ESB OYUN HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Meditasyon Yoga Oyun ve Ötesi

Geleceğe Oyunla Ortak Ol bir Teknoloji Projesidir

Yazılım ve Oyun Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2C’dir

122.8%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 3.750.000
 • ₺ 4.605.074

1953 Yatırımcı Pay Aldı.

311 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

ESB OYUN HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: 5MG6BB
Kampanya Kapanış Tarihi: 14.10.2023
Lokasyon: İstanbul (Tümü) , Samsun
Girişimin Aşaması: Ticarileşmeye Hazır Ürün

Girişim Şirketi Hakkında

Girişim şirketinin iletişim halinde olduğu ve kitle fonlama turuna katılmak isteyen bazı melek yatırımcılar 350.000 TL, Hakan Yıldız 50.000 TL Geometri Melek Yatırım ise 270.000 TL, fonbulucu Gelecek GSYF 200.000 TL olmak üzere toplam 870.000 TL yatırım kararı almıştır.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 15 Ağustos Salı saat 10:00 itibari ile 20 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 20 iş günü ile sınırlı olup, 12 Eylül Salı akşamı 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar tüm ortakların hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır.


PangeaVR 2022 yılında, geleceğin oyun sektörü için sanal, karma gerçeklik ve konsol oyunları geliştirme vizyonuyla kurulmuş bir oyun şirketidir.


Kendileri de birer oyuncu olan kurucuları tarafından yine oyuncular için keyifle oynanabilir oyunlar geliştirmeyi hedeflemektedir. Diğer oyun stüdyolarından farklı olarak zorlayıcı kategorilerde ve yeni teknolojik cihazlara uyarlanabilir oyunlar geliştirmektedir. Özellikle satüre olmamış kategorilerde oyunlar geliştirerek bu kategorilerde pazardaki en büyük oyun stüdyolarından biri olmayı planlanmaktadır.

Benzersiz VR Yazılımları Geliştiriyoruz

Market araştırmaları VR/XR'ın oyun sektörünün önümüzdeki 10 yılda geleceği olacağını öngörmektedir. 2015 yılından itibaren bugüne kadar satılan 100 milyona yakın VR başlığı olması ve geçen yıllar içerisinde cihazların donanım özelliklerindeki artış oyuncu kitlesinin VR/XR oyunlarına yönelmesine yardımcı olmaktadır.


Özellikle son yıllarda yayınlanan Beat Saber, Super Hot VR, Eleven Table Tennis vb. yapımların milyonlarca oyuncuya ulaşmış olması ve 100 milyon doları aşan gelirler elde etmeleri bu kategorideki fırsatları göz önüne sermektedir. Özellikle Meta'nın paylaştığı 2022 yılı sonu rakamlarına göre Oculus Quest Store'da yer alan 450 oyun/uygulamanın %35'inin 1 milyon dolar üstü ve %8'inin 10 milyon dolar üstü gelir elde etmiş olması bu pazardaki finansal fırsatları öne çıkarmaktadır.


Kuruluş günümüzden itibaren PangeaVR olarak; MediVR, Pirate Quest: Lost Treasure, Basketball Arena, Wormloop, VR shopping gibi yapımların geliştirmesini sürdürmekteyiz.

MediVR Hakkında

MediVR, Türkiye'nin en başarılı girişimlerinden olan ve meditasyon, yoga ve wellbeing anlamında dünya genelinde 40 milyona yakın kullanıcısı bulunan Meditopia ile işbirliği yaparak geliştirdiğimiz VR platformlarını hedefleyen meditasyon uygulamasıdır. Oyunculara dünyanın çeşitli manzaraları ve tarihi bölgelerinde Meditopia'nın geliştirdiği profesyonel içerikler ile meditasyon yapabilme tecrübesi sunmaktadır.


İş modeli olarak freemium model ile uygulama mağazalarında ücretsiz indirilip 2 sahnenin denenebileceği MediVR uygulamasında tüm özelliklere erişim için abonelik satın alınması gerekmektedir. Freemium model ile birlikte 40 milyona yakın kullanıcının Oculus Headset'lerde ücretsiz olarak deneyebileceği VR deneyimlerinden birisi olması MediVR'ı uygulama mağazalarında rakiplerinin önüne geçirecektir.

Konsol Pazarında Biz de Varız

Konsol pazarında yer almayı hedeflememizin temel nedeni, oyun sektöründeki büyüyen ve dinamik yapıya katkıda bulunmak istememizdir. Konsol pazarı, sürekli gelişen teknolojilerle birlikte heyecan verici yeniliklere ev sahipliği yaparken, bu alanda yer almanın bizi heyecanlandıran unsurları arasında yer alıyor. Bu pazarda, özellikle PS, Xbox, Nintendo satış rakamları da düşünüldüğünde 500 milyonu aşan bir cihaz pazarını hedefliyor olmak bizi motive etmektedir.


Özellikle çocuklar için konsol oyunlarının yetersizliği, pazarda önemli bir boşluğun varlığını işaret etmektedir. Bu bağlamda, çocukların eğitici ve eğlendirici içeriklere erişebileceği oyunların eksikliğini gidermek için ekibimiz yeni bir oyun üstünde çalışmalarını sürdürmektedir. Mevcut kitle fonlama kampanyamızla, çocuklara yönelik, öğretici ve eğlenceli bir konsol oyunu geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu oyun, çocukların hem keyifli vakit geçirebileceği hem de bilgi ve becerilerini geliştirebileceği interaktif bir platform sunarak, pazardaki boşluğu doldurmayı ve bu alanda önemli bir paya ulaşmayı amaçlıyoruz.

TerraKids Hakkında

TerraKids, ekibimizin geliştirmelerini sürdürdüğü 3-7 yaş arası grubu hedefleyen eğitici ve öğretici konsol oyunudur. Özellikle kurucularımızın çocukları ve çocuk yakınlarında gözlemledikleri konsol oyunlarına olan ilgileri sonrasında bu yaş gruplarını hedefleyen oyunların araştırılması sonrasında pazarda büyük bir eksiklik olduğu görülmüştür. Yapılan pazar araştırmaları bu yaş grubunun genelde mobil cihazlarda eğitici ve öğretici uygulama/oyunlara maruz kaldığını, konsol pazarında ise yalnızca 1 adet oyun olduğunu göstermiştir.


Çocuklar için geliştirmeye devam ettiğimiz TerraKids 2024 1.Çeyrek'te Steam üzerinde erken erişim ve 2024 2.Çeyrek'te ise Playstation Oyun Mağazasında yayınlanması planlanan; çocukların motor becerilerine uygun kontroller ile oynayabilecekleri ve çevresel farkındalık ve iklim sorunlarına karşı çocuklara eğitsel anlamda da katkı sağlamayı amaçlayan bir oyundur.

Basketball Arena Hakkında

Basketball Arena, VR uygulama mağazalarında ücretsiz sunulacak ve oyuncuların ilk tecrübe edebilecekleri oyunlardan biri olmayı planlayan gerçekçi bir basketbol simülasyonudur. 2 farklı sahada 3 oyun modu ile oyuncularla buluşması planlanmaktadır.

Pirate Quest : Lost Treasure Hakkında

Pirate Quest, bir korsanın küçük ama gizemlerle dolu bir adada hazine avını konu alan bir VR oyunudur. Sidequest ve AppLab platformlarına yayınlanmış olan Pirate Quest; bugüne kadar 6000 tekil oyuncuya ulaşmış ve yaklaşık 17 dakika ortalama oyun süresine ulaşmıştır.

Wormloop Hakkında

Wormloop ilk versiyonu, CS:GO for VR mottosu ile yola çıktığımız, multiplayer oynanış dinamiklerini ekipçe test ettiğimiz ve küçük fakat detaylarla özenmiş bir haritada 3v3 oyuncuların multiplayer olarak birbirleriyle savaşabildikleri bir birincil şahıs nişancı oyunudur. Oyunun mekanikler, level design ve kullanıcı deneyimi açısından oldukça kapsamlı ikinci versiyonu ile kullanıcılarının beğenisine ücretli olarak sunulması hedeflenmektedir.


Ücretsiz oyunlarımız ile kullanıcı çekiyor ve topluluk oluşturmak ve ücretli oyunlarımız için bir kullanıcı veri tabanı oluşturmaya yönelik bir strateji ile ilerliyoruz. Wormloop gibi potansiyeli çok yüksek oyunlarımız gerekli finansal kaynakla birlikte nihai haline getirildikten sonra ücretli bir şekilde kullanıcılara sunulacaktır.

Bugüne Kadar Neler Başardık?

Kuruluşumuzdan bu yana ekip olarak birçok oyunun geliştirmesini tamamladık ve VR/XR dikeyinde tecrübe edinme fırsatı bulduk.

 1. Oculus Quest Lab ve Sidequest üzerinde yayınladığımız Pirate Quest: Lost Treasure toplamda 6 bin oyuncuya ulaştı ve kullanıcı başı 17 dakikalık ortalama oyun süresine ulaştı.
 2. Digiage programına kabul alarak Bilişim Vadisi firmalarından biri olduk.
 3. Meditopia ile işbirliği sözleşmesi imzaladık ve bu kapsamda MediVR uygulamasının geliştirmesini tamamladık.
 4. Meta ile ilk görüşmelerimizi yaptık ve MediVR oyununun yayınlanması süreçlerine ilişkin yol haritamızı şekillendirdik.
 5. Wormloop isimli Multiplayer FPS VR oyunu için demo sürümü geliştirdik ve kapalı bir test grubunda oyunumuzun testlerini gerçekleştirdik.
 6. Basketball Arena isimli oyunu geliştirdik ve kapalı bir test grubunda oyunumuzun testlerini gerçekleştirdik.
 7. VR Shopping uygulaması geliştirerek konsept testi yaptık ve market zincirleri ile entegrasyonu konusunda görüşmeler gerçekleştirdik.
 8. Workup Gaming 1.Dönem girişimlerinden biri olarak seçildik.

Kısa, Orta ve Uzun Vade Hedeflerimiz

Kısa Vadeli Hedefler: Ana odağımız MediVR ve TerraKids uygulamalarının Quest Store ve Playstation Uygulama Mağazası'nda başarılı bir lansmanını gerçekleştirmek olacaktır. Bu projelerin yanı sıra, Basketball Arena ve Wormloop gibi test aşamasındaki projelerimizi de piyasaya sürmeye hazırlanıyoruz. Ekip olarak, bu projelerin yanı sıra yeni oyun geliştirmelere odaklanarak geniş bir ürün yelpazesi sunmayı planlıyoruz. Ayrıca, ilk yatırım turumuzdan elde edeceğimiz geliri, ekibimizi genişletmek için kullanmayı planlıyoruz; bu kapsamda bir game designer, bir game developer ve bir community manager işe almayı hedefliyoruz.


Orta Vadeli Hedefler: Orta vadede, farklı oyun serileri ve projelerle sektörde daha geniş bir portföy oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu süreçte, Xbox, Nintendo, Pico, HTC Vive ve Apple Vision Pro gibi platformlarda da varlık göstermeyi hedefliyoruz. İkinci ve üçüncü yatırım turları için hazırlıklarımızı sürdüreceğiz; bu turlarla elde edeceğimiz kaynakları ürün geliştirmeye, pazarlama faaliyetlerine ve global açılım planlarına yatıracağız.


Uzun Vadeli Hedefler: Uzun vadede, global bir oyuncu olmayı ve özellikle VR/XR ve konsol oyunları alanında lider bir oyun stüdyosu haline gelmeyi hedefliyoruz. Özellikle Amerika, Avrupa ve Asya pazarlarına odaklanarak, şirketimizin uluslararası ölçekte tanınır olmasını hedefliyoruz. Ölçeklenme planlarımız kapsamında, hem ekip büyüklüğümüzü artırmayı hem de operasyonel maliyetlerimizi optimize ederek karlılığımızı maksimize etmeyi hedefliyoruz. Adreslenebilir pazarımızı genişletmek ve farklı demografik özelliklere sahip kullanıcılara hitap etmek amacıyla, farklı kültürler ve oyun alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak ürünler geliştirmeye devam ediyoruz.

Girişim Şirketi Tarihçesi

PangeaVR’ın nihai hedefi; inovatif VR/XR ve konsol oyunları üreterek sektörde lider bir konuma gelip 2028 yılı itibariyle en az bir adet öncü oyun serisi başarısı yakalamak ve toplamda geliştirilen tüm oyunlar ile beraber 10 milyon konsol oyunu ve 5 milyon adet VR/XR oyunu satma hedefine ulaşmaktır.

 • 2022 Ağustos: Firma kuruluşunun yapılması.
 • 2022 Ekim: Digiage programına kabul alınması ve Bilişim Vadisi firmaları arasına katılınması.
 • 2022 Kasım: Pirate Quest: Lost Treasure oyununun Sidequest ve Applab üzerinde yayınlanması
 • 2023 Ocak: Meditopia ile işbirliği ve MediVR oyununun geliştirilmeye başlanması
 • 2023 Mayıs : TerraKids isimli eğitici çocuk konsol oyunu için geliştirmelere başlanması
 • 2023 Haziran : MediVR oyununun geliştirmelerinin tamamlanması ve Meditopia & PangeaVR ekipleri ve kapalı bir test grubu ile kullanıcı testlerinin yapılması
 • 2023 Haziran : Workup Gaming 1.Dönem programına kabul edilen oyun stüdyolarından biri olunması
 • 2023 Temmuz : MediVR uygulamasının Oculus Quest Store'da yayınlanması için Meta ile ilk görüşmelerin yapılması.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

MediVR

Teknik Detaylar:

 • Geliştirme Ortamı: MediVR, Unity oyun motoruyla geliştirilmiştir. Unity'nin VR entegrasyonu, performansı ve geniş kullanıcı topluluğundan dolayı bu tercih yapıldı.
 • Dil ve Kütüphaneler: C# programlama dili kullanılarak geliştirildi ve Unity'nin native VR SDK'larından ve Oculus VR SDK'larından faydalanıldı.
 • Donanım Entegrasyonu: MediVR, Oculus Quest 2 ve Oculus Quest Pro başlıkları ile tam uyumlu çalışmaktadır.

Ar-Ge ve İyileştirmeler:

 • Yapılan testler sonucunda kullanıcı deneyiminin en üst düzeyde olması için sürekli iyileştirmeler yapıldı.
 • Kullanıcı geri dönüşleri doğrultusunda arayüzde ve oyun mekaniklerinde önemli değişiklikler yapıldı.
 • Özellikle meditasyon ses dosyaları ve sahne senkronizasyonu konusunda derinlemesine çalışmalar yapıldı.
 • VR başlıklarının özelliklerini en üst seviyede kullanabilmek için hem kontroller hem başlık hareketleriyle kolay uygulanabilir oyun kontrolleri geliştirildi.

Kalite ve İnovasyon:

 • MediVR, piyasada bulunan diğer meditasyon uygulamalarından daha gerçekçi sahnelerde meditasyon deneyimi sunar.
 • Tasarım aşamasında yapılan yeniliklerle kullanıcılara farklı ve yenilikçi bir deneyim sunulmuştur.
 • Özellikle hem dünyada bilinen bazı yerlerde hem de tamamen kurgusal ortamları ile beraber kullanıcılara farklı meditasyon deneyimleri sunmaktadır.

TerraKids

Teknik Detaylar:

 • Geliştirme Ortamı: TerraKids de Unity oyun motoruyla geliştirilmiştir.
 • Dil ve Kütüphaneler: C# kullanılarak geliştirilmiş olup, Unity'nin çocuk dostu grafikler için özel efekt kütüphanelerinden faydalanılmıştır.
 • Donanım Entegrasyonu: Playstation konsolları ve bilgisayarları hedef almaktadır.

Ar-Ge ve İyileştirmeler:

 • Çocukların öğrenme süreçlerini desteklemek için özel oyun mekanikleri ve senaryolar geliştirildi.
 • Çocuklar ve ebeveynlerden alınan geri dönüşlerle oyunun eğitici ve eğlenceli yönleri maksimize edildi.
 • 3-7 yaş arası çocukların motor ve bilişsel gelişimlerine uygun oyun kontrolleri entegre edildi.
 • İklim sorunları ve çevresel farkındalık gibi sorunlar eğitici ve öğretici bir hikaye ile aktarılmaktadır.

Kalite ve İnovasyon:

 • TerraKids, piyasadaki diğer çocuk oyunlarından farklı olarak konsollarda eğitici ve öğretici bir deneyimi eğlenceyle harmanlar.
 • Eşsiz karakter tasarımları, öğretici görevler ve çocuk dostu arayüzüyle sektördeki diğer oyunlardan ayırt edilir.

Hem MediVR hem de TerraKids, platformlardaki kullanıcı deneyiminin sınırlarını zorlama amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Ar-Ge sürecimiz, kullanıcıların ihtiyaçlarına odaklanmış olup, bu ihtiyaçları karşılama konusunda sürekli iyileştirmeler ve yenilikler yapmaktayız. Hem teknik hem de tasarım yönünden sektör standartlarının üzerindeki bu ürünlerimizle, oyun deneyimini bir üst seviyeye taşımayı hedefliyoruz.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Muhammed Emin Ayar
Muhammed Emin Ayar
Kurucu Ortak / Oyun Geliştirici
Sabri Ayeş
Sabri Ayeş
Kıdemli Oyun Geliştirici / Yazılım Geliştirme Uzmanı
Beyzanur Kök
Beyzanur Kök
VR Oyun Geliştirici / Bilgisayar Mühendisi
Berkay Reha Adanalı
Berkay Reha Adanalı
Öykü Yazarlığı / Bilgisayar Mühendisi
Büşra Nur Ayar
Büşra Nur Ayar
3D Artist / Endüstri Mühendisi
İbrahim Sayar
İbrahim Sayar
Devops Uzmanı / Bilgisayar Programcılığı
Sıtkı Kulak
Sıtkı Kulak
Operasyon Sorumlusu
Semiramis Kulak
Semiramis Kulak
Kurucu Ortak / Yatırım İlişkileri Yöneticisi
Takım Üyesi

Muhammed Emin Ayar

Kurucu Ortak / Oyun Geliştirici

Emin, 2012 yılında Android geliştiriciliği ve yazılım geliştirme kariyerine adım attı. O tarihten itibaren çeşitli ülkelerden farklı müşterilere freelance yazılım geliştirme hizmetleri sunarak kendini kanıtladı. Daha sonra, Kapgel adlı bir startup şirketinde Android geliştirici olarak görev alıp sonrasında CTO olarak yükseldi. Aynı zamanda, kar amacı gütmeyen bir teknoloji girişimi olan Re:coded'de Android geliştirme bootcamp eğitmeni olarak önemli bir rol üstlendi.


2018 yılında kendi şirketi Naylalabs'i kurdu ve azimle çalışarak ekibini 20 kişiye kadar büyüttü. Şimdi ise 2022 yılında PangeaVR'da kurucu ortak ve oyun geliştirici olarak deneyimlerini aktarmaya devam ediyor.

Takım Üyesi

Sabri Ayeş

Kıdemli Oyun Geliştirici / Yazılım Geliştirme Uzmanı

Yazılım geliştirmeye olan ilgisi, neredeyse 13 - 14 yıllık bir süreci kapsıyor. Kariyerinin büyük bir kısmında backend geliştirici olarak görev almış. Özellikle 3D tasarım programları ve oyun sahneleriyle meşgul olmayı seviyor. Yarattığı birçok 3D Asset Pack, Unity Asset Store'da kullanıma sunulmuş. Aynı zamanda, bağımsız bir oyun geliştirici olarak da tecrübeli. 2015 yılından beri VR oyun geliştirme konusunda çalışmalarını sürdürüyor. Sanatsal tasarım ve genel oyun mekaniklerinin geliştirilmesi konularında da deneyimli. Bugüne kadar iki bağımsız oyun yayınlamış ve takımıyla birlikte 10 adet hyper casual oyun üzerinde çalışmış. Sabri'nin hedefi, yaratıcılığı ve tecrübeleriyle oyun dünyasında etkileyici projelere imza atmak.

Takım Üyesi

Beyzanur Kök

VR Oyun Geliştirici / Bilgisayar Mühendisi

Beyzanur, son üç yıldır 3D projeler geliştirme konusuna özel bir ilgi duyuyor. AR, VR, Oyun Geliştirme ve 3D modelleme gibi farklı alanlarda önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Hyper casual oyunlar için 3D modelleme, UI tasarımı, sahne dizaynı ve scripting gibi çeşitli alanlarda başarılı bir şekilde görev aldı ve bu oyunları geliştirmede önemli bir rol oynadı. Yayınlanma süreçlerinde aktif olarak yer alarak projelerini hayata geçirdi.


Günümüzde, Beyzanur'un odaklandığı alan VR ve bu alanda oyunlar ile uygulamalar geliştirme. Çalışmalarında Unity Game Engine, Oculus entegrasyonları, C#, Blender 3D, Substance Uygulamaları ve Photoshop gibi güçlü teknolojilerden faydalanıyor.

Takım Üyesi

Berkay Reha Adanalı

Öykü Yazarlığı / Bilgisayar Mühendisi

Berkay yaklaşık sekiz yıldır editörlük, çevirmenlik ve metin yazarlığı ile ilgilenmekte ve beş yıldır yazılım geliştiriciliği alanında çalışmalar yapmaktadır. Onun hikayesi, çocukluğunda oyunlar sayesinde bilgisayarla tanışmasıyla başlamıştır ve bu, edebi dünyayla olan ilgisini de tetiklemiştir. Özellikle metin ve öykü ağırlıklı rol yapma oyunları, uzun yıllardır onun en sevdiği oyun türüdür.


ABD'de burslu bir üniversite eğitimi alarak, Dilbilim ve Bilgisayar Bilimi bölümlerinde çift anadal yapma şansı bulmuştur ve bu sayede hem dilbilim hem de yazılım geliştirme alanlarında kendisini geliştirme imkanı elde etmiştir. Üniversite yıllarında, bildiği diller olan İngilizce, Türkçe, Fransızca, Almanca ve Rusça'nın yanı sıra, dilbilim derslerinde karşılaştığı Yoruba, İrlandaca (Gaelic) ve Karaçayca gibi dillerden ve bu dillerin bağlı olduğu kültürlerden esinlenerek fantastik öyküler kaleme almıştır.


Takım Üyesi

Büşra Nur Ayar

3D Artist / Endüstri Mühendisi

Büşra 2 yıllık deneyimiyle kendisini 3D Tasarım konusunda geliştirmektedir. Blender ile oyun assetleri hazırlamakta ve Substance painter ile doku materyal düzenlemelerini yapmaktadır. Ayrıca temel seviyede Unity 3D bilgisi ile de assetlerin Unity’de konfigürasyonlarını yapmaktadır. Bugüne kadar bir adet VR projesi ve 3 adet hyper casual oyun projesinde görev almıştır.

Takım Üyesi

İbrahim Sayar

Devops Uzmanı / Bilgisayar Programcılığı

İbrahim 6 yıllık bir yazılım geliştiriciliği kariyerine sahip ve son 2 yılda DevOps ve bulut teknolojilerine olan ilgisi giderek artmıştır. Özellikle AWS, Azure ve Google Cloud gibi büyük platformlarda ve kubernetes ile docker gibi güncel teknolojilerde uzmanlık kazanmıştır. Ayrıca veritabanları ve veri skalasının artırılmasıyla ilgili yüzbinlerce kullanıcıya anlık hizmet sunan projelerde de değerli deneyimler edinmiştir.

Takım Üyesi

Sıtkı Kulak

Operasyon Sorumlusu

Sıtkı, yaklaşık 12 senedir farklı sektörlerde üst düzey yöneticilik yapmaktadır. Finans ve idari işler yönetim tecrübesine sahip olup, Aposto'da yurtdışında faaliyet gösteren teknoloji şirketleriyle ilgili köşe yazıları yazmaktadır.

Takım Üyesi

Semiramis Kulak

Kurucu Ortak / Yatırım İlişkileri Yöneticisi

Semiramis Kulak 2016 senesinde Koç Üniversitesi’nde İşletme Bölümü Lisans eğitimini tamamlamıştır. Yüksek Lisansını University College London’da Girişimcilik üzerine tamamladıktan sonra ülkesine geri dönmüştür.

Kariyerine StartersHub’da Hızlandırma Programı Müdürü olarak başladıktan sonra Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nda yatırım analisti olarak görev almıştır.

Daha sonrasında Albaraka Portföy’de Girişim Sermayesi Yatırım Fonları biriminde uzman olarak görevine devam etmiştir. Bu dönemler içerisinde toplamda 60’ın üzerinde girişimin yatırım süreçlerinde yer almıştır.

2022 yılında PangeaVR'da kurucu ortak ve yatırım ilişkileri sorumlusu olarak deneyimlerini aktarmaya devam etmektedir.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 3.750.000
Ek Fonlama
₺ 750.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
1.953
Alınan Toplam Yatırım
₺ 4.605.074
Pay Arz Oranı
% 11,50
Ortalama Yatırım
₺ 2.357
En Yüksek Yatırım
₺ 270.000
Nitelikli Yatırımcı
311
Nitelikli Yatırım Oranı
% 32,72
Fonlama Başlangıç
15.08.2023
Fonlama Bitiş
14.10.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı