ATRONMAC MAKİNE SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Toplam Ön Talep Tutarı: 13.647.681 ₺
Değerli yatırımcımız, bu kampanya için ön talepte bulunmanız yatırım yaptığınız anlamına gelmemektedir. İlgili kampanya yatırım turuna açıldığında Kredi Kartı ya da EFT ile yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

 • Girişim şirketinin 2. Yatırım turunda yeni çıkarılacak %10 ila %15 payın arzı söz konusu olacaktır. (Hisse miktarı ön talebe göre belirlenecektir.) 
 • Girişim şirketinin fonlama tutarı 22.000.000 TL ila 33.000.000 TL aralığında olması planlanmıştır. (Fonlama tutarı değişebilir)
 • Bu kampanyada asgari yatırım tutarı 100 TL olarak belirlenmiştir.

Yeni Yatırım Turu Ön Talep Güncelleme:

 • Ön talep sürecinde girişimciler olarak aldığımız kararı siz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Yeni yatırım turunda arz edilen paylar kurucu ortaklar Kubilay Baydar ve Sedat Yemni’nin paylarından karşılanacak olup, sermaye artırımından kaynaklı olarak mevcut ortaklarımızın pay oranlarında herhangi bir sulanma (azalma) yapılmayacaktır. 

Ön Talep Bedelsiz Pay Hediye Kampanyası

Ön Yatırım Talebi oluşturarak yatırım turunda en az bildirdiği ön talep tutarı kadar yatırımı kampanyanın ilk 20(Yirmi) gün içerisinde yapan yatırımcıların yatırım tutarlarına verilecek tüm bedelsiz paylara ek olarak; %10 İlave Bedelsiz Pay verilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular  

 • Ön talep tutarından az yatırım yaparsam ne olur?
  • Bildirilen ön talep tutarından daha az yatırım yapılması durumunda %10 ilave bedelsiz pay hediyesinden faydalanılamayacaktır.
 • Ön talep tutarı kadar yatırım yaparsam ancak fazla fonlama kaynaklı olası iade olur ve yatırım tutarım ön talep tutarımın altına düşerse ne olur?
  • Bedelsiz pay hediyesi fazla fonlama olması durumunda, olası iade sonrası kesinleşen yatırım tutarı üzerinden hesaplanacaktır.
 • Ön talep tutarından fazla yatırım yaparsam ne olur?
  • Bildirilen ön talep tutarından fazla yatırım yapılması durumunda %10 bedelsiz pay hediyesi sadece ön talep bildirilen tutar için elde edilecektir. 

Örnek : Ön talep toplama tarihleri içerisinde 10.000 ₺ ön talep bildiren yatırımcılarımız, kampanya başladığında ilk 20 gün içerisinde EN AZ 10.000 ₺ yatırım yaparsa (%10) 1.000 ₺ fazladan pay almaya hak kazanacaktır.

 

 

 

 

ATRONMAC – Fabrika Yapan Fabrika !

ATRONMAC, kullandığımız Otomobillerden, geçtiğimiz köprülere, havacılıkta kullanılan uçaklardan, savunma sanayinde üretilen tanklara kadar pek çok alanda Metal Endüstrisinin ihtiyaç duyduğu sac işleme makinelerinin müşteriye özel tasarımlarda ARGE ve Üretimini yapmaktadır. Aynı zamanda bu makinelerin servis ve bakım hizmetlerini vermektedir. Yurtdışı satışları ile de ihracatçı statüdedir.

 

Temel ürün gamımızda Lazer Kesim Makinaları, Abkant Büküm Makinaları, Sac Makaslama Makinaları, Plazma Kesim Makinaları, Oksijen Kesim Makinaları bulunmaktadır. Sıralanan ürünlerin hem yurtiçi hem de yurtdışındaki tüm satışları döviz bazlı yapılmaktadır.

 

Şirketimizin ürettiği makineler, fabrikaların içini dolduracak kadar ağır tonajlı ve büyük ebatlı olduğu için, markamız yatırımcılarımızın takdiri ile “Fabrika Yapan Fabrika” fahri unvanı edinmiştir.

İlk Yatırım Turundan Sonra Yapılanlar

ATRONMAC, 2022 yılında kurulmuş genç bir firma olmasına rağmen kurucularının 30'dan fazla ülkede 100'den fazla makine üzerindeki profesyonel kariyer tecrübesini en iyi şekilde kullanmış, 2022 yılında başladığı ARGE ve Tasarım çalışmalarını, başarılı bir Kitle Fonlama Süreci yürüterek 2084 adet yatırımcısı ile 2023 yılı içerisinde ~1.000m2’lik gerçek bir fabrika ortamına taşımış ve derhal üretime geçerek ilk ürünlerini üretmiştir. Yine 2023 yılı içinde Teknoloji ve Sanayi Bakanlığından ~8.7milyonTL tutarında Yatırım Teşviki ve ~195.000 TL KOSGEB’den hibe alınmıştır. (Ayrıca yeni kampanyamızda toplanacak fon büyüklüğüne bağlı olarak, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’nın özel bir programına başvurularak teşvik miktarının 100.000.000 TL ‘ seviyesine yükseltilmesi planlanmaktadır.)

 

Üretilen ürünler hem yurt içine hem de yurt dışına pazarlanmış, yurt içindeki sektörün en önemli olan fuarı BUMATECH 'e katılımcı sıfatıyla ürünlerini sanayinin profesyonelleri ile buluşturmuştur. Bugün ATRONMAC tarafından üretilen makineler hem Türkiye'de hem de Avrupa'da çalışmaktadır.

 

Şirketimiz kuruluşundan bu yana Katılım Finans ilkelerine uygun hareket etmek için çaba göstermiş olup; aldığı siparişler ile 2023 yılını ~1.034.000 USD sipariş ile kapatmıştır. Bu rakam Mayıs/2024 itibariyle ~1.542.655 USD tutarına ulaşmıştır. Şirketimiz ikincil pay piyasasında en çok işlem gören firmalardan biri haline gelmiş olup, pay fiyatı performansı ile de yatırımcılarını sevindirmiştir. ATRONMAC, genç bir şirket olmasına rağmen hem demirbaşlarını ve stok malzeme miktarını arttırmış, geçmiş dönem zararlarını da kapatarak 2023 yılında toplamda ~1.2milyon TL kar açıklamıştır. Genel Kurul Sonrasında daha evvel açıklanan temettü politikasına göre kar dağıtımları yapılacaktır.

Pazar Hakkında Kısa Bilgiler

TÜİK verilerine bakarak, kendi ürettiğimiz alanlarda geçmiş yıllara göre Türkiye'nin ihracat rakamlarının;

 • Optik Metal İşleme Tezgahları başlığında 200 milyon USD rakamının üzerinde,
 • Presle Metal Şekillendirme başlığında da 250 milyon USD rakamının üzerinde seyir ettiği gözlemlenmektedir.

Makine İhracatçıları Birliği'nin verilerine bakıldığında;

TAM: 6,1 milyar USD tutarlı global makine ihracat pazarının olduğu;

SAM: 450 milyon USD 'lık tutarın sadece kendi iş alanımıza ait Türkiye 5 yıllık ortalama ihracat verisi olduğunu;

SOM: 30 milyon USD 'lık kısmının ise öngörülerimize göre 5 yıl içerisinde kendi firmamız üzerinden hizmet verebileceğimiz pay olacağını hesaplamaktayız.

 

Satış Hedeflerimiz

Bu veriler ışığında ve kendi planlarımıza istinaden, 4 yıl içerisinde Türkiye'deki ihracata ait pazar payı içerisinden %6 (~30milyon USD) bir pay edineceğimizi tahmin ediyoruz. Bu bilgilere ilave olarak C.B. 8044 sayılı Kararnamesi ile Uzakdoğu menşeili makinelerin ithalatına ilişkin getirilen ek gümrük vergilerinden dolayı, müteakip yılların yerli üreticiler açısından daha da iyi geçeceğini düşünüyoruz. Burada stok hazırlıklarını iyi yapan firmaların bu konuyu fırsata dönüştüreceğini tahmin etmekteyiz. Bu bizim 2. bir kitle fonlaması düzenlememiz için oldukça büyük bir motivasyon kaynağıdır.

 

Neden Yeni Bir Yatırım Turu Düzenliyoruz?

ATRONMAC ‘ta tek bir amacımız var. Şirketimizi halkın bir Fabrikası haline getirmek. Onun da yolunun Borsa Istanbul ’dan (BIST) geçtiğine inanıyoruz. Bu sebeple kendimize 5 yıllık bir stratejik plan geliştirdik. Türkiye’deki ana rakiplerimizin 50+ yılda yapamadıklarını, yatırımcılarımızın da desteğini arkamıza alarak 5 yılda yapmayı hedefliyoruz. Bu sebeple şirketimizin üretim imkanlarını genişletmek için yatırım sürecine gidilmesi planlanmıştır.

 

Şirketimizin BIST’te listelendiğini görmek, hem bizler için hem de eminiz ki yatırımcılarımız için büyük bir gurur kaynağı olacağı gibi, ülkemiz için önemli bir değer oluşturacak, hisseleri daha geniş bir mecrada işlem göreceği için hisse performansı itibariyle yatırımcılarımızın da sevindirecektir. Şirketimizi büyütmek bizler için ne kadar önemli ise yatırımcılarımızın yaptıkları yatırımın karşılığını alabildiğini görmek yine bizler için o kadar önemlidir.

5 Yıllık Stratejik Planımız

İlk kampanyamızın içerisinde iken modellediğimiz stratejimizde milat noktasını 2023 yılındaki ilk fabrikamıza taşınmamızı kabul ederek, 5 yıllık bir strateji planı hazırlamıştık. Bu plana göre hedeflediğimiz maddeler aşağıdaki gibi özetlenmiştir:

 

2022: İlk Yatırım Turumuz (TAMAMLANDI)

2023: İlk Fabrikamıza taşınmamız ve üretim başlangıcı (TAMAMLANDI)

2024: İkinci Yatırım Turumuz

2024: Önemli demirbaş yatırımları

2024: Üçüncü ve Son Yatırım Turumuz

2025: ATRONMAC-GmbH Almanya Şb. Kurulumu

2025: TR Fabrika Arazi Yatırımı

2025: BIST – Girişim Sermayesi Pazarında listelenmek

2026: TR Yeni Fabrika İnşaatı

2026: ATRONMAC-US Amerika Şb. Kurulumu

2028: BIST – Yıldız Pazarda listelenmek

 

Fon Kullanım Planı

Satış potansiyelimizi maksimumda kullanmak ve şirkete kar olarak döndürebilmek için alacağımız fonun önemli bir kısmı, bir önceki kampanyamıza da benzer şekilde Üretilecek Ürünlere Malzeme alımı şeklinde harcanacaktır. İlaveten marka bilinirliğimizi arttırmak için bilhassa Yurtdışındaki fuarlara ve Yurtiçindeki bazı fuarlara bütçe ayırmayı planladık. Bu fuarlardan alınması planlanan siparişleri yetiştirebilmek ve karlılık oranlarımızı arttırmak adına en ciddi kalemlerden biri makine-demirbaş yatırımları olacaktır. Yapılan bu yatırımları destekler tarzda bir kısım yeni personel alımı için maaş desteği ile gelişen pazarlama & nakliye ihtiyaçları doğrultusunda yine demirbaş niteliğinde bazı araç alımları ön görülmüştür. Toplanan fon büyüklüğüne göre kalemler arasında ayarlama yapılacaktır.

Neden Yatırım Yapmalısınız?

İlk Yatırım Turumuzdan da tecrübeli olduğumuz üzere, farklı yatırımcılarımızın farklı beklentiler içerisinde olduğunun bilincindeyiz.

 

Yatırımlarında uzun vadeli getirileri hedefleyen yatırımcılarımız için İlk Kampanyamızda açıkladığımız düzenli temettü dağıtımı politikamızı geliştirmiştik. Ancak genç bir şirket olduğumuz ve büyümeyi ön plana çıkarmak için her sene net dağıtılabilir kar miktarının önemli bir bölümünü şirketi geliştirmeye ayırmayı hedeflemiştik ve o şekilde devam ediyoruz. Elbette şirketimizi yeter derecede geliştirdiğimizde ise BIST Yıldız Pazara girmek için müracaatta bulunmak istiyoruz ki böylece yatırımlarında sabır gösteren yatırımcılarımızın ödüllerinin daha büyük olabilmesini amaçladık. Güncel Halka Arzlara katılan Borsa Yatırımcılarının en büyük şikayetinin -yüksek talep sebebiyle- yeterli lot alamamaları olduğunun farkındayız. Kitle Fonlama Sistemi sayesinde, yatırımcılarımız Halka Arz aşamasından daha evvel pozisyon alarak bu engeli aşabileceklerdir.

 

Öte yandan yatırımlarında daha orta vadeleri seçen yatırımcılarımızı da unutmadık. Bu sebeple şirketin piyasa değerinin hızlı artışını destekler tarzda, şirketimiz hisselerine arz-talep oluşacağı pazarlara giriş yapabilmek için stratejik plan yaptık. Orta vadeli en büyük hedefimiz BIST ‘in Girişim Sermayesi Pazarına giriş yapmaktır. Böylece orta vadeli yatırımlar hedefleyen yatırımcılarımızın, olabildiğince yüksek çarpanlar ile aldıkları payları satabilmelerini ve kar realizasyonu yapabilmelerini istiyoruz.

 

Özetle, şirketimizin büyümesini bir kazan-kazan ilişkisi olarak görüyor, tüm yatırımcılarımızın yatırımlarına değer katmak için çaba sarf ediyoruz. “Yarının fırsatlarını bugünden yakalamak için” sizleri ATRONMAC ’da yatırıma davet ediyoruz.