Caremed Yazılım Elektronik Medikal
Dünyada Bir İlk, Hayvanlar için tasarlanmış Kolaboratif Robotlu Ameliyatsız Böbrek Taş Tedavi Sistemi

Robotik Veteriner Çözümleri bir Teknoloji ve Üretim Projesidir

Biyoteknoloji, Biyomedikal , Elektrik-Elektronik , Makine, Teçhizat, İmalat , Robotik , Sağlık, Tıbbi Malzeme ve Yazılım Kategorilerinde yer almakta ve İş Modeli B2B’dir

109.3%

 • Hedeflenen Fonlama
 • Alınan Yatırım
 • ₺ 3.500.000
 • ₺ 3.827.160

996 Yatırımcı Pay Aldı.

178 Nitelikli Yatırımcı Yatırım Yaptı.

CAREMED YAZILIM ELEKTRONİK MEDİKAL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
 
Kampanya Hakkında
Kampanya Durumu: Başarılı
Kampanya Kodu: 1HWM5K
Kampanya Kapanış Tarihi: 04.11.2022
Lokasyon: Global
Girişimin Aşaması: Pazara Giriş

Proje Hakkında

Ankara Kalkınma Ajansı'nın da yatırım turuna katılmasıyla birlikte, fonbulucu Girişim Sermayesi Yatırım Fonu toplamda 300.000 TL eş finansman ile girişime yatırım yapma kararı almıştır.


Güncelleme

Yatırım turumuzda bedelsiz paylar için ilk 20 iş günü süresince yatırım yapmış olan yatırımcılarımızın kampanyamız %100 hedefine ulaşana kadar yatırım tutarlarını artırmaları durumunda, toplam yatırımları için verilecek bedelsiz paylar %25 yerine %30 olarak uygulanacaktır. İlk 20 gün sonrasında kampanya %100 hedefine ulaşana kadar yapılan tüm yatırımlarda yatırımcılara %20 fazladan pay verilecektir. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar mevcut ortak Mehmet Fazıl Yurtseven'in payından dağıtılacaktır. Önemle duyurulur.


Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Yatırım turumuzun başlama tarihi olan 5 Eylül Pazartesi saat 10:00 itibari ile 20 iş günü içerisinde EFT veya Kredi Kartı ile yapılan yatırımlarda yatırımcılara %25 fazladan pay verilecektir. Bu kampanya 20 iş günü ile sınırlıdır. Ek paylar MKK nezdinde yapılacak pay dağıtımı esnasında yatırımcıların hesaplarına aktarılacaktır. Dağıtılacak bedelsiz paylar mevcut ortak Mehmet Fazıl Yurtseven'in hissesinden dağıtılacaktır.


Nasıl Kurulduk ?

Caremed Yazılım Elektronik Medikal San. ve Tic. Ltd. Şti. Mehmet Fazıl Yurtseven tarafından KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Projesi'nin kabulü ile 2019 tarihinde Başkent Üniversitesi TEKMER’de kurulmuştur.


Kurulduğumuzdan Bugüne Neler Yaptık?

 • SAİ projesi Google Glass kullanarak kişilerin tanınması ve hasta takip sistemi algoritması (Yazılım)
 • TTS İkizden İkize Tranfüzyon Sendromunda damarların tespit edilmesi için algoritma (Yazılım)
 • Ar-Ge İnovasyon Projesi KOSGEB Hayvanlar için geliştirilmiş taş kırma cihazı (Veteriner ekipmanları) (robotik yazılım) 


Hangi Projeleri Yürütmekteyiz?

 • AR-GE İnovasyon Projesi Pediatrik amaçlı Kolaboratif Robot Kolda Böbrek Taşı Kırma Cihazı (Tıbbi Cihaz) (robotik yazılım)
 • AR-GE İnovasyon Projesi KOSGEB destekli Kolaboratif Robot Kolda Navigasyon Projesi (Yazılım-Kızılötesi kamera ile konum tespiti ve füzyon görüntü işleme yazılım)
 • AR-GE İnovasyon Projesi Robot Kolda Navigasyon Projesi Gazi Teknokent Giriş


Ticari Olarak Neler Yaptık ?

2020 yılında KOSGEB AR-GE İnovasyon Projesini başarı ile tamamlayarak dünyadaki ilk ve tek, hayvanlar için geliştirilmiş taş kırma sistemini geliştirdik. İlk cihaz satışımızı Türkiye’de gerçekleştirdik ve ikinci cihaz satışımızı ise ABD’ye yaptık. ABD’deki cihazımız Minnesota Üniversitesi Veteriner Fakültesinde klinik çalışmada kullanılmaktadır.


Sağlık teknolojileri odağında bir girişimiz ve ilk yaptığımız ürün kedi ve köpekler için geliştirilmiş böbrek taşı tedavi sistemidir. Mevcut teknolojimizi geliştirmeyi ilke edinerek, farklı disiplinleri bir arada kullanarak, ileri teknoloji kabiliyetleri ile kullanıcı dostu ürünler geliştiren ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak sektörde fark ve değer yaratan lider bir medikal cihaz üreticisi olmak istiyoruz. Bir sonraki üretim hedefimizde Şok Dalgası ile Alzheimer ve Parkinson tedavi cihazı yer almaktadır. Teknolojik yapısına %100 hakim olduğumuz bu ürünü kısa zaman içerisinde ürün yelpazemize katmayı hedeflemekteyiz. Pediatrik Taş Kırma ve Navigasyon Sistemi projelerinde elde ettiğimiz bilgileri mevcut şok dalgası sistemi üzerine uyarlayarak ileri teknoloji içeren, sürdürülebilir yatırım kabiliyeti olan (Şok Dalgası ile Alzheimer ve Parkinson tedavisi vb.) rekabet şiddeti düşük olan bir pazarda medikal cihazlar üretmeyi hedefliyoruz.


Fikir ve Ticari Haklarımız Neler ?

Hayvanlar için geliştirdiğimiz taş kırma sistemimizin faydalı model - patent koruması bulunmaktadır ayrıca hayvanlar için geliştirdiğimiz taş kırma cihazımız için PetLith marka tescil belgesi, çocuklar için geliştirmekte olduğumuz taş kırma cihazı içinde KidLith marka tescil belgelerimiz alınmıştır.


Hangi Devlet Desteklerine Sahibiz?

Yurtdışı faaliyetlerini arttırmak için KOSGEB Yurtdışı Pazar Destek Programı'na başvuru projemiz kabul edilmiştir. Ticaret Bakanlığı yurtdışı fuar kayıt sistemi veteriner fuarları başvurularımızda destek onayı almıştır. Navigasyon sistemi ve koloboratif robotlar üzerine çalışmalarımız KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Projesi kapsamında ve Gazi Teknokent Ar-Ge Projesi olarak desteklenmektedir.


Tespit Ettiğimiz Sorun ve Çözümlerimiz Nelerdir?

Ürünümüz kedi ve köpekler için geliştirilmiş taş kırma cihazıdır. Özellikle kedi ve köpeklerde çok fazla taş oluşmaktadır. Bu taşlar mesane ve böbrekte ise genellikle ameliyat gerektirmektedir. Fakat taşlar böbrek ile mesane arasında olan kanalda yani üreterde kalırsa büyük hayati problemler oluşmaktadır. Bu durumda kedilerin %80'i ameliyat esnasında veya sonrasında ölmektedir. Kediler için çözümsüz olan bu duruma dünyada ilk ve tek ameliyatsız çözüm bulan ürün PetLith marka taş kırma cihazımızdır. Ürünümüzün çok yeni ve ileri teknoloji içeren bir tedavi metoduna sahip olması, bilinirliğinin olmaması zengin ve büyük pazarlara ulaşmamızı güçleştirmektedir. Ürünümüz kedilerin dışında köpeklerde de kullanıma uygundur. Mevcutta taş ameliyatları yurtdışında 2000 dolar civarındadır. Türkiye ameliyat fiyatları da 3-4 bin TL arasında değişim göstermektedir. Cihaz, son kullanıcı fiyatlarımız temsilci komisyonları dahil 50 bin dolar bandındadır. Bu durumda bir cihaz birçok klinikte hizmet verildiğinde çok karlı ve ilgi çekici bir yatırıma dönüşecektir. Ürünümüzün başarısına gelirsek; medikal alanda yeni bir tedavi metodunun kabul edilebilmesi için çok büyük hasta sayılı rastlantısal karşılaştırmalı olumlu sonuçlu araştırmalar ile ispatı gereklidir ancak eğer bir medikal çalışma kanıta dayalı tıp içeriyor ise bu durumda çoklu çalışma ve rastlantısal karşılaştırma aranmaz. Bizim ürünümüzün başarısı kanıta dayalı tıp ile ispatlanmıştır. Kedi ve köpeklerin üreter kanalları bir su borusu gibi düşünülebilir. Bu borunun bir taş ile tıkanmış olduğu varsayıldığında bizim sistemimiz dışarıdan yolladığı şok dalgaları ile bu tıkalı kanalı açmaktadır. İşlem öncesi röntgende kanalın tıkalı olduğu görülür ve böyle bir durumda hasta idrar yapamaz veya böbreği bozulmaya başlar. Tedavimizde hastaya şok dalgası uyguladıktan sonra kontrastlı film çekilir ve kanalın açıldığı böbrekten süzülen idrarın mesaneye geçişi görülür. İşlem sonrası hasta idrar yapar, yeme içmeye başlar birkaç saat içerisinde ise normal hayatına döner bu durum kanıta dayalı tıptır. Ürünümüzün hayatını kurtardığı kedilerden işlem öncesi ve sonrası alınan röntgen görüntüleri, kan değerleri ve idrar sonuçları bulunmaktadır. Hayvanlarda sonuçlarımız ve elde ettiğimiz başarı oldukça nettir.


İşletmemiz ihracat odaklıdır. Ürünümüz dünyada tek ve rakipsizdir. Firmamız hayvanlar için geliştirilmiş taş kırma sistemi projesi ile; 20 farklı ülkede temsilci adayı ile temasa geçerek en az 10 firma ile distribütörlük anlaşması imzalamayı, 5 farklı ülkeye ihracat gerçekleştirmeyi, en az 100 bin veteriner hekime ulaşarak ürünümüzden haberdar olmasını sağlamayı hedeflemektedir. Bu hedefi gerçekleştirmek için proje kapsamında fuar, kongre katılımları, müşteri ziyaretleri, dijital, basılı ve internet reklamları, temsilcilik görüşmeleri ve satış odaklı diğer pazarlama faaliyetleri yapılacaktır. Projenin 18 aylık süre içerisinde tamamlanması sonucunda ortaya çıkacak olan çıktılar ile işletmenin 6.000.000 dolarlık ihracatı, ürün tanınırlığının artması, ve yeni personel istihdamı gibi kazanımlar elde etmesi öngörülmektedir.


Ana ürünümüz: Hayvanlar için tasarlanmış ESWL (taş kırma) cihazıdır.  

ESWL böbrek, üreter ve mesane taşlarının anesteziye gerek kalmadan vücut dışından şok dalgaları ile kırılmasını sağlayan cihazlardır. ESWL cihazları ameliyatsız çözüm ürettiği için 1980'li yıllardan itibaren yaygınlaşmıştır. Mevcut cihazlar erişkin hastaların tedavisi baz alınarak tasarlanmıştır. Öncelikli amaçları erişkin hastaların taşlarını kırmaktır; bunun sebebi pazarın büyük kısmının erişkin hastalardan oluşmasıdır. Bu cihazlar ile çocuk hastalarda tedavi edilmektedir fakat ek aparatlara ihtiyaç duyulmaktadır. Mevcut sistemlerin çocuklar için kullanımı konforsuz ve zordur. Mevcut cihazlar ile işlem sırasında çocuk anatomisi erişkine göre farklılık gösterdiği için kullanım ve işlem kısıtı oluşmaktadır. İlk projemizdeki ürünümüz pediatrik amaçlı ESWL cihazı üreterek, sadece çocuk ve bebek taş hastalarının tedavisini gerçekleştirmekti. Cihaz çalışmalarımız sürerken farklı bir alanda cihazımızı kullanmak için talep geldi. Bu talep ile kedilerde böbrek taşının sıklıkla görüldüğü ve ameliyat dışında çözümünün olmadığını öğrendik. Tek çözümün ameliyat olduğu ve ameliyat olan 10 kediden 8'inin öldüğü bilgisine ulaştık. Bu bilgi ışığında ilk hastamızı 2019 yılında, kedi (kuzu) hasta sahibinin onamını alarak tedavi ettik. Dünyada ilk defa denenen bu işlemde ameliyatsız olarak başarılı şekilde kedi hastamızın taşı şok dalgaları ile kırıldı. Bu başarımız ile peş peşe farklı kedi ve köpek hastaları başarı ile tedavi ettik. Ürünümüz ticarileşti Türkiye'de bir tane cihaz satışı ve temsilcilik anlaşması yapma fırsatımız oldu. Yurt dışında çalışma yapmak için talepler oluştu ilk ihracatımızı Amerika Birleşik Devletleri'ne gerçekleştirdik. Şu anda Minnesota Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde klinik çalışmalar yürütülmektedir. 

Projenin Kapsam, Amaç ve Konusu

Ürünümüzün dünyada doğrudan rakibi bulunmamaktadır. Pazardaki bu üstünlüğümüzü kaybetmeden hızlı bir şekilde yüksek miktarda ihracat gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz. Ürünümüz, özellikle kedi üreter taşlarında mevcut durumda çözümü olmayan ve ne yazık ki ölümle sonuçlanan taş hastalıklarına operasyon olmadan çözüm sağlayabilen tek üründür.


Rakiplere Göre Farklılıklarımız:

 • Faydalı model ile patent korumamız bulunmaktadır.
 • Dünyada sadece hayvanlar için üretilmiş ilk cihazdır.
 • Küresel hareket sayesine değişik açılardan şok dalgası edebilen tek cihazdır.
 • Doku hasarını minimuma indirebilecek özelliktedir.
 • Hayvanlar için üretildiğinden insanlar için üretilen modellere göre fiyat avantajı sağlamaktadır.
 • Projenin güçlü liderlik anlayışı ile yönetilmesi ve güçlü pazarlama stratejilerinin uygulanacak olması
 • ‘State of Art’ Deep Learning füzyon yazılımına uygun olması ve bu sayede son teknolojinin getirdiği yenilikleri ürüne entegre edebilmek.
 • Robotik hareket kabiliyeti
 • Cerrahi navigasyon eklenme kabiliyeti 

Bunlara ek olarak dünya üzerinde benzer proje olmaması, kedi ve köpek taş hastaları için farklı çözüm üretmemiz ve ürünün düşük maliyetli olması projemizin rekabet oranını azaltmaktadır.


Hedef pazarlarda müşterilerimiz evcil kedi ve köpeklere hizmet veren veteriner klinik, hastane ve üniversitelerdir. Bu sektördeki ürünlerin tedarikini sağlayan ülkelerde farkı veteriner cihazlarının temsilciliği yürüten firmalar önceliğimizdir. 


Hedef pazarımız özellikle evcil hayvan sahiplenme oranın yüksek olduğu ekonomik yönden zengin olan ülkelerdir. Birinci önceliğimiz olan zengin Amerika Birleşik Devletleri pazarına girmiş bulunmaktayız. Bunun yanında öncelik sırasına göre Avrupa, Güney Amerika, Kalkınmış Arap Ülkeleri, Kuzey Afrika ülkeleri ve uzak doğuda Japonya ve Kore birincil hedef pazarımızdır. 


İşletmemizin orta ve uzun vadedeki bütün hedefleri ihracata dayanmaktadır. Firmamız fonlanma talebini yurtdışı hedefleri için istemektedir. Pazarlama ve satış faaliyetleri için gerekli çabaları göstermekteyiz. Kitlesel fonlamanın bize sağlayacağı kaynaklar ile hedeflerimize çok daha hızlı ulaşabilmemiz mümkün olacaktır. Fonlanma kabulü ihracat potansiyelimize %90 etki edecektir. 


PROJE HEDEFLERİMİZ; (Proje Bütçesi 3.500.000 TL )

A- 10 Farklı Ülkede Temsilci Bulmak ve Bu Firmalar ile Temsilcilik Sözleşmesi İmzalamak

Sürdürülebilir pazar oluşturabilmek için biz üreticilerin ülke temsilcilerine ihtiyacı bulunmaktadır. Bu ülke temsilcileri vasıtası ile yerel yasa ve mevzuata hakim, ülke içerisinde hazır satış ağı bulunan ve mümkünse yedek parça ve küçük arızalar için servis hizmeti verebilecek nitelikte, ihracat kabiliyetine sahip ülke temsilcileri ile çalışmak ilk tercihimizdir.


B- 100 Bin Veteriner Hekimin Ürünümüzden Haberdar Olmasını Sağlamak

Veteriner hekimler tarafından böbrek taşlarının ameliyat olmadan kırabileceğinin bilinmesi süreç alacaktır. Ürünümüzün kabiliyetlerinin hekimler tarafından bilinirliliğinin oluşması ve ardından satın alma talebi gelmesi için pazarlama faaliyetleri yürütmememiz gereklidir. 


C- Proje Bitiminde 10 Farklı Ülkeye İhracat Gerçekleştirmiş Olmak

Temsilci adaylarının bulunup sözleşme imzalanması veya tanıtımlarımız sonrası ürünlerimiz ile ilgilenen veteriner hekimlere doğrudan satış yapılabilmesi için görüşmeler gerçekleştirilecektir.


D- Proje Bitiminde min. 6 Milyon Dolarlık Satış Gerçekleştirmiş Olmak

Temsilci adaylarının bulunup sözleşme imzalanması ile temsilcilik şartı olan ilk cihaz alımlarının gerçekleşmesini beklemekteyiz.


 E- Şok Dalgası ile Alzheimer ve Parkinson Tedavi Sistemi Üretmek

Ürün/Proje ile ilgili belirtmek istediğiniz diğer konular kısmında kapsamlı fizibilite çalışmamız sunulmuştur.

Ürün/Proje Hakkında Özet Bilgi

PetLith sistemi üstün özellikleri ile etkin ve bütçeye uygun veterinerlik amaçlı taş kırma cihazı çözümü üretmektedir. PetLith robotic elektrohidrolik terapi kaynağı ile hayvanlar için tasarlanmış dünyadaki ilk ve tek lithotripterdir.


Non-invaziv tedavi olanağı sağlayan yeni jenerasyon PetLith etkin sonuçları ile eşsiz bir tecrübe sunar. PetLith’in hayvanlar için özel tasarlanmış çanağı sayesinde üriner sistem taşları kolaylıkla fragmante olmaktadır. Tedavi sırasında taş dışında kalan diğer dokular çanak yapısındaki özellikler ile maksimum düzeyde korunmaktadır. Çanak yapısı reflekte edilmeyen şok dalga düzeyini minimize eder. Bu özel çanak; şok penetrasyon derinliği ve fokus büyüklüğü ile ağrısız bir taş tedavisi sağlar. PetLith’in terapi kafası kendine özgün fokus büyüklüğü ve fokus basıncı sayesinde her seviyedeki taşı rahatlıkla tedavi etmektedir. Yüksek değerlere ulaşabilen şok dalgası jeneratörü kısa sürede tedavi imkanı sağlar, sistem düşük enerji ile yüksek güçlere ulaşarak ağrısız etkili fragmantasyonu garanti eder. PetLith kullanılan Elektrohidrolik sistem büyük odak fokusu sağlamaktadır bu sayede hastanın işlem sırasında nefes alıp vermesi taş kırma efektivitesini olumsuz etkilememektedir. PetLith kedi ve köpek dışındaki büyük hayvanlarda kullanılmak üzere farklı ölçülerde opsiyonel terapi başlıkları da sunmaktadır.


Koloboratif robotik tedavi reflektörü ise şok dalgası ile taş tedavisinde yeni bir sayfa açmıştır. Koloboratif robot ve compact terapi başlığı en zor hasta gruplarında dahi güvenli, kolay ve konforlu kullanım sağlamaktadır. 


Kullanıcı dostudur: Kolay kullanım menüsüne sahiptir. Kayıtlı tedavi protokolleri sayesinde tek tuş ile sistem tedaviye geçebilir. Ayrıca karanlıkta rahatlıkla okunabilen temizlenmesi kolay dokunmatik ekranlı kontrol ekranı bulunmaktadır.


Güvenlidir: PetLith medikal tıbbi cihaz üretim tecrübemizi kapsayan üst sınıf bir cihazdır. Ekibimizin üretimini yaptığı bin adetten fazla taş kırma cihazı insanlara hizmet etmektedir. Özel çanak ve elektro-kondaktif elektord yapısı sayesinde taş dışındaki dokular maksimum düzeyde korunmaktadır. Bu yöntem sayesinde mortolide ve morbiditeleri yüksek invaziv yöntemlerden korunurlar.


Ekonomiktir: Taş ameliyatları ile mukayese edilmeyecek düşük işletim maliyetine sahiptir. Kısa sürede geri dönüşü olan güvenli bir yatırımdır.


Esnektir: PetLith her türlü X –Ray Floroskopi, ultrason ve tedavi masası ile sorunsuz çalışabilir. Müşterilerin sahip olduğu sistemlerden faydalanılarak ekstra maliyet yükü oluşturmaz.


Ergonomiktir: Ergonomik dizaynı sayesinde hastaya her pozisyonda ulaşabilmektedir.


Mobildir: Sistem mobildir, kolay taşınabilir, işlem sonrası istenilen yere kaldırılabilir. X-ray sistemi ve tedavi masasında mekanik bağlantıya ihtiyaç duymaz. 

Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Takım
Mehmet Fazıl Yurtseven
Mehmet Fazıl Yurtseven
Kurucu ve Genel Müdür
Fırat Bulak
Fırat Bulak
AR-GE Müdürü
İlayda Karagöz
İlayda Karagöz
Tasarım Mühendisi
Akanay Akata
Akanay Akata
Tasarım Müdürü
Sezer Sezgin
Sezer Sezgin
Satış ve Pazarlama Müdürü
Takım Üyesi

Mehmet Fazıl Yurtseven

Kurucu ve Genel Müdür

1998 yılında itibaren Türkiye'de üretilen insanlar için geliştirilmiş olan taş kırma cihazlarının 42 farklı ülkede 1049 adet satılmasında aktif rol oynamıştır ve 25 yıllık sektör birikimi bulunmaktadır. Almanya'da endoskopi sistemleri üzerine çalışmalar yürütmüş daha sonra BOLD A.Ş firmasının kuruluşunda yer almıştır. 2019 yılında KOSGEB AR-GE İnovasyon projesi kabulü ile Başkent Üniversitesi TEKMER'de Caremed' i kurulmuştur. Projemizde yer alan robot kollu taş kırma cihazını firmamız başarı ile geliştirmiştir ve ürünü kısa sürede ticarileştirilmiştir. Navigasyon projesi ile 2020 yılında Gazi Üniversitesi Teknoparka kabul edilerek şirket merkezi taşınmıştır. Hayvanlar için tasarlanmış dünyadaki ilk taş kırma cihazının üretimini mühendis ekibi ile birlikte gerçekleştirmiştir. 2021 yılında PetLith i benzersiz kılmak amacı ile Navigasyon sistemi üzerine çalışmayı hedeflemiş bu alanda yeni bir Arge projesi yapmak için Kosgeb' e başvurmuş ve projenin 2021 yılında kabul görmüştür.

Takım Üyesi

Fırat Bulak

AR-GE Müdürü

Başkent Üniversitesi biyomedikal mühendisliği mezunu. Biyomedikal mühendisliği dışında bilgisayarlı görü, görüntü işleme ve derin öğrenme gibi alanlarla da ilgilenmektedir ve bu konularda çeşitli kurslar almıştır. Yazılım ağırlıklı projeler yapmaktadır. Projede navigasyon sistemi ve füzyon üzerine yeni AR-GE projemizi yürütmektedir.

Takım Üyesi

İlayda Karagöz

Tasarım Mühendisi

2017-2022 yılları arasında Başkent Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 2019-2020 sürecini BMESS Yönetim Kurulunda Sınıf Temsilciliği yaparak tamamlamıştır. Hacettepe Hastanesinde biyomedikal mühendisinin hastanedeki rolünü, görevlerini ve ameliyathane cihazları hakkında deneyime sahip olmuştur. MGT Medikal Şirketinde yaptığım 2. stajımda ise Ar-GE, satış-pazarlama ve tıbbı cihazın ihalesi gibi kavramları tecrübe edinmiştir. TÜBİTAK destekli projesi kapsamında Koter Cihazları ve Aparatları Teknik Fizibilitesi adlı projesini tamamlamış ve projesi bölüm bazında 4. olmuştur. Neuroshock, kolaboratif kol lokalizasyon ve taş kırma çanak sistemi tasarım ve kontrol yazılımı projesini yürütmektedir.

Takım Üyesi

Akanay Akata

Tasarım Müdürü

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Lisans bölümünden 1999 yılında mezun olmuş ve Yüksek Lisansını 2003 yılında tamamlamıştır. 2003 yılında Yurtiçi ve Yurtdışı pazara ESWL ( Vücut dışından şok dalgaları ile böbrek taşı kırma) cihazları üreten PCK Healthcare Solutions firmasında ürün tasarımı, projelendirilmesi ve üretim süreçlerinin yönetilmesi sağlamıştır. 2007 yılından itibaren, ağırlıklı olarak medikal ve elektronik sanayisinde faaliyet gösteren şirketlerin yeni pazar arayışları sırasında ihtiyaç duydukları ürünlerin, yeni ürün tasarımları gerçekleşmiştir. Üretim aşamaları tamamlanan projelerin, pazara sürülmesi öncesi, markalandırma, logo tasarımları kurumsal kimlik çalışmalarını yürütmüş olup şirket bünyesinde endüstriyel tasarımlarının yapılması, marka oluşturma, ürün prototip ve üretim aşamaları, üretim süreçlerini yürütmektedir.

Takım Üyesi

Sezer Sezgin

Satış ve Pazarlama Müdürü

Ankara Üniversitesi biyoloji bölümü mezunudur. 2001 yılında bölge satış sorumlusu olarak 4 yıllık deneyimden sonra aynı şirkette 5 yıl İç Anadolu Bölge Müdürlüğü yapmıştır. Bu şirkette çalışırken İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İşletme yüksek lisansını tamamlamış sonrasında kendi şirketini kurarak tıbbi malzeme ithalatçısı olarak sağlık sektörüne hizmet vermeye devam etmiştir. Gelstix, Diskogel, Replication Medical Inc., Endoscopy, Lut, Karl Hinze, Shock Wave EDT 9000 US Health Care Inc. Co, Inc.Co, Infai Test Infai GMBH. ERCP Disposables Anrei firmalarının ulusal ve uluslararası satışlarında tek yetkili temsilci olarak görev almıştır. İş deneyimleri sayesinde satış pazarlama, bayi yönetimi, pazarlama stratejileri oluşturup ekip ve bayi yönetimi, işletme yöneticiliği tecrübeleri edinmiştir. Şirketin satış hedeflerini saptamak, bu hedeflere ulaşmak için gereken organizasyonu yapmak, satış ve pazarlama planlarını oluşturmak vb. faaliyetlerde görev alacaktır.

Ürün ve Üretim
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Finansal Tablolar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Güncellemeler
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Soru ve Cevaplar
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Kampanya Bilgi Formu
Sadece giriş yaparak bu sayfayı görüntüleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Pay Satış Ekranı
Hedeflenen Fonlama
₺ 3.500.000
Ek Fonlama
₺ 700.000
Fonlama Sınırı
Yok
Yatırımcı Sayısı
996
Alınan Toplam Yatırım
₺ 3.827.160
Pay Arz Oranı
% 20
Ortalama Yatırım
₺ 3.842
En Yüksek Yatırım
₺ 300.000
Nitelikli Yatırımcı
178
Nitelikli Yatırım Oranı
% 45,00
Fonlama Başlangıç
05.09.2022
Fonlama Bitiş
04.11.2022
Kampanya Hakkında
Belge, Ödül ve Hukuki Durum
Takım
Ürün ve Üretim
Pazar/Rekabet/Hedef Kitle
Analizler(SWOT) ve İş Planı
Finansal Tablolar
Görseller ve Videolar
Yatırımcılar
Güncellemeler
Soru ve Cevaplar
Kampanya Bilgi Formu
Pay Satış Ekranı