Tapusor Ar-Ge Hizmetleri Anonim Şirketi
Konut işyeri ve arsa gayrimenkullerinizin değer fırsat, yatırım ve risklerini analiz eden yapay zeka yazılımı

Tapusor Emlak Bilgi Bankası bir Teknoloji Projesidir

Coğrafi Bilgi Sistemleri , Yapay Zeka ve Yazılım Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

40.4%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 22.000.000
 • ₺ 8.877.320

1464 Yatırımcı Pay Aldı.

261 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

TAPUSOR ARGE HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Fonlanamadı
Kampanya Kodu: 3WU4GD
Kampanya Kapanış Tarihi: 21.07.2023
Lokasyon: Tüm Türkiye
Girişimin Aşaması: Büyüme

Girişim Şirketi Hakkında

fonbulucu Gelecek GSYF, Hakan Yıldız, Susu Yatırım ve bazı Melek Yatırımcılar 3.000.000 TL yatırım yapacaklardır.

Önemli Bilgilendirme

 • Tapusor, Big-Data ve Yapay Zeka teknolojileri kullanılarak geliştirilmiş Türkiye'nin en gelişmiş gayrimenkul odaklı karar destek sistemidir. IOS ve Android uygulama marketlerden toplamda 850.000 indirme yapılmıştır.
 • 600.000 FREE üyeye sınırlandırılmış hizmet, 250.000 'den fazla BASIC üyeye sınırlandırılmış bir üst seviye hizmet verilmektedir.
 • 1.000 ücretli VIP üyeye ve 2.000 franchise anlaşmalardan toplu gelen ücretli PRO üye Tapusor'u kullanmaktadır.
 • Üyelerimiz ayda 60.000 adet rapor üretmekte 40 Milyon adet sorgulama yapmaktadır.
 • Kampanyada ek fonlama uygulanmamaktadır.

Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 22 Mayıs Pazartesi saat 10:00 itibari ile 10 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 10 iş günü ile sınırlı olup, 2 Haziran 2023 Cuma günü 23:59'da sona erecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar kurucu ortaklar Tuğçe Altun ve Ufuk Balcı'nın hisselerinden oransal olarak dağıtılacaktır.

Yatırımcı Olacak Mevcut ve Yeni Kullanıcılarımıza Avantajlı Üyelik Hediyeleri Sağlıyoruz

 • 5.000 TL üzeri yatırım yapılması durumunda: 1 yıllık Tapusor PRO üyelik ve 1.000 jeton hediye (Satış fiyatı 3.600 TL)
 • 10.000 TL üzeri yatırım yapılması durumunda: 1 yıllık Tapusor VIP üyelik ve 2.000 jeton hediye (Satış fiyatı 7.200 TL)
 • 25.000 TL üzeri yatırım yapılması durumunda: 1 yıllık Tapusor BUSINESS üyelik ve 5.000 jeton hediye (Satış fiyatı 21.600 TL)

Ayrıca 1.000 TL üzerinde pay alan tüm yatırımcılarımıza 5 adet gayrimenkul için Tapu Takip ve uyarı üyeliği 1 yıl boyunca hediye olarak sağlanacaktır. (Satış fiyatı 720 TL)

Mevcutta üye olan ve yukarıdaki limitlere göre yatırım kaynaklı hediyelerini hak eden kullanıcılarımızın üyelik süreleri hediye paketleri kadar uzatılacaktır.

Tapusor Nedir ?

Tapusor, Big-Data ve Yapay Zeka teknolojileri kullanılarak geliştirilmiş Türkiye'nin en gelişmiş gayrimenkul odaklı karar destek sistemidir. Tapusor yazılımı, gayrimenkul sektöründe bir mülke ilişkin değer tahmini, fiyat geri dönüş oranı, arz talep hareketleri, teknik bilgi, sosyo ekonomik istatistik, yatırım puanı, imar bilgisi, kentsel dönüşüm, deprem risk puanı, kamulaştırma, sit alanı, orman alanı gibi yüzlerce başlıkta bilgiyi, kolay okunabilir raporlar halinde sunar.

Türkiye 85 Milyon nüfusu ve yaklaşık 280 Milyon tapu kaydı ile devasa bir gayrimenkul piyasasına sahiptir.

Tapusor 2023 Nisan ayı istatistiklerine göre IOS ve Android marketlerden toplamda 850 Bin kişi tarafından indirilmiştir. En popüler iş uygulamaları listesinde ilk 10 uygulama arasında yer almaktadır. Sadece bir aylık kullanıma bakıldığında sunucularımızın 40 milyondan fazla sorgu çağrısına cevap verdiği görüntülenmektedir.

www.tapusor.com adresinden veya mobil cihazlardan Tapusor mobil uygulamasını indirerek kendi gayrimenkulleriniz için inceleme yapabilir hem Tapusor'a hem de gayrimenkule yatırım kararı vermeden önce uygulamalarımızı test edebilirsiniz.

İş Modeli

Yola çıkarken hedefimizde veri erişiminin çok zor ve doğru bilgiye ulaşmanın, profesyoneller için bile mümkün olmadığı emlak piyasasında, yenilikçi bir ürün çıkartmak vardı. Bugün Türkiye’nin en kapsamlı proptech uygulamasını geliştirmeyi başarmış durumdayız.

Mevcutta bireysel kullanıcılarımıza (BASIC Üye) sınırlı bir bilgi setini ücretsiz olarak kullandırıyoruz. Gün içinde bir kaç sorguya kadar ücretsiz ve sınırlandırılmış bilgi alınabiliyor. Emlak profesyonellerine (VIP, PRO ve BUSINESS Üye) ise aylık ücretli üyeliklerle hizmet veriyoruz. Emlak danışmanlık şirketleri ve bireysel profesyoneller ücretli abonelik yapmış üyelerimiz arasında yer almaktadır.

Bundan sonrası için hedeflerimiz neler?

Türkiye’deki gayrimenkul sektöründe teknolojiye dayalı, nitelikli ve şeffaf bir veri paylaşım modelinin bulunmaması tüm sektör temsilcilerini iş yapma süreçlerinde zorlamaktadır.

Gayrimenkul teknolojileri alanında Türkiye'nin en çok tercih edilen uygulaması olan Tapusor'u, gayrimenkulle ilgilenen herkesin erişebileceği ve kullanabileceği bir seviyeye getirmeyi hedefliyoruz. Ulusal düzeyde hedeflerimize ulaşıldıktan sonra, iş modelimizi farklı ülkelerde uygulamak için küresel pazarlarda yaygınlaştırmayı planlıyoruz.

Alacağımız yatırımı nasıl kullanacağız, neden yatırım almak istiyoruz?

Mevcut durumda firmanın öz kaynaklarıyla 1 milyona yakın mobil indirme ve yüzbinlerce kayıtlı üyeye ulaştık. Alacağımız yatırımı personel, pazarlama ve reklam bütçesi olarak kullanacağız. B2B alanındaki yaygınlaşmamızı B2C alanında genişleteceğiz. Bireysel kullanıcı hedef kitlemizdeki en büyük pazar payını oluşturmaktadır. Servetinin büyük bölümünü gayrimenkulde tutan herkesin; alırken, satarken, kiralarken, kiraya verirken nitelikli bilgiye ihtiyacı bulunmaktadır. 

Geliştirmeye devam ettiğimiz Tapu Takip ve Uyarı sistemi gayrimenkulleri 7/24 takip ederek herhangi bir gelişme yaşanması durumunda bildirimler oluşturarak sahibinin pozisyon almasını sağlayacaktır.

Hedefimiz, 5 yıl içinde 3.7 Milyon adet gayrimenkulün sisteme kayıt yapılıp, bireysel kullanıcının küçük bedellerle gayrimenkullerini düzenli bir şekilde takip edeceği bir sistem haline gelmektir.

Neden Tapusor'a yatırım yapmalısınız?

 • Türkiye’de gayrimenkul en önemli yatırım aracıdır.
 • Gayrimenkul hayatın tam ortasındadır ve her bireyin bir gayrimenkul ilgisi olmak zorundadır. İşyeri kurmak, kredi almak ve yatırım amaçlı konularda gayrimenkul ilgisi artarak devam etmektedir.
 • Coğrafi konumu gereği yabancıların gayrimenkul ilgisi giderek artmaktadır.
 • Ar-Ge süreçleri tamamlanmış, büyüme aşamasına geçen ve oturmuş ürünlere sahip bir şirkete yatırım yapmak riskleri azaltır ve kısa dönemde karlı bir yatırıma kavuşmanızı sağlar.
 • Sektörün dijitalleşmesi öncesi aşamasında, en doğru yatırım yapma dönemindeyiz.
 • Geliştirdiğimiz teknoloji çok yenilikçidir; sektörün iş yapma biçimini, beyana dayalı olmaktan çıkartıp, bilgi temelli hale dönüştürecektir.
 • 440 Milyon TL olarak belirlediğimiz şirket değerimiz üzerinden %50 iskonto ile kitle fonlaması kampanyası düzenlenmesine karar verilmiştir. Son kullanıcıya yönelik hizmet veren bir iş olduğumuz için, kitle fonlaması kampanyamızı yalnızca yatırım almak için değil, aynı zamanda önemli bir pazarlama faaliyeti olarak da görüyoruz. B2B alanında emlak danışmanlarında yakaladığımız başarıyı, yatırım turu kampanyamızla birlikte bireysel alana taşımak istiyoruz. Yatırımcıların, yatırım anından itibaren faydalanacağı ve projenin fahri elçileri olacağına inanıyoruz.
 • B2B alanındaki başarı, kitle fonlaması kampanyamız birlikte B2C alanına yaygınlaştırılacak ve büyüme katlanarak devam edecektir. İyi bir EXIT imkanı oluşturup, tüm yatırımcılarımıza ciddi gelirler sağlayacak potansiyelimiz bulunmaktadır.
 • Türkiye modelinin birçok ülkede tekrarlanması ve Global bir oyuncu olma ihtimalimiz yüksektir.
 • Nitelikli, işinin ehli, Ar-Ge, ürün ve exit deneyimine sahip bir ekibe sahibiz.

Tuvimer Anonim Şirketi ve Tapusor Anonim Şirketi İlişkisi

 • Tapusor Ar-Ge Faaliyetleri Anonim Şirketi bir Proptech (Gayrimenkul Teknolojisi) şirketidir.
 • Tuvimer A.Ş içerisindeki en popüler uygulama olan Tapusor 'u şirketleştirerek Tapusor Ar-Ge Faaliyetleri A.Ş şirketi üzerinden paya dayalı kitle fonlama kampanyası ile şirketin büyümesi hedeflenmiştir. Kampanyanın başarıyla tamamlanması sonucunda yeni hisse yapılanmasına gidilecektir. Kampanyamızın başarıya ulaşması durumunda Tapusor Arge Anonim Şirketinin yeni ortaklık yapısı; Tuvimer Arge Faaliyetleri ve Teknoloji Sistemleri Ticaret Anonim Şirketi ile Nitelikli ve Nitelikli Olmayan Yatırımcılardan oluşacaktır.
 • Tuvimer, Tapusor 'a veri mülkiyeti, değer algoritmaları, Tapusor uygulama, marka haklarını bedelsiz devredecektir. B2C alanı pazardaki en büyük gelir hacmine sahip olacak projedir ve henüz değerlendirilmemiştir. Bu alanın değerlendirilmesi için altyapı, personel ve pazarlama yatırımlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Tuvimer halihazırda belediye, banka, dernek, vakıf, özel şirketler ve emlak ofislerine varlık yönetimi alanında faaliyet göstermektedir. Fonlama sonrası emlak ofisleri (Oturmuş işleyen B2B pazarı) ve Bireysel Tapu Takip Projesi (Henüz değerlendirilmemiş B2C pazarı) alanındaki işlerini ve ürünlerini Tapusor'a devredecektir. Bu alanlarda Tuvimer, Tapusor'a rekabet oluşturacak hiçbir iş geliştirmeyecektir. Tuvimer ürün ve data haklarını Tapusor A.Ş'ye devrettiği için elinde kalan sektörlerde faaliyet göstermesi için Tapusor müşterisi olacaktır. Tuvimer veri servislerine tüketim miktarları üzerinden ücret ödeyecek ve katma değer yaratıp Emlak ofisleri ve B2C hariç diğer sektörlere Dijital Varlık ve Risk Yöneticisi faaliyetine devam edecektir.
 • Emlak Ofisleri B2B alanında olsalar da doğrudan Tapusor hedef kitlesi olan B2C ile iç içe çalışmaktadır. Bu nedenle bu iki proje bir arada ele alınmalıdır. Böylece gayrimenkul sahibi C (tüketici) ile aracılık hizmeti veren B (firma) organik ilişkisinden büyük bir katma değer yaratılabilecektir.

Girişim Şirketi Tarihçesi

Girişim Fikri Nasıl Doğdu?

Hepimiz için gayrimenkul çok değerli. Yatırım amaçlı edinilen veya miras kalan köydeki arsa, tarla, yazlık, kiralık işyeri gibi gayrimenkuller birçok insan için birikimlerinin çok büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Bunun yanında kredi alabilmenin yollarından biri gayrimenkul teminatı gösterebilmektir. Özetle her iş önce mülkiyetle başlamaktadır.

Dünya varlıklarının büyük bir bölümü gayrimenkullerden oluşmaktadır. Bu nedenle, para sahipleri için en büyük yatırım alanı gayrimenkullerdir. Ancak, gayrimenkul piyasasının hacmine rağmen, değer, fırsatlar ve risklerin takibi çok zahmetlidir. Bugün banka hesaplarımızdaki para, hisse senetleri veya kripto para birimlerimizin değerini anında öğrenebiliyoruz. Bankaların veya aracı kurumların uygulamalarından detaylı bilgileri alabileceğimiz gibi, radyo/TV haberleri, sosyal medya ve diğer kanallardan da piyasalardaki gelişmeleri takip edebiliyoruz. Ancak, bir emlak sahibinin en büyük varlık sınıfı olan mülkleri hakkında anlık bilgi alması neredeyse imkansızdır.

Tapusor da bu ihtiyacı gidermek amacıyla doğdu. Sadece bir adres, parsel numarası girerek veya harita üzerinden işaretleyerek anında seçilen gayrimenkulün güncel piyasa değerini öğrenebilirsiniz. Tapusor değer bilgisinin yanında, bazı durumlarda değerden daha önemli olan teknik bilgileri de raporlar. Zemin deprem durumu, orman, sit, kamulaştırma, kentsel dönüşüm, hava mania, imar plan bilgisi gibi onlarca teknik bilgi katmanına ulaşmanızı sağlar. Bunun yanında demografik bilgilere de anında ulaşabilirsiniz. Bu sayede örneğin satın alacağınız bir evin bulunduğu lokasyonda yaşayan nüfusun yaş ortalaması, yaygın araba markaları, sosyal imkanlar, restoran, kafe, hastane, okul imkanları, ulaşım imkanlarını kolayca raporlayabilirsiniz. Tapusor, bir mülkü takip edebilmenize ve değer değişimleri de dahil olmak üzere tüm teknik, sosyal ve ekonomik verilere anında erişebilmenize olanak sağlar.

Tuvimer AŞ. 2017 yılında kurulmuş bir Gayrimenkul Teknolojisi (Proptech ) şirketidir. Gayrimenkul piyasasında, ilişkilere ve duyumlara dayalı ticaret anlayışı yerine, bilgi temelli nitelikli danışmanlık hizmeti sunmak amacıyla faaliyetlerimize başladık. Proptech çözümlerimizi başlangıçta sadece kendi danışmanlıklarımız için kullanırken, 2020 yılı itibari ile ürünleştirme kararı alıp, ARGE odaklı çözümlerimizi geliştirdik.

Tarihsel Veriler

 • Tapusor'un temelleri kurucu ortak Kurtuluş Altun'un bir planlama firması olan Dokayo LTD ŞTİ'de, ADR (Alternatif Decision Reporting) adıyla atılmıştır. Bir dönem sadece kendi danışmanlıklarımızda kullanmak amacı ile ürüne yatırım yapmaya devam edilmiştir.
 • İlk sürümün sadece İstanbul il sınırlarında veri kapsama alanı bulunuyordu.
 • Test amaçlı çıkarttığımız ilk mobil uygulamamız, 2014 yılında Apple Store uygulama markette ciro birincisi oldu. 
 • 2017 yılında Tuvimer şirketi kuruldu ve çalışmalar bu şirket üzerinde devam etti. Böylece planlama firmasından, danışmanlık ve teknoloji firmasına geçiş sürecimiz başlamış oldu.
 • 2017 Yıldız Teknopark alanında Ar-Ge firması olarak yerimizi aldık.
 • Danışmanlıklarımızda gördüğümüz ilgi, veri kapsama alanına yatırım yapma ihtiyacını doğurdu ve İstanbul dışındaki diğer illeri de kapsama dahil ederek yoğun bir çalışma yürüttük.
 • 2018, Tüm Türkiye'ye hizmet verecek ve ADR adının TAPUSOR olarak daha anlaşılır bir isimle değiştirdik.
 • 2019-2020 yılları arasında Ar-Ge faaliyetlerimizi artırdık. Emlak Muayenesi Raporlama Sistemini ve EDI Yapay Zeka analizleri motorunu geliştirdik.
 • Rapor ve sunum analiz robotunu 6 dilde hizmet verir hale getirdik. (Türkçe, İngilizce, Almanca, Arapça, Farsça, Rusça)
 • 2020 yılında ekibimize Ufuk Balcı dahil oldu. Ufuk Balcı'nın Tuvimer ortaklığı ile birlikte danışmanlık ve teknoloji dengesinde giden firma yönünü, ürün ve teknoloji olarak yeniledik.
 • TV programlarında 100' den fazla kez parsel bazında canlı yayın yapan ilk gayrimenkul teknoloji (Proptech) firması olduk.
 • 2022, emlak danışmanlığı yapan firma ve profesyonellere Tapusor VIP üyelikleri satışlarını yoğun bir şekilde yapmaya başladık.
 • 2023, çok sayıda projesi olan Tuvimer AŞ. içerisinden en popüler uygulama olan Tapusor 'u şirketleştirerek Tapusor Ar-Ge Faaliyetleri AŞ şirketi üzerinden kitle fonlaması ile büyütmeye karar verdik.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Tapusor, farklı açık veri kaynaklarından topladığı verileri Big Data teknolojisi ile depolayarak, makine öğrenmesi ve yapay zeka ile analiz etmektedir.

Topladığımız verilerinden önemli başlıklar şunlardır;

 • Piyasa verileri
 • Emlak odaklı haber kanalları
 • Medya haberleri
 • Resmi Gazete
 • Orman, Sit, Kentsel Dönüşüm, Kamulaştırma, Tarım, Su Havza vb. teknik veriler
 • Çevre Düzeni Planları, Organize Sanayi, Şehir Planı vb. imar planları
 • Zemin durumu, fay hatları, risk haritaları, heyelan vb. katmanlar
 • Belediye meclis kararları
 • Sosyo ekonomik veriler
 • Emlak satış istatistikleri
 • İcralıklar ve ihaleler

Tapusor teknolojisi harita tabanlı, ağırlıklı olarak coğrafi bilgi sistemlerinin kullanıldığı bir platformdur. Yüzlerce farklı açık kaynaktan elde edilen, akıllandırılan ve gayrimenkul ile ilişkilendirilen veriler harita üzerinde coğrafi konumlandırılarak sunulmaktadır. Google nasıl bir kelime aradığınızda farklı kaynaklardan elde ettiği bilgileri bizlere sunuyor ise, Tapusor da herhangi bir lokasyon seçtiğinizde yüzlerce farklı kaynaktan elde ettiği gayrimenkul odaklı bilgileri yorumluyor. Hem noktasal (parsel) bazlı hem de üst ölçek bölgesel bazlı analizleri yapıp, bilgi ekranları üzerinde görüntüleyip, saniyeler içerisinde raporlayabilmektedir.


Mobil Platform uygulamaları ve web uygulaması ile geniş kapsamlı bilgiler sorgulanabilmektedir. Ayıra farkı nitelikteki ve detaydaki 5 adet raporu saniyeler içinde üretebilmektedir. Algoritmalar tarafından tam otomatik yöntemle üretilmiş örnek rapor ekte bulunmaktadır.


Rapor, sunum ve analiz robotu Türkçe, İngilizce, Almanca, Farsça, Arapça, Rusça olmak üzere 6 farklı dilde hizmet vermektedir. Son yıllarda yabancıların yoğun gayrimenkul ilgisi ürünümüze de yansımıştır.


Proje 5 ana üründe odaklanmıştır. Tüm ürünlerin temelinde Tapusor uygulama ve data servisleri bulunur. Web ve mobil erişimle yıllık üyelik modeline göre kullanım sağlanmaktadır.

 • Tapu Takip Üyelik : Gayrimenkul takibinin yapıldığı, tapu başına dijital takip ve uyarı üyeliği.
 • Tapu Takip VIP Üyelik: Tapu Takip Üyelik yeteneklerine ayrıca Emlak Danışmanları VIP ağı tarafından verilecek yerel hizmetlerin eklenmesi.
 • Tapusor Bireysel PRO Üyelik: Tapusor, değerleme uzmanları, bilirkişiler, hakimler, avukatlar, mali müşavirler gibi emlak sektörüyle ilgili mesleklerde çalışan kişiler tarafından bireysel üyelik alarak kullanılmaktadır.
 • Tapusor Emlak Danışmanı VIP Üyelik: Tapusor VIP üyelik modeli.
 • Tapusor Emlak Danışmanı BUSINESS Üyelik: Tapusor VIP üyelik yeteneklerine ayrıca ticari ağ kurma, ticari ağlara katılma, fırsat/portföy paylaşımı özellikleri eklenmesi.
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
İshak Kurtuluş Altun
İshak Kurtuluş Altun
Kurucu Ortak - Ar-Ge ve Üretim Sorumlusu
Ufuk Balcı
Ufuk Balcı
Kurucu Ortak - İş Geliştirme ve Ürünleştirme Sorumlusu
Şevki Çatladı
Şevki Çatladı
Genel Müdür
Ömer Türkoğlu
Ömer Türkoğlu
Genel Müdür Yardımcısı - Üretim, Özel Proje Geliştirme
Emre Karaca
Emre Karaca
Yazılım - Mobile Developer
Ceyda Kayapınar
Ceyda Kayapınar
Data Uzmanı
Barış Yarar
Barış Yarar
Yazılım - Backend Developer
Elif Aşan
Elif Aşan
Data - Veri Tabanı Uzmanı
Hasan Can Altun
Hasan Can Altun
Yazılım - Mobile Developer
Emirhan Kayapınar
Emirhan Kayapınar
Yazılım - Frontend Developer
Mustafa Yılmaz
Mustafa Yılmaz
Satış - Kıdemli Satış Uzmanı
Aylin Gergin
Aylin Gergin
Data - Veri İşleme Lideri
Ayşegül Suiçmez
Ayşegül Suiçmez
Destek - Destek Uzmanı
Eda Keskin Çalkan
Eda Keskin Çalkan
Destek - Ofis Koordinatörü
Ahmet Kayra Tüfekçi
Ahmet Kayra Tüfekçi
Yazılım - Full Stack Developer
Fatih Doğan
Fatih Doğan
Yazılım - Full Stack Developer
Ebru Sezer
Ebru Sezer
Akademik Danışman - Prof. Dr. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bölümü
Lütfi Altun
Lütfi Altun
Mevzuat ve Algoritma Danışmanı
Yavuz Sirel
Yavuz Sirel
Finansal ve M&A - Strateji Danışmanı
Takım Üyesi

İshak Kurtuluş Altun

Kurucu Ortak - Ar-Ge ve Üretim Sorumlusu

1979 yılında Trabzon’da doğan Kurtuluş Altun, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri konusunda master yaptı. Eğitim hayatı sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çeşitli birimlerinde görev aldı. İBB Yabancı Yatırımlar ve Koruma Uygulama Denetim Müdürlüklerinin kuruluşunda kurucu mühendis olarak yer aldı. Kamu görevi sonrası Tuvimer ARGE AŞ 'yi Türkiye'nin ilk Proptech şirketi olarak hayata geçirmiş oldu. Kendisinin uzmanlık alanları arasında gayrimenkul odaklı teknolojiler, konumsal veri tabanları, veri madenciliği ve anlamlandırma, ürün geliştirme, BIG Data teknolojileri, algoritma tasarımı bulunmaktadır. Halen bu görevlerin tamamında aktif görev almaktadır.

Takım Üyesi

Ufuk Balcı

Kurucu Ortak - İş Geliştirme ve Ürünleştirme Sorumlusu

1971 yılında Malatya'da doğan Ufuk Balcı, lisans eğitimini İTÜ Geomatik Mühendisliğinde tamamladıktan sonra ilk girişimini yaptı ve 3 yıl teknoloji odaklı mühendislik işleri ile ilgilendi. Ardından 7 yıl Netcad Yazılım İstanbul Bölge Müdürlüğü, 10 yıl Netcad Genel Müdür Yardımcılığı, 7 yıl Netcad CEO görevlerini yerine getirdi. 2019 yılında Netcad Yazılım A.Ş. ortaklığından bir fon şirketine EXIT yaparak ayrıldı. Sonrasında Tuvimer ARGE Yazılım A.Ş. şirketine ve Teracity Yazılım A.Ş. şirketine hissedar oldu. Halen Teracity Yazılım AŞ. şirketinde yönetici ortak, yönetim kurulu üyesi olarak ve Tüvimer Arge Faailetleri AŞ 'de yönetici ortak olarak görev almaktadır. Ürün, ürünleştirme, pazar tutundurma, ekip kurma, finans, ARGE, satış, yurt dışı açılım, yatırım süreçleri konularında ciddi deneyime sahiptir.

Takım Üyesi

Şevki Çatladı

Genel Müdür

1988 yılında Bulu'da doğan Şevki Çatladı, lisans eğitimini İstanbul Aydın Üniversitesi Mimarlık bölümünde tamamladıktan sonra aynı üniversitede yüksek lisans eğitimi aldı. İnşaat, gayrimenkul, gıda, turizm, tekstil vb. alanlarda aile şirketlerinde yaklaşık 10 yıllık deneyim kazandıktan sonra Kalkınma Ajansları, Belediyeler, Kamu ve Özel Sektör için geliştirilen onlarca yurt içi ve yurt dışı projede; Proptech, kentsel dönüşüm, mimari proje, algoritma tasarımı, değerleme, fizibilite, dijital gayrimenkul okuryazarlığı ve gayrimenkul yatırımları alanlarında uzmanlık edindi. NTV ve Bloomberg’de kanallarında 30'dan fazla gayrimenkul programında konuşmacı, onlarca TV ve gazete haberinde sektörel analizler sundu.

Takım Üyesi

Ömer Türkoğlu

Genel Müdür Yardımcısı - Üretim, Özel Proje Geliştirme

1987 yılında Tokat'da doğan Ömer Türkoğlu, lisans eğitimini İTÜ Şehir ve Bölge Planlama bölümünde tamamlamıştır. Öncelikle üniversitenin döner sermaye işlerinde, devamında kentsel dönüşüm, imar planlama, yatırım danışmanlığı, kentsel tasarım, bölgesel ve mekânsal gelişim stratejileri üzerine çalışmalar gerçekleştirdi. Üniversite ve yüksek lisans yıllarında yazılım ve dijital güvenlik sistemleri üzerine bir şirket kurarak özel sektör, kamu kurumlarına personel takibi ve raporlaması, ERP yazılımları ve donanımları kurulumu, kamera sistemleri, alarm ve 7/24 takip hizmeti verilmesi gibi konularda faaliyet gösterdi. Algoritma geliştirme, ürün yönetimi, şirket koordinatörlüğü, genel müdür yardımcılığı ve icra kurulu üyeliği gibi görevlerde bulundu.

Takım Üyesi

Emre Karaca

Yazılım - Mobile Developer

Tapusor yazılım ekibinde Mobile Developer olarak görev alan Emre Karaca, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunudur. Emre Karaca daha önce Moth, Unitopia, BusinessWalet, HaberTok isimli projelerde yer aldı. Tapusor yazılım ekibinde Flutter platformunda Tapusor Uygulaması yeni versiyonu üzerinde çalışmaktadır.

Takım Üyesi

Ceyda Kayapınar

Data Uzmanı

Tapusor data ekibinde Data Uzmanı olarak görev alan Ceyda Kayapınar, Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümü mezunudur. Ceyda Kayapınar daha önce Tuvius şirketinde görev aldı. Tapusor'da

Data Scientist olarak web scraping, veri güncelleme, işleme, temizleme, analiz ve test işlemleriyle ilgili görevleri üstlenmektedir. Ayrıca yeni ürün geliştirmeleriyle ilgili ARGE çalışmalarına da ciddi katkılar sağlamaktadır.

Takım Üyesi

Barış Yarar

Yazılım - Backend Developer

Tapusor yazılım ekibinde yer alan Barış Yarar, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunudur. Barış Yarar daha önce GameLab'a oyun geliştirme projelerinde yer aldı. Tapusor ürününde Backend ve Frontend projeleri üstlenmeye devam etmektedir.

Takım Üyesi

Elif Aşan

Data - Veri Tabanı Uzmanı

Tapusor data ekibinde görev alan Elif Aşan, Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümünden mezundur. Elif Aşan daha önce Harita Mühendisliği’nin CBS , Kamulaştırma ve Yol projeleri alanları üzerine çalışmalarda bulundu. 2019 yılında TUVİUS (Türkiye Veri İşleme Üssü)’te Coğrafi Bilgi Sistemleri (GIS) alanında çalışmaya başladıktan sonra ağırlıklı olarak Coğrafi Bilgi Sistemleri konusunda uzmanlaştı. Tapusor'da Coğrafi Bilgi Sistemleri, Veritabanı Uzmanı görevlerini üstleniyor.

Takım Üyesi

Hasan Can Altun

Yazılım - Mobile Developer

Tapusor yazılım ekibinde mobile developer olarak görev alan Hasan Can Altun, Gebze Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği bölümüne devam etmektedir. Hasan Can Altun daha önce BinBin Scooters projesinde coğrafi analiz ve görselleştirme ve IOT projesinde görev aldı. Tapusor yazılım ekibinde Tapusor Flutter uygulaması üzerinde çalışmaktadır.

Takım Üyesi

Emirhan Kayapınar

Yazılım - Frontend Developer

Tapusor yazılım ekibinde frontend developer olarak görev alan Emirhan Kayapınar, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunudur. Emirhan Kayapınar daha önce lisansı konusundaki işlerle ilgili çalışmalarda bulundu. Tapusor yazılım ekibinde forntend developer olarak görev alan Emirhan Kayapınar aynı zamanda backend ve mobile developer konularında çalışmalarda bulunmaktadır.

Takım Üyesi

Mustafa Yılmaz

Satış - Kıdemli Satış Uzmanı

Tapusor satış ekibinde görev alan Mustafa Yılmaz lise mezunudur. Mustafa Yılmaz daha önce parakende ve eğlence sektöründe mağaza müdürlüğü, müdür yardımcılığı, satış konularında deneyimler kazandı. Ulusal ve uluslararası gayrimenkul projelerinin satış ve pazarlama işlerinde yoğun görevler üstlendi. Mustafa yılmaz Tapusor satış ekibinde kıdemli satış uzmanı olarak emlak ofislerinin sunum ve satış işlemlerini koordine etmektedir.

Takım Üyesi

Aylin Gergin

Data - Veri İşleme Lideri

Tapusor data ekibinde görev alan Aylin Gergin, Mimar Sinan Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezundur. Aylin Gergin 2017 yılından beri Tapusor data ekibi içinde çeşitli görevlerde bulundu. Tapusor'da verilerin temini, ayıklama, akıllandırma, işleme, güncelleme, süreç takibi konularında ekip liderliği yapmaktadır.

Takım Üyesi

Ayşegül Suiçmez

Destek - Destek Uzmanı

Tapusor destek ekibinde görev alan Ayşegül Suiçmez, Bilişim Teknolojileri Web Tasarım ve Programlama mezunudur. Ayşegül Suiçmez daha önce anaokulu öğretmenliği, Arena Bilişim Satış Temsilcisi ve Cora Bilgisayar ofis çalışanı görevlerinde bulundu. Tapusor destek ekibinde satış sonrası destek görevine devam etmektedir.

Takım Üyesi

Eda Keskin Çalkan

Destek - Ofis Koordinatörü

Tapusor destek ekibinde görev alan Eda Keskin Çalkan, Kharkiv National Technical University Harita Mühendisliği bölümü mezunudur. Eda Keskin Çalkan daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar, Kudeb, Bimtaş bölümlerinde Coğrafi Bilgi Sistemi alanlarında onlarca projede bulundu. Gaboras AŞ de destek, satış, iş geliştirme süreçlerinde yer aldı. Eda Keskin Çalkan Tapusor Destek ekibinde koordinatör olarak görev almaktadır.

Takım Üyesi

Ahmet Kayra Tüfekçi

Yazılım - Full Stack Developer

Tapusor yazılım ekibinde Full Stack Developer olarak görev alan Ahmet Kayra Tüfekçi, Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümüne devam etmektedir. Ahmet Kayra Tüfekçi daha önce Data Enginner ve yazılım projelerinde yer aldı. Ahmet Kayra Tüfekçi Tapusor'da Front-End için Angular ve Back-End için NodeJS (Web Services/API) aracılığıyla emlak.tapusor.com, tapusor.com ve cp.tuvimer.com ürünleri üzerinde çalışmanktadır.


Takım Üyesi

Fatih Doğan

Yazılım - Full Stack Developer

Tapusor yazılım ekibinde Full Stack Developer olarak görev alan Fatih Doğan, İstanbul Aydın Üniversitesi Yazılım Mühendisliği mezunudur. Fatih Doğan Tapusor'da API, Backbone, Servis konularında görev almaktadır. 2016 yılından bu yana ekibimizde yer alan Fatih Doğan Tapusor projesinin her aşamasında bulunmuştur.

Takım Üyesi

Ebru Sezer

Akademik Danışman - Prof. Dr. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bölümü

Halen Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmakta olan Ebru Sezer’in araştırma alanı üst başlığı Yapay Zekâ’dır. Bu alanda ilk yayını 2006 yılında yapan Dr. Sezer’in, 70’den fazla araştırma makalesini SCI(E) kapsamındaki dergilerde yayınlamıştır. Alanında 250’den fazla bilimsel yayını olan Ebru Sezer’in ana araştırma konuları öğrenmede belirsizlik yönetimi (ambuguity in learning), konumsal kestirim (spatial inference), akıllı şehirler (smart cities) ve doğal dil işleme (natural language processing) şeklindedir. 

Dr.Sezer yapay zeka alanında 6’sı bilimsel ve 25’den fazla üniversite sanayi işbirliği projesinde araştırmacı ve yürütücü gibi farklı rollerde çalışmış, yapay zeka çözümlerinin endüstriyel kullanımını mümkün kılan algoritmik ve metodolojik yaklaşımlar geliştirmiştir. 

Halen Bilgisayar Mühendisliği Yapay Zekâ Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Takım Üyesi

Lütfi Altun

Mevzuat ve Algoritma Danışmanı

1977 “İTÜ Mimarlık Fakültesi mezunudur. 40 yıllık Kamu, özel sektör ve akademik kariyere sahiptir ve sektörümüzde oldukça önemli bir isimdir. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Anıtları kurulu üyelikleri kariyerinde Kentsel dönüşüm, yabancı yatırımlar, finansman pratiklerinin yanında pek çok yasa ve yönetmeliğin yazımında bulunmuştur. Bir süre akademisyen olarak görev yaptığını KTÜ de Halen Lisansüstü Doktora Programı Şehir ve Bölge Planlama Gayrimenkul Arz ve Değer Endekslerinin(GA-DE) Kısıtlı Alanlarda Takip Ölçme Değerlendirmesi üzerine yapmaktadır. Bu kapsamlarda TAPUSOR un algoritma dizaynlarında endeksler, skorlar ve yasal/yönetmeliklerin algoritmalar ile ilişkisinin kurulması konularında yönetim baş danışmanıdır.

Takım Üyesi

Yavuz Sirel

Finansal ve M&A - Strateji Danışmanı

Yavuz Sirel, kariyerine 1979 yılında Türkiye Kalkınma Bankasında uzman yardımcısı olarak başlamış ve ayrıldığı 1995 yılına kadar bu bankada Kurumsal Finansman ve Sermaye Piyasaları departmanlarını yönetmiştir. Pek çok banka iştiraki şirketin yönetim kurulu üyeliğini ve başkanlığını yapmış ve aralarında Denizli Cam’ın da bulunduğu 30’un üzerinde banka iştirakinin halka arz ve/veya M&A işlemleri ile devrini gerçekleştirmiştir. Bankacılık kariyerini 1995 yılında sonlayan Yavuz, iki büyük şirketler grubunda (Mesa Mesken ve DOKAP Grubu) üst düzey yöneticilik (CFO ve CEO) yapmıştır. Daha sonra 2001 yılında Şirket bazında hizmet vererek danışmanlık kariyerine başlamış olup, 2007’den bu yana kurucu ortağı ve yöneticisi olduğu ARK FİNANSAL HİZMETLER Ltd. Şti’nde ortak ve yönetim kurulu üyesi olarak sürdürmektedir. Finansal Danışmanlıkta 22. yılını tamamlayan Yavuz, bu süre zarfında çok sayıda M&A ve finansman işlemini tamamlamıştır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 22.000.000
Ek Fonlama
₺ 0
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
1.464
Alınan Toplam Yatırım
₺ 8.877.320
Pay Arz Oranı
% 9
Ortalama Yatırım
₺ 6.063
En Yüksek Yatırım
₺ 1.050.000
Nitelikli Yatırımcı
261
Nitelikli Yatırım Oranı
% 36,48
Fonlama Başlangıç
22.05.2023
Fonlama Bitiş
21.07.2023
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı