MediboothVR
Geleceği şekillendirecek MediboothVR Biofeedback Meditasyonu ile sarmalanarak stresten arının, odaklanın ve zinde kalın. Workplace wellness solution for better minds and better business

Biyo Feedback VR Meditasyon bir Teknoloji Projesidir

Biyoteknoloji, Biyomedikal ve Yapay Zeka Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B ve B2C’dir

124.3%

  • Hedeflenen Fonlama
  • Alınan Yatırım
  • ₺ 925.000
  • ₺ 1.150.201

693 Yatırımcı Pay Aldı.

26 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

Çiğdem Düzgüneş
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: 2KJ661
Kampanya Kapanış Tarihi: 14.01.2022
Lokasyon: Global
Girişimin Aşaması: Doğrulanmış Prototip

Proje Hakkında

Önemli Bilgilendirme

fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, Yatırım Komitesinde aldığı kararla yatırım turumuza 250.000 TL ile katılarak şirketimizin %2 'si için ön talepte bulunulacaktır.

Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım Turumuzun başlama tarihi olan 15 Kasım 2021 saat 10:00 itibari ile 72 saat içerisinde (3 gün) EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara, yapılan yatırımın tutarıyla orantılı olarak;

500 TL-1.000 TL Yatırımlarda: %2.5

1.001 TL-10.000 TL Yatırımlarda: %5

10.001 TL-100.000 TL Yatırımlarda %10 fazladan pay verilecektir.

Bu kampanya 72 saat ile sınırlıdır. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak fazla paylar girişimcilerin paylarından dağıtılacaktır.

Talep Edilen Tüm Payları Alabilme Kampanyası

Kampanyanın ilk 3 günü içerisinde (15 Kasım 2021 Saat 10:00 ila 18 Kasım 2021 Saat 10:00 arasında) ön talep bildiren yatırımcılar, kampanya %120'nin üzerinde bir fonlamaya ulaşsa dahi talep ettikleri tüm payları kısmi iade olmaksızın alacaktır. Ayrıca, yatırım turunun ilk 3 günü fonlamanın %120'yi aşması durumunda bu kampanya kendiliğinden sona erecektir.

Medibooth Hakkında:

Medibooth, kurumsal şirketler ve yoğun tempo düzeninde çalışan yetişkinler için geliştirilen; stres azaltma, odaklanma ve zihinsel bütünlük sağlayan, biyo-geribildirim destekli VR meditasyon platformudur. Medibooth kişilerde, sarmalayan VR teknolojisi le odaklanmayı ve biyo-geri bildirim alt yapısı ile stres yönetimini sağlar. Medibooth, VR görsel tabanlı hikayeleştirme metodolojisi ile meditasyon pratiğini yeni bir boyuta taşır.

Projenin Kapsam, Amaç ve Konusu

Stres, Dünya Sağlık Örgütü tarafından 21. Yüzyıl'ın Hastalığı olarak adlandırılmıştır. Stres dolayısıyla kişilerin %77'sininde fiziksel %73'ünün psikolojik semptomlar görülmektedir. Bu nedenle işletmeler yılda ortalama 300 Milyar USD zarara uğramaktadır.


Medibooth'un amacı, çalışanların stres seviyelerini düşürebilmelerini ve odaklarını yönetebilmelerini sağlayarak çalışma verimlerini ve sağlık seviyelerini artırmaktır.


Medibooth; VR Uygulaması, Biyo Geri Bildirim Altyapısı, Kullanıcı Deneyim Takip Mobil Uygulaması ve Meditasyon Kabini ile bütüncül bir şekilde şirketlere hizmet vermektedir.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

Meditasyon Süreci

10-15 dakika aralığındaki VR meditasyon egzersizleri, hikayeleştirme tabanlı sanal yolculuk ve odaklı meditasyon olmak üzere 2 kısımdan oluşur. Her kullanıcı, uygulamaya kendi hesabından giriş yapar ve uygulama süresince biyo-geribildirim altyapısıyla meditasyon istatistikleri kendi hesaplarına işlenir. Kullanıcılar bunun için geliştirilen arayüzden gelişimlerini takip edebileceklerdir.


Meditasyon İçerikleri

Medibooth meditasyon içerikleri, insan doğası ve meditasyon pratiğinin temellerine dayanan 4 Element (hava, toprak, ateş ve su) kavramları üzerine tasarlanacaktır. Hikaye anlatımı tekniği bu elementlerin temsil ettiği - aynı sırayla - devinim, dayanıklılık, ısı ve uyum kavramları üzerine kurgulanacaktır.


Alanında Uzman Partnerlerimiz

Medibooth içerikleri, meditasyon eğitmeni Metin Hara'nın 20 yıldır çeşitli coğrafya ve öğretiler üzerine yaptığı uygulamalı araştırmalar sonucunda ortaya çıkardığı Türkiye ve ABD'de Arçelik, Unilever, Sanofi ve Deloitte dahil 100'ü aşan şirkete eğitim sağladığı; temel meditasyon, nefes ve iç gözlem teknikleri kapsamında kurgulanmaktadır. Biyo-geribildirim alt yapısı sinirbilim uzmanı Prof. Dr. Sinan Canan danışmanlığında geliştirilecektir.


Uygulama Dağıtım Kanalları

Bireysel ve kurumsal olmak üzere iki modelde sağlanacak olan Medibooth; bireysel kanal olarak, tüketicilerin VR içerikleri en çok satın aldığı platformlarda yayılacaktır. Kurumsal tüketicilere ise VR gözlük ve sensör teçhizatları eşliğinde özel tasarlanmış kabin olarak sağlanacaktır.


Yazılım Özellikleri

VR Uygulaması

4 temel elementin her biri için geliştirilecek VR bölümleri, 4'er alt seviyeden oluşacaktır. Uygulama;

  • Bölüm (evren) tasarımı,
  • 3 boyutlu tasarım (modelleme, optimizasyon ve VR adaptasyon),
  • Sesli ve görsel etkileşim tasarımı ve geliştirmesi

temel adımlarından oluşacaktır.


Biyo Geri Bildirim Altyapısı

Biyo-geribildirim yazılımı Ar-Ge sürecinde geliştirilecek doğrulamalar rehberliğinde, sensörlerden canlı akan biyo verileri filtreleyerek aktif, rahatlama ve derin meditasyon başlıkları altında gruplanarak işlenecek ve anlamlandırılacaktır. Her kullanıcı, kendi güvenli hesabından bireysel bilgilerine ulaşacaktır.

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Çiğdem Düzgüneş
Çiğdem Düzgüneş
CEO
Pınar Öncü
Pınar Öncü
COO
Burcu Doğru
Burcu Doğru
CPO
Lalin Keyvan
Lalin Keyvan
Arayüz Tasarımcısı, Jr. Yazılımcı
Prof. Dr. Sinan Canan
Prof. Dr. Sinan Canan
Partner / Sinirbilim
Metin Hara
Metin Hara
Partner / Meditasyon
Ahmet Burçin Gürbüz
Ahmet Burçin Gürbüz
Partner / VR
Takım Üyesi

Çiğdem Düzgüneş

CEO

Düzgüneş, Anadolu Üniversitesi Mimarlık fakültesinden 2012 senesinde mezun oldu. Sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Ortamında Tasarım bölümünde Nöropsikoloji Perspektifinde Parametrik Düşünce ile İnteraktif Tasarım Modellemeleri başlığı altında gelişmektedir.

Profesyonel iş hayatına mimar ve tasarımcı olarak başlayan Düzgüneş kısa zamanda 3B tasarım, VR ve etkileşim tasarımı konularına olan ilgisinin etkisiyle oyun motorları ile programla teknikleri konusunda uzmanlaşmıştır.

Düzgüneş, profesyonel çalışmalarının yanı sıra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 3 Boyutlu (3B) Bilgisayar Grafikleri ve Bilgisayarlı Animasyon ve Oyun Tasarımı ve İleri Oyun Geliştirme derslerini vermekte; PİKSEL Yeni Medya Misafir Sanatçı Programı'nda atölye yürütücüleri arasında yer almaktadır.​

Takım Üyesi

Pınar Öncü

COO

Pınar Öncü, Gazi Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunudur. Paris-Sorbonne Üniversitesi, ODTÜ, Vrije Universiteit Brussel ve Katholieke Universiteit Leuven’deki coğrafi bilgi sistemleri çalışmalarının ardından kariyerine teknoloji alanında devam etmiştir.

Pınar Öncü, 2017'den bu yana çevreleyici deneyim teknololojileri ve sinirbilim alanlarına odaklanarak global ölçekte faaliyetlerini girişimci, konuşmacı, eğitmen ve mentör olarak sürdürmektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Innovation in XR dersi veren Pınar Öncü, WomenTech Network mentörlerindendir.

Takım Üyesi

Burcu Doğru

CPO

Liseyi Özel Amerikan Robert Koleji’nde tamamladıktan sonra 2005 yılında Orta Doğu Teknik

Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım fakültesinde mimarlık eğitimine başladı. Lisans eğitiminin

son iki yılında sayısal tasarım kavramları ve algoritmik düşünce biçimleri alanında çalışmaya

başladı. Bu alanda Dijital Tasarım Stüdyosu altında Prof. Dr. Arzu Gönenç Sorguç

rehberliğinde dijital tasarım, üretim ve etkileşim teknolojileri alanında çeşitli projelerde yer aldı.

Bu alanda geliştirdiği uygulamalı proje MIMED Forum IV: Flexibility in Architectural Education

yayınında yer aldı. 2009 yılında mezuniyetini takiben mimari tasarımcı olarak profesyonel

hayata başladı. Profesyonel olarak mimar, 3B tasarımcı, görsel tasarımcı, etkileşim

tasarımcısı gibi rollerin yanı sıra sinema ve mimarlık, sanat ve girişimcilik alanlarında da proje

ve atölyelerde yer aldı.

Takım Üyesi

Lalin Keyvan

Arayüz Tasarımcısı, Jr. Yazılımcı

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Bölümü ve Görsel İletişim ve Tasarımı bölümünde Motion Graphics yan dal çalışmalarını onur öğrencisi olarak tamamlayan Lalin Keyvan, Barselona'da Institute for Advanced Architecture of Catalonia'da Advanced Architecture bölümünde etkileşim tasarımı üzerine yüksek lisansını tamamladı ve Artırılmış Yaratıcılık adlı tasarımda makina öğrenmesi algoritmalarının kullanımları üzerine bir tez ve proje yayınladı.

Profesyonel olarak 2 ve 3 boyutlu tasarım, programlama ve algoritma geliştirme araçlarına hakim olan Keyvan, 3 yıldır arayüz ve etkileşim tasarımı ile ilgilenmektedir. Keyvan, Kadir Has Üniversitesi'nde Small Interventions and Implementations in Architecture and Urban Planning dersi vermektedir.


Takım Üyesi

Prof. Dr. Sinan Canan

Partner / Sinirbilim

Prof. Dr. Sinan Canan, 1972 yılında Ankara'da doğmuştur. Üniversite eğitimini 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümünde lisans olarak ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde doktora düzeyinde tamamlamıştır. 2010 yılında Fizyoloji dalında doçent unvanı almıştır. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim dalında 5 yıl; Turgut Özal Üniversitesinde aynı bölümde 1 yıl; Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin yine aynı bölümünde 4 yıl akademisyen olarak çalışmıştır. Alanında ülke çapında program ve konferanslar düzenlemektedir. Youtube'da "Açık Beyin" kanalında yayınlar yapmakta, videolar paylaşmaktadır. Alanında 13 kitap yayınlayan Canan bugün Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümünde Nöropazarlama Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Takım Üyesi

Metin Hara

Partner / Meditasyon

14 Haziran 1982'de doğan Metin Hara İstanbul Üniversitesi'nde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde eğitim hayatını tamamladı. Enerji ve tedavi çalışmalarına ağırlık veren Metin Hara, 2000 yılından itibaren insanların yaşamlarını dönüştürebilmesi için seminerler ve bireysel seanslar yapmaya başladı.


2008 yılında “Trusthuman – İnsanagüven” projesini hayata geçiren Metin “Başka Bir Dünya Mümkün” felsefesiyle bireysel çalışmalar ve toplu etkinliklerle insanların hayatına dokunmaya devam etmiştir. 2014 yılında ”Aşkın İstilası” 3’lemesinin 1. kitabı olan “Yol” kitabı, sadece ilk 3 ayda 100.000’in üzerinde satmış, yaklaşık 8 ay boyunca bestseller listelerinde kalmıştır. 2014 yılında birçok global markaya etkinlikler veren Metin, sosyal sorumluluk bilinciyle dikkat çekmiştir. Metin Hara üçlemenin 2. Kitabı ‘Dem’i Ekim 2016 da okurlarıyla buluşturmuştur.

Takım Üyesi

Ahmet Burçin Gürbüz

Partner / VR

Ahmet Burçin Gürbüz mimarlık eğitimini tamamladıktan sonra kurduğu TasarımAtlas ile İngiltere’den Moğolistan’a 1,5 Milyon m2’nin üzerinde, mimari tasarım ve uygulama projesini hayata geçirmiştir. 2016’da kurduğu GarageAtlas çatısı altında; 3B bilgisayar grafikleri, oyun motorları ve yeni nesil VR/AR/MR teknolojilerinin faydalı kullanımı ile akıllı tasarım yöntemleri, tasarım odaklı düşünme ve dijitalleşme odağında yenilikçi ürün ve projeler gerçekleştirmeye devam etmektedir. Gürbüz aynı zamanda XR ve 3B geometri konularında üniversite ve özel kuruluşlarda eğitimci olarak yer almaktadır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 925.000
Ek Fonlama
₺ 185.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
693
Alınan Toplam Yatırım
₺ 1.150.201
Pay Arz Oranı
% 7,50
Ortalama Yatırım
₺ 1.659
En Yüksek Yatırım
₺ 250.000
Nitelikli Yatırımcı
26
Nitelikli Yatırım Oranı
% 38,13
Fonlama Başlangıç
15.11.2021
Fonlama Bitiş
14.01.2022
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı