ye artık daha iyisini isteyen, daha azimli ve ne yaptığını bilen biri olarak dönmüştür.

Takım Üyesi

Kadir Baran Taş

Yatırımcı İlişkileri Direktörü

Kadir Baran TAŞ,10 Ekim 2000 Ankara doğumludur. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi'nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü 2.Sınıf öğrencisidir. Okuduğu bölüm ve kendi kişisel yetenekleri gereği insan ilişkilerini iyi bir biçimde yöneten, onların sorunlarına çabucak çözüm bulan, insanların gelişimine katkı sağlayan, onlara liderlik eden biri olmayı hedefliyor, geleceğin konuşulan isimlerinden biri olmayı hedeflemektedir.

Takım Üyesi

Dolly Süslü Pakize

Mutluluk ve Motivasyon Sorumluları

Şirketimizin ana motivasyon kaynakları olan Dolly & Süslü & Pakize bizleri hayata bağlayan en önemli üç dostumuzdur.

Takım Üyesi

Tuana Arslan

Satış Direktörü

Tuana ARSLAN, 18 yaşında, öğrenim hayatının büyük bir kısmını Sakarya’da tamamladıktan sonra üniversite tercihini İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi'nden yana kullandı. Hazırlık öğrenimini başarıyla tamamlayan Tuana, gelecek sene Biyomühendislik 1. sınıf öğrencisi olacak. Öğrenim hayatında kendine çeşitli alanlarda beceri katmak istediği için sadece bölüm odaklı ilerlemedi, kendini nasıl geliştirebileceğini düşünüp üniversitesinde bulunan etkinliklere katıldı. Hazırlık senesinde olmasına rağmen iki şirkette staj yapmaya hak kazandı. NutzenTech’ te satış menajeri olarak, MTA Games Academy’ de de oyun yazılım-geliştiricisi olarak halen staj yapmakta. İçinde bulunduğumuz dünyada kendine çeşitli yetkinlikler katıp bunlarda gelişmenin öneminin farkında olduğu için öğrenim hayatını hazırlık senesinde olduğu gibi dolu dolu geçirmek istiyor. Bir şeyler başarmanın ona verdiği haz ile birlikte yaptığı işleri ve de gelecekte yapacağı işleri daha büyük azimle gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Takım Üyesi

Mertcan Çakır

Otonom Uçuş Mühendisi

Gebze Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü'nde okumaktadır. Gebze Teknik Üniversitesi Bilgisayar Topluluğu’nda Robotik Komitesi Başkanlığı yapmıştır. Gönüllü olarak katıldığı UnicampTR adındaki start-up’ta back-end geliştirmiş, mobil uygulamanın ara yüzünü yazmış, yatırımcı toplantılarında sunum yapmış ve UnicampTR’de bulunduğu son 6 ayda yazılım departmanını yönetmiştir. TEKNOFEST 2021’de AYFER GÖK takımında İHA’nın otonom uçuş, görüntü işleme ve yer istasyonu sistemlerini yazmıştır. TEKNOFEST 2022’de AYFER GÖK takımlarının yazılım ekibine liderlik etmiş ve ÇELİKKANAT takımına kaptanlık yapmıştır. NutzenTech’de otonom uçuş testleri ve otonom karar sistemleri yazmaktadır. Harvard Üniversitesinin düzenlediği CS50 Puzzle Day 2020 etkinliğinde CS50 Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Agile Proje Yönetimi üzerine eğitimler almıştır.

Takım Üyesi

Emin Ataç

Tohum Öncesi Lider Yatırımcısı ve Danışman

Emin Ataç mevcut durumda farklı startuplar bünyesinde melek yatırımcı olarak bulunan ve Farplas şirketinde CEO rolünde çalışan deneyimli bir pay sahibidir. 

Takım Üyesi

Murat Ayabakan

Yatırımcı ve Danışman

Murat Ayabakan, AISIN şirketinde başkanlık rolünü üstlenmektedir. Ayrıca NutzenTech şirketinin yatırımcılık görevini de pre-seed turunda üstlenmiştir. 

Takım Üyesi

Ali Seyhan

Yatırımcı ve Danışman

Ali Seyhan, mevcut durumda Galsan Plastik şirketinde CEO rolünü üstlenmektedir. Ayrıca NutzenTech şirketinin yatırımcılık görevini de pre-seed turunda üstlenmiştir. 

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 2.050.000
Ek Fonlama
₺ 410.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
337
Alınan Toplam Yatırım
₺ 790.632
Pay Arz Oranı
% 9
Ortalama Yatırım
₺ 2.346
En Yüksek Yatırım
₺ 300.000
Nitelikli Yatırımcı
32
Nitelikli Yatırım Oranı
% 52,82
Fonlama Başlangıç
19.09.2022
Fonlama Bitiş
18.11.2022
Yatırım Yap
Yatırım Tutarı
₺ 1.000
₺ 5.000
₺ 10.000
₺ 20.000
₺ 50.000
₺ 100.000
Yatırım Yap
Yapacağınız ödemeler fonlama sonuna kadar İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.'nde saklanacaktır.
Ödemeyi yapacağınız kredi kartı veya banka hesabı kendi adınıza olmalıdır.
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı