Packard Klima Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Packard, Gelecek için Doğru İklimlendirme mottosuyla ürünler geliştiren teknoloji ve üretim şirketidir.

İklimlendirme Teknolojisi bir Teknoloji ve Üretim Projesidir

İklimlendirme , Otomotiv , Yapay Zeka ve Yazılım Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

123.2%

  • Hedeflenen Fonlama
  • Alınan Yatırım
  • ₺ 1.800.000
  • ₺ 2.216.715

1437 Yatırımcı Pay Aldı.

190 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

PACKARD KLİMA TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: 4UC3H5
Kampanya Kapanış Tarihi: 21.02.2023
Lokasyon: İstanbul (Avrupa) , Konya
Girişimin Aşaması: Doğrulanmış Prototip

Girişim Şirketi Hakkında

Ankara Kalkınma Ajansı'nın da yatırım turuna katılmasıyla birlikte, fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu toplamda 300.000 TL eş finansman ile girişime yatırım yapma kararı almıştır.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 23 Aralık Cuma saat 10:00 itibari ile 21 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 21 iş günü ile sınırlı olup, 20 Ocak 2023 Cuma akşamı 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar ortaklar Mehmet Acar ve Bahadır Acar'ın hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır.


Önemli Bilgilendirme

  1. KOSGEB ve TÜBİTAK'tan aldığımız, kampanya bilgi formunda detaylarını paylaştığımız ve bilançomuzda, sermaye yedeklerinin altındaki "Fonlar" kaleminde bulunan 259.918 TL, yatırım turu sonunda toplanan fon ile birlikte sermayeye ilave edilecektir.
  2. Packard Girişimi, Bahçeşehir Üniversitesi BAU HUB ve İBE Business Institute’in düzenlemiş olduğu “What’s Next” yarışmasına katılmış ve fonbulucu ekibi ile orada tanışmıştır. İş birliği kapsamında BAU HUB ve İBE Business Institute , yatırım turu kampanyası süreci ve sonrasında girişime destek olacaktır.


Bir Cümle ile Packard

Packard, "Gelecek için Doğru İklimlendirme" mottosuyla ürünler geliştiren teknoloji ve üretim şirketidir.


Hikayemiz (Packard Öncesi)

Packard'ın kurucu ortakları ve yönetim ekibi baba ve iki oğuldan oluşmaktadır. Hikayemiz 1996 yılında babamız Cevdet Acar'ın kurduğu Konkar Soğutma ile başladı. Kurucu ortaklar olarak küçük yaştan itibaren Konkar Soğutma'da babamızla birlikte çalıştık.


Konkar Soğutma'da faaliyetlerimiz tır ve otobüslerin klima ve buzdolabı sisteminin tamir bakımı ile başladı. Bu faaliyette 12-24 DC Volt ile çalışan iklimlendirme ve buzdolabı alanındaki ürünleri yakından inceledik ve bu ürünlerin tamir bakımını gerçekleştirdik. Bu deneyimlerimiz sayesinde sektördeki problemleri detaylı olarak inceleme, müşterileri yakından tanıma ve sorunlara inovatif çözümler düşünme fırsatımız oldu.


Bu şekilde başlayan sürecimiz ile müşteri problemlerini çözecek Taşınabilir Elektrikli Klima ve Buzdolabı ürününün taslak tasarımlarını başlattık. Sonrasında ise bu tasarımlarla 2017 yılında bu alandaki ilk patent başvurumuzu gerçekleştirdik. Türk Patent ve Marka Kurumu'ndaki süreçleri takip ettik. (2017/14067 numaralı patentimizdir.) İlk günden beri amacımız taşınabilir bütüncül bir çözüm geliştirmek ve kullanıcılarımızın konforunu yükseltmektir.


Hikayemiz (Packard)


2019 yılında University4Society ile tanışmamız ile girişimcilik ekosistemindeki dinamizme dahil olduk. Bu aşamadan sonra yıllardan gelen sektör deneyimimizi Packard markası ile yepyeni bir inovatif modele taşımaya karar verdik.


2020 yılında Gazi Üniversitesi mezuniyet tezimizle de birlikte projenin ön prototipini üreterek, projeyi fiziksel bir ürüne dönüştürdük. Bu prototipten aldığımız geri bildirimler ve testleri iyileştirme çalışması için TÜBİTAK 1512 programına başvurduk.


2021 Ocak ayında uygulayıcı kuruluş Fark Labs'e yaptığımız başvuru ile TÜBİTAK 1512 süreci başladı. Otomotiv sektöründe aktif rol alan Farplas Otomotiv'in girişimcilik merkezi Fark Labs'in önemli katkıları ile bu aşamada eğitim ve mentorluklar aldık. Bu programın sonucunda ise TÜBİTAK 1512 desteklemesine hak kazandık.


Şirket kuruluşumuzu Kasım 2021'de İTÜ Çekirdek'te gerçekleştirdik. TRL-8 aşamasındaki prototip üretim ve geliştirme sürecimizi böylece başlatmış olduk. Prototip üretim aşamasında Garage Innovation Hub, Hidrokon, YEDAŞ ve Seiso firmalarından da mentorluklar aldık.


Packard'a Neden Yatırım Yapmalısınız?

Bizim amacımız milli teknoloji hamlesi bilinci ile ilerlettiğimiz süreçte sektördeki ihtiyacı çözecek ürünümüzü Türkiye ve global pazara açmaktır.


Ülkemizde ve dünyada sayısı giderek artan karavan, deniz aracı ve kampçılara bu inovatif ürünü satarak finansal olarak önemli gelirler elde etmeyi amaçlıyoruz.


Türkiye'de pandemi öncesinde resmi kayıtlara göre yaklaşık 7000 adet karavan bulunuyordu. Pandemi sonrasında artan hacim sonucu 2022 yılında toplam üretilen karavan adetinin 14000 olması bekleniyor. Bu veri pazarda büyüyen bu hacim karşılığında karavan sahiplerinin ihtiyacını karşılamayı önemli hale getiriyor.


Ürünümüzün yerli ve yabancı platformlardaki patent başvuruları ile sürecimizi emin adımlarla ilerletiyoruz. Bu alanda yeni patent başvurularımıza ise devam etmeyi amaçlıyoruz. Kurumsal (Arçelik Garage Innovation Hub, İTÜ Çekirdek, PMI, BTM İstanbul) firmalardan aldığımız mentorluk destekleri ile de sürecimizi doğru adımlar atarak kurguluyoruz. Bu aşamaları başarıyla tamamladıktan sonra kitlesel fonlama ile yatırımcılarla buluşarak birlikte büyümeyi hedefliyoruz.


Bizi Rakiplerimizden Ayıran Benzersiz Özellikler Nelerdir?

Geliştirdiğimiz üründe taşınabilirlik, klima ve buzdolabı sisteminin bir arada yer alması, yapay zeka ile verimli enerji tüketimi, mobil uygulama üzerinden kontrol ve ani enerji yüklerinde sistemi koruma yapısı bizi rakiplerimizin önüne geçirmektedir.


Neden Kitle Fonlaması ile Yatırım Almak İstiyoruz?

Kitle fonlaması ile hedeflediğimiz finansmana yatırımcılarımız gücüyle erişerek operasyonlarımızı hızla büyütmeyi amaçlıyoruz. Gelecekte düzenleyeceğimiz yeni yatırım turları ile operasyonlarımızı yurt dışında ilerletmeyi amaçlıyoruz. Kitle fonlaması bize hızlı finansmanı sağlayarak sektördeki teknolojik trendleri zamanında yakalamamıza ve daha fazla ürün üretmemize katkı sunmaktadır.


Packard ailemize dahil edeceğimiz yüzlerce ve belki binlerce değerli yatırımcının da bize çok katkısı olacağına inanıyoruz. Bu sebeplerle kitle fonlamasının yatırım almamız için en doğru finansal araç olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda ürünümüzün B2C kanalına hitap etmesi ile bize yatırım yapan ortaklarımızın ürünümüzü de satın alabileceğine veya çevrelerine önerebileceklerine inanıyoruz.


Yatırım Sonrası Kısa, Orta ve Uzun Vadede Hedeflerimiz Nelerdir?

  • Kısa vadede, kitle fonlaması ile alacağımız ilk yatırım sonrası ürünümüzü seri üretime geçirmek ve 1 yıl içerisinde 240 adet ürün üretmeyi amaçlıyoruz. Ürünümüzü Ağustos 2023'de Ortadoğu öncelikli olmak üzere Avrupa ve Amerika pazarına hazırlamayı amaçlıyoruz. 2023 yılı sonunda üretilen ürünlerin en az %10'unu ihraç etmeyi planlıyoruz.


  • Orta vadede, ürünün yurtdışındaki pazar hacmimizi büyütmek için şubelerin sayısını yükselteceğiz. 2024 Mart ayında Dubai, İngiltere ve Almanya'da temsilcilikler açmak istiyoruz. Orta Doğu başta olmak üzere, Avrupa pazarında İngiltere ve Almanya'da hacmimizi büyüteceğiz. 2024 Aralık ayına kadar ürettiğimiz ürünlerin %30'unu ihraç etmeyi hedefliyoruz. 2024 Aralık ayında gerçekleştireceğimiz yeni yatırım turu ile elektrikli araçların iklimlendirme sistemlerinde verimliliği ve etkinliği yükseltmek üzerine yeni ürünümüzü orta çıkaracağız. 2024 Haziran ayında Türkiye'de pazar hacmimizi %10'a çıkarmayı hedefliyoruz. 2025-2026 sezonunda ise toplam üreteceğimiz ürünlerin en az %50'sini ihraç etmeyi hedefliyoruz.


  • Uzun vadede, toplamda Taşınabilir Elektrikli Klima ve Buzdolabı, Elektrikli Oto Park Klima ve Elektrikli Araç İklimlendirme Çözümü ana başlıklarındaki ürünler ile Seri A ve Seri B yatırım turu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Pazardaki hacmimizi ve üretimimizi büyüterek 2028 Eylül ayında toplam hacmimizi Türkiye'de %35, yurtdışında ise %12,2 seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz.


Pazarda bu aşamaya gelmek için Ticaret Bakanlığı'nın ihracat ve yurt dışı pazar araştırma desteklerine başvuru yapacağız. İTÜ Çekirdek Innogate programına katılarak İngiltere pazarına adım atmayı planlıyoruz. Ürün komponentlerinin %93'ünü yurt içinden tedarik edeceğimiz için yerli malı belgesi ile avantajlardan daha çok yararlanacağız.


Yatırım Aşamaları

Tohum yatırım olarak 1.800.000 TL hedef fona ulaştıktan sonra yatırımı seri üretim kurulum maliyetleri ve ürünün belgelendirmesine harcayacağız.


İkinci yatırım turumuzu Ağustos 2023'te fonbulucu ile yaparak gelecek olan yatırım ile üretim hacmimizi büyütmeyi ve yurt dışı pazarına açılmayı hedefliyoruz.


Seri A aşaması yatırım turumuzu Aralık 2024'te yaparak 2025 sezonu için hacmimizi büyütmeyi amaçlıyoruz. 2025 sezonunda ürettiğimiz her 2 üründen 1'ini yurt dışına satmayı hedefliyoruz.

Girişim Şirketi Tarihçesi

Bugüne Kadar Neler Yaptık?

1996 yılında kurulan Konkar Soğutma ile Tır ve Otobüslerin klima/buzdolabı sisteminin tamir bakımını yaparken sektördeki problemler gözlemledik.


Problem çözüm geliştirmek için ön tasarım süreci ve sektör analizlerinin ardından 2017 yılındaki ilk patent başvurularımızı gerçekleştirdik.


2020 yılında Gazi Üniversitesi mezuniyet tezinde TRL-4 aşamasındaki proje üzerinde çalışma yaparak TÜBİTAK destekli ön prototipi ürettik. Ön prototip sürecinde pazardaki Ekol Lojistik, Netlog Lojistik, Bireysel Karavan Sahipleri, Bireysel Yat Sahipleri ile görüşerek ürün doğrulamasını gerçekleştirdik.


Bu aşama sonrasında ön prototipte geliştirilmesi gereken konuları görerek TRL-8 aşamasındaki prototip üretimi için çalışmalara başladık.


2020 yılında başvurduğumuz TÜBİTAK 1512 projeleri reddedildi. Bu aşamada projeden vazgeçmeyerek, projenin üzerinde önemli çalışmalar yaptık. Revizeler sonrası 2021 yılında Fark Labs uygulayıcı kuruluşluğuyla TÜBİTAK 1512 projesine başvurduk ve Ekim 2021'de TÜBİTAK 1512 desteğini almaya hak kazandık.


Packard Klima Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketi 02.11.2021 tarihinde TÜBİTAK 1512 desteğiyle İTÜ Çekirdek'te kurulduk. Şirket kuruluşu sonrası TRL-8 aşamasındaki prototip geliştirmelerine hız kesmeden başladık.


Önceki prototipe göre yeni teknolojiler ekledik. Yeni prototip geliştirme süreçlerinde Arçelik Garage Innovation Hub ve İTÜ Çekirdek mentorları ile tasarım süreçlerini yürüttük.


Önceden gerçekleştirdiğimiz patent ve marka başvurularını Haziran 2022'de kurucu ortaklar üzerinden Packard'a devrettik.


TRL-8 seviyesindeki yeni prototipimiz için Eylül 2022'de Türk Patent ve PCT başvurusu gerçekleştirdik.


Süreç içerisinde ise Arçelik Garage Innovation Hub, Seiso, YEDAŞ, Avis Karavan ve Hidrokon firmalarından mentorluklar aldık.


Ürün mekanik tasarımlarında Garage Innovation Hub ekibinden mentorluk alarak, beraber çalışmalar gerçekleştirdik.

https://www.garageinnovationhub.com/tr/startup-icerik/packard-air-conditioning-technology-inc-


Girişimcilik alanında Mercedes Benz Türk Ventures, BigBang, Otomotivin Geleceği Tasarım Yarışması, Enerjim Sensin, GVG'23 yarışmalarında final ve yarı finalde sahnede yer alındı. YFYİ, Geometry Ventures Pitch Challenge yarışmalarında final aşamasında devam ediyoruz.


Packard girişimi ekosistemde Fark Labs, İTÜ Çekirdek, BTM İstanbul, Garage Innovation Hub, YFYİ, Draper Entrepreneur Türkiye portföyünde yer alıyor.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Packard Nedir ?


Packard, sürdürülebilirlik, karbon ayak izi ve mobilite odağında Taşınabilir Elektrikli Klima ve Buzdolabı ürünüdür. Kullanıcıların valiz gibi taşıyıp istedikleri yerde kullanabilecekleri klima ve buzdolabı sistemidir. Mobil uygulama ve yapay zeka ile kontrol edilip ürünün bulunduğu ortamın önceden iklimlendirilmesine olanak sağlamaktadır. Güneş panelinden, bataryalardan ve araç elektrik sisteminden aldığı enerji ile çalışabilmektedir.


Projemiz Nasıl Gelişti ?

Sektörde faaliyet gösterdiğimiz oto buzdolabı ve klima tamir/bakımı esnasında yurtdışı menşeili 'Elektrikli Park Klima' ürünü ile karşılaştık. Bu ürünü incelediğimizde ve kullanıcıdan bilgiler aldığımızda ürünün olumlu ve olumsuz yanlarını araştırdık ve Türkiye'de kullanım performansını analiz ettik. Tüm hedef kitlede kullanılabilecek ortak bir ürün geliştirmek amacıyla 'Taşınabilir Elektrikli Klima ve Buzdolabı' ürün çalışmalarına başladık. Ürünün hedef kitle ile çalışmalarıyla doğrulamasını gerçekleştirdik. 2017/14067 patent numarası ile 'Taşınabilir Elektrikli Klima ve Buzdolabı' alanında başvurumuzu gerçekleştirdik.


2020 yılında TÜBİTAK'ın destekleriyle THS-4 aşamasında ön prototipimizi geliştirdik. Projenin test ve deneme aşamalarında yaşanan problemler ve yapılması gereken iyileştirmelerin analizleri tamamladık ve THS-8 aşamasında prototip üretimi için TÜBİTAK 1512 desteklemesine başvuru yaptık. Fark Labs uygulayıcı kuruluşluğunda TÜBİTAK 1512 desteklemesini almaya hak kazandık.

İTÜ Çekirdek'te yeni şirket kurulumu sonrasında THS-8 seviyesindeki çalışmalara başladık. Arçelik Garage Innovation Hub işbirliği ile ürün tasarım ve iş geliştirme alanında mentorluklar aldık.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Mehmet Acar
Mehmet Acar
Yönetim Kurulu Başkanı / İş Geliştirme Yöneticisi
Bahadır Acar
Bahadır Acar
Yönetim Kurulu Başkan Vekili / Ar-Ge ve Üretim Yöneticisi
Cevdet Acar
Cevdet Acar
Montaj ve Test Süreci Yöneticisi
İbrahim Çelen
İbrahim Çelen
Ar-Ge Mühendisi / Elektronik Devre ve Mobil Uygulama Sorumlusu
Prof. Dr. Hüseyin Usta
Prof. Dr. Hüseyin Usta
Akademik Danışman
Takım Üyesi

Mehmet Acar

Yönetim Kurulu Başkanı / İş Geliştirme Yöneticisi

Mehmet Acar, Gazi Üniversitesi - İmalat Mühendisliği, Anadolu Üniversitesi - İşletme (Lisans), Atatürk Üniversitesi - Lojistik bölümlerinden mezundur. Girişimcilik ekosistemine 2019 yılında University4Society ile girmiştir. Konkar Soğutma'da 10 yaşından beri çalışmaktadır. Tümosan, Aselsan, AYD Otomotiv ve Baykar Savunma firmalarında çalışmıştır. Uzmanlık alanı mekanik tasarım, maliyet odaklı imalat çalışmaları ve süreç yönetimleridir. Yıldız Teknik Üniversitesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliğinde yüksek lisans öğrenimine devam etmektedir. Packard'da Yönetim Kurulu Başkanı ve İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Takım Üyesi

Bahadır Acar

Yönetim Kurulu Başkan Vekili / Ar-Ge ve Üretim Yöneticisi

Kurucu ortak KTO Karatay Üniversitesi - Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği bölümünden mezundur. 13 yaşından beri Konkar Soğutma'da çalışmaktadır. Erkon Döküm ve Vaden firmalarında Kalite Mühendisi ve Ar-Ge Mühendisi pozisyonlarında çalışmıştır. Çalıştığı firmalarda döküm, talaşlı imalat ve montaj operasyonlarının içerisinde bir fiil yer almıştır. Yıldız Pul / Vaden firmasında Ar-Ge biriminde süpervizör olarak çalışmaktadır. Yatırım sonrasında tam zamanlı olarak Packard girişiminde çalışacaktır. Selçuk Üniversitesi - Metalürji ve Malzeme Mühendisliğinde yüksek lisans yapmaktadır.

Takım Üyesi

Cevdet Acar

Montaj ve Test Süreci Yöneticisi

1968 yılında Konya/Karapınar'da doğmuştur. İlkokul eğitimini aldıktan sonra ailenin Konya Merkez'e taşınması ile iklimlendirme ve soğutma sektörü ilgisini çekmiş ve 15 yaşında bu alanda çırak olarak işe başlamıştır. İklimlendirme ve soğutma cihazlarının imalatında çalışmıştır.


1996 yılında ise Konkar Soğutma firmasını kurmuştur. Bu firmada tır ve otobüslerin klima ve buzdolabı sistemlerinin tamir bakımını halen yapmaktadır. Konya'da oto buzdolabı alanında tek usta olarak faaliyet gösterdi. Oto buzdolaplarının sistemlerinin farklı olması ve bu alanda ustalaşması ile önemli bir müşteri kitlesine ulaştı. Sektörde şehirlerarası otobüslerde su ısıtmak için kullanılan ürünü paslanmaz çelikten üreterek kaliteli ve uzun ömürlü ürünün piyasada olmasını sağlamıştır. Kendini geliştirmek amacıyla meslek kurslarına giderek Soğutma ve İklimlendirme alanında Çıraklık, Kalfalık, Ustalık ve Usta Öğretici belgelerine sahip olmuştur.

Takım Üyesi

İbrahim Çelen

Ar-Ge Mühendisi / Elektronik Devre ve Mobil Uygulama Sorumlusu

Ar-Ge Mühendisi ve Elektronik Sistem Sorumlusudur. Selçuk Üniversitesi - Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümü mezundur. Packard şirketi kurulduktan sonra ekibe dahil olmuştur. Girişimci ruha sahip olması ile elektronik sistemin kurgusu, elektronik sistem tasarımı ve mobil uygulama çalışmalarını yapmıştır. Elektronik devre geliştirmesine devam etmektedir. Packard'da Ar-Ge Mühendisi, Elektronik Devre ve Mobil Uygulama Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Takım Üyesi

Prof. Dr. Hüseyin Usta

Akademik Danışman

Prof. Dr. Hüseyin Usta - Gazi Üniversitesi - Tesisat Teknik Öğretmenliği bölümünden 1976 yılı mezunudur. Gazi Üniversitesi - Makine Mühendisliğinden 1982 yılında mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi, Dr. Öğretim Üyesi, doçentlik ve profesörlük unvanlarını kazandı. Soğutma ve iklimlendirme alanında teorik ve pratik dersler vermiştir. 2020 yılında Gazi Üniversitesi - Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünden emekli oldu. Packard'da  Soğutma ve iklimlendirme alanında akademik danışman olarak yer almaktadır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 1.800.000
Ek Fonlama
₺ 360.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
1.437
Alınan Toplam Yatırım
₺ 2.216.715
Pay Arz Oranı
% 12
Ortalama Yatırım
₺ 1.542
En Yüksek Yatırım
₺ 300.000
Nitelikli Yatırımcı
190
Nitelikli Yatırım Oranı
% 43,36
Fonlama Başlangıç
23.12.2022
Fonlama Bitiş
21.02.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı