Mcd Video İçerik Hizmetleri Anonim Şirketi
321Media, data odaklı belgesel, dizi, program yapım ve yayın şirketidir.

321 Media bir Teknoloji ve Üretim Projesidir

İletişim, Haberleşme ve Medya, Eğlence Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

27.3%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 2.800.000
 • ₺ 763.353

505 Yatırımcı Pay Aldı.

55 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Mcd Video İçerik Hizmetleri Anonim Şirketi.
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Fonlanamadı
Kampanya Kodu: APK77J
Kampanya Kapanış Tarihi: 26.08.2022
Lokasyon: Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Büyüme

Girişim Şirketi Hakkında

ÖNEMLİ DUYURU

TEMETTÜ ÖDEMELERİ:

Her çeyrek sonunda elde edilecek dağıtılabilir karın en az %60'ı olmak üzere Genel kurullarda alınan kararlara bağlı olarak hissedarlarımıza dağıtılacaktır. Temettü ödemeleri oranı için sonraki yıllarda Genel Kurulda alınacak kararlara göre hissedarlarımıza dağıtım yapılacaktır. Temettü ödemeleri şirketimizin kurumsal bir geleneği olarak değiştirilmeyecek şekilde esas sözleşmesine eklenecektir.


YATIRIM:

fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, girişim şirketine 200.000 TL yatırım yapma kararı almıştır.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 27 Haziran Pazartesi saat 10:00 itibari ile ilk 10 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 10 iş günü ile sınırlıdır. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar mevcut ortaklar Cenk Oflaz ve Ersin Demirdelen'in hisselerinden oransal olarak düşülecektir.


321 Media Nedir?

321Media, Türkiye'de Nedir, Soramazsın, Dövüşçü, Sen Uyuyunca, ScribaTV, Panda Memo gibi birçok başarılı belgesel, dizi, program formatına imza atmış ve dijital platformlar uzmanlığında veri odaklı bir yapım ve yayın şirketidir.


Varoluş Misyonumuz ve Gelecek Vizyonumuz

Dünyada tüm Internet trafiğinin %80'inin video içeriklerinin oluşturduğu günümüzde, dijital içerik dendiğinde Türkiye'nin ilk akla gelen ve en sevilen markalarından biri olmak.


Yatırımcılarımızın Dikkatini Çekebilecek Maddeler

 • 2008 - 2015 yılları arasında Türkiye'nin en büyük ilk 10 web platformu haline gelen Dailymotion Türkiye'nin Kurucusu ve 7 sene yöneticiliğini yapmış olan Cenk Oflaz'ın liderliğinde, dijital içerik platform know how'ımız ile ilk senemizden Türkiye'nin en popüler Youtube formatlarına imza attık.
 • Yataş, Hattat Holding, Henkel, Yatsan, Porland gibi 10'larca markanın Youtube kanallarını hayata geçirip büyüttük ve aynı zamanda 321GO markamız ile Youtube'da 1.250.000 abone, Facebook'da 500.000 takipçi ve 300.000.000 izlenmeye ulaştık.
 • BluTV, Turkcell TV+, TRT Belgesel gibi premium yayın platformlarına orijinal dizi ve belgesel serileri üretmekteyiz.
 • Türkiye'de çok kısıtlı sayıda şirketin sahip olduğu Youtube MCN içerik ve kanal yönetim panelleri üzerinden, çalıştığımız içerik partnerlerine tüm dünyadan Youtube geliri elde etmelerini sağlamaktayız.
 • Başarılı 1000'e yakın bölümden oluşan ve sürekli büyüyen içerik kütüphanesinin tüm mülkiyet haklarına sahibiz.
 • Yaptığımız çalışmalarla ilk yılımızda 1 milyon TL ciro elde ederken, şu anda 5.yılımıza girdiğimizde aylık olarak 1 milyon TL ciro ortalamasına eriştik.
 • Arapça ve Farsça odaklı içeriklerle Youtube ve OTT platformlar üzerinden yurtiçi ile birlikte yurtdışı gelirleri elde ettik ve gelecekte bu rakamları artıracağız.

Bugüne Kadarki Öne Çıkan Yapımlarımız:

Nedir, Soramazsın, Terapik Komedi, Cesaret İster, Dövüşçü, Düğün, Sen Uyuyunca


Neden Kitle Fonlaması ile Yatırım Almak İstiyoruz?

Biz 321Media olarak büyük bir tutkuyla içerikler üretiyoruz. Bugüne kadar bizi takip eden izleyicilerimiz, fonlama ile birlikte bizi yeni keşfedecek izleyicilerimizin şirketimize ortak olacağı modelle birlikte büyümeyi ve tüm izleyici ve yatırımcılarımızla birlikte büyümeyi istiyoruz.


Yeni bir program veya içerik üreteceğimiz zaman takipçilerimizin neyi seveceğini ve neyi izleyeceğini belirlemek oldukça zorlu bir süreç. Yapımı üretmeden önce doğru hedef kitlelerin detaylı fikirlerini alabilmek efektif bir üretim için olmazsa olmaz. Biz yatırımcılarımız ile birlikte odak araştırmalar yapmanın önemli olacağına inanıyoruz.


Yatırım Sonrası Kısa-Orta-Uzun Vadede Hedeflerimiz Neler?

Kısa vadede ekosistemde 3 ana koldan ilerlediğimiz; Ajans (321Agency), Yayıncı (321GO) ve Prodüksiyon (321Productions) birimlerimizi geliştirmek ve her 3 alanda ilk akla gelen markalardan biri olmak. Orta ve uzun vadede mülkiyet hakları bizde olan içeriklerimizin Arapça, Farsça, Urduca, İspanyolca dublaj yatırımları ile Youtube ve OTT platformlar üzerinden yurtiçi ile birlikte yurtdışı gelirlerimizi artırmak ve global bir içerik şirketi olmak.


321Media Hakkında Özet

Dijital platformlara özel içerikler üretmek üzere kurulduk. Ürettiğimiz ve yayınladığımız içeriklerin Youtube panellerimiz üzerinden; izlenme, etkileşim, demografi, izlemelerin tamamlanma gibi datalarını detaycı bir yaklaşım ile inceleyerek ve izleyici alışkanlıklarını anlamlandırıp 321GO adını verdiğimiz Youtube kanalımızda fenomen Nedir ve Soramazsın video serilerimizle 300MM üzeri izlenme ve sadece Youtube'da 1.250.000 aboneye, tüm sosyal medya kanalarımızla 2 milyon takipçiye ulaştık. Kendi platformumuzda edindiğimiz bu tecrübeyi reklam verenlere taşıyarak Türkiye’nin alanlarında lider 10’larca markasının dijital içerik stratejisinden, içeriklerin üretimine ve dijital platformlarda yayına kadarki tüm süreçleri kapsayan video içerik çözümleri sunuyoruz. Markalara; teknoloji, otomobil, motor sporları, çizgi film, yarışma, bilgi kategorilerinde markalı içerikler üretiyor ve bu kanalların Youtube’un Türkiye’deki çok kısıtlı MCN (Multi Channel Network) partnerlerine açtığı gelişmiş CMS (content management system) panelleri üzerinden yönetimini gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde hedef kitleleriyle eğlenceli ve faydalı içerikler üzerinden bağ kurmalarını sağlıyor ve aynı zamanda Youtube, Facebook ve Instagram başta olmak üzere tüm dijital platformlarda varlıklarını istikrarlı şekilde büyütmelerine destek oluyoruz. Faaliyet alanımızı bunlara ek olarak TRT Belgesel gibi lineer kanallara ve hızla büyüyen BluTV, Turkcell TV+ gibi OTT platformlara özel orijinal belgesel serileri, programlar, diziler üreterek genişlettik. Hak sahibi olduğumuz içeriklerin tüm bu süreçte artması ve güçlü bir içerik kütüphanemizin oluşması ile 2022'de içeriklerimizin farklı dillerde dublajlarını üretmeye başladık. Türkiye'de başarılı olmuş ve tüm dünyanın ilgisini çekeceği zamansız 1.000'lerce dublajlı içeriğimiz ile MENA bölgesinden başlayarak 321GO Youtube kanallarımızı farklı diller için açıyor ve buradaki başarımızı global Youtube izleyicisine taşıyor olacağız.

Girişim Şirketi Tarihçesi

2016 yılında dijitale özel videolar üretmek üzere kurulduk.

 • 1. yılında 1 milyon TL ciro
 • 2. Yılında 100'ün üzerinde Youtube sponsorluk anlaşması
 • 3. Yılında 1 Milyon Youtube abonesi
 • 4. Yılında ilk premium platform içerik anlaşması
 • 5. Yılında aylık 1 Milyon Ciro

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

321Media'nın Faaliyet Alanları:

321GO

Youtube, Facebook, BluTV ve Turkcell TV+ gibi dijital video içerik platformları ile olan reklam paylaşım ve lisans anlaşmalarımız doğrultusunda içerik üretimi ve yayıncılığı. Her geçen gün farklı kanallardaki kitlemiz büyümekte ve yayın network'ümüze yeni platform anlaşmaları eklenmektedir. 


321Agency

Yataş, Yatsan, Porland, Henkel gibi Türkiye’nin birçok önemli reklam verenine - markasına, dijital içerik stratejisi, prodüksiyon, post prodüksiyon ve kanal-içerik yönetimi ve reklam hizmeti. Yataş için hayata geçirdiğimiz "Panda Memo" gibi çizgi karakterlerinin ünlenmesi ve merchandising gibi yeni gelir kalemlerinin oluşması.


321Productions

OTT platformlar ve Televizyon kanalları için gerçekleştirdiğimiz özel yapımlar. Disney+, HBOMax, gibi yeni platformların Türkiye'de gelişi ile 321Media gibi data tecrübeli başarılı içerik üreticelerine olan ihtiyacın artacak olması. 


321Media

Bugüne kadar ürettiğimiz 1.000'lerce içeriğin ve her geçen gün üretmeye devam ettiğimiz hit içeriklerin mülkiyet haklarının yurt içi / yurt dışı içerik platformlarına lisanslanması, dublajları yapılan içeriklerimizin Youtube MCN panellerimiz üzerinden tüm dünyada reklam geliri elde etmeye başlaması. Bu gelirlerimiz ömür boyu süregelecek gelirdir ve içerik kütüphanemiz genişledikçe artmaya devam etmektedir.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Cenk Oflaz
Cenk Oflaz
Yapımcı - Kurucu Ortak ve Genel Müdür
Seçgin Gül
Seçgin Gül
Mali ve İdari İşler Direktörü
Çetin Kerem Akbaş
Çetin Kerem Akbaş
Kreatif Direktör/ Yönetmen
Cemre Şenses
Cemre Şenses
Content Creator - Director of Photographer
Aslışah Öklü
Aslışah Öklü
Uygulayıcı Yapımcı / Proje Yöneticisi
Ersin Demirdelen
Ersin Demirdelen
Yatırımcı / Stratejik Danışman
Takım Üyesi

Cenk Oflaz

Yapımcı - Kurucu Ortak ve Genel Müdür

1977 Kadıköy, İstanbul doğumlu. Evli 2 çocuk babası. Bilkent üniversitesinden mezun olduktan sonra dijital medya sektöründe reklam ve içerik alanında çalışmaya başladı. 2008 yılında Dailymotion SA işbirliği ile Dailymotion Türkiye'yi kurdu ve CEO'luk görevini üstlendi. Başarılı içerik, pazarlama ve reklam satış operasyonları ile siteyi Türkiye'nin en en çok ziyaretçiye sahip ilk 10 sitesi haline getirdi. 2010 yılında aralarında Eurosport, Allocine (Beyazperde), Dailymotion, Deezer gibi global dijital medya markalarının olduğu MCD Digital Reklam Network'ünü kurdu ve CEO'luk görevini üstlendi. 3 sene içerisinde MCD Dijital, cirosal anlamda Türkiye'nin ilk 5 dijital reklam satış network'ü haline geldi. Dünyada ve Türkiye'de, internet trafiğinin %80'inin video içerik izlenmelerinin oluşturması ile 2016 yılında dijital içerik üretim ve yayın şirketi 321Media'yı kurdu ve şirketi ilk senesinden karlı bir içerik şirketi haline getirdi.

Takım Üyesi

Seçgin Gül

Mali ve İdari İşler Direktörü

1978 Sinop doğumlu. Evli ve iki çocuk babası. Number One Medya Grubu, MTV Türkiye, MCD Digital gibi Türkiye'nin önemli medya şirketlerinde 24 yıllık medya tecrübesine sahip mali ve idari işler direktörü.

Takım Üyesi

Çetin Kerem Akbaş

Kreatif Direktör/ Yönetmen

1988 yılında İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir'de, lise eğitimini Ted Zonguldak Koleji'nde tamamladı. 2009' da Omü Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümünden ve 2018 yılında Ege Üni. Radyo,Tv,Sinema Bölümü' nden mezun oldu. Kısa filmleri Amerika, Fransa, İspanya, İtalya, Hollanda, İspanya (Bask Özerk Bölgesi), Ukrayna, Macaristan, Sırbistan, Pakistan ve Meksika'da, Türkiye’ de ise; İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana'da sergilendi ve gösterildi.2020’ de; Doruk Yayınları"ndan basılan "Bir Film Kurmaca-Deneysel-Belgesel-Animasyon Yapmak" kitabında yönetmenliğini yaptığı "a city in japan" filmiyle 27 genç yönetmen arasında yer aldı.Moda filmleri, resmi müzik videoları, reklamlar(tvc, sosyal medya) ve belgesel projeleri üretti.

2021 yılında katıldığı 321Media bünyesinde; aynı sene içerisinde BluTv'de yayınlanan "T-Kuşağı” ve “Düğün" belgesel serilerinde yer aldı. Blutv Yatsan işbirliğiyle hazırlanan “Sen Uyuyunca” isimli projede Yönetmen olarak yer aldı.

Takım Üyesi

Cemre Şenses

Content Creator - Director of Photographer

1993 yılında İzmit’te doğmuştur. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Bursa'da

 tamamlamıştır. 2013-2017 yılları arasında, Antalya Akdeniz Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo Tv ve Sinema bölümünde lisans eğitimi almıştır. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Sinema-Tv bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

2020 yılında katıldığı 321Media bünyesinde; aynı sene içerisinde BluTv'de yayınlanan "T-Kuşağı” ve “Düğün" belgesel serilerinde yer aldı. Blutv Yatsan işbirliğiyle hazırlanan “Sen Uyuyunca” isimli projede Görüntü Yönetmeni olarak yer aldı.

Takım Üyesi

Aslışah Öklü

Uygulayıcı Yapımcı / Proje Yöneticisi

11 Temmuz 1994 yılında İstanbul / Eminönü'nde dünyaya geldim. İlkokul, Ortaokul ve Üniversite yıllarımı İstanbul’da okudum. Beykent üniversite Sinema Televizyondan bölümünden mezun olduktan sonra Ay Yapım, O3 Medya, Medyapım, Pastel film gibi birçok yapım şirketinde çeşitli projelerde görev aldı.

2022 yılında katıldığı 321Media bünyesinde; BluTv'de yayınlanan "Sen Uyuyunca" belgesel serilerinde Uygulayıcı Yapımcı olarak yer aldı.

Takım Üyesi

Ersin Demirdelen

Yatırımcı / Stratejik Danışman

Ersin Demirdelen Rusya ve Avrupada inşaat ve ticari gayrimenkul sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip üst düzey yönetici ve aynı zamanda girişim yatırımcısıdır. Halen; Delin Capital, Delin Asset Management, ve Delin Development LLC şirketilerinin yönetim kurulu ve yatırım komitesi üyesidir. Ersin Demirdelen bugüne kadar 1.500.000 sq.m ticari gayrimenkul inşaatı yönetmiş, 16 iş merkezi hayata geçirmiş ve geliştirdiği projelerden toplam 2.6 Milyar USD üzerinde gelir elde etmiştir. Şirketin %20 ortağı olan Ersin Demirdelen yatırımcı ve stratejik danışman olarak şirkette yer almaktadır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 2.800.000
Ek Fonlama
₺ 0
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
505
Alınan Toplam Yatırım
₺ 763.353
Pay Arz Oranı
% 5
Ortalama Yatırım
₺ 1.511
En Yüksek Yatırım
₺ 200.000
Nitelikli Yatırımcı
55
Nitelikli Yatırım Oranı
% 43,65
Fonlama Başlangıç
27.06.2022
Fonlama Bitiş
26.08.2022
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı