YAPISOFT YAZILIM ANONİM ŞİRKETİ
Yapısoft, YES ile Büyük Potansiyeli Hayata Geçiriyoruz.

Yapısoft Yes İle Büyüyor bir Teknoloji Projesidir

Yazılım Kategorisinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

24.9%

28 Gün 2 Saat 20 Dakika

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 4.000.000
 • ₺ 995.478

326 Yatırımcı Pay Aldı.

148 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Yatırım Yap
YAPISOFT YAZILIM ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Fonlamaya Sunuldu
Kampanya Kodu: 4EKY41
Kampanya Kapanış Tarihi: 19.07.2024
Lokasyon: Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Büyüme

Girişim Şirketi Hakkında

Kampanyamız için yapılan ön talep toplama süreci tamamlanmış olup 982 yatırımcıdan toplam 5.711.254 TL ön talep bildirilmiştir.

Kurumsal Yatırımcı Taahhütlerimiz:

 • İLKEM YAPI : 200.000 TL
 • SUSU YATIRIM VE TEKNOLOJİ SANAYİ LTD. ŞTİ: 100.000 TL
 • KARAS MAKİNE: 50.000 TL

Önemli Bilgilendirme

 • Bu kampanya ilk 14 gün sadece mevcut ortakların yatırımına açık olup 15. gün fonlama hedefine ulaşmadığı takdirde yeni yatırımcılara açılacaktır. Toplam kampanya süresi 56 gündür.
 • Bu kampanyada asgari yatırım tutarı 100 ₺ olarak belirlenmiştir.
 • Mevcut ortakların paylarının (girişimci ve yatırımcı) kampanya sonunda realize olan arz oranı kadar sulanmalarını sağlamak adına yeni çıkarılan paylardan mevcut ortaklara oransal olarak dağıtılacaktır.
 • Mevcut yatırımcılar için ‘Yatırım Yap’ ekranında paylarının sulanmaması için yatırması gereken tutar paylaşılacaktır. Yatırımcı dilerse bu tutarı veya daha fazlasını yatırabilir. Bedelsiz pay hesaplamaları yatırılan toplam tutar üzerinden yapılacaktır.
 • İlk yatırım turunda pay fiyatı 6,88 TL olarak gerçekleşmiştir. Yeni çıkarılan paylardan A grubu paylar KF ek tanımı ile girişimciler, B grubu paylar ise KN ek tanımı ile yatırımcılar adına MKK'da kaydileştirilmiştir. Bu kampanya ile birlikte toplanan fon sermayeye eklenerek yeni çıkarılan paylar A ve B grubu olarak çıkarılacak ve yeni pay grubu yaratılmayacaktır. Yeni pay fiyatı ise her iki grup için de 11,261 TL ile 9,920 TL aralığında gerçekleşecektir.
 • Yatırım turunun başarılı olması halinde bedelsiz pay hakedişiniz için ön talep miktarı kadar ödeme yapılıp yapılmadığı kontrol edilecektir.

Örnek:

Birinci tur yatırımcılarının sahip olduğu toplamda %17.28'lik pay oranı ikinci turda;

 • %100 fonlama durumunda %1.35 sulanarak %15.93
 • %120 fonlama durumunda %1.62 sulanarak %15.66 olacaktır.

* Birinci tur yatırımcılarının yeni sermaye içindeki oranı hiçbir yatırımcının ikinci turda sulanmama miktarında yatırım yapmadığı varsayılarak hazırlanmıştır.

** Yatırım ekranında her yatırımcı için paylarının sulanmaması için yatırması gerekli tutar kendisine ayrıca bildirilecektir.

Ön Talep Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Ön Yatırım Talebi oluşturarak yatırım turunda en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırımı kampanyanın ilk 20(Yirmi) gün içerisinde yapan yatırımcılarımıza yatırım tutarlarına verilecek paylara ek olarak %15 İlave Bedelsiz Pay verilecektir.

Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım Turumuzun başlama tarihi olan 24 Mayıs 2024 Cuma saat 10:00 itibari ile 20 gün içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yatırım yapan yatırımcılarımıza ön yatırım talebi yapılıp yapılmadığına bakılmaksızın %15 İlave Bedelsiz pay verilecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar kurucu ortaklardan oransal olarak dağıtılacaktır.


Örnek 1: 1.000 TL* ön talep bildiren yatırımcılarımıza, kampanyanın başladığı ilk 20 gün içerisinde 1.000 TL veya üzerinde yatırım yapması halinde %15'i ön talep bedelsizi olmak üzere toplamda %30 fazladan pay verilecek ve 1.300 TL'lik pay sahibi olacaklardır.

Örnek 2: 1.000 TL* ön talep bildiren yatırımcılarımıza, kampanyanın başladığı ilk 20 gün sonrasında yatırım yapması halinde %15'i ön talep bedelsizi verilecek ve 1.150 TL'lik pay sahibi olacaklardır.

Örnek 3: Ön talep bildirmemiş yatırımcılarımıza, kampanyanın başladığı ilk 20 gün içerisinde 1.000 TL* veya üzerinde yatırım yapması halinde %15 fazladan pay verilecek ve 1.150 TL'lik pay sahibi olacaklardır.

*1000 TL temsili olarak verilmiştir. Yatırımcılarımız minimum tutar olarak belirtilen 100 TL yatırımın üzerinde olacak şekilde diledikleri yatırımı gerçekleştirebilirler.

YES (Yapısoft Estate Software) Bedeli İndirimlerimiz

 • Kampanyamızda yatırım tutarı 100.000 TL ve üzerinde olan yatırımcılarımıza %20
 • Yatırım tutarı 250.000 TL ve üzerinde olan yatırımcılarımıza %50 YES lisanslama bedelinde indirim uygulanacaktır.

İndirim detayları ve koşulları yapisoft.com/fonbulucu-ikinci-tur sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Yapısoft Nedir?

İnşaat ve gayrimenkul sektöründe, konut/ticari alan üreticisi, gayrimenkul satıcı ve alıcılara teknolojik yazılım ürünleri sunmaktayız. YAPISOFT, alanında uzun yıllardır deneyimlenerek iş modelini müşteri sadakati ile doğrulamıştır. 2022 yılının Mayıs ayında fonbulucu’da gerçekleştirdiğimiz kitle fonlama kampanyamızda ekibimize ve Yapısoft’a inanan 799 yatırımımızdan 73 saat içerisinde 1.920.000 TL yatırım alarak ilk yatırım turumuzu başarı ile tamamladık. 

Türkiye’nin en büyük sektörlerinin başında olan inşaat ve gayrimenkul alanında dijital dönüşümün ülkemizdeki öncü markası olmak için çıktığımız bu yolculukta yatırım turumuz sonrası yeni ürünlerimiz ile müşteri portföyümüzü genişlettik. 

Yapısoft olarak inşaat ve gayrimenkul sektöründe müşterilerimizin satışlarının arttırılması hedefi ile çalışan yazılımlar üretmekteyiz. Alanımızda geliştirdiğimiz yazılım ürünlerimiz sayesinde yurtiçi ve yurtdışı üreticiler satış operasyonlarının yönetebilir.

YES Nedir?

Yapısoft olarak alanımızda marka olmuş teknolojilerimizi ve yazılımımız ile konut üreticileri ve gayrimenkul profesyonelleri için entegrasyon sağlıyoruz.

Geliştirdiğimiz temsilcilik modeli ile 3 yıl içinde Türkiye’nin en büyük Yerli Gayrimenkul Yazılım Markası olmayı hedefliyoruz.

YES’in Vizyonu

Gayrimenkul alım ve satım işlemlerini gerçekleştiren üreticilere yazılımlar gerçekleştirmektir.

YES’in Misyonu

Sektörün yeni ilham kaynağı ve teknolojik değişimin öncüsü olmaktır.


100'ün üzerinde konut ve ticari alan inşaatı projesinin satış ofisi organizasyonu Yapısoft’un SalesOffice ve FinanceOffice yazılım ürünleri ile müşterilerimiz tarafından yönetilmektedir.

Bu yazılım ürünlerini müşterilerimize yıllık lisanslama modeli kiralamaktayız. Müşterilerimiz olan konut üretici şirketlerinin öncelikli hedefleri portföylerini hızlı şekilde satışa dönüştürmektir.

Biz, bu hızlı satış hedefini müşterilerimize yakalatabilmek için YES markasını hayata geçirdik. YES’i “Yapısoft ağına bağlı gayrimenkul sektörünün teknolojik ürünü” olarak tanımlıyoruz.

YES'in İş Modeli

Rekabetin yoğun olduğu gayrimenkul sektöründe iş modelimizin başarıya ulaşmasını sağlayacak üç büyük avantajımız ve fark yaratan durumumuz var.

Teknolojiyi üreten bir şirket olmamız.

 • Gayrimenkul sektörü dikeyinde 10 yılı aşkın süredir yazılım üreticisiyiz. Gayrimenkul sektörünün talep ettiği gelişmeleri yakından takip ediyor ve nokta atışı çözümler üretiyoruz.

Satışa hazır yüksek sayıda portföy havuzuna sahip olmamız.

 • Alanında lider portföy yönetim yazılımı olan Yapısoft SalesOffice üzerinden mülkler satış yetkisi alınarak YES gayrimenkul yazılım ağına katılıyor. Yazılımımızı kullanan gayrimenkul danışmanları hazır ve büyük bir portföy havuzuna erişebiliyorlar.

Kitle fonlama ile kazandığımız çok ortaklı, geniş kitlelerin markasını sahiplendiği bir şirket yapımızın olması.

 • fonbulucu üzerinden aldığı yatırım sonucunda çok ortaklı bir şirket yapımız bulunmakta. Ortaklarımızın her biri yazılımımızı kullanarak satış ve pazarlama anlamında yüksek başarı elde edebiliyorlar.

Neden Yeni Bir Yatırım Turu Düzenliyoruz?

Yapısoft olarak geliştirdiğimiz teknolojik çözümler, İnşaat ve Gayrimenkul sektöründe hedeflediğimiz hızlı büyüme ve global alanda var olma fırsatı sunuyor. Ürünlerimizle global pazarda etkileşimde bulunma ve bu alandaki fırsatları değerlendirme şansına sahibiz. Şimdi, işimizin etki alanını daha da genişletmek, teknolojik altyapımızı güçlendirmek ve pazar payımızı artırmak için önemli bir adım atma vakti geldi.

 

Kitle fonlaması, işimizi topluluğumuza tanıtmak, onların desteğini almak ve geniş kitlelere ulaşmak için güçlü bir araç oldu. fonbulucu platformu, projelerimizin başarısında topluluğumuzun önemli bir rol oynamasına olanak tanırken, aynı zamanda erken benimseme ve geri bildirim alma şansını da beraberinde getirdi.

 

Bu yatırım turu ile YES markamızın pazarlama faaliyetini gerçekleştirerek, geliştirdiğimiz yazılımcı modeli ile 3 yıl içinde Türkiye’nin en büyük Yerli Gayrimenkul Yazılım markası olmasını sağlayacağız.

 

Bu yatırım, inovasyon, pazarlama stratejilerimizin güçlendirilmesi ve müşteri tabanımızın genişletilmesi gibi alanlarda bize destek olacak, aynı zamanda rekabet avantajımızı artırmamıza yardımcı olacaktır.

Girişim Şirketi Tarihçesi

İlk Yatırım Turu Sonrası Neler Yaptık?

 • 2022 Yılının 5. ayında ilk yatırım turumuzu; 54'ü nitelikli toplam 799 Yatırımcı ile 73 saatte tamamladık. %20 Ek fonlama ile 1.920.000 ₺ değerinde fona ulaştık. Spin-off yaparak Yapısoft Yazılım A.Ş.'yi kurduk.
 • Bu aşamadan sonra hedeflediğimiz ürünlerimizden Yapısoft SalesOffice ve Yapısoft FinanceOffice'in üretim safhalarını tamamlayarak nihai yazılım haline getirdik. Geliştirdiğimiz bu iki ürün ile yurtdışı pazarını da hedeflememiz dolayısı ile çoklu dil ve çoklu para birimi seçeneği ile hayata geçirdik.
 • Mevcut müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yaptığımız geliştirme projemiz olan Yapısoft Stream (dijital signage) ürününü tamamlayıp satışa sunduk.
 • Yapısoft müşteri ağındaki veriler ile ortaya çıkan satış pazarlanabilir mülkleri gayrimenkul profesyonelleri ile buluşturacak yazılımımız olan YES (Yapısoft Estate Software) 'in planlamaları ve marka süreçlerini yaptık.
 • Ekim 2023'te altyapısını tamamlayarak YES Yazılımı'nın pazarlama sürecine başladık.
 • Gayrimenkul profesyonelleri için katma değeri ve rekabet edebilirliği yüksek bir teknoloji ürünü olan YES, YAPISOFT A.Ş. nin üretici, satışçı ve alıcı arasındaki iletişimi en üst seviyeye taşıyacak yazılım ürünü olacaktır.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Yapısoft olarak geliştirdiğimiz teknolojik çözümler, İnşaat ve Gayrimenkul sektöründe hedeflediğimiz hızlı büyüme ve global alanda var olma fırsatı sunuyor. Ürünlerimizle global pazarda etkileşimde bulunma ve bu alandaki fırsatları değerlendirme şansına sahibiz.


Şimdi, işimizin etki alanını daha da genişletmek, teknolojik altyapımızı güçlendirmek ve pazar payımızı artırmak için önemli bir adım atma vakti geldi.


Kitle fonlaması, işimizi topluluğumuza tanıtmak, onların desteğini almak ve geniş kitlelere ulaşmak için güçlü bir araç oldu. fonbulucu platformu, projelerimizin başarısında topluluğumuzun önemli bir rol oynamasına olanak tanırken, aynı zamanda erken benimseme ve geri bildirim alma şansını da beraberinde getirdi.


Bu yatırım, inovasyon, pazarlama stratejilerimizin güçlendirilmesi ve müşteri tabanımızın genişletilmesi gibi alanlarda bize destek olacak, aynı zamanda rekabet avantajımızı artırmamıza yardımcı olacaktır.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Ceyhun Sezer Coşkun
Ceyhun Sezer Coşkun
CEO
Muhammed Sağır
Muhammed Sağır
CTO
Fatih Ök
Fatih Ök
Yazılım Geliştirme Sorumlusu
İslam Kaya
İslam Kaya
Front-End Developer
Meryem Demir
Meryem Demir
UI/UX Designer
Ali İrfan Kılıç
Ali İrfan Kılıç
Mali Danışman / Yeminli Mali Müşavir
Ayışığı Altunal
Ayışığı Altunal
Mimari Danışman / Y. Mimar
Takım Üyesi

Ceyhun Sezer Coşkun

CEO

1984 Bursa doğumlu. Uludağ Üniversitesi End. Elektronik Bölümünden mezun oldu.

2008 yılında Google Adwords Partners programına dahil oldu.

2008-2010 yıllarında İnşaat sektöründe bilgi işlem müdürü olarak saha operasyonlarındaki dijital dönüşüm sürecinin ilk adımını attı ve ulusal büyük ölçekteki inşaat projelerinde yer aldı.

2010 yılında Microsoft SAM programına dahil olarak SAM yeterliği sahibi oldu ve bu alanda 2 yıl boyunca aktif rol aldı.

2012 yılından beri inşaat ve gayrimenkul sektörü dikeyinde yazılım ve mobil uygulama projeleri geliştirmektedir.

Yapısoft Yazılım A.Ş.' de iş geliştirme alanını yürütmektedir.

Takım Üyesi

Muhammed Sağır

CTO

11 yıllık yazılım geliştirme kariyeri boyunca startup projeler, e-ticaret platformları ve kurumsal firmalar için şirket içi yazılım ürünleri geliştirme süreçlerinde yer aldı.


Real-time yazılım çözümleri, veritabanı teknolojileri ve cloud yapılar alanında çalışmalar yapmaktadır.

Aktif olarak back-end ve mobil platformlar için yazılım ürünleri geliştiriyor.


Yapısof'ta yazılım ürünlerinin planlanma ve geliştirme süreçlerinden sorumlu.

Takım Üyesi

Fatih Ök

Yazılım Geliştirme Sorumlusu

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun oldu.

8 yıldır yazılım projelerinde back-end servislerinin geliştirilmesi ve veritabanı yönetimi alanlarında çalışmalar yapmaktadır.


Geliştirme yaptığı projeler arasında mobil uygulama servisleri, erp / crm yapıları ve e-ticaret platformları bulunuyor.


Yapısof'ta yazılım ürünlerinin back-end servislerinin ve veritabanı modellerinin geliştirilmesiyle sorumlu.

Takım Üyesi

İslam Kaya

Front-End Developer

1998 Bursa doğumlu. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldu.

2020 yılından itibaren yazılım projelerinde ürünün web ve mobil uygulamalarının geliştirilmesi, sistem entegrasyonlarının sağlanması ve test süreçlerinin yürütülmesinde görev almaktadır.

Yapısoft'ta web ve mobil ürünlerin front-end geliştirme süreçlerinden sorumlu.

Takım Üyesi

Meryem Demir

UI/UX Designer

1998 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Topkapı Üniversitesi’nde İlk ve Acil Yardım Bölümü mezunu olduktan sonra kariyerime 2021 yılında UI / UX Tasarımcısı olarak başladım ve bu alanda ilerlemeye devam etmekteyim.

2023 yılında Userspots’dan aldığım UX Eğitimiyle kullanıcı deneyimi tasarımı konusunda kendimi geliştirdim ve bu alandaki gelişimime hala devam ediyorum.

Yapısoft Yazılım A.Ş.’de UI / UX Tasarımcısı olarak çalışmaktayım.

Takım Üyesi

Ali İrfan Kılıç

Mali Danışman / Yeminli Mali Müşavir

1988 Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur.

1988 - 1992 Ulaştırma Bakanlığı Dış İlişkiler Dairesinde çalışmıştır. İngiltere'de yabancı dil eğitimi ve işletme yönetimi organizasyon alanında eğitim aldı. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Maliye Ana Bilim Dalında Master çalışması yaptı. 1993 - 1997 Tarihleri arasında Özel Sektörde Muhasebe İnsan Kaynakları ve Bölge Müdürlükleri yaptı. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir olarak kendi ofisinde çalıştı.

2013 Tarihinden beri Bağımsız Denetçi hizmeti vermektedir. 2016 yılından beri Yeminli Mali Müşavir olarak kendi ofisinde faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Maliye Ana Bilim Dalında Mali Hukuk alanında Doktorasına devam etmektedir. Yapısoft Yazılım A.Ş.'de finansal ve mali yönetim konularında danışmanlık vermektedir.

Takım Üyesi

Ayışığı Altunal

Mimari Danışman / Y. Mimar

2009 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Ardından 2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Mimari Tasarım Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 2015 yılından bu yana kendi firması olan Altunal Mimarlık A.Ş. bünyesinde bir çok konsept, ruhsat, uygulama projelerine imza atmış olup; mimari danışmanlık ve uygulama hizmeti vermektedir. Yapısoft YES franchiselarının mimari standartlarının belirlenmesi ve uygulanması sürecinde mimari danışmanımız olarak yer almaktadır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 4.000.000
Ek Fonlama
₺ 800.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
326
Alınan Toplam Yatırım
₺ 995.478
Pay Arz Oranı
% 6
Ortalama Yatırım
₺ 3.053
En Yüksek Yatırım
₺ 100.000
Nitelikli Yatırımcı
148
Nitelikli Yatırım Oranı
% 63,54
Fonlama Başlangıç
24.05.2024
Fonlama Bitiş
19.07.2024
Yatırım Yap
Yatırım Tutarı
₺ 1.000
₺ 5.000
₺ 10.000
₺ 20.000
₺ 50.000
₺ 100.000
Yatırım Yap
Yapacağınız ödemeler fonlama sonuna kadar İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.'nde saklanacaktır.
Ödemeyi yapacağınız kredi kartı veya banka hesabı kendi adınıza olmalıdır.
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı